Ahojte Pridávam svoj článok so skúsenosťami pri požičiavaní auta na Tenerife u spoločnosti CICAR, povedal by som, že jednoduchšie to už asi fakt nejde http://www.travelicious.cz/auto-pozicov ... e-ostrovy/ Mimochodom pre vášnivých vodičov pripájam video z cesty do dediny Masca a toto je len slabý odvar toho aké cesty sa ešte dajú na Tenerife nájisť  .

Půjčení auta - Tenerife / Kanárske ostrovy - CICAR

Založil ve fóru Půjčení auta

Ja uz tady  do toho  nechci  rypat , protoze  to nakonec skonci .nekolika  strankama  diskuze . porad  kolem dokola , jako tehdy  kdyz  v Praze na letisti  nepustili   ze skupiny  jednoho  cizince .,ktery  potreboval  do dalsi zeme fotku  a nemel ji, pricemz do mista prestupu ji nepotreboval, az do cilove destinace

Jen podotknu ze  Uamk je  motoristicka organizace . ktera  to  sdeleni  muze mit  trosinku jinak a konec koncu i  urad  co vydava mezinarodni ridicske  prukazy   sidli v CR a ne v tech zemich, kde bych se nasledne  timto prukazem prokazoval  , navic  v kazde zemi  plati  v prve rade  i jejich predpisy ,napriklad  v USA   tento , platny  doklad  po  6 mesicnim pobytu  proste  neuznaji a  stejne si musi clovek udelat americky  ridicak ,  nebo alespon to tak bylo kdyz jsme byl v USA rok a zkuste se hadat s americkym policajtem ....

A praxe pak je casto odlisna  od  predpisu  , kdyz jsme leteli  do Omanu  prevladal nazor ,ze bez  mezinarodniho  ridicskeho prukazu me  auto  nepujci  a vysledek ?  nejen ze  pracovnikovi   ktery nam auto  do hotelu  privezl byl  ridicak  ukradeny,  ale nechtel ani  platbu  dopredu   a nebyla  nutna  karta ,  okopiroval si na kopirce  nacionale s  pasu  a to bylo vse  , platba probehla v hotovosti po vraceni   vozidla ...

Prava jsou o slovickach  i o tom jestli je nekdo vystuduje v Plzni -) a zrejme tu nikdo neni ani pravnik z Plzne ani odnikud jinud
0 Citovat

Mikire ty vždycky napíšeš totální výžblept na půl strany bez toho, aby jsi cokoliv věděl a vydáváš to za hotovou věc. Víš co jsou to mezinárodní smlouvy a jak fungují? Ratifikovaná mezinárodní smlouva má přednost před národní úpravu, proto pokud je země signatářem smlouvy, tak je pro ni závazné znění smlouvy stejně jako pro všechny ostatní, které to podepsaly. Takže fakt už do toho opravdu ty konkrétně nerýpej, protože je to opět, jako skoro vždy, úplně mimo.

0 Citovat

eremi, prosím tě, a za jakou pravdu vlastně teď bojuješ? já nikde netvrdím, že MŘP NENÍ doplňkovým dokladem, zmíněné odkazy jsem četl ještě předtím, než jste je sem všichni chytří naházeli, netvrdím, že ti na něj MUSÍ půjčit auto... jen jsem vyjádřil domněnku, že podle toho, co mám na něm napsané - a skutečně tam mám něco úplně jiného, než je tady výše ofoceno  - nevidím důvod, proč by na něj nemohla půjčovna půjčit auto, nota bene když mně ho takto půjčila. Je na tom něco špatného? Fakt mi nějak uniká smysl této války.

0 Citovat

Však to není žádná válka, jen se tu uvádějí informace na pravou míru, aby další cestovatelé neměli případné problémy. Ano, na MŘP vzor Ženeva skutečně není uvedeno, že platí pouze s národním ŘP, což ale neznamená, že to tak není. 

Je. MŘP bez ŘP je oficiálně jen cár papíru. To, že na něj některé autopůjčovny půjčí auto bez toho, aby chtěli vidět originální ŘP je možné (každý dělá chyby, brigádníci za přepážkou obzvlášť), ale rozhodně to není to není pravidlo. Naopak, pravidlo je, že autopůjčovna chce vidět originální ŘP. A nejde samozřejmě jen o autopůjčovnu, ale o pravidla silničního provozu dané země. 

Chtěl bych vidět, kdyby někoho v cizině zastavila policie s žádostí o řidičák a ten nešťastník by jim předložil pouze MŘP... Myslím, že v žádné civilizované zemi na světě není legální řídit auto pouze s MŘP.

0 Citovat

Ja to tam taky nemam napsno  mam ten ridicak  z 2016 a plati do 2019   , protoze jsem zjistil ze v Thajsku plati  oba i ten rocni , ktery me uz  propadl  i  tenhle  tak  pokud si v Thajsku  pujcime v unoru auto   ( zvazujeme na  1 den na Ko Lante  ) tak to schvalne  vyzkousim

a eremi   nevim jaka je tva profese ,  ale nemyslim si , ze jsi pravnik  a zasadni  tva chyba  je v tom , ze  mi podsouvas  neco co pravda  neni ,  nevydavam  nikdy nic za hotovou vec , jen proste zdelim svuj nazor na vec , jestli je spravny  nebo chybny to prece  neni   v te chvili  stezejni  ani  to nic nerika  o   hotove veci ,jestli to tak vnimas ,  tak  je to ciste tvuj problem 

A pokud myslis tim vyzblebtem  tu mou zminku o USA  , tak zkus  byt  s  timhle  treba rok nebo tri roky  platnym mezinarodnim ridicakem . ted tedy nove napsano ze plati i  z narodnim   v USA  dele jak  6 mesicu    a zkus s nim ridit  nebo ,spis  nechat se zastavit policii , protoze police napriklad na Floride bez duvodu  zastavovat nesmi  a uvidis  jak dopadnes .. nebo myslis , ze bych v USA  jako profesinalni  ridic kamionu  a autobusu delal  americky  B ridicak  pro srandu kralilku nebo jako suvenyr  ?     proste ho neuznavaji i kdyz podle smluv musi platit 
0 Citovat

@Kryštof: Netvrdím nic jiného a ani nikoho nenavádím, aby nechal řidičák doma, proto nechápu, proč má 20 lidí pocit, že neumím číst nebo já nevím co...

0 Citovat

Co je podstatné je především to, že VOPka půjčovny vyžadují vždy řidičák jako takový, eventuálně k němu i MŘP.

Z důvodů zcela zjevných si snad každý dá dohromady proč to tak je.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@Kryštof: Netvrdím nic jiného a ani nikoho nenavádím, aby nechal řidičák doma, proto nechápu, proč má 20 lidí pocit, že neumím číst nebo já nevím co...

Asi neumíš, přečti si, co jsi psal opakovně výše, snažil ses obhajovat názor asi jako, že Ti můžou půjčit auto na průkazku do knihovny a ještě se tady budeš ohrazovat a rozčilovat se.... Zjevně jsem ten pocit neměl pouze já, ale x dalších lidí, tak se zkus zamyslet kde je problém...
0 Citovat

mikir: na vyjádření ohledně fungování mezinárodních smluv odpovíš zase půlstránkovým cancem o ničem, v podstatě jediné co se toho nějak týká je Tvá doměnka, že nejsem právník :) Jinak Tvé názory Ti nikdo nebere, ale pokud je chceš prezentovat, aby měly nějakej význam a bylo možné s Tebou vůbec diskutovat o něčem, ne jako teď o ničem, tak to podlož argumenty a ne tím, co si myslíš.

A v USA si gastarbaitři, kteří tam dělali jako Ty načerno dělali americký řidičák proto, že je to v USA kromě pasu jediná ID a aby když je zastaví policajt, tak mu hned nedocvaklo, že jsi nelegál, takže sem zase plantáš něco úplně jiného.

0 Citovat

Clovece  eremi  ty jsi se musel dneska spatne vyspat , nebo se ti  nezadarilo  nebo... -) )

Nechapu,.proc  se casto  arogantne  navazis  do vice lidi  tady ve foru ,kdyz  o nic nejde  , jen si potrebujes  dokazat  svou pravdu  ve vsem, ze jsi neomylny  a vsechno vis nejlip

Muj argument byl zcela jasny ,na svem MZR  z roku 2016 nemam nikde napsano , ze  je treba soucasne  z  MZR predkladat narodni ridicak   tot  vse , nova kopie   ktera tu byla zverejnena , dokazuje, ze od  2018 je to tam jiz uvedeno  tot taky vse .

A pokud  chces  mermomoci dokazat ,ze nemas  vzdycky pravdu , tak  v USA  ,neni jedinym dokladem , krome  pasu  ridicak ale existuje  normalni  ID , mam ji z roku 98  , kdezto ridicak mam az  z  2002 

A to, ze jsem delal v USA  gastarbaitra  je  uplne stejna domenka  jako ta ma  ze nejsi pravnik  , .bez  podlozenych argumentu  a vysvetleni.  Proc  by melo neco nekomu docvakat  je  taky konspiracni teorie  , kdyz tam budu jezdit s tim carem papiru a ceskym ridicakem  a cestovnim pasem  . tak mi tezko  dokazes  ze jsem gastarbaitr a makam na cerno .. to se totiz emigracce  nedarilo ani na Key Westu,  kdyz  nekdo ve Wolmarktu  zahodil smetak  a zacal se  prochazet mezi regaly jako zakaznik tak byli na neho kratci  -))  

Navic kdyby  tehdy odesli  z Floridy vsichni  co tam makali  nacerno  , tak  muzou obchody ,hotely  i stavby  zavrit  , protoze  by meli nedostatek lidi   , ale to  je jine tema  , ktere uz ani neni aktulni  protoze tam timhle stylem lidi z Evropy  pracovat  uz nejzdi , jen jsem ti chtel dokazat  , ze nejsi  vseved  -) tim to tady uzaviram  -) mirjur to uz urcite vzdal a ostatni  s toho maji  je  zabavu -) ja ostatne taky  -))

0 Citovat

mikir: rozhodně si nemyslím, že vím všechno nejlíp, ale pokud něco vím a dokážu to podložit argumenty, tak o tom budu diskutovat. Promiň, určitě jsi v USA dělal legálně, řidičům dávali pracovní povolení v devadesátkách, kdy byl problém získat i turistický vízum, na počkání :) A finta s odhazování smetáku (jen teda předpokládám, že jsi místo Wolmarktu myslel Walmart, určitě chyba v psaní, když jsi ten Ir), to jsi mě teda dostal, byl a jsi fakt frajer! :) Mirjur už to na rozdíl od Tebe pochopil a zábavu tady z toho někteří lidi určitě mají mikire, to si piš, především díky Tobě. Ale je pozitivní, že se dokážeš smát sám sobě :)

0 Citovat

Lituji návštěvníky, kteří  budou chtít  najít ve vláknu relevantní informace k půjčení auta Tenerife - Cicar.

 Nechcete si založit vlákno na téma ŘP, MŘP, případně  téma "kdo má větší pravdu" ?

1 Citovat

Brouk napsal(a):

Lituji návštěvníky, kteří  budou chtít  najít ve vláknu relevantní informace k půjčení auta Tenerife - Cicar.

 Nechcete si založit vlákno na téma ŘP, MŘP, případně  téma "kdo má větší pravdu" ?

Ty jsi tu chybel. Uz to mohlo skoncit, ale ty nas musis poucit a peskovat. Prvni 4 stranky diskuze nestaci? Dalsi rady mohou nasledovat. Podekuj Katce Pavlickove, ze sem umistila na zaver sveho prispevku tucne vytistenou dobrou radu.

0 Citovat

Díky za hodnocení, ono někomu chybět není tak špatné.

První stránky diskuse  staré 3 roky jsou opravdu užitečné, pokud se zajímáš o historii Cicaru.



1 Citovat

Aktuální zkušenosti s půjčením u Cicaru - auto jsem vracel včera ráno na Tenerife Sur.


Měl jsem mít na dva dny půjčený Fiat 500, nakonec mi ale dali Opel Adam, což vůbec nevadilo. Platbu jsem musel provézt na letišti předem + mi připočítali 21,40 EUR deposit na palivo. Při vrácení auta mi přes terminál na kartu deposit vrátili hned zpět. Vše probíhalo rychle a naprosto hladce.

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes http://hespac.com/rentalcz.htm zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.  

0 Citovat

AutoReisen +1

0 Citovat

Akorát je teď podstatně levnější Plus Car...

0 Citovat

Což nemusí platit obecně, jde o to kdy a jak dlouho dopředu je rezervace dělaná. Loňské a letošní výprodeje aut z půjčoven s cenami pěkně zamával. Ani u Plus Car teď nejsou výjimkou ceny začínající na 300 - 400 - 500 EUR na týden za Pandu při rezervaci pár dní/týdnů dopředu. Na konci prázdnin to prý někde bylo až 500 EUR za 3 dny ...

Za týden letím na FUE, kde mám u Plus Car Mini Cabrio za 219 na týden, rezervováno v červnu. Panda je teď za 400 a už obyčejná Fabia vyjde dráž, než loni Porsche Boxter. A CICAR v tomtéž termínu? Absolutně vyprodaný. 

Pak GC v listopadu - už při rezervaci v srpnu byly ceny lepší u CICARu než u Plus Car, to se mi za 6 let stalo poprvé ...

0 Citovat

Z toho jednoznačně vyplývá, že je třeba bookovat co nejdříve, třeba 2-3 měsíce dopředu a v případě potřeby zdarma ze slušnosti stornovat. Obecně dříve platilo, že GC a a Tenerife bývaly nejlevnější, FUE a Lanzarote dražší a půjčení auta na menších ostrovech z důvodu nedostatku konkurence nejdražší. Autoreisen třeba nemá pobočky na Gomere a La Palme. Obecně jsem dříve doporučoval jednoznačně Autoreisen, dnes už je třeba pečlivě porovnat všechny tři půjčovny (AR, Cicar a Plus). Pořád na prosinec se dá všude rezervovat auto nejnižší kategorie na týden zhruba od 105e a to i na La Palme, sám mám takto půjčenou 🐼 na La Palme. Uznávám, že je to více než loni v listopadu, kdy jsem měl C3 na GC na 10 dnů od AR za méně než 80e.

0 Citovat

@Tesna : letos to ale platí pro GC po celý rok. Já jsem si to hlídal pro listopadový pobyt už od března. Nakonec mám týden za 84 EUR z června. A po celou dobu byl Plus Car suverénně nejlevnější. U Cicaru to rozhodně nebylo levnější, to jsi asi měla mlhu před očima...

0 Citovat

jestli mohu také trochu přispět. já na Kanárech vždy v posledních letech Cicar, nevypadají na srovnávačích levně ale beru to kvůli jejich podmínkám. Žádný ojeb, žádné depozity a podobné hovadiny. Co jsem koukal tak letos je to drahota všude, asi se fakt vyplatilo to zamluvit už někdy na jaře..

0 Citovat

Hm, tak jsem teď koukala na Silvestra a nejlevněji vychází Plus Car, tak jsem to vzala. I tak na týden 180 eur na Lanzarote

0 Citovat

@tramin: Ne, ani pro GC to neplatí obecně po celý rok. Když se teď namátkou podívám na říjnové termíny, tak na mnoho z nich je Pluscar od 197 a Cicar od 182é na týden. 

Za pár dní letím FUE, kde má Plus Car na dalších x týdnů ceny od 400é, zatímco ve srovnávačích si ještě teď můžu vybrat nabídky i od 165é (bez pojištění).

A poslední příklad, kdy často nebývá Plus Car nejlevnější - při výpujčce na pár dní. To nemluvě o tom, že mají limit minimálně 3 dnů pro vrácení auta na jiném místě. Zde třeba 2 dny na Tenerife vyšly levněji přes CICAR, i s možností přesunu TFN-TFS.

Takže asi tak, ty mlho ... platí moje první věta mého minulého příspěvku.

0 Citovat

Tak samozřejmě, máš ve všem naprostou pravdu. A taky poslední slovo...

0