Zdravím, potřebuji se dostat na berlínské letiště Schonefeld a všiml jsem si, že ceny za bus jsou u Student Agency na této trase poněkud podivné - na toto letiště je to z Prahy vždy 520 Kč a přitom do centra Berlína, který je až půl hodiny další jízdy za letištěm, je ten stejný spoj třeba za 27O Kč. Logicky mě tedy napadá koupit si lístek do centra Berlína a pak ale vystoupit už na letišti. Dělá to tak někdo? Je s tím nějaký problém? Díky  .

Student Agency: Praha - Schonefeld

Založil(a) ve fóru Autobusová doprava

3 reakce

Zdravím,

potřebuji se dostat na berlínské letiště Schonefeld a všiml jsem si, že ceny za bus jsou u Student Agency na této trase poněkud podivné - na toto letiště je to z Prahy vždy 520 Kč a přitom do centra Berlína, který je až půl hodiny další jízdy za letištěm, je ten stejný spoj třeba za 27O Kč. Logicky mě tedy napadá koupit si lístek do centra Berlína a pak ale vystoupit už na letišti. Dělá to tak někdo? Je s tím nějaký problém? Díky smiley

0

Tak tohle by mě taky zajímalo...

0 Citovat

Vystoupit problém nebude, nastoupit ano..

Problém může nastat jen v případě, že nikdo na letiště nejede a tím pádem bus zajíždět nebude. Pak taky bacha kam si uložíte zavazadla.

0 Citovat

Na Schönefeld se dá levně dostat z centra přímo vlakem z hlavního nádraží a vlak staví hned vedle letiště smiley - jel jsem takto právě na podzim, když jsem měl let z Berlína na Island právě díky cestujlevne. smiley

S tím výstupem dřív a později bych to moc neriskoval - dost záleží i na stewardce/stewardovi. A jedna stewardka mi právě kdysi říkala cestou do Itálie, když jsem měl jízdenku zdarma do Říma a přemýšlel, jestli vystoupit dříve ve Florenci, nebo až v Římě, že pokud bych vystoupil dříve, než mám na jízdence, tak bych musel paradoxně připlatit - prý je Řím nějak dotován ze strany EU na podporu cestování. Tedy nevím, jestli to stále platí a jestli to platí i o Berlínu - ale neriskoval bych to. smiley Navíc pokud je jízdenka k letišti za 520 korun, ale centrum za cca 300, tak logicky by takto tratili, kdyby se je snažili všichni převést jako Ty smiley = to připlacení za vystoupení jinde by dávalo smysl. smiley

Hlavně ten vlak jede z hlavního nádraží jen několik desítek minut, jezdí často a žádné kolony mezi autama nehrozí! smiley

0
3 reakce