České dráhy

Napsal SDAN 2016-05-01T09:57:45+02:00 ve fóru Železniční doprava

Od dnešního dne národní dopravce výrazně upravil bodové ohodnocení svého věrnostního programu.

Pro ty, kteří nevědí o co se jedná - za každých 10Kč při nákupu v eshopu https://www.cd.cz/eshop/default.aspx?cmd=cmdChange dostanete 1 bod (týká se to i nákupu Inkarty, měsíčních jízdenek na dojíždění do práce, apod, u mezinárodních jízdenek a rezervací je to většinou defaultně 10bodů za jízdenku nebo rezervaci, při cestování ve vybraných vlacích a dnech na trati Praha-Ostrava dostanete dvojnásobný počet bodů)
Platnost bodů jsou 2 roky, takže to může být zajímavé i ty, kteří tolik nejezdí. Na jednu registraci můžete zakoupit více jízdenek nebo jízdenky pro známé - nemusíte jet s nimi. Pro ty, kteří dojíždí pravidelně vlakem do práce nebo do školy je věrnostní program velmi zajímavý. Přehled benefitů je zde:
http://www.cd.cz/assets/vnitrostatni-cestovani/cd-body/aktualne/prehled-benefitu-vc-bodoveho-ohodnoceni_v14_01-05-2016_fin.pdf.
Pro mě je nejzajímavější Skupinová víkendová jízdenka celostátní za 300 bodů a doplatek 68Kč (bežná cena je 679Kč) Na kterou lze cestovat v sobotu, neděli nebo o státním svátku neomezeně po celé ČR, na jízdenku mohou cestovat až 2 dospělí a 3 děti.

Během letních prázdnin nabídnou České dráhy možnost neomezeného cestování po ČR. Nabídka má název Jízdenka na léto a jsou nabízeny dvě varianty - na 7 nebo 14 dní, cena začíná na 690Kč. Více info:

https://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovan ... vy/-26881/

Nově v nabídce denní spojení do Bruselu. Je jasné, že zde převládá letecké spojení, ale vzhledem k ceně, možnosti neomezeného zavazadla a spojení centrum-centrum, se může někdy hodit.

Dobrej tip, vzhledem k ceně standardní mezinárodní jízdenky bych tohle považoval spíše za kiks smiley

O kiks se nejedná, viz:

https://www.cd.cz/eshop/data/CenyVJE.pdf?v=20160714

Uvidíme, jak se cena bude vyvíjet dále...

Zajímavý je také DB IC Bus Praha-Paris přes e-shop ČD za 524Kč...ten samý spoj je u SA za 1650Kč.

je to zaujimave, viacero nemeckych miest tam je tiez...hlavne sa mi paci ta kombinacia s rychlovlakom

Brusel už není v nabídce? Paříž vidím..

Já vidím i Brusel. Někdy se stává, že rezervační systém nabídne nesmyslnou nabídku. Lze tomu předejít vyplněním směrování (v tomto případě Dresden). Snad to spolu s novým dlouho očekávaným webem dají do pořádku (spuštění bylo avizováno na srpen). S novým webem slibují i více dalších vylepšení, jako příklad uvedu kreditový systém a lepší možnosti storna, uvidíme jak to nakonec dopadne, ale předpokládám, že se to bude týkat především vnitrostátní dopravy.

SDAN, co za settingy si nahadzal, ze ti to vyplulo 524kc? :O

mam zadane presne to co ty, a tento ranny spoj mi vobec nenajde, len z Prahy o 8 a ten ma na cenovke o nulu viac.

Je zapotřebí vyplnit políčko "Přes", viz:Je to způsobené tím, že se tam cpe IC Bus, který má pozdější odjezd z Prahy a stejný příjezd do Bruselu a neplatí na něj akce (VJE).

aaah, super smiley paci sa mi to na vikend 3-4.9, v piatok vecer do Prahy, sobota vlacek, nedela vecer CRL-PRG za 25Eur .. este zajednat lowcost chrapanie v Bruseli a vikend je vyrieseny smiley

Na celé září jsou zavedeny akční ceny na Slovensko. Co jsem zběžně koukal, tak ceny jsou následovné.

Praha - Košice: 276Kč základní cena (zatím jsem našel u všech spojů, včetně víkendů)

Připlácí se: 83Kč za SC Pendolino Košičan a noční vlaky na sezení, spací vozy +166Kč (lehátko kupé pro 6 osob), 248Kč (lehátko kupé pro 4 osoby), 331Kč (lůžko pro 3 osoby), 497Kč (lůžko pro 2 osoby)
Denní spoje s přestupem v Žilině (jezdí každé 2 hodiny) a páteční přímý (v neděli zpět) IC s odjezdem z Prahy ve 13:06 (Košice 20:45) jsou bez příplatku.

Kratší trasy jsou levnější, například:

Olomouc - Poprad za 193Kč
Praha - Žilina za 221Kč

Jízdenku lze zakoupit odkudkoliv v ČR, takže 276Kč stojí například i trasa Cheb - Košice nebo České Budějovice - Košice, apod.

Myslím, že to není špatná nabídka. Konkurence aktuálně levnější jízdenky nenabízí.

http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centru ... vy/-27390/

V sobotu 24.9.2016 bude k příležitosti národního dne železnice opět rozšířena platnost Skupinových víkendových jízdenek:

Místo obvyklých max. 2 dospělých a 3 dětí do 15 let bude moci v uvedenou sobotu cestovat na jízdenku až 5 osob bez omezení věku.

Cena celostátní jízdenky je 679Kč, případně 68Kč + 300 věrnostních bodů
Regionální jízdenky stojí podle regionu 229-319Kč, případně 23-32Kč + 150 věrnostních bodů

Vi nekdo, jak dlouho dopredu se daji koupit jizdenky pres jejich e-shop?

EDIT: Tak uz jsem zjistil - nejdrive 2 mesice predem.

O nadcházejícím víkendu (17.9 a 18.9.) lze zakoupit Skupinovou víkendovou jízdenku s 50% slevou (nutno zakoupit časopis Marianne, ale u celostátní varianty se to vyplatí)

http://www.cd.cz/vyhody-pro-cestujici/v ... ri/-27504/

Jak již bylo zmíněno na další víkend je také akce. V sobotu 24.9. lze cestovat na Skupinovou víkendovou jízdenku bez omezení věku, tedy až v 5-ti dospělích.

http://82.117.128.81/zazitky/kam-na-vyl ... 16-v-chebu

Další drobnou novinkou je, že od dneška není vyžadováno při nákupu přes e-shop zadávat číslo osobního průkazu.

V sobotu jedu asi podruhé v životě Pendolinem a zarazila mě možnost ( koupit zavazadlo ) to už jako do vlaku nesmím bezplatně s kufrem ? To by teda byl velký průlom v železniční dopravě. Snad mě uvedete v pravdu.

Děkuji

Vůbec neřeš smiley

Koupí zavazadla je myšleno nadrozměrné zavazadlo, které nelze umístit na polici pro zavazadla nebo pod sedačku. V praxi se tak běžně děje při přepravě jízdního kola, ostatní zavazadla jako kufry nebo batohy se samozřejmě přepravují zdarma.

Bohuzel v Pendolinu neni nic jako prirucni zavazadlo, proto je potreba nahlasit a zaplatit i hloupy obal na notebook!

gwartass: Váš příspěvek moc nechápu. Samozřejmě, že standardní zavazadla lze přepravovat zdarma. Definice zavazadel, které lze přepravovat zdarma je oficiálně popsána zde:

http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... dla/-3670/

V odkazu
malá skládací nebo dětská koloběžka s koly menšími, než jsou u jízdního kola, nejvýše 12 palců
- to jako v pokladne premeri kolobezku pani palcem? kazda pokladni ma jinak velke ruce . Mozna by bylo vhodne pro drahy zakoupit merici pravítka a metry

Proboha, tak tady jde asi o to, že přeprava jízdního kola se připlácí, takže pokud budeš mít koloběžku s velkými koly, tak si za ni připlatíš. A u paní na pokladně si kupuješ lístek, jí je úplně jedno, jestli se koupíš třeba dětskej, ale ve vlaku už to asi jedno nebude.

Retro jízda za 1.590 Kč vč. občerstvení na trase Praha–Ostrava.

pro Budějčáky slušnej lístek ČB - Wien Flughafen za 384 OW, 4 hodiny cesta, na cd.cz

Od 11. prosince nově do Curychu přes Salzburg a Innsbruck. Celoročně bude nasazený lůžkový vůz (ten nejlepší u ČD), v období Vánoc a Nového roku, 11.2.-19.2. (MS v lyžování) a v letní sezóně (1.4.-30.10.) i sedačka. Ceny začínají na příjemných 497Kč/OW/sedačka nebo 994Kč/OW/lůžko.

Určitě tento spoj najde využití, trochu ale zamrzí, že nejspíše nebude zastavovat ve vyhlášeném středisku St. Anton am Arlberg .

http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centru ... vy/-27810/

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!