České dráhy

Založil(a) před 8 lety SDAN ve fóru Železniční doprava

Od dnešního dne národní dopravce výrazně upravil bodové ohodnocení svého věrnostního programu.

Pro ty, kteří nevědí o co se jedná - za každých 10Kč při nákupu v eshopu https://www.cd.cz/eshop/default.aspx?cmd=cmdChange dostanete 1 bod (týká se to i nákupu Inkarty, měsíčních jízdenek na dojíždění do práce, apod, u mezinárodních jízdenek a rezervací je to většinou defaultně 10bodů za jízdenku nebo rezervaci, při cestování ve vybraných vlacích a dnech na trati Praha-Ostrava dostanete dvojnásobný počet bodů)
Platnost bodů jsou 2 roky, takže to může být zajímavé i ty, kteří tolik nejezdí. Na jednu registraci můžete zakoupit více jízdenek nebo jízdenky pro známé - nemusíte jet s nimi. Pro ty, kteří dojíždí pravidelně vlakem do práce nebo do školy je věrnostní program velmi zajímavý. Přehled benefitů je zde:
http://www.cd.cz/assets/vnitrostatni-cestovani/cd-body/aktualne/prehled-benefitu-vc-bodoveho-ohodnoceni_v14_01-05-2016_fin.pdf.
Pro mě je nejzajímavější Skupinová víkendová jízdenka celostátní za 300 bodů a doplatek 68Kč (bežná cena je 679Kč) Na kterou lze cestovat v sobotu, neděli nebo o státním svátku neomezeně po celé ČR, na jízdenku mohou cestovat až 2 dospělí a 3 děti.

0

Během letních prázdnin nabídnou České dráhy možnost neomezeného cestování po ČR. Nabídka má název Jízdenka na léto a jsou nabízeny dvě varianty - na 7 nebo 14 dní, cena začíná na 690Kč. Více info:

https://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovan ... vy/-26881/

0 Citovat

Nově v nabídce denní spojení do Bruselu. Je jasné, že zde převládá letecké spojení, ale vzhledem k ceně, možnosti neomezeného zavazadla a spojení centrum-centrum, se může někdy hodit.

0 Citovat

Dobrej tip, vzhledem k ceně standardní mezinárodní jízdenky bych tohle považoval spíše za kiks smiley

0 Citovat

O kiks se nejedná, viz:

https://www.cd.cz/eshop/data/CenyVJE.pdf?v=20160714

Uvidíme, jak se cena bude vyvíjet dále...

Zajímavý je také DB IC Bus Praha-Paris přes e-shop ČD za 524Kč...ten samý spoj je u SA za 1650Kč.

0 Citovat

je to zaujimave, viacero nemeckych miest tam je tiez...hlavne sa mi paci ta kombinacia s rychlovlakom

0 Citovat

Brusel už není v nabídce? Paříž vidím..

0 Citovat

Já vidím i Brusel. Někdy se stává, že rezervační systém nabídne nesmyslnou nabídku. Lze tomu předejít vyplněním směrování (v tomto případě Dresden). Snad to spolu s novým dlouho očekávaným webem dají do pořádku (spuštění bylo avizováno na srpen). S novým webem slibují i více dalších vylepšení, jako příklad uvedu kreditový systém a lepší možnosti storna, uvidíme jak to nakonec dopadne, ale předpokládám, že se to bude týkat především vnitrostátní dopravy.

0 Citovat

SDAN, co za settingy si nahadzal, ze ti to vyplulo 524kc? :O

mam zadane presne to co ty, a tento ranny spoj mi vobec nenajde, len z Prahy o 8 a ten ma na cenovke o nulu viac.

0 Citovat

Je zapotřebí vyplnit políčko "Přes", viz:Je to způsobené tím, že se tam cpe IC Bus, který má pozdější odjezd z Prahy a stejný příjezd do Bruselu a neplatí na něj akce (VJE).

0 Citovat

aaah, super smiley paci sa mi to na vikend 3-4.9, v piatok vecer do Prahy, sobota vlacek, nedela vecer CRL-PRG za 25Eur .. este zajednat lowcost chrapanie v Bruseli a vikend je vyrieseny smiley

0 Citovat

Na celé září jsou zavedeny akční ceny na Slovensko. Co jsem zběžně koukal, tak ceny jsou následovné.

Praha - Košice: 276Kč základní cena (zatím jsem našel u všech spojů, včetně víkendů)

Připlácí se: 83Kč za SC Pendolino Košičan a noční vlaky na sezení, spací vozy +166Kč (lehátko kupé pro 6 osob), 248Kč (lehátko kupé pro 4 osoby), 331Kč (lůžko pro 3 osoby), 497Kč (lůžko pro 2 osoby)
Denní spoje s přestupem v Žilině (jezdí každé 2 hodiny) a páteční přímý (v neděli zpět) IC s odjezdem z Prahy ve 13:06 (Košice 20:45) jsou bez příplatku.

Kratší trasy jsou levnější, například:

Olomouc - Poprad za 193Kč
Praha - Žilina za 221Kč

Jízdenku lze zakoupit odkudkoliv v ČR, takže 276Kč stojí například i trasa Cheb - Košice nebo České Budějovice - Košice, apod.

Myslím, že to není špatná nabídka. Konkurence aktuálně levnější jízdenky nenabízí.

http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centru ... vy/-27390/

0 Citovat

V sobotu 24.9.2016 bude k příležitosti národního dne železnice opět rozšířena platnost Skupinových víkendových jízdenek:

Místo obvyklých max. 2 dospělých a 3 dětí do 15 let bude moci v uvedenou sobotu cestovat na jízdenku až 5 osob bez omezení věku.

Cena celostátní jízdenky je 679Kč, případně 68Kč + 300 věrnostních bodů
Regionální jízdenky stojí podle regionu 229-319Kč, případně 23-32Kč + 150 věrnostních bodů

0 Citovat

Vi nekdo, jak dlouho dopredu se daji koupit jizdenky pres jejich e-shop?

EDIT: Tak uz jsem zjistil - nejdrive 2 mesice predem.

0 Citovat

O nadcházejícím víkendu (17.9 a 18.9.) lze zakoupit Skupinovou víkendovou jízdenku s 50% slevou (nutno zakoupit časopis Marianne, ale u celostátní varianty se to vyplatí)

http://www.cd.cz/vyhody-pro-cestujici/v ... ri/-27504/

Jak již bylo zmíněno na další víkend je také akce. V sobotu 24.9. lze cestovat na Skupinovou víkendovou jízdenku bez omezení věku, tedy až v 5-ti dospělích.

http://82.117.128.81/zazitky/kam-na-vyl ... 16-v-chebu

Další drobnou novinkou je, že od dneška není vyžadováno při nákupu přes e-shop zadávat číslo osobního průkazu.

0 Citovat

V sobotu jedu asi podruhé v životě Pendolinem a zarazila mě možnost ( koupit zavazadlo ) to už jako do vlaku nesmím bezplatně s kufrem ? To by teda byl velký průlom v železniční dopravě. Snad mě uvedete v pravdu.

Děkuji

0 Citovat

Vůbec neřeš smiley

0 Citovat

Koupí zavazadla je myšleno nadrozměrné zavazadlo, které nelze umístit na polici pro zavazadla nebo pod sedačku. V praxi se tak běžně děje při přepravě jízdního kola, ostatní zavazadla jako kufry nebo batohy se samozřejmě přepravují zdarma.

0 Citovat

Bohuzel v Pendolinu neni nic jako prirucni zavazadlo, proto je potreba nahlasit a zaplatit i hloupy obal na notebook!

0 Citovat

gwartass: Váš příspěvek moc nechápu. Samozřejmě, že standardní zavazadla lze přepravovat zdarma. Definice zavazadel, které lze přepravovat zdarma je oficiálně popsána zde:

http://www.cd.cz/vnitrostatni-cestovani ... dla/-3670/

0 Citovat

V odkazu
malá skládací nebo dětská koloběžka s koly menšími, než jsou u jízdního kola, nejvýše 12 palců
- to jako v pokladne premeri kolobezku pani palcem? kazda pokladni ma jinak velke ruce . Mozna by bylo vhodne pro drahy zakoupit merici pravítka a metry

0 Citovat

Proboha, tak tady jde asi o to, že přeprava jízdního kola se připlácí, takže pokud budeš mít koloběžku s velkými koly, tak si za ni připlatíš. A u paní na pokladně si kupuješ lístek, jí je úplně jedno, jestli se koupíš třeba dětskej, ale ve vlaku už to asi jedno nebude.

0 Citovat

Retro jízda za 1.590 Kč vč. občerstvení na trase Praha–Ostrava.

0 Citovat

pro Budějčáky slušnej lístek ČB - Wien Flughafen za 384 OW, 4 hodiny cesta, na cd.cz

0 Citovat

Od 11. prosince nově do Curychu přes Salzburg a Innsbruck. Celoročně bude nasazený lůžkový vůz (ten nejlepší u ČD), v období Vánoc a Nového roku, 11.2.-19.2. (MS v lyžování) a v letní sezóně (1.4.-30.10.) i sedačka. Ceny začínají na příjemných 497Kč/OW/sedačka nebo 994Kč/OW/lůžko.

Určitě tento spoj najde využití, trochu ale zamrzí, že nejspíše nebude zastavovat ve vyhlášeném středisku St. Anton am Arlberg .

http://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centru ... vy/-27810/

0