Po dlouhé době spouští RegioJet mobilní aplikaci pro rezervaci jak železničních jízdenek, tak i autobusových pro Student Agency. regiojet.cz .

RegioJet

Založil ve fóru Železniční doprava

RegioJet se v mých očích profiluje jako NEJHORŠÍ a NEJMÉNĚ SPOLEHLIVÁ přepravní společnost, která navíc nepřebírá odpovědnost za své chyby. Hovoří o tom mé letošní 2 zkušenosti s touto firmou.

Nejprve v červenci jsem měl koupeny jízdenky na vlak Brno-Vídeň, odkud jsme měli letět do Španělska. O tom, že vlak nejede, jsme se dozvěděli až na nádraží v době, kdy už měl být pryč. O zrušení nevěděli ani zaměstnanci RJ v pobočce na nádraží, spoj normálně svítil na informační tabuli. Nejprve nás 10 minut (!) před plánovaným odjezdem poslali na Dolní nádraží (takže taxi za 100Kč), kde ale o žádném RJ vlaku nic nevěděli. Telefonát na RJ, kdy operátorka sdělila, že vlak přece jen pojede z hlavního, a oni že jej pozdrží, abychom ho stihli (bylo nás takových cestujících víc). Po návratu na hlavní po vlaku nebylo ani stopy, neodjel, ale ani nepřijel. To už bylo asi 15 min po plánovaném odjezdu. Asi za 5 minut nato mi přišla sms, že spoj byl z technických důvodů zrušen... Takže rychle sehnat řidiče do Vídně, koupit dálniční známku, jet domů pro auto, všechno velmi nakvap, zavřený hlavní tah na Vídeň, objížďka, 2 rakouské pokuty za překročení rychlosti... Dojeli jsme na letiště na poslední chvíli, ale suma sumárum to stálo několik tisíc korun navíc. Stížnost a žádost o náhradu RegioJet odmítl s tím, že ve stanovách mají klauzuli, že neručí za škody vzniklé zrušením spoje...

Další případ dnes při návratu z Tenerife. Před 10 dny koupeny jízdenky na první ranní vlak RJ z Vídně do Brna. Každodenní kontrola mailu, aplikace i webových stránek RJ, vše v pořádku. Ještě ve Vídni na nádraží se na info tabuli spoj objevil, to jsme se zaradovali, ale jen na 5 minut, kdy se změnil na "cancelled". Telefonát na RJ, operátor poněkud zmatený, prý ty spoje rušili asi před měsícem (!, já kupoval 10 dní zpět) a divil se, že mi nedošla zpráva. Nakonec z něj vylezlo, že asi "přehlédli" můj mail, když o tom informovali... Naštěstí půl hodiny na to jela Vindobona, ale jízdenky na poslední chvíli nás stály dvojnásobek toho, co bychom platili, kdybychom si je koupili pár dní předem. A jako třešnička - od RJ mi ihned přišla žádost o zhodnocení "proběhlé" cesty, jako by se nechumelilo.

Má někdo podobnou zkušenost? Jak jste postupovali s vymáháním proplacení těch zbytečných nákladů, které vznikly? Je nějaká šance to z nich dostat? Radim Jančura se tváří, že mu jde o co nejlepší služby a spokojenost zákazníků, ale když přijde na věc, tak mrtvý brouk.

0 Citovat

Vadim bude slyšet na TV Nova. Taky by to mohlo zajímat nějaké ministerstvo, ČOI nebo SŽDC, které jim poskytuje "koleje". Zkusil bych jako základ napsat na SOS. Do týdne dvou by měli odpovědět a poskytnout v odpovědi předběžnou konzultaci zdarma.

0 Citovat

Regio zážitky - nemám tak brutální zážitky jako mirjur, ale podle mě šlo Regio totálně do háje. Přítelkyně s nimi často jezdí Praha - Brno - Praha a jako kafe po hodině a půl od objednání, nefungující wifi, v létě nefunkční klima, lidi kouřící na záchodech, kterým se kdokoliv bojí něco říct, špína, bordel...

0 Citovat

@Michal: ok, zkusím mu napsat ještě jednou a pohrozit mu těmi institucemi, co zmiňuješ. Co je SOS?

0 Citovat

@mirjur: Naprostý základ - Sdružení obrany spotřebitelů.

@Jarda: Já s nimi zase krásnou sbírku zážitků z letošních cest třídou low-cost na trase Praha-Vídeň. Co cesta to nějaký problém. Tady to nemá cenu prezentovat. Hned bych byl hater milovaného Jančury. Posledně jsem si s nimi měsíc dopisoval kvůli garanci včasného příjezdu, co si vykládají po svém.

Vlak na trase Praha-Vídeň formálně jedoucí do Budapešti, kam kvůli koroně už několik týdnů nejel, ale přesto se na něj ta jejich garance nevztahuje, protože trasa Praha-Budepešť není v jmenovitém výčtu, kterou vlak ale nejel a plánovaně ukončil ve Vídni (Praha-Vídeň v něm je)... :-D

0 Citovat

No ale s tím ty levnější jízdenky kupujete, ne? Předpokládám, že jediný důvod (krom např. časových poloh ve specifických případech) je cena. Jinak tam jezdí jen nenáviděný státní moloch, který zase ovšem i informuje o zrušení spoje. 

0 Citovat

Sice nemam takove negativni zazitky  jako mirjur ,vyuzivam Regio  hlavne na trati  Praha -Ostrava a jednu dobu jsem ho pouzival vic nez  Pendolino ,kvuli lepsi wifi ,to se uz ale taky zmenilo  Libila se mi i akce do Rijeky  Co me ale zklamalo a nelibi se mi, je jejich system ruseni zakoupenych jizdenek  

Kupoval jsem jizdenky z Prahy do Ostravy a zpet  on line jako neregistrovany ,protoze se mi to pak nehodilo chtel jsem je rusit   Zatimco koupe on line je snadna a prehledna ,zruseni se  pomerene slozite hleda ,nicmene jsem si s tim poradil a jizdenky jsem zrusil ,prislo i potvrzeni o zruseni  a  tak jsem predpokladal, ze  penize zpet prijdou automaticky na ucet z ktereho jsem je kupoval 

Ani po mesici se nic nedelo , pri dalsi navsteve CR jsem se stavil v jejich pokladne a reklamoval to  a dozvedel jsem se ,ze vraceni penez   takto zakoupene jizdenky lze jedine az po prokazani totoznosti   v jejich pokladne . Vraceni v hotovosti nebylo mozne ,ani pozadavek navratu na jiny ucet  

Za par dnu jsem mel penize zpet na ucte ,ale  system ,kdy  neco co koupim on line jako neregistrovany  ,ale ze svym kodem jizdenek ,ktery pak nejde  stejne jednoduse zrusit jako koupe a penize se nevrtati samy na ucet , mi neprijde zrovna jako kvalitni ,stejne jako to ,kdyz uz musim do pokladny ,proc nelze vratit penize hotove  a co je sloziteho  na pozadavku vraceni penez na jiny ucet, nez z ktereho byly jizdenky koupeny ,kdyz uz to vyrizuju primo na jejich  pobocce 

0 Citovat

Já nikdy třídou lowcost nejel, tak nemohu soudit, ale to zní až hororově 😅 já většinou jezdím relaxem a tam je pohoda a zpoždění do Ostravy bylo většinou pár minut, ale asi jsem měl štěstí, jak to tady čtu, to neinformování o zrušení spoje bych jim omlátil o hlavu

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

No ale s tím ty levnější jízdenky kupujete, ne? Předpokládám, že jediný důvod (krom např. časových poloh ve specifických případech) je cena. Jinak tam jezdí jen nenáviděný státní moloch, který zase ovšem i informuje o zrušení spoje. 

Kupuji podle toho, jak mi nejlépe vyhovuje místo odjezdu a příjezdu, časová návaznost a - ano - v neposlední řadě i cena.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Já nikdy třídou lowcost nejel, tak nemohu soudit, ale to zní až hororově 😅 já většinou jezdím relaxem a tam je pohoda a zpoždění do Ostravy bylo většinou pár minut, ale asi jsem měl štěstí, jak to tady čtu, to neinformování o zrušení spoje bych jim omlátil o hlavu

Náhodou letos na třídu lowcost nasadili nějaké starší německé vagóny, které mají pseudobyznys rozložení sedaček 2+1 a kopu místa k tomu. Jsou i polohovatelné. Kdyby jim všechno fungovalo (klimatizace, topení), jezdili včas a správně informovali, neměl bych žádný problém. Můžeš se podívat na plánek u rezervace.


lc.png

0 Citovat

mirjur napsal(a):

RegioJet se v mých očích profiluje jako NEJHORŠÍ a NEJMÉNĚ SPOLEHLIVÁ přepravní společnost, která navíc nepřebírá odpovědnost za své chyby. Hovoří o tom mé letošní 2 zkušenosti s touto firmou.

Nejprve v červenci jsem měl koupeny jízdenky na vlak Brno-Vídeň, odkud jsme měli letět do Španělska. O tom, že vlak nejede, jsme se dozvěděli až na nádraží v době, kdy už měl být pryč. O zrušení nevěděli ani zaměstnanci RJ v pobočce na nádraží, spoj normálně svítil na informační tabuli. Nejprve nás 10 minut (!) před plánovaným odjezdem poslali na Dolní nádraží (takže taxi za 100Kč), kde ale o žádném RJ vlaku nic nevěděli. Telefonát na RJ, kdy operátorka sdělila, že vlak přece jen pojede z hlavního, a oni že jej pozdrží, abychom ho stihli (bylo nás takových cestujících víc). Po návratu na hlavní po vlaku nebylo ani stopy, neodjel, ale ani nepřijel. To už bylo asi 15 min po plánovaném odjezdu. Asi za 5 minut nato mi přišla sms, že spoj byl z technických důvodů zrušen... Takže rychle sehnat řidiče do Vídně, koupit dálniční známku, jet domů pro auto, všechno velmi nakvap, zavřený hlavní tah na Vídeň, objížďka, 2 rakouské pokuty za překročení rychlosti... Dojeli jsme na letiště na poslední chvíli, ale suma sumárum to stálo několik tisíc korun navíc. Stížnost a žádost o náhradu RegioJet odmítl s tím, že ve stanovách mají klauzuli, že neručí za škody vzniklé zrušením spoje...

Další případ dnes při návratu z Tenerife. Před 10 dny koupeny jízdenky na první ranní vlak RJ z Vídně do Brna. Každodenní kontrola mailu, aplikace i webových stránek RJ, vše v pořádku. Ještě ve Vídni na nádraží se na info tabuli spoj objevil, to jsme se zaradovali, ale jen na 5 minut, kdy se změnil na "cancelled". Telefonát na RJ, operátor poněkud zmatený, prý ty spoje rušili asi před měsícem (!, já kupoval 10 dní zpět) a divil se, že mi nedošla zpráva. Nakonec z něj vylezlo, že asi "přehlédli" můj mail, když o tom informovali... Naštěstí půl hodiny na to jela Vindobona, ale jízdenky na poslední chvíli nás stály dvojnásobek toho, co bychom platili, kdybychom si je koupili pár dní předem. A jako třešnička - od RJ mi ihned přišla žádost o zhodnocení "proběhlé" cesty, jako by se nechumelilo.

Má někdo podobnou zkušenost? Jak jste postupovali s vymáháním proplacení těch zbytečných nákladů, které vznikly? Je nějaká šance to z nich dostat? Radim Jančura se tváří, že mu jde o co nejlepší služby a spokojenost zákazníků, ale když přijde na věc, tak mrtvý brouk.

 

Už jsem to vytěsnil ale něco podobného se mi stalo v létě.

Jel jsem z Brna z fesťáku dřív než ostatní a v dobře víře si objednal regiozjeb. Půl hodiny před odjezdem sms, že mám valit na Dolní nádráží kvůli nějakým pracem na trati. Tam jsem se dostal 16min před odjezdem ale v okýnku se tetka vykecávala a že vlak nakonec jede z hlavního jsem se dověděl až 10min před odjezdem, takže už to ani nešlo zrušit zdarma.

Nakonec jsem jel s ostatníma později a řádně nasraný autem, protože to vypadalo že vlak mi není souzený. Nijak dál jsem neřešil. Jen už si u nich budu lístek kupovat jen v krajním případě.

0 Citovat

Já jezdím často Brno-Praha, jsou to obvykle vlaky z Vídně a zpoždění 5-10 minut, nikdy žádný problém, cena od 95 kč, ty nové low cost vagony, jak je zmíněno výše jsou naprosto super, když sedíte na té jedničce.

Jen je vtipný, jak v lowcostu sedíme všichni ti pracující s notebookama a do těch lepších tříd chodí studenti za 25% cenu, přičemž do low cost vagonu jde wifi nejhůře, prakticky vůbec. Ne na práci. A vzhledem k mizernému pokrytí na této trase se nedá moc pracovat ani přes vlastní hotspot.

No každopádně regiojet za poslední rok 50 jízd, 0 problémů, ČD 5 jízd a 6 oficiálních stížností (a jen tak mimochodem, ani na jednu z nich jsem nedostal žádnou kompenzaci).

0 Citovat

Regiojet jsem využil 3x na trase Praha - Poprad a zpět a jednou Vídeň - Budapešť a zpět.

Na čas pouze spoj z Budapešťi do Vídně jinak vždy zpoždění 40 - 70 minut!

Pokaždé třída Relax (sólo místa)......to se dá.....celkem pohodlné.....servis takový průměrný.....celkem dobrá káva zdarma kdykoliv docela potěší...občerstvení za dobré ceny,ale to jejich studené jídlo (saláty,řízek atd.) to je tedy hnus!

Záchody většinou katastrofa 2x dokonce bez tekoucí vody!

Wifi podprůměrné někdy naprosto k nepoužití!

Po ČR raději volím ČD i když to taky není zdaleka hitparáda,tak bych je řadil o fous výše než Regiojet!

0 Citovat

Já letos asi tak osm cest s RJ a asi tak 5x zpoždění do 10minut. To samé s ČD a snad jen 2x na čas. Jednou to vyšperkovali, že se pokazila lokomotiva a náhradní taky :D Malý osobáček z Brna do olomouce byl k prasknutí a to byl konec Dubna :D 

Servis u RJ z PRG je v poho. Do PRG z Olomouce záleží jestli jede z Košic ( pokaždé to je už odprodané... :( ) nebo z Ostravy kdy tam je toho ještě poměrně dost v prodeji. 

0 Citovat

Tak jsem dostal odpověď od RegioJetu:

"Jak Vám však již bylo sděleno v předchozí komunikaci, naše společnost si vyhrazuje právo na změnu v jízdních řádech. Pokud klient není přepraven a dojde tak k porušení závazku z přepravní smlouvy, má nárok na vrácení celé kupní ceny. Naše společnost však nenese odpovědnost za žádné další náklady, proto naše vyjádření zůstává v této věci neměnné."

Mám za to, že když vlak nepřijede, v jízdním řádu je stále uveden, svítí na nádraží na informační tabuli a ještě mi přijde žádost o ohodnocení cesty, tak to snad nejde považovat za změnu v jízdním řádu...? 

A mají taky právo udělat změnu a neinformovat o tom?

0 Citovat

To, že nenesou náklady na návazné služby, je jasný, ale to že o tom neinformovali není správně. Jestli je to legální nevím. Tlačil bych to v komunikaci s nima na to, že neinformovali 

0 Citovat

Musim tentokrat docela pochvalit RegioJet, vyuzil jsem ho den pred Stedrym dnem na trase Praha -Ostrava a zpet ,cesta naprosto v pohode ,poloprazdy vagon ,fungujici wifi celou cestu  ,nasazeni rousky nikdo neresil ,zpozdeni tam vlastne  temer zadne ,zpet ctvrthodinka . jedine co bych snad vytknul ,ze prisla zadost o hodneceni  v okamziku ,kdy jsem teprve do vlaku nastoupil a nemohl vedet jak cesta bude probihat  Vybral jsem otevreny vagon v druhe nejlevnejsi nabidce ,cena odpovidajici proste fajn cestovani 

0 Citovat

trasu Praha - Bratislava (a naopak) jsem ještě nezažil bez méně než hodinového zpoždění. Jejich aplikace, kde jsem se snažil objednat jídlo nefungovala, skončil jsem s kreditem na účtu, který neumím použít (pracovník mě odkázal na pobočku, kde to mám řešit, protože nikdo to nevěděl na místě).  Za mě 0 bodů. Nikdy více

1 Citovat

Kvalita RJ šla po covidu rapidně dolů, poslední 3 cesty obrovský zklamání, absolutně nestíhající posádka, ač jsem jela v relaxu, tak jsem kafe a dort dostala do ruky 3minuty před výstupem a ještě mi slečna v pohodě řekne, že si mám příště koupit business, když mám problém :-D . Pokaždý zpoždění kolem 30min, jeden funkční záchod na 2 vagóny plný lidí, vysezený sedačky... asi se bohužel budu zase vracet k ČD.

1 Citovat

Nestraš! Zítra se chystám otestovat profesionalitu palubního personálu ve Žluťásku na kolejích z metropole Hunů do krásné metropole moravské. Pak dám echo jak to dopadlo (drink, koláč, klima, atd.). Koncem dubna ve žlutém vlaku z metropole slovenské byla obsluha včasná a standardní. 😊

0 Citovat

Jela jsem s nimi Ostrava - Praha minulý týden v relaxu a všechno bylo v pohodě. Kávička, dortík i plzeň za 25,-. Klimatizace i wifi šlapaly jak hodinky, palubní personál moc milý, záchody fungovaly oba. 

1 Citovat

Regiojet bude jezdit autobusem do Mnichova. Jako RJ (nikoliv jako spoj pro DB).

0 Citovat

Přímé spojení Brno - letiště Vídeň: https://brnensky.denik.cz/zpravy...20604.html

0 Citovat

Nevíte někdo kdy budou v prodeji jízdenky na vlak Brno - letiště Vídeň? V iDOSu je vidím, ale přímo na jejich webu ne.

0 Citovat

Nabízejí s přestupem na navazující rakouský vlak. Přímý regiojet jsem taky nenašel.

0