Zdravim , mam dotaz mate zkusenost z pujcenim auta v Omanu ? .

Půjčení auta v Ománu

Založil ve fóru Půjčení auta

Přesně tak, kreditku na 1000 euro Ti dají když přijdeš do banky z ulice, tak jak říká tonic, na Diners Pure, který je zadarmo a vyřídíš poštou nepotřebuješ lautr nic a minimální limit je buď 25 nebo 30 tisíc, takže bych se vydal touto cestou. Navíc tam máš za 490,- vstup do lounge, kdyby náhodou jsi někdy potřeboval.

0 Citovat

dufam ze vies ze kreditka sa da splatit aj predcasne a mozes mat na nej vyssi uverovy ramec ak tam posles vyssie sumy?

0 Citovat

Asi je to přesně tak, proto vše zpět a dělej co umíš. Ono totiž troufám si říct, že naprostá většina lidí tady má kreditku právě kvůli cestování a případný úvěr vždy v bezúročným období splatí. Pokud máš vyčerpáno na kreditce 40k a splácíš měsíčně 2k, tak bych asi vážně zavuvažoval, zda nesedět pár měsíců doma a nezplatit tenhle naprosto nevýhodnej úvěr a pak ji nepoužívám radši jen na cestování na případný blokace a rezervace.

0 Citovat

Jasne uzavrel bych to bankovnictvi tim , ze 2 k neni ani 80 Euro coz znamena ze to neni ani 20 euro tydne , tak me to az tak bolet nemusi ,, pochpitelne vim ze tam je nehorazny urok a ze by to bylo lepsi to zaplatit a pozivat tak jak prises ,,,no ale vratil bych to k cestovani a proste hledam pujceni auta bez dopozitu , takze asi udelam to co pise Jirka pujcim to pres Economy a priplatim si jako uz jsem to u nich udelal vicekrat , to extra pojisteni jestli to je tak jak v Evrope 7 euro na den tak tech 21 euro me uz nezrujnuje

0 Citovat

Na to co preplacas na kreditke, tak 21 euro fakt problem nebude...

0 Citovat

to jsou teda pocty... Ja kdybych vyhazoval 20 eur tydne z okna tak budu dost nastvanej. Podle prumernych sazeb na kreditkach vyhodis min 8000 kc rocne ,spich to odhadoval na 10k, jen na urocich. Nevim jak tobe, ale me to prijde jako dost penez...

0 Citovat

Ale jo ja tu kritiku vsech na ten predrazeny urok uznavam ,.,,ale kazdy strujcem sveho stesti , ale uz jsem to poresil pres to Economycarrental uz mi prisel i voucher zprostredkovali to pres Trifty ,mam pocit ze uz jsem od nich auto uz jednou mel ,nevim ale jiste , uvadeji tam tech 150 OMR ale moznost plneho pojistneho ve vyssi 6-10 OMR na den ,neni to nejmin , ale porad je to pro me schudnejsi nez aby me blokovali na kreditce 150 OMR ,pokud jsem dobre pochopil ze je spolucast

0 Citovat

Absolovali jsme teď přes vánoce 10 denní okruh (2.350 km) ve čtyřech severní polovinou Ománu a nakonec jsme zvolil půjčení auta v Dubaji s přejezdem hranice - byla velmi výhodná cena 8.600 Kč /11 dní přes Rentalcars za vůz kategorie SUV od Budgetu. Původní půjčovné narostlo vlivem překročení hranic do Ománu na dvojnásobek (příplatek 20 % navíc tj. 77 AED na den, ale ze standartního ceníku Budgetu, ne denního půjčovného od Rentalcars, povinné pojištění), níže přikládám údaje s finančními náklady:

Náklady za auto:

Auto půjčovné: 8674
Auto doplatek: 6050
Auto pojištění: 2500
Auto PHM: 3050

celkem: 20 274 Kč

Náklady za osobu:
Letenka: 4500
Auto půjčovné: 2169
Auto doplatek: 1513
Auto pojištění: 625
Auto PHM: 763
Výstupní taxa: 250
Vstupní víza: 350
náklady za osobu vč. letenek: 10 169 Kč

0 Citovat

Tak když už jsme u těch čísel, taky se přidám s informacema z listopadu 2015 smiley

Pick up a return Dubai airport na 11 dní od Dollar, rezervováno přes RentalCars.com. Měli jsme jen malý sedan, ale ve dvou lidech do bohatě stačilo smiley

Základní cena půjčení - 8 885,31 CZK
Pojištění do Ománu a další poplatky - 3 397,86 CZK (477 AED)

Kolik jsme bohužel utratili za benzín jsem si bohužel nezaznamenal...

0 Citovat

Pridam cerstvou informaci pujceni auta v Omanu od Al Moosa Renta a Car , ovsem bylo to pres hotel ..vybiral jsem s kategorie obsah nad 1,5 privezli nam Renault Duster pujcovne bylo 14 omanskych rialu + 2 rialy pojistni / den mezinarodni ridicak nechteli , depozit taky ne , kartu chteli ,ale jedno jakou, platba probehla az po navratu auta cash , denni limit km byl 200 , dalsi km + 0.070 / km , benzin za 6 rialu jsem v Muscatu natankoval 34 litry

0 Citovat

super, som rad ze to nakoniec vyslo tak ako malo smiley

0 Citovat

Zdravím chtěl jsem se zeptat jaký přechod využít při překročení hranic z Dubaje (SAE) do Ománu.
Chci si půjčit vozidlo na letišti v Dubaji.
Vízum do Ománu se platí při vstupu i výstup.

0 Citovat

Aha,díky,
protože jsem volala do Rentalcarsu jestli je možno si vypůjčit vozidlo a jet do Ománu.
Říkala ano ale musíme dodržet daný přechod asi se jedná o tu Hattu,ale když jsem se díval na mapu tak
je tam tem výběžek o kterým si psal.
Vlastně bychom vjeli do Ománu a potom hned zase vyjeli.
A prosím tě za kolik hodin trvá cesta z Dubaje do Muscatu. a stačí vozidlo nižší třídy na jejich cesty jsme dva dospělí.
A je něco na co si máme dát pozor.
Dílky za odpověď.

0 Citovat

Aj ked to na mape vyzera, ze clovek vojde do omanu a potom.zase vyjde a zasa vojde, tak v skutocnosti je tam iba jeden hranicny priechod. Cesta z dubaja do muscatu je luxusna.

Co sa tyka jebel shams netreba sa bat a nechat sa zastrasit, da sa tam vyjst obycajnym autom. My sme tam vpohode vysli na honde city.

Viac najdes v mojom "cestopise": http://www.romanherda.com/category/sae-oman-2015/

0 Citovat

Vystupni taxa 35 AED se skutecne plati , sice jsme jeli autobusem .ted 28/12 ale nemyslim , ze by to proti autu byla odlisnost ,u Omancu pak vizum za 5 rialu na 10 dnu z busu musely vesechny zavazadla ven nechali probehnout psa na stolku venku otevreni zavazadla a mohli jsme pokracovat

0 Citovat

Taky se prilozim mapku naseho okruhu smiley Cely uplne v pomohe malym sedanem vcetne nekolika sterkovych cest... Nejhorsi to bylo na Jabel Shams a nekolik lidi nas od toho odrazovalo. Stacilo jet jen hodne pomalu a bylo to uplne v pohode smiley

0 Citovat

Super děkuji smiley

0 Citovat

dokonca som nasiel GPS log trasy ako sme sli z Dubaja do Muscatu.

v prilohe KML a GPX

0 Citovat

A prosím tě očkování?

0 Citovat

my sme si nedavali nic smiley

0 Citovat

Ahoj,

doporucoval bych prejezd u Al ainu, protoze na Hatte stejne zadarmo viza uz nedostanete. A od Al Ainu se lepe dostane do oblasti Nizwi, ktera je stezejni. Ockovani zadne neni potreba. Sedanem naprosto v pohode, Jebel Shams se pomalu uz dosafaltovava. Pro pripadnou inspiraci mrknete na me okruhy Omanem:

http://jorgus.webnode.cz/oman-11/
http://jorgus.webnode.cz/fotogalerie/oman-2013/
http://jorgus.webnode.cz/fotogalerie/oman-2015/
http://jorgus.webnode.cz/oman-sae-2016/

ci okruh Emiraty

http://jorgus.webnode.cz/sae-2012/

Jirka

0 Citovat

Ahoj,
no právě řeším ten přechod do Ománu, protože jsem volal na Rentalcars jestli je možnost zapůjčení vozidla v Dubaji a
jet do Ománu. Možnost je ,ale musím jet přes hranice na Hatte .Tato oblast kde je přechod patří prý do kantonu Dubaje.
A to je podmínka zapůjčení vozidla.

0 Citovat

Řekl bych že tohle víc záleží přímo na konkrétní autopůjčovně než na Rentalcars. My měli auto do Dollar SAE a kromě poviného pojištění do Ománu tak žádný zvláštní podmínky nebyly smiley

0 Citovat

Aha to je asi ten problém, protože mi nabízeli aut od společnosti Budget.

0 Citovat

Budget to umí a osobně si myslím, že to není problém skoro nikde, protože každá půjčovna ráda prodá to nutné a poměrně drahé pojištění a určitě také netrvali na jednom přechodu v Hatta.

0