Zdravim , mam dotaz mate zkusenost z pujcenim auta v Omanu ? .

Půjčení auta v Ománu

Založil ve fóru Půjčení auta

Prave je otazka jestli se to vubec vyplati pri tom drahem pojisteni , navic jeste v Dubaji mytne treba ,ja jsem to nakonec zavrhnul cestovali jsme do Muscatu busem a auto jsem nakonec pujcil az v Muscatu pres hotel . protoze me to prislo vyhodnejsi, nez co jsem mel puvodne zamluvene u Economycar prislo mi to pak od Trifty .,ovsem mistni pujcovna nabizela jak lepsi cenu, tak zadny depozit a nechteli ani mezinarodni ridicak , platil jsem az po vraceni auto cash , jedina nevyhoda byla v omezenych kilometrech ale to by bylo i pres Trifty , nikde jsem se zatim s omezenim km nestkal ,200 km na den mi prislo malo pujcovne bylo 16 OMR na den vcetne pojisteni za prekroceni km 0.070 /km privezli mi Renault Duster prekrocili jsem o 40 km ale nechali to byt

0 Citovat

ahoj,

Tomaši, píšeš My jeli z Muskatu směrem - Sur - Al Ashkharah - Duqm - Ash Shuwaymiyyah - Mirbat - Salalah + nějaký ty odbočky. .....Mohu se zeptat jak jsi tam byl dlouho?

Máme v podstatě stejnou trasu a máme na to cisteho casu 13 dni + 1den prilet a 1 odlet.

muscat- salalah autem tam a zpět. Dá se to?

Viza jste řešili na letišti ,anebo online a vyzvedavali na příletové přepážce - visa collection? můsí byt fotky plus neco extra? Tedy kromě peněz. Vyčetla jsem , že se může platit v Eurech , anebo je k dispozici na přepážce směnárna.

Má cenu pořizovat GPS? je to dost drahé...jakékoliv přikoupení země.... Stačí navigace offline z mobilu? doufám, že to bude fungovat....mrkla jsem a nejsem si jistá zda kromě čísla silnic , tento system poskytoval vice detailů.

ockovaní? priznam se, ze nic neřešíme, nedočetli jsme se , že jen něco povinného.

děkuji tobě , ale samozřejmě I jiným cestovatelům za radu.

nika

0 Citovat

Leden/únor 2017 jsme jeli Omán (25 dní), velmi doporučuji. Víza na letišti, směnárna je, EUR, žádné fotky. Dostatečná je offline z mobilu, silniční síť výborná. Očkování není třeba. Salalah bychdoporučila letecky z Muscatu.

0 Citovat

nejlepsi Majko....

muzu se zeptat kolik jste platili? kolik to bylo cash v eurech? neni tedy zapotrebi ani zadna online registrace, proste pouze klasica viza on arrival....? dekuji moc

Majo muselo se vyplnovat fo formu na letisti , jaky bude ubytovani...nic totiz nemam, neresime. chceme pod stan...

vy jste byli jak? stanovali...kupovali jste stan tam? cetla jsem ze je tam Carrefour blizko letiste.

doporucujes auto suv nebo normalni male auto. divala jsem se pres rental cars a nabizi mi hlavne dollar nebo budget. bude v pohode myslis? pojisteni pres rental car nebo primo na prepazce co doporucujes.

dekuji

0 Citovat

v hale je hned vedle směnárna, vyměníš Eur 20,--/osoba, zaplatíš cash. Vyplňovala se adresa prvního ubytka (postupně jsme byli asi na 6 místech - booking - hotel, apartmán - 2 os.). Auto jsme měli menší Toyota, všude se dostaneš mimo Jabal Shams, tam domácí chtějí Eur 50,--. Za nás opravdu spokojenost. Auto - letiště Muscat, přes economy.......půjčovna Trifty. Avšak neberou Dinersclub, byť výslovně v nabídce jsou uvedeny. Po hodině diskuse berou jakoukoli debetní kartu. Pojištění základní z nabídky, na přepážce spoluúčast jsem nedopojišťovala a věřila jsem, že vše bude jako obvykle....... na asi 2 škrábanečky na kapotě jsem upozornila při přejímce, předávající byl opravdu "protivný chlap", nafotila jsem si to a on měl jen strach, že fotím jeho. Auto jsme měli celou dobu pobytu a vrácení proběhlo úplně v pohodě.

Carrefour je blízko, ale autem, je obrovský a je tam výborná směnárna! Doporučuji. Jinak všude berou skoro všechny karty (mimo zmíněnou Diners).

Kdy jedete?

0 Citovat

Dekuji Majko. Rijen! Tak si tam budu muset vymyslet tu prvni adresu. Rezervaci jste museli dokladat? Doufam, ze ne.Snad to nebude problem. Visa davaji na pockani, tak predpokladam ze to nejak nestuduji. Mas neco co bys vylozene doporucila. Kinretni plaz? Pritel je hotovy z zelv. V Indonesii jsme meli hodne prilezitosti... Doporucujes neco konret.,kdyz odmyslim Raz al haad?

A co te tak nejvic prekvapilo z celeho pobytu...? Pozitivne i negativne. Desne se tesime. Mockrat dik. Nika

0 Citovat

Ahoj Niko, rezervaci po mně nechtěli, visa ihned. Překvapení se vcelku nekonala, měla jsem dostatečnou dobu na přípravu a vše vyšlo. Je pravda, že zprvu jsem chtěla koupit průvodce, ale žádný podrobnější nebyl. Pouze Emiráty a Omán, kde bylo jen pár poznámek. Udělala jsem trasu sama, vždy 3-5 dnů v určitém místě ( zhruba :Muscat - Sur - Ras al Hadd - Ibra - Nizwa - Bahla - Sohar - Barka - Nakhal - Misfah - Ar Rustaq - Muscat a spousta dalších ; cestou všechna wadi, pozoruhodnosti, pevnosti, zajímavosti , želvy - vše jsme stihli. Muscat zaslouží několik dní, abychom nasáli atmosféru. U želv, pokud není úplněk, tak toho moc vidět není a záleží také, kolik jich "předjezdci" na pláži najdou. Fotit se nesmí a záleží kolik je tam lidí) . Salalah spíše letecky. Pláže jsou písčité, někdy pěkné , jindy horší, zanesené plasty. Na pláži se ovšem mimo pár výrostků nikdo nekoupal. V podstatě jsem byla sama. Domácí rodina max. rozbalí koberec, nají se, děti proběhnou a je to. Nebo na těch tzv. nejkrásnějších plážích se projíždí pánové auty a na čtyřkolkách, ženské na koberci hlídají děti, jedí a povídají.

Líbila se mi krajina na severu, kde se střídají různobarevné hory , vrcholky jsou různě tvarované ,střídavé palmové háje a hliněné vesničky v horách. Ta barevnost byla fakt velká (srovnávám - li např. se zemí 7 barev na Mauritiu). Pěkné to bylo, avšak život v těch podmínkách není jednoduchý.

A co bylo asi největším překvapením oproti diskuzím na internetu, byl stav silniční sítě. Velmi dobré značení a stav prvotřídní. Dále pak rychlost, s jakou silnice budovali. Např. dělali kus dálnice v Muscatu, když jsme přijeli, při odletu bylo hotovo!!! Opět jsem si na to dnes při cestě po D1 vzpomněla.....

0 Citovat

Na Jebel Shams sa dostanes aj obycanym autom, my sme to dali na Honde City.

0 Citovat

Jebel shams se uz skoro cely vyasfaltovava:)

0 Citovat

Majkooo,

Prosim te promin. Muzes mi prosim, potvrdit, ze pri odbaveni budeme potrebovat pouze pasy?

Zadne registrace preautorizace online etc.... Pri priletu vyplnime form zaplatime a vystojime frontu na viza.... Jo? Promin fakt, jsem tupec. Letime : Barcelona Londyn Muscate.

Dekuji moc

Dekuju ti.

Majka napsal(a):

Ahoj Niko, rezervaci po mně nechtěli, visa ihned. Překvapení se vcelku nekonala, měla jsem dostatečnou dobu na přípravu a vše vyšlo. Je pravda, že zprvu jsem chtěla koupit průvodce, ale žádný podrobnější nebyl. Pouze Emiráty a Omán, kde bylo jen pár poznámek. Udělala jsem trasu sama, vždy 3-5 dnů v určitém místě ( zhruba :Muscat - Sur - Ras al Hadd - Ibra - Nizwa - Bahla - Sohar - Barka - Nakhal - Misfah - Ar Rustaq - Muscat a spousta dalších ; cestou všechna wadi, pozoruhodnosti, pevnosti, zajímavosti , želvy - vše jsme stihli. Muscat zaslouží několik dní, abychom nasáli atmosféru. U želv, pokud není úplněk, tak toho moc vidět není a záleží také, kolik jich "předjezdci" na pláži najdou. Fotit se nesmí a záleží kolik je tam lidí) . Salalah spíše letecky. Pláže jsou písčité, někdy pěkné , jindy horší, zanesené plasty. Na pláži se ovšem mimo pár výrostků nikdo nekoupal. V podstatě jsem byla sama. Domácí rodina max. rozbalí koberec, nají se, děti proběhnou a je to. Nebo na těch tzv. nejkrásnějších plážích se projíždí pánové auty a na čtyřkolkách, ženské na koberci hlídají děti, jedí a povídají.

Líbila se mi krajina na severu, kde se střídají různobarevné hory , vrcholky jsou různě tvarované ,střídavé palmové háje a hliněné vesničky v horách. Ta barevnost byla fakt velká (srovnávám - li např. se zemí 7 barev na Mauritiu). Pěkné to bylo, avšak život v těch podmínkách není jednoduchý.

A co bylo asi největším překvapením oproti diskuzím na internetu, byl stav silniční sítě. Velmi dobré značení a stav prvotřídní. Dále pak rychlost, s jakou silnice budovali. Např. dělali kus dálnice v Muscatu, když jsme přijeli, při odletu bylo hotovo!!! Opět jsem si na to dnes při cestě po D1 vzpomněla.....

0 Citovat

Dekuji

cizy napsal(a):

Na Jebel Shams sa dostanes aj obycanym autom, my sme to dali na Honde City.

0 Citovat

Dekuji

Jiri Sindelar napsal(a):

Jebel shams se uz skoro cely vyasfaltovava:)

0 Citovat

Pravidelně objednávám auta přes https://goo.gl/ZrKu7x zatim to vždy bylo bezchybne. Voucher na email do 15 minut od rezervace.

0 Citovat

Ahojte!


Chystáme sa 23-31.10. do Ománu, prílet Muscat o 3:15 ráno. Nevie niekto, či sa dá auto priamo prenajať i takto skoro, alebo to treba riešiť až ďalší deň?


A na základe predošlých príspevkov sa teda dostaneme všade aj bez 4x4? Stačí niečo obyčajné? Keďže nemáme extra veľa času, chystáme sa asi iba do okolia (Nizwa, Wadi Shab). 



0 Citovat

Vsude ne, ale na vetsinu zajimavych mist ano. K Wadi Shab vede dokonce dalnice.

Podivej se na oteviraci dobu dane pujcovny na webu.

0 Citovat

Pár jich tam je- Sixt, MCT Hertz Car Rental, MCT Avis Car Rental

0 Citovat

Ohledne 4x4, minuly tyden jsme se vratili a jine auto bych nechtel. Ano, vlastne se vsude (krome policii kontrolovaneho Jebel Akhdar) dostanete, ale omezuje to komfort jizdy (treba Jebel Shams musi byt doslova utrpeni) + moznosti kempovani v horach, na opustenych plazich, vyletu na vlastni pest do pouste - coz pro nas byly ty nejkrasnejsi zazitky. Takze asi zalezi na tom, jak chcete ten tyden pojmout - pokud mate Muscat jako zakladnu a budete jezdit paprskove na vylety do nejproflaklejsich mist jako Wadi Shab tak je naopak 4x4 uplne zbytecne. Jinak vyrazne lepsi ceny nez kdekoliv jinde jsem nakonec sehnal u Dollar (prepazka 24/7) rezervovano pres Priceline.com jen pozor na to, ze inzerovana uroven auta ve vyhledavaci byla v nasem pripade vzdy o 1 vyssi nez v vystemu pujcovny realne zamluvi, napr. Land Cruiser = Prado/Fortuner/Pajero (platili jsme 225 OMR za 11 dni), Prado/Fortuner/Pajero = Outlander (coz ani neni 4x4) / Tuscon atd. Rezervaci lze zkontrolovat pres www.dollar.com (z nejakeho duvodu mi to vzdycky slo jen jednou a pak stranky prestaly byt v danem PC / prohlizeci pristupne) pripadne primo u Dollar MCT +96824356278 a eventuelne zrusit, pokud nedostanete to co jste si objednali.

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

...


Ja som vyšiel na Jebel Shams v pohode aj s obyčajnou Mazdou 2. Je to obyčajná prašná a kamenistá cesta a na to 4x4 netreba. Bolo tam asi iba jedno miesto kde som musel ísť veľmi pomaly aby som nešuchol prednú masku, takže niečo s vyšším podvozkom by bolo lepšie ale inak sa to dalo. Tiež som sa dostal v pohode napríklad aj k Wadi Al Arbeieen a bol som tam absolútne sám :) 

Do púšte to už chce samozrejme 4x4 a aj isté skúsenosti s jazdou v piesku. Alebo za 20 rialov vás tam beduíni odvezú do kempu aj naspäť...

Ja som požičiaval auto na letisku od Europcar a dostal som úplne nové auto, ktoré nemalo najazdené ani 100km :D Ale potom ma tak trochu oklamali a naúčtovali si o jeden deň viac. Na sťažnosti potom samozrejme vôbec nereagovali.

0 Citovat

20 rialu bylo za osobu ci auto? Chceme jet v 5 a tak se zrejme vsichni do 1 auta nevejdeme pripadne, tak i to hraje pomerne velkou miru v rozhodovani. Diky

0 Citovat

Komfort je horsi, ale zadne utrpeni. I na ty plaze se da leckdy dostat s beznym autem viz letosni fotky z Omanu. Na pousti s nejhezcimi strmymi dunami se stejne neda jezdit, pokud clovek nema zkusenosti typu dakarske rallye. Tam je lepsi prespat ve stanu a projit se po dunach pesky. Jak je psano vyse, odvezou vas mistni, treba i s vyletem pres mene ostre duny. Ale neni nutne jet do kempu. Pokud mate vlastni stan, je lepsi byt nekde sami.

Bez 4x4 se neda dostat take napr. do Bilad Sayt, coz jsme vyresili tak, ze jsme sli ze sedla, kde konci asfalt, dolu pesky k Hatt, pak stopem dal k usti soutesky a dalsim stopem zpet k autu.

Kontrolovali pred odletem rezervace ubytovani?


img-20181008-222613.jpg
img-20181008-222333.jpg
img-20181008-223622.jpg

0 Citovat

Ivo napsal(a):

20 rialu bylo za osobu ci auto? Chceme jet v 5 a tak se zrejme vsichni do 1 auta nevejdeme pripadne, tak i to hraje pomerne velkou miru v rozhodovani. Diky

Za auto. My tedy platili po nejakem smlouvani 30 vcetne kratkeho vyletu do dun cestou zpet. Byla to smerem tam kratka jizda a 5 + ridic by se do pick-upu zmacklo. Odchytnul nas po zastaveni mladik, ktery si tak neoficialne privydelava.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kontrolovali pred odletem rezervace ubytovani?


ne. ale chteli videt vytisknuta e-viza (nemeli jsme a ukecali jsme to - ukazal jsem pdf na mobilu). leteli jsme z vidne.

0 Citovat

jinak tip na moc pekny sjizdeni dun - my stanovali v udoli kde je Al Raka Tourism Camp, par km jeste za nim po leve strane jsou 2 cedule na 1000 Nights Camp sikmo zpatky pres dunu do vedlejsiho udoli a potom shybkou doprava zpatky

0 Citovat

K tomu Jabal Shams bych doplnil, že na vrchol se dojet nedá - byl jsem tam v březnu 2018, a poslední kus pod vrcholem byla cesta uzavřena armádou. Dá se tam dojít zezdola od hotelu 10-ti hodinovou tůrou. Každopádně i ten okruh po horské silnici stojí za to. 

Mimochodem nevím jak dnes, ale v době naší dovolený se nedali přejet hranice mezi SAE a Ománem autem z půjčovny.

0 Citovat

Proc by to neslo? Pokud to dovoli pujcovna a mas vsechna povoleni, kde je problem?

0