Rentalcars

Napsal Bear 2017-03-01T19:38:04+01:00 ve fóru Půjčení auta

Tak hlavně v 7 tam nikdo nemusí být a budeš platit mastné fee za vrácení mimo otevírací dobu. To si ošéfuj...

edit: Pokud máš jejich plné pojištění, nemusel by to být problém, klíče jim jen někam hodit...

Vrácení není problém. Je otevřeno od 7,00. Mě jen zaráží, že mi ta pojistka končí v 6,00 přitom Rentalcars ví, že auto vracím až v 7,00. To může být při převzetí problém, jelikož v 7,00 již nebude platná. A v půjčovně rádi objevují při vrácení nějaké ty škrábance. Ales

Zdravím všechny cestovatele. 19.6. jsem si vytvořil rezervaci na zapůjčení auta a také ji zaplatil. Když jsem přiletěl 28.6. na Sardinii, v půjčovně byl požadován další poplatek ve výši 510 EUR ( půjčení na 10 dní) s odůvodněním, že nemám kreditní kartu, ale pouze debetní. To jsem odmítnul akceptovat a telefonicky se spojil s Rentalcars. Tam jsem jim sdělil, že si auto nepřeberu a půjčil si auto u jiné společnosti bez těchto požadavků. Po návratu do ČR jsem ale zjistil, že rezervace dosud nebyla zrušena. Po tel. urgenci mi přišlo potvrzení o zrušení rezervace a informace o výši stornopoplatku 3600,- Kč. Domnívám se, že pokud je možné, že se na místě cena zhruba zdvojnásobí, mělo by to být při vytváření rezervace zřetelně klientovi komunikováno. Nikoliv pouze zpětný odkaz na Všeobecné podmínky. Proto, že jsem ve stejné chvíli u stejné přepážky nebyl sám, kdo řešil tento problém, domnívám se, že se jedná o model zcela záměrný - obrat lidi o peníze. Spoléhají na to, že rodina přiletí po nočním přesunu s dětmi a potřebuje se přesunout do místa ubytování - a tak asi někdo kývne na tyto nehorázné podmínky.

Pri vyhľadaní auta na Sardínii cez Rentalcars mám v podmienkach prenájmu výrazne uvedené toto:

Hlavní řidič musí vlastnit a předložit Kreditní Kartu na své jméno při vyzvednutí vozu. Kreditní Karta musí obsahovat dostatek prostředků k pokrytí spoluúčasti / depozitu (který bude blokován na Kreditní Kartě po dobu pronájmu). Kreditní Karta bude také potřeba k zaplacení lokálních poplatků, extra doplňků a čehokoliv dalšího zakoupeného u autopůjčovny. Hotovost a debetní karty nejsou akceptovány.

V případě, že se nedostavíte ve smluvený datum a čas, neposkytnete všechny nezbytné dokumenty nebo nebudete mít k dispozici kreditní kartu s dostatečným disponibilním zůstatkem, může vám být ze strany autopůjčovny pronájem vozu zamítnut. V případě, že dojde k takové situaci:

pokud nám při jednání u přepážky zavoláte, bude vám vrácena uhrazená částka snížená o cenu za 3 dny pronájmu.

Ak teda tých 3600 Kč je cena 3 dní prenájmu, nevidím tam žiadne pochybenie zo strany Rentalcars.

Nikdy Rentalcars nebrat!!!! máme osobní velice špatnou zkušenost. Za původně půjčení auta  

cca za 15000 si již strhli téměř 40000. Zprostředkovali pujčení přes polečnost Dollar. Rentalcars si po vrácení strhla dalších přes 20 000 za různé poplatky /dětská sedačka, vracení na jiném místě, místní daně/, měsíc po vrácení strhli 1449 a další měsíc 760kč. Po několika výzvách odmítají dodat doklad důvodu stržení dalších plateb a tvrdí, že to není jejich věc, ať si to řešíme se společností Dollar. Jenže peníze jdou však vždy na účet společnosti Rentalcar!!!!

p.brezina napsal(a):

Když jsem přiletěl 28.6. na Sardinii, v půjčovně byl požadován další poplatek ve výši 510 EUR ( půjčení na 10 dní) s odůvodněním, že nemám kreditní kartu, ale pouze debetní....

Proto, že jsem ve stejné chvíli u stejné přepážky nebyl sám, kdo řešil tento problém, domnívám se, že se jedná o model zcela záměrný - obrat lidi o peníze. 

Dokonce o vás psali i článek... o finančně negramotných Češích, kteří ani 30 let po revoluci neumí rozlišovat kreditní a debetní karty.

"Tento problém řešíme u 80 procent lidí, kteří přiletí z Česka," řekla Aktuálně.cz pracovnice autopůjčovny na letišti v sicilském Trapani.

https://zpravy.aktualne.cz/ekono...tni-v-ne/r~957627ae8deb11e9b6a9ac1f6b220ee8/

Pokud odmítají doložit za co peníze strhávají, tak kontaktovat banku a žádat o reklamaci.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!