Půjčení auta přes RyanAir - zkušenosti

Založil toncek před 3 měs ve fóru Půjčení auta
4 odpovědí

Ahoj,

chci se zeptat, zda jse někdo bookovali auto přes stránky RyanAiru. Zkoušel jsem tam naklikat auto na Sardinii na 10 dní a to nejlevnější vychází cca o 2500 Kč levněji než přes rentalcars. Jde teda o půjčovnu GoldCar - tu jsem tuším na rentalcars neviděl. Pokud bych porovnal stejnou půjčovnu Locauto vs Locauto nebo Sicily By Car, tak ten rozdíl už není tak patrný.

Nějaké zkušenosti s rezervací přes RyanAir případně konkrétně s půjčovnou goldcar?

Ještě jeden dotaz obecně k půjčení auta a pojištění nulové/snížené spoluúčasti. Po rezervaci ať už přes ryan nebo rentalcars lze se spojit přímo s půjčovnou a doptat se kolik stojí toto pojištění přímo u nich? Když nad tím přemýšlím, přijde mi vhodnější toto brát přímo u nich a nemusím se potom s nikým hádat, kdyby k něčemu došlo nebo tahat peníze z 3. strany.

Je mi jasné, že přímo u půjčovny je to dražší, otázka je o kolik, jestli to za to pohodlí stojí nebo ne. Jako druhou možnost bych bral vzít si to pojištění u zprostředkovatele (rentalcars, ryan), čímž si zase ale nesnížím depozit. Až jako poslední možnost bych bral pojištění u nějaké 3. strany

Od goldcar som auto nemal, ale co si pamatam z minulosti, tak slo o jednu z tych horsich firiem (rozne skryte poplatky a kadejake ochcavky ako z teba vytiahnut dalsie a dalsie peniaze, pri vracani auta kadejake spekulacie atd...). Ale vravim toto mam len z netu info a par rokov dozadu

Co sa tyka poistky priamo od firmy, tak staci ist priamo na ich stranku a pozriet to tam, kolko si beru za pripoistenia... ake su tam rozdiely si musis fakt len zistit porovnanim. Ale ako priklad male auto na 5 dni v portugalsku cez rentals + to ich dopoistenie vsetkeho cca 145 eur. To "iste" auto priamo od firmy s ich dopoistenim (akurát sa mi zda ze tam mali este vynimku kolies, podvozku a skla) cca 200eur (udajne bez nutnosti depozitu)

Cize velmi zalezi aj na kolko dni beries auto, lebo samozrejme viac dni = vacsi rozdiel. Je to na tebe

Přes Ryanair jsme si v minulosti auto půjčovali, vše bez problémů. Např.v Trapani byli v půjčovně ochotni čekat ještě hodinu po zavření, pokud měl Ryanair pozdní přílet a auto bylo rezervováno právě přes něj, takže jsme to brali, neb jsme jinou levnější možnost ani nenašli.

Já měl přes Ryanair auto před měsícem ve Španělsku (CENTAURO). Full pojištění přes web Ryanairu vyšlo na 5 dní na 41€ (zajišťuje AXA) , na místě pak Centauro nabízel za 100€. Jiné zkušenosti nemám, žádný problém jsem neřešil. Vlastně jo. Neměli pro mě mnou rezervovaný malý auto, tak nabízeli upgrade na větší a silnější vůz za 30€. Odmítl jsem, tak mě to větší dali grátis (fungl nový Peugeot 308 SW).

Přihlášení a registrace