Chystám se k nákupu jízdenky z Krakowa do Varšavy (PKP Intercity vlak EIC 1.třída - o jiný z hlediska doby jízdy zájem nemám) a když koukám na tu cenu docela mi spadla čelist ..Předpokládám že levněji to nikde neseženu(např. na pokladně v Polsku) než za tu cenu online ?! .

Polsko

Založil ve fóru Železniční doprava

Chystám se k nákupu jízdenky z Krakowa do Varšavy (PKP Intercity vlak EIC 1.třída - o jiný z hlediska doby jízdy zájem nemám) a když koukám na tu cenu docela mi spadla čelist ..

Předpokládám že levněji to nikde neseženu(např. na pokladně v Polsku) než za tu cenu online ?!

0

Mně teda nepřijde 2.třída za 49 zl nějaká hrůza....

0 Citovat

Omlouvám se,zapoměl jsem dotat,že se mi jedná o 1.třídu(potřebuji v klidu pracovat) a to se ve dvojce po zkušenostech na trase Varšava - Poznaň opravdu nedá ..

Za jedničku to koštuje 129 zl (jinak dvojka je za 79 zl,za těch 49 jsou vlaky IC či TLK)

Z pohledu toho,že za jízdenku z ČB do Krakowa jsem zaplatil 362 czk tak se mi to zdá trošku moc ..

0 Citovat

Nevím jak dlouho dopředu to sháníš, ale model je standardní jako třeba u nás nebo v Německu, tzn čím dřív koupíš, tím levnější a i EIC je pár týdnů dopředu za 49 zl, 1.třída opravdu těch 129 zl.

0 Citovat

Sice až za tři týdny,ale ten můj spoj je už teď je ve dvojce na 79 zl a v jedničce dokonce na 199 zl ..

No nic no jdu to koupit ..
0 Citovat

checete jit nejlevnej = ste nuceni koupit jizdenku ne vic nez 4 tydne dopredu (30% slevy), pak pamatam dobre tak v 1. tride od 79 zl. Pozdej jizdenky uz pak budou jen drazsi. Nebo letecky za ~stejne penize, vubec dostupne od 100 zl v breznu.

0 Citovat

jinej variant je ihned zakoupit jzdenku pre celek cesty u CD za ~stejne penize. Z Olomouce dokonce od 970 Kc (v 1. tride celek).


No ale at uz si koupil jizdenku za 14€ ( = VJE = nelze vratit) tak jen to co jsem psal vyse.


screenshot-20180305-052056.png

0 Citovat

Tie akčné lístky treba kupovať hneď. Ja som mal nastavený budík, keď som chcel kúpiť za 49pln Varšava gdansk

0 Citovat

A nadto neni garance ze vubec jizdenky za 49 pln budu dostupne (su jen na ty mene oblozene spoje, stejne ako u LE).

0 Citovat

Mne sa našťastie zadarilo presne na vyhliadnuty spoj

0 Citovat

Tak nakonec jsem koupil dvojku(199 zl za jedničku to už je moc )- kupoval jsem pro dva a vyšlo to na těch 79 zl pro prvního ale pro druhého už za 119 zl vzhledem k tomu,že je odjezd za tři týdny docela darda tedy ..

Jinak ten jejich rezervační systém  je sto let za opicema o nějakém výběru míst z plánku si můžu nechat zdát,řazení nikde (jen neoficiální na wagonweb) a navrch mi to nevratně zablokovalo účet(z důvodu 5x nedokončné platby) a musel jsem si udělat jiný ..

No z Varšavy do Prahy jsem už raději koupil letenky ))
0 Citovat

to jste udelal dobre, protoze system pkp.pl minimalne jeste v listopadu 2017 nezvladal prodat jizdenku za hranice do CR...mel jsem jizdenku do Chalupek z Varsavy a pak jsem si myslel, ze bude jednoduche pozadat o dokoupeni preshranicni casti do Bohumina...na pokladne to neslo vubec, ve vlaku na me byli 2 pruvodci a po 5 minutach dohadovani rekli, ze to nejde...usetrenych asi 10 zlotych.

0 Citovat

Lezi to na vas....

Jen vite, jizdenky do Prahy z Varsavy, taky s nakupem na 3 tydne dopredu pocinaji na 364Kc :P Letadlo vas urcite stalo moc vice :P

0 Citovat

romanbrn napsal(a):

bude jednoduche pozadat o dokoupeni preshranicni casti do Bohumina...

Problém je v tom, že tzv. "přejščuvku" (przejściówka) není možné koupit pro vlaky typu EC. Musí se vždy kupovat lístek v mezinárodním tarifu z existujících stanic (nikoli virtuální hraniční body) a to se zaprvé prodraží a zadruhé prodraží ještě více z důvodu nutnosti zakoupit k lístku místenku. Takže jestli tě nechali přejet, měl si štěstí. ;)

edit: jenom poznamenám, že takhle to fungovalo před cca čtyřmi lety, kdy jsem tu relaci jezdil vlakem.

0 Citovat

panda napsal(a):

Lezi to na vas....

Jen vite, jizdenky do Prahy z Varsavy, taky s nakupem na 3 tydne dopredu pocinaji na 364Kc :P Letadlo vas urcite stalo moc vice :P

Z Varšavy už se vracím přímo domů tady jsem už neřešil cenu,ale rychlost ..

Apropó z Polska do ČR jednosměrnou jízdenku přes web ČD zakoupit stejně nelze.

0 Citovat

Honza napsal(a):

Problém je v tom, že tzv. "přejščuvku" (przejściówka) není možné koupit pro vlaky typu EC. Musí se vždy kupovat lístek v mezinárodním tarifu z existujících stanic (nikoli virtuální hraniční body) a to se zaprvé prodraží a zadruhé prodraží ještě více z důvodu nutnosti zakoupit k lístku místenku. Takže jestli tě nechali přejet, měl si štěstí. ;)

edit: jenom poznamenám, že takhle to fungovalo před cca čtyřmi lety, kdy jsem tu relaci jezdil vlakem.

opet muzete na mne krikat ze toto se ne dela ale stejne at v useku Jesenice - Villach ty mezihranicne jizdenky ne su vyzadovane tak stejne ve vlacich EC je to normalni ze polsky strojvedouci zacinaji prechazat poprve od Zebrzydowic (nastupuji v Bohumine). A nikdo se ne pta o ziadnu prejscuvku, krome osobnich vlakov Bohumin - Katovice (tam stoi 2 pln/~12 Kc)

0 Citovat

lma napsal(a):

Z Varšavy už se vracím přímo domů tady jsem už neřešil cenu,ale rychlost ..

Apropó z Polska do ČR jednosměrnou jízdenku přes web ČD zakoupit stejně nelze.


tak promin, ne overil jsem tyto spoje pak jsem uz videl reklamu, prislo mi jasni ze prodaji ji v obojsmerech.


img-20180307-122513.jpg

0 Citovat

panda napsal(a):

opet muzete na mne krikat ze toto se ne dela ale stejne at v useku Jesenice - Villach ty mezihranicne jizdenky ne su vyzadovane tak stejne ve vlacich EC je to normalni ze polsky strojvedouci zacinaji prechazat poprve od Zebrzydowic (nastupuji v Bohumine). A nikdo se ne pta o ziadnu prejscuvku, krome osobnich vlakov Bohumin - Katovice (tam stoi 2 pln/~12 Kc)

Väčšinou je to naozaj ako píšeš, že sprievodcovia v pohraničných úsekoch kašlú na kontrolu, ale napr. v úseku Rusovce - Rajka kontroluje maďarský sprievodca hneď po odchode vlaku z Rusoviec. Naproti tomu slovenskí sprievodcovia v úseku Szob - Štúrovo kontrolujú väčšinou až od Štúrova.
0 Citovat

hahhaha, hovoris ale o "specialnim spojeniu" ktore bolo zavedeno prede kolem roka a premava najcastej prazdne 😂 

Ja to som ocekaval, ze 2. nastupistie nechaju na Petralke otvorit kolem 2090 🤣

0 Citovat

Ja vidim to tak: pokud vlak je regionalni/osobni tak celkom ciena v velkej casti odpocitana prave s mezihranicneho useku. A preto su na tech linkach zavedene kontrole. Na dlouhych usekach, pak za ten kus trati mezi hranicnemi bodami nie je tak moc dulezity pokud za jizdenku Praha - Krakov v spickovym obdobi vychazalo v luzkovym vozni kolem 170€ (ted sa to mohlo ale menit, minimalne z duvodu vstupu [brzy] Leo Expressu na tu trat). Tak nikdo ne bude hral v dopocitani priplatku 0,50€ (2 pln) do techto listkov.

0 Citovat

Takže mám to za sebou EIC Krakow - Varšava.

No poláci se s tím moc neserou - dle webu na spoje EIC nasazují nejnovější soupravy s wifi ,ve skutečnosti starší vozy a ten můj(velkoprostorové řešení) toho měl už hodně za s sebou o nějakém wifi se mi samozřejmě mohlo jen zdát navrch nebyl řazen ani avizovaný jídelní vůz,rozdána balená voda,lehké občerstvení formou minibaru se ke mě dostalo po 90 minutách,ale voda na kávu došla ..

nu alespoň to jelo na čas,ale za 120 zl bych očekával jiný standart tedy!
0 Citovat

Ahoj, můžu se připojit s "polským" dotazem? Jízdenky Varšava - Gdaňsk, myslíte, že je potřeba kupovat nějak dopředu? 

0 Citovat

vavrisova napsal(a):

Ahoj, můžu se připojit s "polským" dotazem? Jízdenky Varšava - Gdaňsk, myslíte, že je potřeba kupovat nějak dopředu? 

Pokud chcete nejlepší cenu tak hned jak bude spuštěn prodej tj 30 dní před odjezdem!
0 Citovat

lma napsal(a):

Pokud chcete nejlepší cenu tak hned jak bude spuštěn prodej tj 30 dní před odjezdem!


Díky, pohlídám si to.

0 Citovat

Nejlepsi cena je pak ale 300 Kc.

Za dvojnasobek (624 Kc) mate prakticky vsechny dostupny datum a to ne jen Varsava - Gdansk ale asi uz spojeni z Ostravska do Gdansku pres Varsavu. A nakupit bezne staci na tyzden pred odjezdem.


A to primo na strankach CD ;)


Jinak, pokud najdete cas tak s regionalni zeleznici polregio z Varsavy pres Lodz a Torun lze projit do Gdansku za ~150 Kc :P Podminku je nakup regiokarnetu na 3 jizdy (obmezenim neni asi 1 jizda ale den, tak na 3 dny, ale navrat v stejnej den v tymto useku ne vychazi... )

0