Chystám se k nákupu jízdenky z Krakowa do Varšavy (PKP Intercity vlak EIC 1.třída - o jiný z hlediska doby jízdy zájem nemám) a když koukám na tu cenu docela mi spadla čelist ..Předpokládám že levněji to nikde neseženu(např. na pokladně v Polsku) než za tu cenu online ?! .

Polsko

Založil ve fóru Železniční doprava

panda napsal(a):

Nejlepsi cena je pak ale 300 Kc.

Za dvojnasobek (624 Kc) mate prakticky vsechny dostupny datum a to ne jen Varsava - Gdansk ale asi uz spojeni z Ostravska do Gdansku pres Varsavu. A nakupit bezne staci na tyzden pred odjezdem.


A to primo na strankach CD ;)


Jinak, pokud najdete cas tak s regionalni zeleznici polregio z Varsavy pres Lodz a Torun lze projit do Gdansku za ~150 Kc :P Podminku je nakup regiokarnetu na 3 jizdy (obmezenim neni asi 1 jizda ale den, tak na 3 dny, ale navrat v stejnej den v tymto useku ne vychazi... )

Dík, budu to muset všechno nastudovat, chystáme se letecky do Tallinu a pak busem Tartu/Riga/Kaunas/Varšava. Dál pak asi vlakem Gdaňsk a lodí na Hel. No a pak nějak zase domů :).

0 Citovat

Tak ste bohuzel neco pozde :/ Pred tyzdnem Eurolines mel akci za 3€ na jizdenky v kvetenci a cervnu na useky s LT do PL. A to taky na spoj Kaunas - Gdansk...

Ja ale bych doporucil Lux Express, nejlepsi pomer kvality a ceny. Kava/caj zdarma neobmezene, tablety a slouhatka taky dostupne. Prostorn na nohy v pohode. Ale Lux do PL zajizdi jen do Varsavy a Suvalkov. Z Tallina do Rigy a dal do Vlinusu ale urcite doprucuji tyto spolocnost.


Pozde lze taky vlakem Vilnius - Kaunas - st. hranice na jednosmerni jizdenku a dal na tento regiokarnet za ~140 kc/den = ~420 Kc/celek uz primo do Olstynu a dal Gdanska (a lze taky dal na Hel - pokud jen v ten stejnej den to stihnete)

0 Citovat

Pokud treba myslite taky o Finsku tak doporucuji spolocnost EckeroLines - lod tam a zpet od 10€ z Tallinna ;)

Edit: asi uz ne doporucam Eckero, umi zrusit zaplacene jizdenky a vyzadovat tesne pred boardingem koupe novych.


Viking Lines je urcite lepsi volbou.

0 Citovat

panda napsal(a):

Pokud treba myslite taky o Finsku tak doporucuji spolocnost EckeroLines - lod tam a zpet od 10€ z Tallinna ;)

Díky za obě rady, určitě obě použiju.

0 Citovat

Chtel bych se zeptat jak mam koupit jizdenku Varsava Centralna-Praha Hl. n. jednosmerna jizdenka na nedelni spoj Ex 112 Porta Moravica. Polaci neprodavaji jizdenku WAW-PRG a odkazuji nakup jen na pokladne. Coz mi prijde v dnesni dobe, jako cesta 100 let zpatky. Jak by jste to resili. Jde mi o nedelni spoj. Dik

0 Citovat

Je to ale opravdu tak, teda jsou opravdu 100 let zpatky s IT

Stejne s denni udrzbu systemu v noci (ne lze nakupit jizdenky pres ~2 hod.)
0 Citovat

Promo jizdenky mely by bejt uz vyprodane. tak nakup proste jizdenku do hranici (Zebrzydowice) a dalsi usek uz u CD (od Bohumina).

Ne chybejici usek nikdo ne bude pozadat jizdenk

0 Citovat

panda napsal(a):

Promo jizdenky mely by bejt uz vyprodane. tak nakup proste jizdenku do hranici (Zebrzydowice) a dalsi usek uz u CD (od Bohumina).

Ne chybejici usek nikdo ne bude pozadat jizdenk

Ten vlak jede pres prechod Chalupki. Takze by jsi doporucoval koupit normalne spoje WAW-Chalupki a pak Bohumin-Praha, kazdy na strankach daneho dopravce a neresit Chalupki-Bohumin? Stejne je to mezi zastavkami cca 5 min. Takze pochybuji, ze pruvodci stihne zkontrolovat cely vlak za tu dobu.

0 Citovat

Presne. Chalupki - Bohumin stoji 2 pln (13 Kc), u pruvodce. A strojvedouci ne chci vubec to resit, pokud se zeptas tak jen rikne ze vystupuje v Chlupkach.

0 Citovat

Pozor na zákaz konzumace alkoholu ve vlacích v celém Polsku, nedávno jsme byl dost nepříjemně průvodčí pokárán za pivo na stolku a vyhrožovala mi pokutou 500ZŁ.

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Pozor na zákaz konzumace alkoholu ve vlacích v celém Polsku, nedávno jsme byl dost nepříjemně průvodčí pokárán za pivo na stolku a vyhrožovala mi pokutou 500ZŁ.


Nech si pruvodci rika co chce. Pivko me zakozovat nikdo nebude. Vzdycky to jde sikovne poresit, ale diky za varovani.

0 Citovat

Ahoj, prosím ještě o nějaký tip na dopravu z Varšavy do Prahy. Jízdenka Včasná Evropa na to prý neplatí, takže u ČD je nákup nezajímavý, Leoexpres má bus + vlak, což bereme jako poslední variantu. Raději bychom pouze vlak a ideálně v noci. Z 11 na 12.07. Za případné rady velký dík.

0 Citovat

Pres noc do Vratislavi/Wroclawi a dal vlakem za 50 pln (~300 Kc) s nekolika prestupy, treba:

Wroclaw Glowny     05:15 ODJEZD   12.7.2018 Čt   Os 69361   Miedzylesie     příj. 07:36 odj. 08:18   R 6280   Ústí n.Orlicí    příj. 09:19 odj. 09:23   Rx 892   Praha hl.n.     11:04 PŘÍJEZD   12.7.2018 Čt 

https://www.kolejedolnoslaskie.e...y-mps.html

nebo ecolines od 19 euro.

0 Citovat

Ales napsal(a):

Nech si pruvodci rika co chce. Pivko me zakozovat nikdo nebude. Vzdycky to jde sikovne poresit, ale diky za varovani.

http://www.ebay.com/bhp/beer-can-covers


s-l1000.jpg

0 Citovat

Tohle je dobrý :) Jinak tihle hrdinové ve stylu "mně nikdo pivo zakazovat nebude" (aneb pro mě pravidla neplatí, ale nedej bože, aby je porušoval někdo jinej a mně se to nelíbilo) to mě fakt baví :)))

0 Citovat

panda napsal(a):

Pres noc do Vratislavi/Wroclawi a dal vlakem za 50 pln (~300 Kc) s nekolika prestupy, treba:

Wroclaw Glowny     05:15 ODJEZD   12.7.2018 Čt   Os 69361   Miedzylesie     příj. 07:36 odj. 08:18   R 6280   Ústí n.Orlicí    příj. 09:19 odj. 09:23   Rx 892   Praha hl.n.     11:04 PŘÍJEZD   12.7.2018 Čt 

https://www.kolejedolnoslaskie.e...y-mps.html

nebo ecolines od 19 euro.

Díky, ale to hroznej masakr :). 

0 Citovat

panda napsal(a):

Pokud treba myslite taky o Finsku tak doporucuji spolocnost EckeroLines - lod tam a zpet od 10€ z Tallinna ;)


Už koukám víc jak měsíc  a lodní lístky za deset jsem nikde nenašla. Nejlevnější mi to celou najde na 42 :(. 

0 Citovat

Ještě prosím jeden dotaz.  Fakt nelze u PKP koupit lístky přes net, nebo jsem tupá? :)

0 Citovat

medzinarodne myslim ze nie

0 Citovat

Dobrý deň.

Chystám sa medzi sviatkami 27.12-30.12 do Varšavy a chcel by som sa spýtať či sa dá v tomto období toho dosť vidieť alebo budú kvôli sviatkom pamiatky, múzeá, obchody, reštaurácie atď. viac menej zatvorené? Vďaka za odpoveď.

0 Citovat

Podobne ako na Slovensku alebo všade inde v Európe, niektoré obchody a reštaurácie môžu byť zatvorené, ale väčšinou budú otvorené. Hladný a smädný určite nezostaneš. Otváracie hodiny múzeí a pamiatok zistíš na ich internetových stránkach.

0 Citovat

Jak známo, v Polsku platí zákaz nedělního prodeje, výjimkami jsou poslední neděle v měsíci a některé svátky.  Takže toho 29.12. budete mít tu nedělní výjimku ;-) 

0 Citovat

Můžete se prosím podělit o zkušenosti s vlaky v Pl? Označení vlaků, jak poznám co je rychlík atd. Jak jsou spolehlivé, pohodlné atd. 

A kde přesně si můžu spoje vyhledat, weby, a koupit jízdenku online? Nějak se k tomu  nemůžu proklikat. Jestli to teda vůbec lze.  Jedná se mi o trasu Wroslaw - Ggdaňsk. A Gdaňsk - Praha.

A jestli je taky možnost si vybrat sedadlo, konkrétní vlak „si prohlédnout". No, zkrátka tak jak je to možné na stránkách Českých drah.

Děkuji předem.

0 Citovat

Gdaňsk-Praha bych kupoval v režimu včasné jízdenky přes e-shop ČD. Ale za sedadlo bude na 99% doplatek stejný ne-li vyšší jak samotná jízdenka.

0 Citovat

https://www.intercity.pl/en/ na vnutrostatne minimalne

0