Chystám se k nákupu jízdenky z Krakowa do Varšavy (PKP Intercity vlak EIC 1.třída - o jiný z hlediska doby jízdy zájem nemám) a když koukám na tu cenu docela mi spadla čelist ..Předpokládám že levněji to nikde neseženu(např. na pokladně v Polsku) než za tu cenu online ?! .

Polsko

Založil ve fóru Železniční doprava

Michal napsal(a):

Gdaňsk-Praha bych kupoval v režimu včasné jízdenky přes e-shop ČD. Ale za sedadlo bude na 99% doplatek stejný ne-li vyšší jak samotná jízdenka.

Při nákupu přes ČD to nešlo si zvolit sedadlo a bylo přiděleno automaticky a naprosto nesmyslně v případě dvou cestujících na jedné jízdence. A podle toho, jak se rozčilovali i spolecestující Poláci, co lístky kupovali u PKP, tak to byl stejný případ i u nich.

0 Citovat

Nebudou lepší busy? Mezi všemi velkými městy fungujou za babku a většinou jdou koupit i přes net a platit kartou. A mezi velkými a menšími městy i marsrutky. Nebo letet. Intercity nebo TLK bývají drahé, když mi řekli na kase cenu z Katowic do Bohumína tak sem myslel, že se poseru. Tolik jsem na kartě ani neměl, jsem jel místníma courakama za babku.

 

0 Citovat

IC Katowice Bohumín stojí cca 20zl, jel jsem s ním několikrát v poslední době. Ostatně WAW - OV stál 340Kč. Ono by šlo i letět... let Krakow - Gdansk jde koupit za cca 900Kč přímo u LOTu a do Krakowa lítá Ryanair z Prahy za pár korun...

0 Citovat

Michal: Ten vysoký doplatek se týká pouze vlaků EIP (Polské pendolino), každopádně cenu do Prahy lze zjistit a jízdenku zakoupit na cd.cz/eshop

Wroclaw - Gdansk na intercity.pl

Nějaké informace k soupravám, nemusí být dostupné pro všechny spoje, jsou zde: https://www.vagonweb.cz/razeni/r...p;rok=2021

0 Citovat

Martine V, byli jsme ve třech, vraceli se ze Lvova a ženská chtěla hodně přes tisícovku. Tehdy to bylo komplikované tím, že na trati byla výluka kvůli sekání stromů, takže jel náhradní bus a vlak dále do Česka až z Ratiboře. Ale za málo.

Ti soukromi bus dopravci mívají akce, kde i na velké vzdálenosti lístek stojí třeba jen 10zl. Dá se i mezinárodně.

0 Citovat

Já nevím, ale www.intercity.pl mi ukazuje cenu na běžný vlak třeba pro trasu Wroclaw - Gdank 63PLN, tedy asi 350Kč, to mi na 500km trasu přijde jako dobrá cena.

0 Citovat

  • MIGUELAS

Asi tím, že jsi to kupoval na poslední chvíli... To pak narůstá i u nás. Jinak s těmi autobusy jde souhlasit NEOBUS mívá často akce třeba za 1zl...

0 Citovat

Máš pravdu, ale obecně v Polsku je hodně autobusových dopravců a Poláci jsou zvyklí s nima jezdit. Navíc u vlaku mě odrazuje to, že často dana jízdenka nejde na CD ani PKP zakoupit, a stránky spíše fungujou jen jako zobrazení jízdních řádů. 

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

  • MIGUELAS

Asi tím, že jsi to kupoval na poslední chvíli... To pak narůstá i u nás. Jinak s těmi autobusy jde souhlasit NEOBUS mívá často akce třeba za 1zl...

Děkuji za tip. Neobus zrovna nejezdí do Gdaňska, jak jsem se dívala. Popravdě na delší trasy dávám přednost vlakům, připadá mi to pohodlnější.  

 

A cesta Gdaňsk - Praha, tak to chci určitě něco rychlého, nemám chuť, a teda ani trpělivost, být na cestě dva dny.  Takže pro mě couráky určitě nepřipadají v úvahu :) 

 

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Já nevím, ale www.intercity.pl mi ukazuje cenu na běžný vlak třeba pro trasu Wroclaw - Gdank 63PLN, tedy asi 350Kč, to mi na 500km trasu přijde jako dobrá cena.

 

Mně ta cena připadá taky ok. 

0 Citovat

SDAN napsal(a):

Nějaké informace k soupravám, nemusí být dostupné pro všechny spoje, jsou zde: https://www.vagonweb.cz/razeni/r...p;rok=2021

 

Super, děkuji!

0 Citovat

P. napsal(a):

[citace="Martin Vícha"]

  • MIGUELAS

Asi tím, že jsi to kupoval na poslední chvíli... To pak narůstá i u nás. Jinak s těmi autobusy jde souhlasit NEOBUS mívá často akce třeba za 1zl...

Děkuji za tip. Neobus zrovna nejezdí do Gdaňska, jak jsem se dívala. Popravdě na delší trasy dávám přednost vlakům, připadá mi to pohodlnější.  

 

A cesta Gdaňsk - Praha, tak to chci určitě něco rychlého, nemám chuť, a teda ani trpělivost, být na cestě dva dny.  Takže pro mě couráky určitě nepřipadají v úvahu :) 

 

[/citace]Příznivec autobusů zrovna nejsem, ale z Prahy jezdí aspoň jednou denně přímý Flixbus až do Gdaňsku.

0 Citovat

[/citace]Příznivec autobusů zrovna nejsem, ale z Prahy jezdí aspoň jednou denně přímý Flixbus až do Gdaňsku.

[/citace]

 

Děkuji.

Teď řeším hlavně cestu z Vratislavi do Gdaňska. 

Nevíte někdo, jak to mají  v Pl s respirátory v dopravních prostředcích? To mi teď nějak došlo, že to asi budeme muset mít na puse celou dobu. :-/ Ufff. 

0 Citovat

V Polsku se respirátor nenosí, stačí roušky. Stejně jí bude mít většina pod nosem anebo pod bradou. Jinak z Wroclawi ti lítá FR do Gdaňsku za okolo 400-500kc v červenci, nebo za i necelé 3stovky v srpnu.

0 Citovat

Potvrzuji, v Polsku to tak 70% lidí v dopravních prostředcích už ani nenasazuje a zbytek to má pod nosem, a to i když jsou dost narvané. Cítil jsem se tam kvůli tomu dost nekomfortně.

0 Citovat

P. - loni koncem července jsme byli v PL a využili vlak Varšava - Gdansk (letecky z Prahy do Varšavy  s LOT). Jízdní řády jsme hledali na https://koleo.pl/rozklad-pkp , ale lístky kupovali až ve Varšavě na hlavním nádraží u okénka, cena byla asi 400 Kč/os. (vlaky měly hodně různé ceny, vybrali jsme si ten levnější, bez místenky). Vlak zastavoval v několika místech mezi Gdanskem a Gdyní (konečná), takže jsme vystoupili přímo v místě, kde jsme byli ubytování (Gdansk Oliwa). Zpět jsme letěli s LOT Gdansk-Varšava -Praha (na přestup 2,5 hod.).

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

 z Wroclawi ti lítá FR do Gdaňsku za okolo 400-500kc v červenci, nebo za i necelé 3stovky v srpnu.

 

Promiň, ale kdo je FR? 

0 Citovat

Ryanair

0 Citovat

miromat napsal(a):

P. - loni koncem července jsme byli v PL a využili vlak Varšava - Gdansk (letecky z Prahy do Varšavy  s LOT). Jízdní řády jsme hledali na https://koleo.pl/rozklad-pkp , ale lístky kupovali až ve Varšavě na hlavním nádraží u okénka, cena byla asi 400 Kč/os. (vlaky měly hodně různé ceny, vybrali jsme si ten levnější, bez místenky). Vlak zastavoval v několika místech mezi Gdanskem a Gdyní (konečná), takže jsme vystoupili přímo v místě, kde jsme byli ubytování (Gdansk Oliwa). Zpět jsme letěli s LOT Gdansk-Varšava -Praha (na přestup 2,5 hod.).

 

Díky za itinerář a za tip na polské aerolinky.

No, my to bohužel řešíme dost na poslední chvíli, protože auto začalo stávkovat. Takže cena letenky v tuhle chvíli je trochu mimo. :-/ 

 

0 Citovat

jakob napsal(a):

Ryanair

Aha, děkuju :-D

0 Citovat

P. pointa byla v tom, že LOT prodával v některé dny letenky Praha - Gdansk s přestupem ve Varšavě za nižší cenu než Praha-Varšava (nutno zadat Praha-Gdansk), Nyní mi LOT ukazuje jeden směr Praha - Varš. - Gdansk asi od 1600 Kč/os.

0 Citovat

miromat napsal(a):

P. pointa byla v tom, že LOT prodával v některé dny letenky Praha - Gdansk s přestupem ve Varšavě za nižší cenu než Praha-Varšava (nutno zadat Praha-Gdansk), Nyní mi LOT ukazuje jeden směr Praha - Varš. - Gdansk asi od 1600 Kč/os.

Aha, ale teda asi v jiné dny, než potřebuju já. Protože ty ceny, co jsem tam viděla já, byly o dost vyšší.

Ale i tak děkuji za pomoc. :)

0 Citovat

Tak prosím ještě jeden dotaz, jak velký je rozdíl v Pl vlaku EIC mezi 1. a 2.- třídou? Podle obrázku, který jsem si našla na netu z odkazu od SDAN žádný velký rozdíl nevidím.  

0 Citovat

Rozdíl je zpravidla v trochu větší rozteči sedaček, potom v selekci spolucestujících, kteří jsou ochotní zaplatit vyšší jízdné.

0 Citovat

Druhá trieda veľmi fajn, teda ak sa jedná o tie Pendolina

0