Chystám se k nákupu jízdenky z Krakowa do Varšavy (PKP Intercity vlak EIC 1.třída - o jiný z hlediska doby jízdy zájem nemám) a když koukám na tu cenu docela mi spadla čelist ..Předpokládám že levněji to nikde neseženu(např. na pokladně v Polsku) než za tu cenu online ?! .

Polsko

Založil ve fóru Železniční doprava

tonic: Pendolino má označení EIP ne EIC. Cenově je však bohužel někde jinde, než ostatní vlaky.

0 Citovat

od 23.7. začne létat Ryanair do Varšavy, letiště Modlin. LOT létá na hl. letiště F.Chopina.

0 Citovat

Ale jede přímý vlak Modlin (z letiště na vlak jede bus v ceně) - Letiště Chopin za 19zl.

0 Citovat

Cha, tak se musím pochlubit, jak jsem to vymyslela.  I když je Vám to tady asi jedno, ale já z toho mám radost. :)

Pořád mě strašila ta cesta z Gdaňska do Prahy, 11h na cestě, byť v 1. třídě. Takže, naše cesta bude následující: vlakem do Varšavy a z Varšavy FR do Prahy. Celkem mě to vyjde i na méně peněz, a hlavně, bude to časově o dost kratší. 

Jediné, co to pro nás znamená, že si budeme muset  zkrátit pobyt o jeden den. Ale to mi asi až tak nevadí. 

Jediný, co mi teď docvaklo, jak je to se vstupem do letadla pro neočkované. Na stránkách Ryanairu jsem nenašla žádná pravidla a ve zdejší diskuzi mě zkušenost, že neměli test, tak je nepustili na palubu, docela vyděsila.  :-/

0 Citovat

SDAN napsal(a):

tonic: Pendolino má označení EIP ne EIC. Cenově je však bohužel někde jinde, než ostatní vlaky.

aha, tak sorry za dezinformaciu. my sme sli Varsava-Gdansk par rokov dozadu, kupovali sme hned prvy den ako boli listky vonku a vysiel na 49 zlotiek na osobu

0 Citovat

P. napsal(a):

Jediný, co mi teď docvaklo, jak je to se vstupem do letadla pro neočkované. Na stránkách Ryanairu jsem nenašla žádná pravidla a ve zdejší diskuzi mě zkušenost, že neměli test, tak je nepustili na palubu, docela vyděsila.  :-/

My letěli minulý týden s FR z Krakova do Prahy (už za platnosti nových pravidel o návratu) a nikdo nic na odletu neřešil, žádná kontrola.

0 Citovat

[/citace]

My letěli minulý týden s FR z Krakova do Prahy (už za platnosti nových pravidel o návratu) a nikdo nic na odletu neřešil, žádná kontrola.

[/citace]

Super, díky za info. :) Letenky už jsou koupený. V nejhorším by došlo na testy na letišti, za 170 zl. Oni nahoře zase teď nějak zpřísňují podmínky pro některé země. Polska se to teda zatím netýká. A našla jsem nějakého doktora online, že přes kameru asistuje při samotestování a pak ten výsledek je oficiálně uznaný. Měl by být dohledatelný v app Tečka nebo na stránkách UZIS. Zatím jsem nenarazila ale na nikoho, kdo by s tím měl osobní zkušenost.

 

A ještě mám jeden dotaz, snad už poslední, k Pl vlakům. 8-)

Když si koupím jízdenku na nádraží, je potřeba ji nějak někde označovat ve strojku?

0 Citovat

Netreba oznacovat, pride cvakac listkov a ten to skontroluje.

A ak sa chces dostat do vlaku, treba na dverach vagonu stlacit take zelene kolecko, sa ti same otvoria dvere ale pozor nie je to na kazdom vagone. Ak bude problem, domaci pomozu.

0 Citovat

Osobně bych se spíš soustředil na to, jak najít nádraží a pak ten správný vlak. To může být kolikrát problém.

0 Citovat

Kde v Polsku máš takový problém? Pokud to nebyla skrytá ironie.

0 Citovat

Byla to ironie samozřejmě :-). 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Osobně bych se spíš soustředil na to, jak najít nádraží a pak ten správný vlak. To může být kolikrát problém.

Tak se soustřeď!  

Já s orientací v místě a se čtením informačních tabulí problémy nemívám. 

0 Citovat

Vlak s označením IC - pohoda,  klimatizace, rychlý,  v 1.třídě hodně místa,  i na nohy. 

Zato vlak s označením TLK - podle knihy Mileny Holcové Duch národa je cítit v přeplněném autobuse, bych akorát změnila ten autobus za vlak a přesně to odpovídalo našemu zážitku. K tomu jsme seděli ve 2.třídě. Byli jsme si se všemi velmi blízko.   :-D  

Odjezd na čas,  příjezd do cílové stanice o 20 min.později. 

0 Citovat

Nemá někdo nějaký tip kam vyrazit z Krakowa na celý den - vlak ,bus tak do 50 max 70 ,80 km ?

Osvětim ,Ojcóv a Wieliczka jsem byl.

0 Citovat

V případě, že máš děti, určitě zábavní park Energylandia... ale jeden den byl  pro ně málo :-)

0 Citovat

Kalwaria Zebrzydowska, historické poutní místo na seznamu UNESCO. Je to velký areál, spousta dalších menších kostelů a kaplí na křížové cestě. Pokud jste zdatnější, můžete spojit s návštěvou malého městečka Lanckorona se zachovalými dřevěnými domy, kde jsou útulné kavárny. Pro zajímavost: název nádraží Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona je prý nejdelší v Polsku.

0 Citovat

Jen asi 15 km je to z Krakova k Opatstvu benediktinů w Tyncu na ostrohu nad řekou, proti proudu Visly - jel tam autobus 112 z AN u ICE Krakow Congress Centre (byli jsme tam v 12/2017), v sezoně také vyhlídkové lodi. V opatství je muzeum, odtud jsme šli do Krakova podél Visly po valech pěšky (většinou po cyklostezce) a byla to moc hezká procházka.  https://opactwotynieckie.pl/

0 Citovat

miromat napsal(a):

Jen asi 15 km je to z Krakova k Opatstvu benediktinů w Tyncu ..

Dík za dobrý tip ! Vzal jsem to též podél řeky až do centra a parádní procházka.

0 Citovat

Dnešní cesta z Krakova do Varšavy v první třídě Pendolína Express InterCity Premium.

Jede to nonstop staví až ve Varšavě za slušných 2:45.

V ceně jízdenky je i občerstvení ,ale cena není zrovna za hubičku - 259 PLN.


dsc00224.jpg
dsc00223.jpg
dsc00238.jpg
dsc00242.jpg

0 Citovat

Zdravím, příští týden letíme s Ryanair z Krakowa do Catanie. 2 očkovaní, 2 bez. Chápu dobře, že při návratu do Krakowa není potřeba už vyplňovat žádný příjezdový formulář a že ani neočkovaní nemusí před nástupem do letadla v Catanii předkládat negativní test na Covid? Díky za aktuální info. Ali

0 Citovat

Byl někdo na Mazurských jezerech? Budu tam 4 dny, tak by mě zajímali nějaké tipy. Něco ve stylu "must see".

Dík

0 Citovat

Mazurská jezera je dost široký pojem, je to celkem rozsáhlá oblast. Za jezerem jsem tenkrát nejel, ale v okolí byl ve městě Olštýn s křižáckým hradem. Také v mírně historickém Braniewu a dle historické předlohy ve znovuvystavěném Elblągu. Za návštěvu stojí i malý malebný Frombork. Bohužel návštěva východopruského Královce momentálně odpadá kvůli rozpínavosti rudé armády.

0 Citovat

Konkrétně je to Mrągowo.

 

0 Citovat

Nikdo nic, ani znalec Polska tonic ;)

0 Citovat

Tam jsem taky nebyl :/

0