Obzeram sa po aute na september v okoli nyc. Mam vybrate: https://www.priceline.com/rentalcars/re ... loc=EWRN22 Nemozem sa nikde dopatrat k poistnym podmienkam. viete mi poradit ? Nevidim ci cena zahrna vobec LDW (Loss Damage Waive), zarhnute je len: DOMESTIC SECURITY FEE: $40.00 VEHICLE LICENSING COST RECOVERY: $1.07 ENERGY SURCHARGE: .

Prenajom auta - USA

Založil(a) ve fóru Půjčení auta

Ahoj, v květnu letím na 14 dní do LA a chtěl bych si půjčit nějaký moderní muscle car (Ford Mustang, Chevrolet Camaro, Dodge Challenger, případně bych ještě zkousnul i Dodge Charger), pouze klasická coupé, cabrio nechci. Problém je, že u žádného brokera ani přímo u půjčovny tyhle auta reálně k půjčení nevidím. Ačkoliv pokud se podívám na google reviews, tak vidím u fotek jednotlivých půjčoven spoustu těchto aut na parkovištích. Pochopil jsem, že v USA se nerezervuje konkrétní auto, ale skupina, v rámci, které se asi u některých půjčoven dá vybrat jakékoliv auto z dané skupiny, které zrovna bude v ten moment k dispozici. Je to tak? Ve které skupině mají půjčovny tyto auta zařazeny? Fullsize, premium nebo jiná? Spokojím se klidně se základním modelem a základním motorem, jde mi hlavně o vzhled auta a ten pocit se svézt autem, které je v ČR vzácné, případně velmi drahé. Proto bych nerad skončil s nějakou Toyotou nebo VW, které brokeři běžně nabízejí ve skupině fullsize.


Jediný Dodge Charger se mi podařilo najít na billiger mietwagen kolem 500 eur na ty 2 týdny ve skupině fullsize, ale to přeci jenom není úplně čistokrevný muscle car a raději bych to Camaro nebo Mustanga. Zkoušel někdo reálně ten turo.com? Tam mají spoustu těchto aut a mohl bych si přímo vybrat i konkrétní model, byť cena zase tak rozdílná není za předpokladu, že bych u klasické půjčovny bral fullsize.

0 Citovat

Taky jsem tento typ nikdy neviděl v nabídce. Vždy si beru kabriolet a pokaždé to je Mustang nebo Camaro. Pro Californii určitě doporučuji. Konkrétní typ auta bych asi hledal přímo přes poskytovatele. Přes srovnávače ho asi nenajdeš a volí se jen daná kategorie, kde tento typ není. Někdy jsem viděl, že byl daný model garantovaný, ale to bylo spíše v EU a společnosti jako SIXT a Hertz. Ti garantovali třeba Golfa.

0 Citovat

https://www.hertz.com/rentacar/v...Collection

0 Citovat

@Petr76 Přesně! Chce to jen pořádně hledat. Teď jsem koukal na Alamo pro LAX - mají kategroii "Sporty". Na Expedii se dá najít Mustang i Charger pod "Premium". Navíc, v čem je problém s kabriem? Před dvěma týdny ve Vegas jsem měl od Budgetu Mustanga v kabriu, bylo to výhodné protože tam byla pořádná kosa, ale v autě šlo normálně zatopit;) takže žádný problém. Víc by tě mělo zajímat, co je pod kapotou. 


Já sám jsem si  před pár lety půjčoval přes Avis v Ohiu Challenger R/T (takže s HEMI), a šlo zažádat o specifický model vozu, a dostat specifický model vozu. 


Turo.com je super, akorát si pořádně pročti podmínky pojištění (spoluúčast), limit ujeté vzdálenosti, a taky kde je možno auto vyzvednout/odevzdat. Přes Turo jsem si půjčil taky Challengera, ale jen s Pentastarem.

0 Citovat

@Petr76

Jasně, na webech půjčoven tyto auta vidím, ale pokud chci udělat rezervaci na LAX, tak v nabídce tyto skupiny aut vůbec nejsou. Konkrétně u Hertz třeba skupina D2, což je Challenger (a předpokládám i ostatní muscle), vůbec není v nabídce, přesto z fotek vidím že na parkovišti jich mají hromadu. Reálně mi to nabízí z těchto aut pouze skupinu F což může být Charger a nebo taky jakýkoliv jiný fullsize, například asijské výroby, což nechci.


@DesertEagle27

Kabrio jsem měl několikrát půjčené v ČR a vůbec se mi to nelíbilo. Nemám rád když mi slunce pálí na hlavu ani ten hluk ve větší rychlosti. Navíc pořizovací cena Mustanga Convertible je o cca 5000 USD vyšší než u Coupé, což by se předpokládám mohlo projevit v nižší ceně půjčovného. Challenger/Charger s Penstastarem bych bral raději než Mustanga s Ecoboostem což předpokládám mají všechny ty kabria, co všude nabízí.
0 Citovat

matej15 napsal(a):

@Petr76

Jasně, na webech půjčoven tyto auta vidím, ale pokud chci udělat rezervaci na LAX, tak v nabídce tyto skupiny aut vůbec nejsou.

Aha, v tom bohužel neporadím.  Já jenom vím, že Hertz a Avis tuhle zvláštní kolekci má. V praxi to ale vyzkoušené nemám. 

0 Citovat

my jsme měli ALAMO a naprostá spokojenost...mám tu sepsané takové obecné info o USA a praktických věcech, kdyby někoho zajímalo :)

https://www.nebudvorvan.cz/2017/...dream.html

0 Citovat

Tak problém nejspíš je v tom, že hledám na až moc vzdálený termín (květen 2019). Pokud hledám cca do konce března tak kategorii Sports Car vidím u Avisu i Hertzu. Pokud dám jakýkoliv pozdější termín, tak už tam tahle kategorie, ani spousta jiných, není, pouze pár základních. Nicméně u brokerů tuhle kategorii nevidím na žádné termíny.

0 Citovat

Není tam třeba v tu dobu nějaká spešl akce, že by byly vybookované? 

0 Citovat

Srovnávače budou srovnávat srovnatelné... tzn. jen standardní kategorie, řekl bych. Asi bych zvednul telefon a zeptal se v Hertzu nebo Avisu,  jak rezervovat tyhle speciální auta. A duševně se připravil na to, že asi budeš finančně krvácet . Nic lepšího mne nenapadá, do Států sice jezdím prakticky každý rok, ale vždy beru jen běžná auta.

0 Citovat

Finančně to zase tak strašné není. U Hertzu se to na dvoutýdenní termíny pohybuje okolo 670 usd. Je to přes CZ mutaci, kde se to tváří že je to včetně daní a LDW. Rozdíl mezi nejlevnější kategorií není ani 200 usd. 

0 Citovat

Ahoj,

budu si v srpnu půjčovat v LAX  na 18dní s vrácením SFO auto typu Corolly. Nejlépe vychází economy car rental (cca 12 000 Kč) s plným pojištěním a 0% spoluúčast. Akorát nikde nevidím při rezervaci Roadside Assistance. Jde to během rezervace nebo až na místě? Jelikož pojedeme "klasickej" okruh, tak pro jistotu.... Kolik jste tak platili?

Sice v rezervaci oficiálně nevidím, že je auto od Alamo, ale v popisu půjčovny mají jako + Easy to locate the Alamo desk or representative:) Takže počítám s Alamo. Jaký může být deposit?

Zálohu mohu zaplatit debetní kartou a na místě už kreditkou (budu si jí dělat až před odjezdem)?

Díky!

0 Citovat

Psalo se léto 2015, když jsem jako zelenáč na LAX u Alamo půjčoval poprvé auto a byl jsem mile překvapen. Ne teda cenou, kterou jsem teď našel :D (270 usd za 4 dny), ale tím, že jsem rezervaci vyřídil na automatu, ten mi vytiskl lístek a bylo hotovo. Klíčky byly v zámku u auta, jen u výjezdu chtěli vidět papír, kterej ale pořádně nekontrolovali. Placeno debetní kartou, v té době jsem neměl ponětí o tom, že by s ní mohly nastat problémy. Něco mi říká, že byl deposit cca 15 000 Kč za Kia Rio. Roadside Assistance je u Alama za 6.99 usd na den.

0 Citovat

Ok, dík. Takže sis tu Roadside vybral v tom kiosoku? Tam už to zaplatím kreditkou. Nevím proč to nejde nikde v té rezervaci ani u rental cars.  Zkušení cestovatelé, co mají trip za sebou, tak jste si brali tu Roadside? Když se pokazí auto, myslím technicky (odejde startér třeba), tak to půjčovna musí stejně řešit ne? Nehoda je v klasickém pojištění s odtahem. Chápu zabouchnuté klíče, gumy, nenatankuju atd.

S tou cenou si mě trochu zarazil, ale když bych to vzal přímo přes Alamo, tak jsem na 1400usd.... Jen mě napadá to vrácení v SFO, ale pokud mi ECR ukazuje cenu, tak už by po mě nic chtít nechtěli při vrácení ne? Někde jsem četl, že Kalifornie je vracení jinde zadarmo, ale nemůžu to najít.

Díky

0 Citovat

Nikdy jsem Roadside Assistance nebral, ale jeho potreba bude znacne individualni. Ja jednoduse nezapominam klicky v zamcenym kufru, aby se mi neco podobnyho vyplatilo (vim, muze se toho pokazit vic).

Vraceni je po cele Kalifornii zdarma, to mas pravdu. Ta cena byla vysoka, prototoze jsem platil 25 usd na den under 25 fee.  Ale prislo nam to tehdy s kamosem v pohode 😃

Jakmile odklikas rezervaci, tak by z logiky veci mela byt cena konecna. 


0 Citovat

Díky, zvážím, ale taky se mi to zdá zbytečné. Prostuduji, co vše to pojištění obsahuje. Spíš mi jde o rychlost pomoci, protože nechci při nějakém problému den 2 čekat na řešení a trip je v háji...

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Ahoj, v květnu letím na 14 dní do LA a chtěl bych si půjčit nějaký moderní muscle car (Ford Mustang, Chevrolet Camaro, Dodge Challenger, případně bych ještě zkousnul i Dodge Charger), pouze klasická coupé, cabrio nechci. Problém je, že u žádného brokera ani přímo u půjčovny tyhle auta reálně k půjčení nevidím....

Minulý týden jsem se vrátil z LA, tak oživím tohle vlákno. Nakonec jsem rezervoval u Hertz skupinu D2 (Standard sport), jako vzorové auto to ukazovalo Dodge Challenger SXT. Z nějakého důvodu se opravdu více jak 6 měsíců předem tato skupina v nabídce vůbec neobjevovala. Pár týdnů jsem tedy počkal a pak už i na můj termín tato skupina byla k dispozici. U žádného brokera jsem tuto skupiny nikdy neviděl, takže jsem rezervoval jen přes web půjčovny.

Co se týče ceny, tak u Hertz je velký rozdíl v tom, jaký region máte na webu Hertz nastaven. Nejvyšší cena je při USA regionu, kdy navíc tato cena je bez všech daní a úplně bez pojištění. Nicméně minimálně v Kalifornii, pokud jste občanem jiné země a pokud bookujete přes jinou než USA mutaci, tak je cena, co se zobrazuje konečná, včetně všech poplatků, daní a plného pojištění s nulovou spolůčastí (navíc šlo dokoupit jen Premium Roadside Service). Každopadně i mezi jednotlivými non USA mutacemi se cena liší okolo 20%. Nejnižší se mi podařilo dosáhnout na UK mutaci. Klidně najděte tu s nejnižší cenou, v dalším kroku rezervace pak můžete Country of Residence změnit na jinou než, která odpovídá mutaci webu, ale cena již zůstane stejná.

Dále má Hertz podivnou tvobu ceny, kdy mají nějakou fixní týdenní a denní cenu, kdy 7krát denní cena je cca o 12% nižší než týdenní cena. Pokud tedy auto vezmete na 14 dní, dostanete 2krát týdenní cenu, pokud na 13, dostanete 1krát týdenní a 6krát denní cenu. V mém případě jsem tedy nakonec auto místo hned po příletu vzal až další den v poledne, takže místo 14 dní jenom 13 a celková úspora byla přes 60 USD. To jedno odpoledne a jedno dopoledne jsem v LA cestoval kombinací MHD a Lyftu, kde jsem se ani zdaleka nepřiblížil 60 USD dohromady za všechny cesty. Navíc jsem se nemusel nevyspalej soustředit na řízení a hledat místo na zaparkování. Lyft tam vychází fakt levně, bylo to pod 0,8 USD na km. Dále je pak snadné vygooglit 15% slevu u Hertz pro držitele karet VISA, což ještě dále sníží cenu. Větší než 15% slevu se mi najít nepodařilo. To jestli kartu skutečně mám nikoho nezajímalo, nicméně měl jsem ji sebou.

Celková cena za 13 dní půjčení s platbou na místě byla 475 USD plus 200 USD záloha na ztrátu klíče, což byla jediná věc, na kterou se pojištění nevztahuje. Po dotazu jestli lze použít i debit kartu, jsem dostal kladnou odpověď, tak jsem rovnou místo kreditky dal Revolut a nebyl problém. Paní na přepážce pak příjemně překvapila jelikož Challenger SXT v LAX vůbec nevedou a mají pouze vyšší verzi Challenger R/T s 5,7L V8 Hemi motorem. Dostal jsem tedy toto bez jakéhokoliv doplatku, přičemž R/T nabízejí až ve skupině Adrenaline Collection, která stojí dvakrát tolik. Pokud tedy někdo toto auto chcete, rovnou berte Standard Sport skupiny a dostanete R/T.


Kus který jsem dostal byla výroba 2019, najeto 5600 mil. Auto bylo fakt super, pravá amerika s pořádně silným a hlučným motorem, narozdíl od Mustangů a Camar, který tam měl kde kdo a který neměly zvuk vůbec žádný (bohužel od roku 2018 základní verze těchto aut jen s řadovým čtyřválcem a turbem). Srovnatelný zvuk měl až Mustang GT, ale těch jsem potkal jen pár.


Celkem jsem najel 4850 km, průměrná spotřeba se pohybovala kolem 10,5 litru na 100 km, při jízdě po dálnících a mimo města jsem se dostal průměrně na 8,5 litru na 100, takže celkem v pohodě, vzhledem k ceně benzínu max kolem 23 Kč za litr. Vrácení probíhalo také bez problému, ačkoliv jsem auto vracel s dvěma viditelnými důlky na dveřích (krávy co vystupovaly z Yukonu na Hoover Dam nedokázaly udržet dveře). Ženská, co auto kontrolovala se jen podívala, že mám plné pojištění a mávla nad tím rukou.




challenger.jpg

1 Citovat

To je stejnej blbeček, kterej sem dával tento ubohej pokus o reklamu pod nickem Kamcatka nebo jak. Společnost, co musí dělat reklamu tímto totálně ubohým způsobem bude opravdu stát zato, ať žije ofran :))))

0 Citovat

Jojo, příspěvek s reklamou smazán. To jen ať navypadá, že eremi trpí samomluvou :))

0 Citovat

Díky Kryštofe,klidně smazni i ty moje příspěvky,ať se to tu zbytečně nepleveli.

0 Citovat

Ahoj,


přečetl jsem to tady celé 2x a k tomu taky podmínky na rentalCars a economy car rentals, ale stále mi některé věci unikají a rád bych si je vyjasnil. Budu půjčovat auto v Las Vegas na pár dní v prosinci. Předběžně jsem si vybral Alamo. 


Přes rentalcars vidím, že všechná důležitá pojištění - CDW, TPL, TP, SLI, UMP jsou součástí, nicméně je tam záloha $300 při převzetí vozu, což by mi nevadilo, ale v zápětí je tam i uvedeno, že spoluúčast u CDW je nulová, proto nevím k čemu je ta záloha. Co jsem se taky nedopátral jsou limity u SLI nebo dalších pojištění. Nevím jestli je potřeba je nějak navyšovat nebo už v základu to stačí. 

Předpokládám, že rentalcars v průběhu rezervace nabídne vlastní pojištění spoluúčasti, případně pojištění podvozku, skel a těch částí, které nejsou zahrnuty. Je tam něco co se vyplatí brát na místě přímo od Alamo?


Nevím, jak je to s tou road assistance, ale žiju v přesvědčení, že pokud auto někde v poušti přestane z ničeho nic fungovat, tak prostě někdo přijede a postará se, že tohle je poskytováno automaticky a že ta road assistance kryje jen ty věci typu zabouchnuté klíče v autě. Je to tak nebo ne?


Zkoušel jsem auto vyhledat ještě přes economy car rentals, kde to vychází o pár stovek lépe a už tam jde vysledovat z jaké pobočky auto bude ještě před rezervací.  Tady mi přijde, že to mají lépe popsáno.

Vidím taky všechny položky jako výše + k tomu dávají Kola, okna, podvozek a nulovou spoluúčast. To je předpokládám jejich nadstandard a nebo to je přímo od půjčovny? Je tam poznámka, že to je FULL COVER package. Navíc u TPL tady vidím limit 1 000 000 USD, což jsem nikde u rentalcars nedohledal. 


Když to porovnám, tak economycarrentals mi vychází trošku líp, ale možná jen u rentalcars nejsem schopen dohledat stejné info.


Ještě jedna věc u economy car rentals je i zajímavá nabídka na GLA u Sixtu. Předpokládám, že Sixt je taky v pohodě a nebylo by potřeba se ho bát :-) Mátě někdo zkušenost se Sixtem v Státech? Tady mě trošku mate informace, že excess je 0, ale Guarantee je $500. Moc nerozumím, proč je tam nějaká garance, když spoluúčast je nulová. 


Díky za osvětu, už  v tom ležím 3 večer a motám se v tom.

0 Citovat

Zkus se podívat i přímo na web Alamo, jako rezident ČR máš automaticky plné pojištění v ceně s nulovou spolúčastí. Jinak u Hertz jsem platil 200 USD zálohu, ačkoliv taky nulová spoluúčast a ta záloha byla za ztrátu klíčů, na které se pojištění nevztahovalo. Proto předpokládám, že těch 300 USD bude obdobný případ. Připojištění na road assistance je třeba, že ti přivezou benzín když ti dojde, odemknou zabouchnuté klíče, vymění pneu atd.. Samozřejmě v případě poruchy se postarají i bez toho.

0 Citovat

toncek napsal(a):

Ahoj,


přečetl jsem to tady celé 2x a k tomu taky podmínky na rentalCars a economy car rentals, ale stále mi některé věci unikají a rád bych si je vyjasnil. Budu půjčovat auto v Las Vegas na pár dní v prosinci. Předběžně jsem si vybral Alamo. 


Přes rentalcars vidím, že všechná důležitá pojištění - CDW, TPL, TP, SLI, UMP jsou součástí, nicméně je tam záloha $300 při převzetí vozu, což by mi nevadilo, ale v zápětí je tam i uvedeno, že spoluúčast u CDW je nulová, proto nevím k čemu je ta záloha. Co jsem se taky nedopátral jsou limity u SLI nebo dalších pojištění. Nevím jestli je potřeba je nějak navyšovat nebo už v základu to stačí. 

Předpokládám, že rentalcars v průběhu rezervace nabídne vlastní pojištění spoluúčasti, případně pojištění podvozku, skel a těch částí, které nejsou zahrnuty. Je tam něco co se vyplatí brát na místě přímo od Alamo?


Nevím, jak je to s tou road assistance, ale žiju v přesvědčení, že pokud auto někde v poušti přestane z ničeho nic fungovat, tak prostě někdo přijede a postará se, že tohle je poskytováno automaticky a že ta road assistance kryje jen ty věci typu zabouchnuté klíče v autě. Je to tak nebo ne?


Zkoušel jsem auto vyhledat ještě přes economy car rentals, kde to vychází o pár stovek lépe a už tam jde vysledovat z jaké pobočky auto bude ještě před rezervací.  Tady mi přijde, že to mají lépe popsáno.

Vidím taky všechny položky jako výše + k tomu dávají Kola, okna, podvozek a nulovou spoluúčast. To je předpokládám jejich nadstandard a nebo to je přímo od půjčovny? Je tam poznámka, že to je FULL COVER package. Navíc u TPL tady vidím limit 1 000 000 USD, což jsem nikde u rentalcars nedohledal. 


Když to porovnám, tak economycarrentals mi vychází trošku líp, ale možná jen u rentalcars nejsem schopen dohledat stejné info.


Ještě jedna věc u economy car rentals je i zajímavá nabídka na GLA u Sixtu. Předpokládám, že Sixt je taky v pohodě a nebylo by potřeba se ho bát :-) Mátě někdo zkušenost se Sixtem v Státech? Tady mě trošku mate informace, že excess je 0, ale Guarantee je $500. Moc nerozumím, proč je tam nějaká garance, když spoluúčast je nulová. 


Díky za osvětu, už  v tom ležím 3 večer a motám se v tom.


Zdravím, mohu se zeptat kde a jak jste nakonec ve Vegas půjčil auto? Chystám se tam s rodinou v červnu. Měl jste nějaké komplikace? Platil jste něco navíc? Jak jste nakonec rezervoval? atd.... Děkuji, s pozdravem ToK

0 Citovat

Odpovězeno přes SZ, ale ještě uvedu tady případně pro ostatní. Obě auta jsem nakonec objednal přes economycarrentals.com. V obou případech to bylo auto od Alamo a s plným pojištěním. Ani v jednom případě si nebookovali žádný deposit. V jednom případě nabídli jejich asistenci, v druhém ani asistenci nenabídli. Nic navíc jsem neplatil.


Vše proběhlo v pořádku, ale neřešil jsem žádný problém. 

0 Citovat

A jak ti jí nabídli, ty jsi byl na šaltru? Ty jsi to nedělal přes ten kiosek? V LAS  je právě výhoda Alamo, protože to uděláš všechno sám. Sám zadáš číslo rezervace (i od brokera), dáš kartu pro ověření, vyjede ti papír a s tím jdeš na parkoviště, kde si sám vybereš auto z dané kategorie. S pracovníkem vůbec nepřijdeš do styku, žádné nucení pojištění, upgrade atd. Pokud tedy nepřiletíte na víkend, to se pak čeká a bere seto, co zrovna přivezou z myčky:-)

0