Doprava východní pobřeží USA

Napsal doxtrage 2014-01-02T21:28:31+01:00 ve fóru Autobusová doprava
5 odpovědí

Chtěla jsem se poptat po zkušenostech s autobusy mezi městy Boston, New York a Washington D.C. Hledáme co nejlevnější možnou dopravu smiley)

Megabus.com - tyhle úseky zvládneš po 1$ smiley

- případně mrkni na Boltbus.com, pravidelně dávám příspěvky na web o zahájení prodeje na nové měsíce.

Zajímavou alternativou jsou china town buses. Autobusy nevyuživají klasické autobusobé nádraží jako Port Authority v NYC, ale odjíždí a přijíždí z různých ulic v Chinatownech. Bývá to levnější než Greyhound, je to zajímavější způsob cestování přijde mi to bezpečné. Zkoušel jsem se takto dostat z New Yorku do Philly a byla to pozitivní zkušenost (ještě v době, kdy neexistoval Megabus a Greyhound měl tvrdy monopol za hodně kačáků). Linky a časy lze najít zde: http://www.chinatown-bus.org/ a něco k historii a fungování china town busů na wiki - http://en.wikipedia.org/wiki/Chinatown_bus_lines

Petr76 - netvrdím, že to co se píše na wiki není pravda, na druhou stranu 5+ lidí zemřelo například v autobusech Student Agency. Můžeme SA potom také nazývat nebezpečnou firmou, i když dodržují všechny bezpečnostní předpisy, povinně vyžadují u cestujících používání pásů, atd.

Ja jsem jel cinskym busem 2x snad deset roku zpatky a az na to ze ridic jel jak prase a u druhe cesty jsme sedeli u zachodku z kterych to dost tahlo, tak to bylo v klidu. Bylo to i dost levne co si pamatuju (oproti vlaku, nebo i autu). Bych se toho nebal.

Ano, přesne tak, taky jsem tím jel 2x v roce 2004, tehdy neexistovala jiná alternativu pro levné spojení hromadnými prostředky. Dnes už konkuruje Megabus.com a možná i další firmy.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!