Chtěla jsem se poptat po zkušenostech s autobusy mezi městy Boston, New York a Washington D.C. Hledáme co nejlevnější možnou dopravu  .

Doprava východní pobřeží USA

Založil(a) ve fóru Autobusová doprava

12 reakcí

Chtěla jsem se poptat po zkušenostech s autobusy mezi městy Boston, New York a Washington D.C. Hledáme co nejlevnější možnou dopravu smiley)

0

Megabus.com - tyhle úseky zvládneš po 1$ smiley

- případně mrkni na Boltbus.com, pravidelně dávám příspěvky na web o zahájení prodeje na nové měsíce.

0 Citovat

Zajímavou alternativou jsou china town buses. Autobusy nevyuživají klasické autobusobé nádraží jako Port Authority v NYC, ale odjíždí a přijíždí z různých ulic v Chinatownech. Bývá to levnější než Greyhound, je to zajímavější způsob cestování přijde mi to bezpečné. Zkoušel jsem se takto dostat z New Yorku do Philly a byla to pozitivní zkušenost (ještě v době, kdy neexistoval Megabus a Greyhound měl tvrdy monopol za hodně kačáků). Linky a časy lze najít zde: http://www.chinatown-bus.org/ a něco k historii a fungování china town busů na wiki - http://en.wikipedia.org/wiki/Chinatown_bus_lines

0 Citovat

Petr76 - netvrdím, že to co se píše na wiki není pravda, na druhou stranu 5+ lidí zemřelo například v autobusech Student Agency. Můžeme SA potom také nazývat nebezpečnou firmou, i když dodržují všechny bezpečnostní předpisy, povinně vyžadují u cestujících používání pásů, atd.

0 Citovat

Ja jsem jel cinskym busem 2x snad deset roku zpatky a az na to ze ridic jel jak prase a u druhe cesty jsme sedeli u zachodku z kterych to dost tahlo, tak to bylo v klidu. Bylo to i dost levne co si pamatuju (oproti vlaku, nebo i autu). Bych se toho nebal.

0 Citovat

Ano, přesne tak, taky jsem tím jel 2x v roce 2004, tehdy neexistovala jiná alternativu pro levné spojení hromadnými prostředky. Dnes už konkuruje Megabus.com a možná i další firmy.

0 Citovat

Ahoj,

asi jako jeden z mála z cestovatelů ze zdejšího fóra jsem ještě nebyl v USA, letos v srpnu poprvé vyrážíme do New Yorku. Chci se zeptat na vaše zkušenosti s bezpečností ve vlacích nebo autobusech na linkách jezdící okolo půlnoci. Netuším, jací lidé tam v této době cestují. Je to srovnatelné s ČR nebo lepší/horší? Event. co je bezpečnější - vlak, busy (Flixbus, Megabus, Greyhound, atd)? Konkrátně se mi jedná o linky Philadelphia - New York... díky

0 Citovat

Ahoj,

Mezi Philly a NY bych zkusil vlak - jezdi tam obcas Acela, specialita v podobe rychlovlaku v USA, horsi osazenstvo je v busech, specialne u Greyhoundu, ve vlaku jsem problem nemel s nikym zatim

edit: jak pise Eda, vlak je mnohem drazsi, tak je to na zvazeni, ja mam rad vlaky, tak to mam trochu zkresleny 😀

1 Citovat

Za me bus… za prve je minimalne o polovinu levnejsi, kdyz chytnes akci tak i o 90%. Za druhe pokud pojedes flixem, tak wifi zdarma (osobne odzkouseno). Za treti klima jela na prijemnych 20 stupnu, ve vlaku bylo tak 15. Zminovana acela je oproti beznemu vlaku rychlejsi jen o 15 min a stoji 2x tolik. V reci cisel… bus sezenes za 100-300kc, obyc vlak tak za 600kc a Acelu 1200kc. U busu je nevyhoda, zpozdeni je temer jiste. Jo a jak bus, tak vlak tu cestu zvladnou zhruba stejne… 2h plus minus. Busem jeli normalni lidi, citil jsem se bezpecneji nez ve flixu na florenci

2 Citovat

Já to jel z NY do WA a zpět přes noc busem. Je to OK.

0 Citovat

taky jsem jel NY a WSH - jediný běloch, pár hispánců a spousta černochů, bez problému. Je to spíše o konkrétních lidech, než o barvě pleti.

0 Citovat

Jel jsem v květnu z NY do WSH a zpet. Nakonec jsem vybral vlak s tím,  že jedna cesta stala 29$ ale kupoval jsem 2 měsíce předem. Když jsem se díval na autobusy tak nebyly o moc levnější. Vlak byl čistý, pohodlný a jel na čas 

0 Citovat

Díky všem za reakce :-)

0
12 reakcí