Vlakem do Vídně

Napsal Zpevin 2014-01-19T12:07:24+01:00 ve fóru Železniční doprava
13 odpovědí

S rodinou jsme zavítali vlakem do Vídně (2 dospělí, 2 malé děti). Pro cestu jsme využili akční nabídky ČD. Pro cestu tam i zpět jsme si v předstihu zakoupili zpáteční jízdenku pod názvem Včasná jízdenka Evropa - Brno hl. n. - Wien Meidling. Při nákupu včasné jízdenky Evropa jste vázáni přímo na daný vlak (nesmíte jet jiným vlakem). Po nákupu jízdenky nelze jízdné stornovat a vrátit. Výhoda - příznivá cena.
Odjezd z Brna 9:22, příjezd do Vídně 11:24 (EC 73), na druhý den návrat - odjezd z Vídně 16:31, příjezd do Brna 18:37 (EC 74). Při cestě zpět mě ČD naštvaly s jejich výmyslem šťastné hodinky v jídelním voze. Šťastná hodinka platila až po příjezdu do Břeclavi, jinak byl zákazník nucen nakupovat v jídelním voze za vyšší ceny. Za cestu tam a zpět pro 2 dospělé osoby a 2 malé děti (2 a 4 roky) jsme zaplatili celkem 1.016 Kč plus 50 Kč servisní poplatek za vytištění jízdenky na nádraží (pokud jízdenku uhradíte přes internet tak tento poplatek neplatíte).
Pro 1 noc ve Vídni jsme si vybrali Lenas Donau hotel na břehu Dunaje. Objednávali jsme přes Booking.com a cena vyšla na 57 Eur za třílůžkový pokoj včetně snídaní pro všechny. 100 metrů od hotelu je metro (stanice Alte Donau), přímo u hotelu Billa a MC Donalds. Z ulice vypadá hotel jako ubytovna, což kazí první dojem. Uvnitř v pohodě, vše na úrovni a jednoznačně dobrý poměr cena/služby. Velmi vydatná snídaně s bohatým výběrem. Co navštívit ve Vídni v zimě? Do Prateru nechoďte, drtivá většina atrakcí je přes zimu nefunkční. My našli pouze motokáry za 3 Eur/jízda/osoba. Doporučuji návštěvu Z00, i když cena je poměrně vysoká (15 EUR - dospělí), děti byly zdarma. Ale návštěva stála jednoznačně za to. Ihned po příjezdu do Vídně jsme si v automatu (automat je také v češtině) zakoupili jízdenku na veškerou hromadnou dopravu ve Vídni na 48 hodin - cena 12 Eur/osoba (děti zdarma). Vídeňské metro má 6 tras, které jsou označeny U1 až U6. Do ZOO vede trasa U6, vystupte ve stanici Hietzing nebo Schonbrunn. ZOO je součástí Schonbrunnu. U pokladny se prodávala také akční vstupenka na celý rok v ceně 39 Eur (vstupenka je přenosná i na jinou osobu).

Od nového jízdního řádu 2017/ 2018 je mnohem lepší nabídka vlaků i jízdenek Brno - Vídeň http://www.vysokorychlostni-zele...rno-viden. Kromě railjetu ČD/ ÖBB začal jezdit i žlutý RegioJet. Z Brna do Vídně se dá jet vlakem už 7:23 s ČD nebo 7:48 se soukromínkem. Cena u ČD 180 Kč (včasná jízdenka) a 175 Kč u RegioJetu (standard). A nejlevnější rodinná jízdenka (2 dospělí + 2 děti do 15 let) Brno - Wien a zpět vyjde na necelých 1000 kč u RegioJetu.

Zpáteční jízdenka u ČD pro 2 dospělí a 2 děti začíná též na necelých 1000Kč (přesně 944Kč)

Ono už nejde v eshopu ČD koupit jízdenku z ČR až na letiště ve Vídni? Ať zkouším co zkouším, prostě se mi tam nedaří zadat jako cílovou zastávku letiště.

Flughafen Wien; Rakousko zkus :)

Určitě to jde, jak píše Iveta.

Mimoto je teď možnost jet na/z letiště i vlakem RegioJetu (+přestup na dedikovaný minibus ve Wien-Simmering)

Iveta :) napsal(a):

Flughafen Wien; Rakousko zkus :)

Ha to je zrada. Já to tam cpal opačně, pak anglicky, česky a furt nic. Díky moc! :-)

Z Č.Budějovic do Vídně(přes Velenice,Gmund) či opačně jízdenka 9eur přes OBB pokud cestujete s dítětem do 15.let tak to jede zdarma.

Chceme z Budějovic do Vídně, bohužel stránka ÖBB nebere moji kartu, přitom s ní na internetu normálně platím. Přes bankovní převod to zase nenajde české banky (KB), má někdo radu? Za chvíli už budou možná pryč za těch 9 EUR :/

Zkus jinou kartu. 

Bohužel možnost jiné karty nemám. Maji to holt rozbitý, zkusím později.

stiahni si revolut, to mas virtualnu kartu hned

tonic napsal(a):

stiahni si revolut, to mas virtualnu kartu hned

Ještě než jsi to poradil, tak jsem to zkusil a konečně platba uskutečněna. Díky :)

Ten eshop ÖBB někdy zlobí, za ceny ÖBB + děti zdarma se dá taky nakupovat přes Trainline https://www.vysokorychlostni-zel...inline-eu/ . Na jednom místě se dá z Č. Budějovic koupit jízdenka ÖBB i soukromého Westbahn, nákup probíhá v češtině a s českou platební kartou není problém.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!