S rodinou jsme zavítali vlakem do Vídně (2 dospělí, 2 malé děti). Pro cestu jsme využili akční nabídky ČD. Pro cestu tam i zpět jsme si v předstihu zakoupili zpáteční jízdenku pod názvem Včasná jízdenka Evropa - Brno hl. n. - Wien Meidling. Při nákupu včasné jízdenky Evropa jste vázáni přímo na daný vlak (nesmíte jet jiným vlakem). Po nákupu jízdenky nelze jízdné stornovat a vrátit. Výhoda - příznivá cena. Odjezd z Brna 9:22, příjezd do Vídně 11:24 (EC 73), na druhý den návrat - odjezd z Vídně 16:31, příjezd do Brna 18:37 (EC 74). Při cestě zpět mě ČD naštvaly s jejich výmyslem šťastné hodinky v jídelním voze. Šťastná hodinka platila až po příjezdu do Břeclavi, jinak byl zákazník nucen nakupovat v jídelním voze za vyšší ceny. Za cestu tam a zpět pro 2 dospělé osoby a 2 malé děti (2 a 4 roky) jsme zaplatili celkem 1.016 Kč plus 50 Kč servisní poplatek za vytištění jízdenky na nádraží (pokud jízdenku uhradíte přes internet tak tento poplatek neplatíte). Pro 1 noc ve Vídni jsme si vybrali Lenas Donau hotel na břehu Dunaje. Objednávali jsme přes Booking.com a cena vyšla na 57 Eur za třílůžkový pokoj včetně snídaní pro všechny. 100 metrů od hotelu je metro (stanice Alte Donau), přímo u hotelu Billa a MC Donalds. Z ulice vypadá hotel jako ubytovna, což kazí první dojem. Uvnitř v pohodě, vše na úrovni a jednoznačně dobrý poměr cena/služby. Velmi vydatná snídaně s bohatým výběrem. Co navštívit ve Vídni v zimě? Do Prateru nechoďte, drtivá většina atrakcí je přes zimu nefunkční. My našli pouze motokáry za 3 Eur/jízda/osoba. Doporučuji návštěvu Z00, i když cena je poměrně vysoká (15 EUR - dospělí), děti byly zdarma. Ale návštěva stála jednoznačně za to. Ihned po příjezdu do Vídně jsme si v automatu (automat je také v češtině) zakoupili jízdenku na veškerou hromadnou dopravu ve Vídni na 48 hodin - cena 12 Eur/osoba (děti zdarma). Vídeňské metro má 6 tras, které jsou označeny U1 až U6. Do ZOO vede trasa U6, vystupte ve stanici Hietzing nebo Schonbrunn. ZOO je součástí Schonbrunnu. U pokladny se prodávala také akční vstupenka na celý rok v ceně 39 Eur (vstupenka je přenosná i na jinou osobu). .

Vlakem do Vídně

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

22 reakcí

S rodinou jsme zavítali vlakem do Vídně (2 dospělí, 2 malé děti). Pro cestu jsme využili akční nabídky ČD. Pro cestu tam i zpět jsme si v předstihu zakoupili zpáteční jízdenku pod názvem Včasná jízdenka Evropa - Brno hl. n. - Wien Meidling. Při nákupu včasné jízdenky Evropa jste vázáni přímo na daný vlak (nesmíte jet jiným vlakem). Po nákupu jízdenky nelze jízdné stornovat a vrátit. Výhoda - příznivá cena.
Odjezd z Brna 9:22, příjezd do Vídně 11:24 (EC 73), na druhý den návrat - odjezd z Vídně 16:31, příjezd do Brna 18:37 (EC 74). Při cestě zpět mě ČD naštvaly s jejich výmyslem šťastné hodinky v jídelním voze. Šťastná hodinka platila až po příjezdu do Břeclavi, jinak byl zákazník nucen nakupovat v jídelním voze za vyšší ceny. Za cestu tam a zpět pro 2 dospělé osoby a 2 malé děti (2 a 4 roky) jsme zaplatili celkem 1.016 Kč plus 50 Kč servisní poplatek za vytištění jízdenky na nádraží (pokud jízdenku uhradíte přes internet tak tento poplatek neplatíte).
Pro 1 noc ve Vídni jsme si vybrali Lenas Donau hotel na břehu Dunaje. Objednávali jsme přes Booking.com a cena vyšla na 57 Eur za třílůžkový pokoj včetně snídaní pro všechny. 100 metrů od hotelu je metro (stanice Alte Donau), přímo u hotelu Billa a MC Donalds. Z ulice vypadá hotel jako ubytovna, což kazí první dojem. Uvnitř v pohodě, vše na úrovni a jednoznačně dobrý poměr cena/služby. Velmi vydatná snídaně s bohatým výběrem. Co navštívit ve Vídni v zimě? Do Prateru nechoďte, drtivá většina atrakcí je přes zimu nefunkční. My našli pouze motokáry za 3 Eur/jízda/osoba. Doporučuji návštěvu Z00, i když cena je poměrně vysoká (15 EUR - dospělí), děti byly zdarma. Ale návštěva stála jednoznačně za to. Ihned po příjezdu do Vídně jsme si v automatu (automat je také v češtině) zakoupili jízdenku na veškerou hromadnou dopravu ve Vídni na 48 hodin - cena 12 Eur/osoba (děti zdarma). Vídeňské metro má 6 tras, které jsou označeny U1 až U6. Do ZOO vede trasa U6, vystupte ve stanici Hietzing nebo Schonbrunn. ZOO je součástí Schonbrunnu. U pokladny se prodávala také akční vstupenka na celý rok v ceně 39 Eur (vstupenka je přenosná i na jinou osobu).

0

Od nového jízdního řádu 2017/ 2018 je mnohem lepší nabídka vlaků i jízdenek Brno - Vídeň http://www.vysokorychlostni-zele...rno-viden. Kromě railjetu ČD/ ÖBB začal jezdit i žlutý RegioJet. Z Brna do Vídně se dá jet vlakem už 7:23 s ČD nebo 7:48 se soukromínkem. Cena u ČD 180 Kč (včasná jízdenka) a 175 Kč u RegioJetu (standard). A nejlevnější rodinná jízdenka (2 dospělí + 2 děti do 15 let) Brno - Wien a zpět vyjde na necelých 1000 kč u RegioJetu.

0 Citovat

Zpáteční jízdenka u ČD pro 2 dospělí a 2 děti začíná též na necelých 1000Kč (přesně 944Kč)

0 Citovat

Ono už nejde v eshopu ČD koupit jízdenku z ČR až na letiště ve Vídni? Ať zkouším co zkouším, prostě se mi tam nedaří zadat jako cílovou zastávku letiště.

0 Citovat

Flughafen Wien; Rakousko zkus :)

0 Citovat

Určitě to jde, jak píše Iveta.

Mimoto je teď možnost jet na/z letiště i vlakem RegioJetu (+přestup na dedikovaný minibus ve Wien-Simmering)

0 Citovat

Iveta :) napsal(a):

Flughafen Wien; Rakousko zkus :)

Ha to je zrada. Já to tam cpal opačně, pak anglicky, česky a furt nic. Díky moc! :-)

0 Citovat

Z Č.Budějovic do Vídně(přes Velenice,Gmund) či opačně jízdenka 9eur přes OBB pokud cestujete s dítětem do 15.let tak to jede zdarma.

0 Citovat

Chceme z Budějovic do Vídně, bohužel stránka ÖBB nebere moji kartu, přitom s ní na internetu normálně platím. Přes bankovní převod to zase nenajde české banky (KB), má někdo radu? Za chvíli už budou možná pryč za těch 9 EUR :/

0 Citovat

Zkus jinou kartu. 

0 Citovat

Bohužel možnost jiné karty nemám. Maji to holt rozbitý, zkusím později.

0 Citovat

stiahni si revolut, to mas virtualnu kartu hned

0 Citovat

tonic napsal(a):

stiahni si revolut, to mas virtualnu kartu hned

Ještě než jsi to poradil, tak jsem to zkusil a konečně platba uskutečněna. Díky :)

0 Citovat

Ten eshop ÖBB někdy zlobí, za ceny ÖBB + děti zdarma se dá taky nakupovat přes Trainline https://www.vysokorychlostni-zel...inline-eu/ . Na jednom místě se dá z Č. Budějovic koupit jízdenka ÖBB i soukromého Westbahn, nákup probíhá v češtině a s českou platební kartou není problém.

0 Citovat

Navážu k tomuto tématu, když už tu byla řeč o Westbahnu. 

Zjistil jsem jednu Schnäppchen (vychytávku) nejen pro milovníky Rakouska, ale snad i pro lidi z/do jižních Čech cestující přes rakouský Linz na/z letiště VIE, BTS, BUD.

Některé ranní spoje koupené dopředu Wien - Salzburg stojí 13,99€. V případě rozdělení jízdenky (stejný vlak) je možné nakoupit Wien - Linz 4,99€ a Linz - Salzburg  4,99€, tedy dohromady za pěkných 9,98€. Stejně tak i opačným směrem.

 

1 Citovat

Při cestě s RegioJetem na VIE je levněji koupit jízdenku na HBF a potom z HBF na letiště zvlášť - vyjde to levněji

1 Citovat

Já včera kupoval vlak z Mnichova do Vídně. Na stránkách ÖBB byl za 62€. Na DB za 45€. Když jsem zadal na ÖBB jízdenku z Mnichova do Brna, tak mi to na ty stejné vlaky do Vídně hodilo cenu 35€

Tak třeba se bude někomu hodit, kdo má taky přílet do Mnichova se Saudií :)

1 Citovat

A není to náhodou jízdenka je na část cesty? U ÖBB to tak funguje.

0 Citovat

Ja som tiez kupil za 36.90€ osoba.

( Mnichov terminal az Bratislava) vlakom idem po 20 rokov 1x.  Ale ano treba prekukat viacej stranok a hlavne cas na kedy potrebujete. Vsede to stoji inak.

Nasiel som aj za 19.90€ ale z HBF do Vienna.

0 Citovat

Jen další připomenutí podivat se před nákupem jízdenky do Vídně na web OBB: Kupoval jsem jízdenku s odjezdem z Prahy za pár dnů, cena u OBB (akční jízdenka Sparschiene) 14,30 EUR, stejný spoj u ČD (Včasná jízdenka Evropa) 958 Kč. 

 

Podobná situace nedávno také u DB při cestě z Norimberka do Prahy: jízdenka kupovaná cca 2 hod před odjezdem na webu DB skoro o polovinu levnější než u ČD.

0 Citovat

Úplně to nepatří do tohohle tématu, ale spíš obecně k ČD.

Stejná situace je u jízdenek Praha - Budapešť a Praha - Varšava.

0 Citovat

Souhlas. Navic jak se zmenila politika bonusovych bodu u CD, uz se mi nevyplati vyuzivat primarne nakup u CD.

0 Citovat

Jáchym napsal(a):

Jen další připomenutí podivat se před nákupem jízdenky do Vídně na web OBB: Kupoval jsem jízdenku s odjezdem z Prahy za pár dnů, cena u OBB (akční jízdenka Sparschiene) 14,30 EUR, stejný spoj u ČD (Včasná jízdenka Evropa) 958 Kč. 

To byla ale spíše vyjimka ,Sparschiene za dobrý peníz se jinak musí kupovat hodně předem ,na druhou stranu třeba ČB - Vídeň Franz-Josefs-Bahnhof s přestupem v Č. Velenicích se dá koupit ještě dva ,tři dny před odjezdem přes ÖBB za 9,90 euro + pokud s Vámi jede dítě do 15. let ,tak to má zdarma !

0
22 reakcí