Ahoj.  .

Nejpěknější místa v Rakousku a Německu podle vás

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

12 reakcí

Ahoj. smiley
Mám teď dovolenou, volné jízdenky na vlak a rád bych se příští nebo další týden podíval někam do Rakouska či Německa.
Rád bych znal vaše oblíbená místa tam a proč - něco, co je tam fakt super podle vás - rád se nechám inspirovat.
Za sebou mám zatím jen Vídeň, Berlín a Köln - láká mě teď třeba Heidelberg v Německu nebo rakouský Innsbruck, ale i tak by mě zajímalo, kam se rádi vracíte vy a důvod. smiley

0

Zkus Hallstadt nebo okoli Zell am See a Kaprunu (vyhodna je ta jejich karta Kaprun card, mas vetsinu atrakci vyrazne levnejsi).

Nebo Raxalpe na přírodu
https://instagram.com/p/6hBKzQhZil/
Vše v Rakousku

0 Citovat

Není to sice v Rakousku, ale jen malý kousek za hranicemi Rakouska...Slovinsko - Julské Alpy, například Bled, horské tůry jsou zde velmi pěkné, ale trochu náročnější. Další tip také není v Rakousku, ale kousek za hranicemi v Itálii - Trentino - Dolomity. Celá oblast naprosto úchvatná a velmi dobře dostupná veřejnou dopravou. Lze zakoupit výhodnou jízdenku na vlaky a autobusy:

http://www.mobilcard.info/en/mobilcard.asp

Samotné Rakousko jsem také několikrát navštívil, je tam mnoho pěkných míst, ale uváděné tipy jsou z mého pohledu ještě o něco výše.

0 Citovat

Berchtesgadenský výběžek.

Jinak souhlas se Slovinskem. Takové Rakousko bez Rakušáků. smiley Mně se líbilo v městečku Bovec, kde se dá dělat vše od tenisu a cyklistiky po canyoning nebo hydrospeed.

0 Citovat

Ahoj, v Rakousku je všude krásně, ale kdybych měl vybrat jednu oblast, tak jednoznačně Solná komora - okolí Wolfgangsee, Hallstadt, Gossau, Salzburg, Traunsee... to je takové rakouské Švýcarsko. Jinak - jak píše i Čech z Vietnamu - Zell am See/Kaprun/Grossglockner nebo okolí Achensee a vůbec celé Tyrolsko, i ten Berchtesgaden. Je toho spousta a ať si vybereš cokoliv, neuděláš chybu.

0 Citovat

Za mě je to adventní Vídeň a pak jak zde bylo napsáno, městečko Hallstatt a sousední Berchtesgadenské Alpy. A můžu jen souhlasit se slovinským Bledem

0 Citovat

Hallstatt je nádherný, celé okolí Dachsteinu je velmi zajímavé, a v jezeře se dá i koupat. Plus Mondsee jako takové a dál k Salzburgu, je tam prostor i pro pěší procházky. Trentino-Dolomity taky můžu doporučit, kousek od hranic s rakouskem je jezero s kostelem uprostřed. :)

Ale jak tu všichni píšou o Bledu, tak tam bych se jel také podívat. Akorát v létě to asi bude chtít sledovat rakouskou dopravu kvůli cestám do Chorvatska. Jakou aplikaci do mobilu byste doporučili? Našel jsem v článku (https://www.dopravniznaceni.com/...-b4943.htm) pouze internetové servisy...

0 Citovat

Asi máš na mysli Graun a Reschensee, tak jen technicky, není to Trentino, ale Bolzano (provincie) a je to přehrada, kterou nechal postavit Mussolini. Tedy není to  klasické alpské ledovcové jezero. Osobně tento kus země - trojmezí A,I,CH velice doporučuji, není to tak úplně profláknuté, je to tam krajinově mnohotvárné, památky z 1. války, bezcelní zóna v Samnaun...


dscf1813.jpg

0 Citovat

Oblast Hintertux , Stubai ,  pripadne Kaprun  , kde  se jeste  lyzuje  , jinak souhlasim s Dolomity  ,Sella Ronda je super vcetne  Marmolady. Julky jsou taky  fajn  ale to uz je let ,,kdysi aspon  50 x vyjezd rocne za snehenm ,,dneska mam  50 x rocne Ryanair  -))

0 Citovat

cali napsal(a):

Asi máš na mysli Graun a Reschensee, tak jen technicky, není to Trentino, ale Bolzano (provincie) a je to přehrada, kterou nechal postavit Mussolini. Tedy není to  klasické alpské ledovcové jezero. Osobně tento kus země - trojmezí A,I,CH velice doporučuji, není to tak úplně profláknuté, je to tam krajinově mnohotvárné, památky z 1. války, bezcelní zóna v Samnaun...

V Samnaune sa už skoro nič neoplatí kupovať, kde tie časy sú :(

Úplný súhlas, Reschensee je pekné, ale smer Merano ešte viac, ale to už je defacto Süd Tirol, čiže IT. Ale cesta do údolia je nadherná. Neďaleko Passo di Stelvio. Odtiaľ už čoby "kameňom dohodil" Lago di Garda

0 Citovat

skvělé je okolí okolo Zell am See - je tam spousta možností výletů, ať už pěšky nebo na kole :)

https://www.nebudvorvan.cz/2019/...m-see.html

0 Citovat

mimo to Zell am See :-(, kdyby člověk přijel někam do Kuvajtu, tak budiž, ale čeho je moc...

0 Citovat

@Maja - tak Reschensee je samozřejmě už Itálie, hranice je kousek za Nauders. Mám to tam skrz naskrz projeté na kole. Mimochodem ta dnešní silnice je na místě historické Via Claudia Augusta.

0
12 reakcí