Ahoj, chystáme se s přítelkyní do Říma a Neapole. Máme už letenky, ubytování, jízdenky z/na letiště atd.. Zajímá mě, jak jste řešili dopravu v Neapoli? Plánujeme navštívit Vesuv i Pompeje. Na internetu jsem se dočetl, že se vyplatí pořídit si jízdenku Unicocompania 3T. Je opravdu tak výhodné ji mít, kvůli jednoho výletu? A další věc je Artecard. Jsou tam nějaké výhodnější vstupy do muzeí a dalších památek. Má cenu to koupit? Četl jsem, že v tom je zahrnuta i nějaká veřejná doprava. Není v tom případě potřeba kupovat tu Unicompanii 3T a vystačím si jen s Artecard, díky které budu mít ještě slevy na vstupném? Máte s tím někdo zkušenosti? Budu rád, za jakoukoliv informaci. Děkuji .

Neapol - doprava

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

pokorny-tom napsal(a):

místo aktuálních 18 eur

Kde jsi přišel na €18? Dnes jsme v Pompeii byli a platili jsme každý €15.

Jinak kdo jede autem, ofiko parkování celkem drahé (€3/hod), lepší zaparkovat na ulici (modré pruhy) z druhé strany od arény za €2/hod, případně dál ve městě ještě levněji (€1/hod), záleží na zóně. Naháněče na neoficiální parkoviště jsme nezkoušeli. 

0 Citovat

Neznáte někdo cenu jízdenky vlak Neapol - Sorrento? Lze a je výhodné koupit rovnou zpáteční? Děkuji za odpověď 

0 Citovat

Swatyr napsal(a):

Neznáte někdo cenu jízdenky vlak Neapol - Sorrento? Lze a je výhodné koupit rovnou zpáteční? Děkuji za odpověď 

Jízdenka by měla vyjít na 3,90 € a zpáteční se slevou se nevedou, celkem zaplatíte 7,80 €. Jen pro jistotu upozorním, že vlaky do Sorrenta jezdí společnost EAV (https://www.eavsrl.it/web/conten...o-ferrovia), nikoliv státní Trenitalia.

0 Citovat

čerstvá zkušenost z dopravy neapol a okolí - zájem byl o Artecard Campanie na 3 dny, cena 32 euro. Na stránkách, že by mohla jít koupit na letišti - v info koutku, že nejde, dotaz zda jde koupit na nádraží (před lety jsem ji tam kupoval), že taky nejde, nejlíp prý online.. měl jsem ještě adresu ze stránek v centru (galerie umberto), ale na to jsme přijeli v pátek už pozdě, takže nakonec v sobotu koupeno přes aplikaci... naprostá katastrofa!!!!!! skoro nikde to nešlo, někde nebyly čtečky qr kodu z aplikace, kde čtečky byly, tak to nešlo!!! všude ale jenom letmo ukázaný ten kod a všude nás pustili...takže vlastně všude to šlo "zadarmo".. jen jednou kontrola jestli to je v ten den platné.. navíc se to pořád odhlašovalo, takže znovu a znovu přihlásit...! když nebyl v metru signál, tak vylézt zpátky ven a přihlásit! nakonec vyřešeno "mávnutím" kodu, nebo jen telefonu a šli jsme.. neděle (10.4) jsme jeli do Positana - vlakem Sorrento a pak bus, vlak narvaný, hodně vystoupilo v Pompejích, pak volněji.. neděle jezdí po pobřeží Amalfi busy méně a naprosto nelogicky (jednou za dvě hodiny, jednou co půl..). v Sorrentu ve frontě na bus cca 130 lidí! bus jel v té době co hodinu! zpět z Positana se 2/3 lidí na zastávce do busu z Amalfi do Sorrenta prostě nevlezlo! taxi chtěli positano-sorrento 10 euro za osobu - možná to byla pro některé jediná volba..., na duben všude mraky lidí, nutné s tím počítat! ale jinak stejné jako vždy - itálie v té nejdivočejší formě (myšleno v dobrém) , mi se tam líbí fakt moc... ale žít bych tam asi nechtěl..:), pár dní neapol, a okolí ale rozhodně doporučuji

0 Citovat

Bohužel, v tomhle je chaotická Neapol nepříjemná. Například ani linka 1 metra není spolehlivá a někdy na pár hodin prostě nejezdí. Automatů na lístky je docela málo, občas je jenom jeden ve stanici a nefunguje. Sorrento a pobřeží Amalfi je turistický byznys nejhrubšího zrna. Na pobřeží Amalfi jsem byla přede deseti lety a už tehdy byly autobusy plné, ale do téhle míry opravdu ne. Tady je asi opravdu lepší půjčit si auto, pokud chcete a můžete. Kampánie je ale krásný region a stojí za nějaké nepříjemnosti.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

Tady je asi opravdu lepší půjčit si auto, pokud chcete a můžete. Kampánie je ale krásný region a stojí za nějaké nepříjemnosti.

Auto je nezavislost ale vykupena chaotickou talianskou dopravou, co nasincovi moze sposobit celkom stres, zacinajucemu soferovi by som odporucila autobus. Neustale vytrubovanie, ignoracia dopravnych znaciek, pruhov, desiatky skutrov kluckujucich pomedzi auta...napriek tomu nikde nieje citit agresivita a tak nejak to tam funguje a ja Taliansko milujem :-)

0 Citovat

Daniel _1 napsal(a):

čerstvá zkušenost z dopravy neapol a okolí - zájem byl o Artecard Campanie na 3 dny, cena 32 euro. Na stránkách, že by mohla jít koupit na letišti - v info koutku, že nejde, dotaz zda jde koupit na nádraží (před lety jsem ji tam kupoval), že taky nejde, nejlíp prý online.. měl jsem ještě adresu ze stránek v centru (galerie umberto), ale na to jsme přijeli v pátek už pozdě, takže nakonec v sobotu koupeno přes aplikaci... naprostá katastrofa!!!!!! skoro nikde to nešlo, někde nebyly čtečky qr kodu z aplikace, kde čtečky byly, tak to nešlo!!! všude ale jenom letmo ukázaný ten kod a všude nás pustili...takže vlastně všude to šlo "zadarmo".. jen jednou kontrola jestli to je v ten den platné.. navíc se to pořád odhlašovalo, takže znovu a znovu přihlásit...! když nebyl v metru signál, tak vylézt zpátky ven a přihlásit! nakonec vyřešeno "mávnutím" kodu, nebo jen telefonu a šli jsme.. neděle (10.4) jsme jeli do Positana - vlakem Sorrento a pak bus, vlak narvaný, hodně vystoupilo v Pompejích, pak volněji.. neděle jezdí po pobřeží Amalfi busy méně a naprosto nelogicky (jednou za dvě hodiny, jednou co půl..). v Sorrentu ve frontě na bus cca 130 lidí! bus jel v té době co hodinu! zpět z Positana se 2/3 lidí na zastávce do busu z Amalfi do Sorrenta prostě nevlezlo! taxi chtěli positano-sorrento 10 euro za osobu - možná to byla pro některé jediná volba..., na duben všude mraky lidí, nutné s tím počítat! ale jinak stejné jako vždy - itálie v té nejdivočejší formě (myšleno v dobrém) , mi se tam líbí fakt moc... ale žít bych tam asi nechtěl..:), pár dní neapol, a okolí ale rozhodně doporučuji

 

Já bych ty spoje až tak špatně neviděl :-) V Sorrentu jsme byli 7. - 10. dubna 2022, tj. zřejmě ve velmi podobnou dobu. Autobusem ze Sorrenta směr Positano, Amalfi jsme jeli v pátek v 9:15. Bus jsem chytil mávnutím ruky kousek po  jeho odjezdu ze zastávky - vzal nás bez problémů, byl sice plný, ale stáli jen tři lidé (včetně nás). V Positanu se vyprázdnil a šlo si sednout a sedět až do Amalfi. Z Amalfi jsme za 9 eur vzali rychloloď do Positana - rozhodně doporučuji, skvělý zážitek, který vykompenzoval zklamání z Amalfi a nádherný výhled na pobřeží. Positano krásné. Z Positana jsme opět jeli busem do Sorrenta, cca v 15 hodin. Sice byl plný, ale dostali jsme se bez problémů, dokonce jsme i seděli. Busy jely na čas.

Taxi Positano - Sorrento za 10 eur na osobu by mi připadlo jako dobrá cena.

Nebyla to naše první návštěva dané lokality, v Neapoli jsme strávili jen část neděle před odletem a ano, turistů v starém centru bylo dost.

Z neapolského nádraží jde místo skutečně přeplněného Alibusu na letiště za 5 eur využít taxi za úplně stejnou cenu - prostě jen počkejte na oslovení taxikářem nebo se jich přímo zeptejte - doplní auto dalšími lidmi a pojedete rychleji, pohodlněji a za stejné peníze.

0 Citovat

Využiji tohoto starého topicu.

Na Velikonoce se chystáme do Neapole a rádi bychom se podívali na amalfské pobřeží (zejm. Amalfi a Atrani). Už přes hodinu ležím v jízdních a lodních řádech a zkouším to vymyslet.

Z lodních společností jsem našel, že snad pluje jen alilaurogruson.com, a to jednou denně na trase Sorrento - Amalfi a zpět. Hledal jsem správně? Podle online rezervačního systému by měly plout i na Velikonoce.

Autobusy od SITA Sud jsou i běžně jako noty na buben. Na Velikonoce nebudou mít nějaký speciální jízdní řád a budou jezdit jako v normální neděli? https://www.sitasudtrasporti.it/...0_22.pdf/0

Dopravce, co jezdí po Circumvesuvianě má nějak nedostupné stránky - https://www.eavsrl.it/web/orari-...zio-vigore - to je místo něj zase někdo jiný? Chtěl jsem zkontrolovat jízdní řády.

Plus bonusová otázka - budou na Velikonoce otevřené Pompeje? Podle (snad) ofiko stránky se zdá, že ano a naopak zavřeno bude až na Svátek práce.

0 Citovat

Zdravím vás, jdu si k vám pro radu. Poradili byste mi nejlepší způsob jak se v neděli ráno dostat na letiště? Bydlíme asi 6 minut od hlavního nádraží, ranní Alibus by měl hezdit od 5 hod co jsem koukala, odlet máme až po 8 ale raději bych už na šestou byla na letišti. Myslíte, že takhle ráno cesta Alibusem bude v pohodě? Moc děkuji za odpovědi:-) 

0 Citovat

Proč by neměl být v pohodě. V 5 ráno asi zácpy nebudou. Jel jsem s ním 2x před měsícem a vždy na čas. A dokonce ráno na letiště :-)

1