Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, zda se dá pojistit storno letu s jinou pojišťovnou, než nabízí agent, který vám letenku prodává (pojištění je nesmyslně drahé, 2x vyšší než u jiných společností, ale cena u agenta nejlevnější). Moc děkuji, Tereza .

Prosím o radu s pojištěním storna letu

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

23 reakcí

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, zda se dá pojistit storno letu s jinou pojišťovnou, než nabízí agent, který vám letenku prodává (pojištění je nesmyslně drahé, 2x vyšší než u jiných společností, ale cena u agenta nejlevnější).

Moc děkuji,
Tereza

0

Nene, pouze pojištění storna letu. Cestovní si budu dělat zvlášť. Jde mi čistě o to, pokud si někde koupím letenku, zda si můžu pojištění storna letu sjednat někde jinde. Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím nemáte zkušenosti. Našla jsem například tohle https://www.travsupsys.sk/online_europs ... letenky.cz, což by snad mělo být ok...

Děkuji,
Tereza

0 Citovat

Ještě dovysvětlení smiley
cena u agenta - myšleno cena za letenku u agenta, ti většinou nabízejí i možnost pojistit storno letu, a tento agent nabízel to pojištění storna dráž, než bývá u nás běžné...

Děkuji,
Tereza

0 Citovat

Na pojištění letenek se budete muset zeptat právě dané pojišťovny, obecně v tom nevidím problém.. smiley

0 Citovat

Ahoj,

pokud už jsem pojišťovala storno letu (i celého pobytu) např. proto, že jsem jela s nemocnou mamkou - čili větší pravděpodobnost, že se něco semele- tak vždy u nezávislé pojišťovny, např. u Travel Guard (nechci ovšem nikomu dělat reklamu, je nutné se podívat na podmínky a ceny různých společností, vybrat se dá).

0 Citovat

Naopak, sem s názory i na konkrétní pojišťovny. Toto je užitečné téma a spoustu lidí zajímá tato pojistka.

0 Citovat

Ono to ovšem ani tak není žádná láce. Pojišťovala jsem 2 dospělé na 5 dní na částku 20000 kč a stálo to 250 kč/osoba. Takže na delší cesty s rodinou- 4 osoby, na to kašleme a počítáme holt s tím rizikem, že jsme koupili levné letenky a kdyby něco, tak si z nich akorát tak vyrobíme vlaštovky. smiley

0 Citovat

Toto téma mě taky velmi zajímá. Chtěla bych letět asi za půl roku, ale kdo ví co bude? Storno hotelu mám v ceně, ale z letenek se mi vlaštovky dělat nechtějí. Kdyby aspoň nabyly na jméno! Pokud o nějakém způsobu pojištění víte, prosím, poraďte. Díky

 

0 Citovat

Vlaštovky už nedělám, využívám celoroční pojištění u prémiových účtů (Erste, ČSOB), kde je spoluúčast 20 %. Párkrát jsme byli nuceni využít u normálních letů (u nízkonákladovek za pár eur jsem se na to vybodla). Letenky musíte zrušit, i když jsou nerefundovatelné, vrátí Vám taxy, a zbytek potom pořešíte s pojišťovnou (bez problémů vše uhradili, mínus těch 20%).

0 Citovat

Díky za typ.

0 Citovat

Nevíte Jak to je případně s pojistenim storna, když už jsem v cilove destinaci, ale onemocnim a nejsem schopen letet zpět, protoze odlet je v den, kdy jsem nemocny, pripadne deti? Konkrétně CSOB, storno máme pojistene, ale proplati pak pojistovna koupi náhradní letenky, nebo jen vrátí tu cenu původně zakoupene letenky?

 

 

0 Citovat

Tak toto vám uhradí jakékoliv pojištění léčebných výloh v rámci cestovního pojištění. Tedy novou letenku.

0 Citovat

Miroslav Šimeček napsal(a):

Nevíte Jak to je případně s pojistenim storna, když už jsem v cilove destinaci, ale onemocnim a nejsem schopen letet zpět, protoze odlet je v den, kdy jsem nemocny, pripadne deti? Konkrétně CSOB, storno máme pojistene, ale proplati pak pojistovna koupi náhradní letenky, nebo jen vrátí tu cenu původně zakoupene letenky?

 

 

Ja vím, ona to bude otřepaná rada ... ale nebylo by lepší, než se ptát "pofiderních zdrojů" na internetu přímo tedy v té ČSOB? .)

2 Citovat

jj, ale toto je celkem jasně kryto v rámci pojištění léčebných výloh, jak píše cali, toto není storno (tedy neproplatí vám propadlé letenky), ale zaplatí vám nové letenky domů.

0 Citovat

Dobrý den, oživím starší téma.
Máme zakoupené letenky až na listopad (zakoupeno v květnu). Ale řešíme dceru, která nastupuje na vysokou a neví, jaké tam budou podmínky, možnost vynechat atd. atd. Vím (předpokládám), že vždycky se to dá nějak řešit a musí se počítat třeba s nemocí, ale nechci, aby se místo dovolené stresovala, jak to bude ve škole.
Může někdo doporučit pojištění storna letenky. Asi neumím hledat, ale pořád mi to všude nabízí jen kompletní cestovní pojištění pojištění zájezdu atd.
Dík

btw. vím, že by možná bylo lepší navštívit přímo nějakou pojišťovnu, ale vychází nám to teď špatně časově a nechci to nechávat na později, protože předpokládám, že cena bude stoupat. 

0 Citovat

A to je takový problém to vzít jako součást cestovního pojištění? Stejně si ho budete sjednávat (nebo ho už máte na kreditce, a často tam nějaká forma pojištění storna je).

Nicméně - zcela určitě se nebude žádné takové pojištění vztahovat na něco , jako "škola mě nepustí". Tato pojištění storen jsou velmi často (skroo vždy) vázaná jen na věci, jako zdravotní potíže apod s nutným papírem od doktora, že onemocnění bylo opravdu natolik závažné, že bránilo v cestě. Mohu se určitě mýlit, ale pojištení na situaci "mýrnixtýrnix jsem se rozhodl, že nejedu"  (a přesně toto je vaše situace) opravdu není .

3 Citovat

Cena stoupat nebude . Obvyklá lhůta pro sjednánía zaplacení externího pojištění storna je 24-48 hodin po zakoupení letenek. Jestli jste je koupili  v květnu, tak vás v srpnu už nikdo nejspíš nepojistí. 

2 Citovat

Myslel jsem, že okamžití pojištěn je  jen u letecké společnosti. Kdysi jsem něco našel, ale pak jsem se na to vykašlal a říkal si, že to nějak dáme....I co jsem se díval na inzerovaná pojištění, tak i tam něco nabízí a z "logiky" je to prostě pojištění do budoucna.
Ano, pojištění celé rodiny mám v rámci kreditky. To, že důvody možného storna jsou omezené je mi jasné a že se liší podle pojistných podmínek jednotlivých pojišťoven. 

Samozřejmě zkusím kontaktovat "svoji" pojišťovnu.

OK, kašleme na mou zbytečnou omáčku okolo, ale myslím, že je běžné, že někdo koupí letenku hodně dopředu, pak může onemocnět s neznámým výhledem do budoucna atd. atd. a řeší post - pojištění letu.
Má s tím někdo zkušenost?

 

0 Citovat

Ty chceš pomocí pojistky udělat z běžné letenky flexi. Něco jako poletím jen když se mi to bude hodit.

Tohle se už pojistit prakticky nedá.

Pojišťovny tyhle pojistky umožňují jen cca 48 hodin po nákupu letenky - tedy jen pro ty, kdo na to zapomněli již při nákupu letenky.

A i pak je potřeba lékařská zpráva při pojistné události.

2 Citovat

mmksvestky napsal(a):

OK, kašleme na mou zbytečnou omáčku okolo, ale myslím, že je běžné, že někdo koupí letenku hodně dopředu, pak může onemocnět s neznámým výhledem do budoucna atd. atd. a řeší post - pojištění letu.
Má s tím někdo zkušenost?

 

Pojištění storna letenky v případě nemoci je běžné pojištění dostupné u průměrné kreditky nebo cestovního pojištění. To není žádná raketová věda.

Pojistit let stylem v květnu jsem si koupil letenku, ale vlastne se mi nechce letět, tak si ted koupim pojistku a pak nepoletím je naprosté nepochopení principu pojištění jako takového. To je asi jako kdybyste chtěl sjednat havarijní pojištění po nehodě.

Pokud odhlédneme od tohohle, tak - důvod proč jsou neflexibilní letenky tak levné je jaksi v tom, že jsou neflexibilní. Nic vám nebrání si koupit flexibilní letenku, která má možnost změny s mírným poplatkem (či bez poplatku) či s možností refundace. Pak nebudete muset řešit pojištění.

4 Citovat

je mě to jasné. Jede (má jet) nás víc a těch problémů je tam víc, já tam popisoval jen "můj" nejmenší. Díky za objasnění.

0 Citovat

Na jakou školu dcera nastupuje? Jak striktní podmínky docházky daná VŠ má, se dá zjistit už teď. Co si pamatuji, tak líbezná a ochotná stvoření na studijním tyto informace poskytovala briskně.

1 Citovat

Přírodovědná  - MUNI. Ale jak jsem psal, to je to nejmíň, ale ty ostatní problémy nejsou moje, tak je nechci popisovat.

0 Citovat

Chápu to tak, že pokud dcera nebude moct jet, tak prostě seženete potvrzení od lékaře a chcete mít tuto možnost pojištěnou.

Takže čistě jen storno bez cestovního pojištění s dá sjednat jen do dvou dnů od nákupu.

Ale AXA a Direct umožnuje uzavřít cestovní pojistění včetně storna i později. Direct kdykoli a AXA do 15ti dnů před odletem. Tak si sjednejte pojištění tam, s minimálním krytím na cestovním pojištění (takže levné) plus storno jen pro dceru.

0
23 reakcí