Ahoj, mám jednu dávku J&J která je podle evropského certifikátu propadlá jelikož je starší než 9 měsícu. Podle požadavků USA je jedna dávka J&J považována za fully vaccinated ale nikde jsem se nedočetl že by měla expirační dobu jako v EU. Má někdo zkušenost zda stačí propadlý certifikat o očkovaní pro vstup do usa?  .

Vstup USA s propadlým covid certifikátem

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

je tato informace někde ofigo a stránkách USA institucí? 11.5. má sice končit jejich "mimořádný stav", ale není zřejmé, zda bude končit podmínka vstupu jen s očko... něco ke konci očko již proběhlo komorami parlamentu USA, ale neviděl jsem, že by to již Biden podepsal. Víte někdo něco víc?

0 Citovat

https://www.reuters.com/world/us...q-rc78tSi0

0 Citovat

@Libor_S: Ano, lajknul jsem to a nestydím se za to. Jestli se za něco stydím, tak jsou tu různé ojebávky jak se vyhnout něčemu, co je požadováno a jak to případně obejít. Mě to přijde vůči ostatním sobecké.

4 Citovat

Mar napsal(a):

je tato informace někde ofigo a stránkách USA institucí? 11.5. má sice končit jejich "mimořádný stav", ale není zřejmé, zda bude končit podmínka vstupu jen s očko... něco ke konci očko již proběhlo komorami parlamentu USA, ale neviděl jsem, že by to již Biden podepsal. Víte někdo něco víc?



Ano, viz článek na blogu: https://www.cestujlevne.com/blog...-pro-vstup

0 Citovat

@floodland: A v souvislosti s vyžadováním očkování proti covidu v USA se snad někdy psalo o nějakých ojebávkách?

Tenhle způsob myšlení, kdy lidi bezhlavě schvalují zbytečná šikanující opatření, která se jich zrovna netýkají (btw. mě se zrovna toto netýkalo), nás dovede brzo např. k tomu (abych uvedl něco, co se zdejších schvalovačů bude týkat), že každý občan EU dostane povolenku na 1 zpáteční let ročně (s nějakým finančně přijatelným poplatkem) a v optimistickém případě si bude moci za velké peníze přikoupit povolenky na pár dalších letů. A zmanipulovaní, nebo aspoň ti z nich, kterým 1 let ročně stačí, tomu budou tleskat, protože budou věřit, že se tím zachrání klima. A floodland se bude stydět za ojebávku, kdy lidi pojedou nejdřív busem mimo EU (např. do Srbska), aby mohli létat...

0 Citovat

Jasně že psalo. Řešil se počet dávek, platnost certifikátů i destinace, z kterých se pak do USA mohlo volně. 

0 Citovat

Zjišťování požadovaného počtu dávek a platnost certifikátu byla snaha o ujasnění požadavků. Asi nevíš, jaký je význam slova ojebávka. Řešení destinací, ze kterých se do USA mohlo jet, se týkalo jiného předchozího požadavku platného do 7.11.2021 a týkalo se to i očkovaných.

1