Jelikož tu zatím není průvodce, ani obsáhlejší téma, dovolím si založit vlastní.Od loňska lze cestovat do Kazachstánu na 30 dní bez víza. UIA navíc nabízí velkou slevu na letenky zakoupené s předstihem, takže se rozhodujeme, jestli na jaře příštího roku nezaletět do Almaty.Jsme orientovaní spíš na přírodu, než na město, a chtěli bychom navštívit a trochu prochodit okolní hory, parky a jezera.Jak je to tam s infrastrukturou? Je to podobné, jako třeba na Ukrajině?Je třeba se něčeho obávat?Předem děkuji za případné rady.Jiné diskuze o KZ:Astana a Kazachstán https://www.cestujlevne.com/disk...kazachstanKazachstán Kyrgyzstán s UIA https://www.cestujlevne.com/disk...stan-s-uia .

Kazachstán

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

ano, Astana Vokzaly

0 Citovat

Nechci zakládat nové vlákno, tak to hodím sem.

Nemáte někdo přehled (nesledoval jste) z minulých let na jakou částku se dalo dostat za zpáteční letenku s Wizzem z Budapešti do Nur-Sultanu (duben/květen)?

0 Citovat

letenka stala minuly rok 125e jednosmerne z Budapesti a naspat tiez za 125e

0 Citovat

teď se to právě pohybuje za 89 eur jednosměrně bez WDC, takže to asi níže moc klesnout nemůže 

0 Citovat

Pod 100 euro za oneway je to dobrá cena...:)

0 Citovat

urcite pod 100 one way na jar je super cena, najma ked nie je konkurencia.  Ano bol som tam v septembri za 40 one way a v zime 40 round trip, lenze rok 2018 uz nikoho nezaujima. 

0 Citovat

Díky všem, vezmu to tedy už teď :)

0 Citovat

Dalo se vychangovat změněné VIE/BUD-KUT/EVN za Astanu. Teď to myslím už nejde. Jestli se tu někdo najde se zmíněným letem na těchto linkách, může potvrdit, jestli to tam má nebo ne jako možnost.

0 Citovat

neda, minimalne v zime to neslo - klasika len KUT, EVN alebo GYD

0 Citovat

Nemá náhodou někdo osobní zkušenost s leteckou společností FlyArystan (nízkonákladovka patřící pod AirAstanu)?

0 Citovat

Ahoj, taky jsem se na ne nedavno dival. Nejspis je vyuziji na prelet z almaty do astany, cenově jsou o trochu niz nez airastana. Flotilu maji slozenou z a320 a par kousku a320n. :) 

0 Citovat

Taky jsem to s nimi nakonec vzal, ten přelet vyšel na necelých 400 Kč (více než o polovinu levnější než AirAstana), ale recenze tedy žádná sláva :D

Rovnou tu připojím další dotaz na který jsem narazil při plánování, nevyužil někdo hraniční přechod Karkara (Kazachstán/Kyrgyzstán)?

 

1 Citovat

Muzu se zeptat, za kolik jsi nakonec poridil letenky? Predpokladam, ze letis z bud do astany ? Zacal jsem sledovat kveten, ale s wizz to vychazi kolem 9000,- coz je neskutecna palka, tj lepsi letet s turkish primo do almaty za 8300 :) 😀 rad bych vyuzil alespon 1. a nebo 8.5 :))) 

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Taky jsem to s nimi nakonec vzal, ten přelet vyšel na necelých 400 Kč (více než o polovinu levnější než AirAstana), ale recenze tedy žádná sláva :D

Rovnou tu připojím další dotaz na který jsem narazil při plánování, nevyužil někdo hraniční přechod Karkara (Kazachstán/Kyrgyzstán)?

 

 

Ahoj, myslíš mezi Kegenem a Karakolem? Já ano, před čtyřmi roky. 

0 Citovat

Ahoj, přesně ten přechod myslím, můžu se zeptat v jakém termínu jsi tento přechod přecházel a jak vypadala cesta?

Chceme ho přecházet cca 5.5, ale nevím jak to je přesně s jeho otevřením, vím, že poslední roky se vždy otevíral 1.5, ale několik let zpět jsem dohledal, že se otevřel třeba až 8.5.

0 Citovat

tka222 napsal(a):

Muzu se zeptat, za kolik jsi nakonec poridil letenky? Predpokladam, ze letis z bud do astany ? Zacal jsem sledovat kveten, ale s wizz to vychazi kolem 9000,- coz je neskutecna palka, tj lepsi letet s turkish primo do almaty za 8300 :) 😀 rad bych vyuzil alespon 1. a nebo 8.5 :))) 

Já ty ceny sledoval delší dobu, dokonce jsem to řešil i zde ve vlákně (během léta - pár příspěvků nahoře). Máme termín 29.4-13.5, abychom právě využili oba svátky :D. Cena něco málo pod 5000 s priority (dvě příruční zavazadla) a je to z BUD s Wizzem. Po tom co jsme to koupili, tak ta cena vyletěla nahoru a co jsem občas ještě koukal, tak už dolů nešla.

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Ahoj, přesně ten přechod myslím, můžu se zeptat v jakém termínu jsi tento přechod přecházel a jak vypadala cesta?

Chceme ho přecházet cca 5.5, ale nevím jak to je přesně s jeho otevřením, vím, že poslední roky se vždy otevíral 1.5, ale několik let zpět jsem dohledal, že se otevřel třeba až 8.5.

 

Přecházeli jsme někdy v červenci, už nevím přesně kdy. Pamatuji si ale, že nebyl otevřený nonstop - myslím, že jen do 18 hodin. Stopovali jsme a dost nestíhali, tak jsme museli z toho Kegenu brát káru. Do Karakolu nás pak hodili sami pohraničníci. Co se týče dat, tak nejaktuálnější informace bývají z mé zkušenosti na caravanistanu.

Silnice byla minimálně na kazašské straně v posledních několika kilometrech šotolina, ale tuším, že tam tehdy zrovna stavěli novou. Z Kyrgyzské strany se střídal asfalt a rozbitá šotolina. Už je to ale dlouho a na stopu jsme to moc neřešili, navíc se tam tehdy dost stavělo, tak už to může být teď jiné. I předtím ale všechno šlo projet normálně osobákem.

0 Citovat

Zkoušel jste někdo v Kazachstánu noční vlaky místo přeletů? Sice je to nesrovnatelně delší a často i trochu dražší volba, ale ten zážitek mě láká víc než jen další let

1 Citovat

V 2018 sme isli zo Semey (Semipalatinsk) do Astany nocnym Talgo a dopriali si Grand Class, t.j. vlastna sprcha v kupe. 

 

Nieco malo o tom najdes u mna v cestopise: https://romanherda.com/den-9-sem...stan-2018/

2 Citovat

Já jel, ale asi ti nepomůžu, protože to už bude 25 let. Bylo to vlakem dokonce z Prahy s přestupem v Moskvě do Almaty a zpět z Taškentu. 

Nevím, jaký zážitek očekáváš od nočního vlaku. To už spíš jet přes den a pozorovat rovinu, kde většinou vůbec nic není. Připomínalo mi to vnitrozemí Austrálie, které jsem projížděl o několik měsíců dřív než Kazachstán.

Dobrý zážitek byl, když cestou zpět na jihu Kazachstánu nakládali do různých otvorů ve vlaku spousty melounů, aby je zaměstnanci se ziskem prodali v Moskvě. Na nějakém nádraží před Moskvou na to přišli (asi policajti) a bylo nám řečeno, že vlak je zadržený. Ale asi po hodině se nějak dohodli. 

0 Citovat

@borekj.jan děkuji za info, tak to možná bude cesta už v pohodě, my budeme mít 4x4, tak to asi problém nebude, jen mě to zajímalo informativně. Důležitější bude aby byl přechod v květnu otevřen, ale to zkusím ověřit na caravanistanu. 

@Jáchym taky jsem původně uvažoval o nočním přejezdu vlakem, pak jsem ale narazil na levné přelety. Stojí 1/3 ceny, časová úspora je velká a jak tu bylo řečeno, přes noc toho moc vidět nebude.

1 Citovat

Kdo jste koupili letenku z Budapešti do Astany s Wizzem na letošek, zrušil vám rezervaci? Ze systému zmizely všechny lety, tak snad je to jenom nějaká chyba...

0 Citovat

Bohužel mi dnes taky přišlo oznámení o zrušení letů :-( vypadá to asi na zrušení linky ne? 

0 Citovat

Dík za info! Já právě chtěl kupovat dnes, tak mě zajímalo, jestli lety fakt rušili nebo mám ještě počkat... Budu muset vymyslet jinou cestu do Střední Asie. :)

0 Citovat

Tak od 31.10 jsou tam lety v systému normálně. Bohužel střední Asii jsme měli plánovanou dlouhodobě a když už to koupili, tak to dopadne takhle :D 

Co jsem hledal, tak jsem bohužel žádné letenky do této oblasti za podobnou cenu nenašel

0