Sice  je  tu uz o Thajsku more  informaci,ale presto zalozim nove  tema,za coz se omlouvam. Zacinam chystat cestu na  unor  a rad  bych znal nazor na  par otazek .Prilet mame do Bangkoku a  zvazoval jsem, ze  bychom mesto nechali az  pred  odletem a  tak mi logicky vyplyva , ze bychom nemuseli na druhe letiste, ale mohli odletet  rovnou  s toho,na ktere priletime.  Je tam mozny  primy transfer, nebo se musi do haly  pres kontrlu a zase zpet  a kolik casu je dobre  nechat  na prestup na Krabi ? Koukal  jsem na odlety, na Krabi. je tam vice  leteckych spolecnosti , je lepe se radeji nekterym vyhnout  nebo je  to jedno  ? Dalsi plan zvazuju  takto,  mame  15 noci  chtel bych je rozdelit mezi provincii Krabi. Ko Phi Phi . Ko Lantu a ted zvazuju jestli jeste  Ko Lipe  a  pak se  vratit  do Bangkoku z Langkawi  nebo do toho uz Malajsii necpat nebo vynechat  Ko Lipe  a presunout se na druhou stranu a  dat jese  Ko Samui  Cetl jsem nazor, ze je lepe zustat na jedne strane , nez se snazit udelat obe  strany, priklanim se  k  tomu nazoru  a pak si tedy rikam kdyz uz bychom byli na Ko Lipe,  proc  neudelat  i to Langkawi , no a asi nez  se vracet pak lodi, je mozna  lepsi uz letet s  Langkawi do Bangkoku rovnou. Je mi jasne ze, pak by na Bangkok uz  zbyla jen 1 noc  a  i tak je  to asi moc  nahustene,  nebo to jde  zvladnout  ? Kdyz to shrnu  tak to vidim asi  tak ze  4 noci Krabi , 2 noci  Phi Phi  , 4  noci  Kho Lanta  a kdyby 3 noci  Ko Lipe   a  1 Bangkok  tak zbude  na Langawi   1 noc  , nebo pak  bud v Krabi  nebo  na Lante  1 noc  ubrat , nebo radeji neco s  to tak nehrotit a byt  nekde vice  noci ? Jeste se zeptam k ubytovani, koukal jsem ze  pres booking,com je toho k vyberu  hodne,  o cene mam tak nejak jasno , ale tapu trosku jakou oblast toho ktereho ostrova  vybrat  a ani u toho Krabi  si nejsem jisty kdyz nebudeme mit  tentokrat  urcite  auto .Diky za ino   .

Thajsko itinerar

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Pokud přítelkyně není tvrdá cestovatelka, zůstaňte tam 1 den. Vyberte nějakou párty lokalitu. Kromě toho tam není nic moc zajímavého. Phuket Town u přístavu je ale ospalá díra. Nazpět se můžete vracet přes Krabi podél zálivu po zemi a udělat si stop třeba v Ao Phang Nga. 

0 Citovat

Brandy: Myslím, že je dobrý nápad rovnou se přesunout na Lantu. Do přístavu se dostanete taxikem, mám dojem, že tam je jednotná cena 400 THB. Při tak brzkém příletu stihnete dopolední loď, můžete si na ní odpočinout... a odpoledne se ubytujete na Lantě. Pokud byste zůstali na Phuketu, tak co? Ráno vás asi neubytují, takže asi se nechat odvézt na pláž u hotelu... A jak píšeš, na zpáteční cestě se na Phuketu můžete zastavit na 1-2 noci, v klidu.

0 Citovat

No mě hlavně uniká důvod letět na Phuket a chtít dovolenkovat na Lante. Letenky na Phuket bývají většinou dražší a nějak si nepamatuju, že by byla nějaká extra dobrá akce letět na Phuket. Ale už mi to nemyslí jako dřív, takže možné je všechno :)

0 Citovat

@mirjur: už před dvěma lety byla v sezóně cena 550 THB za jízdu z letiště do přístavu. 

0 Citovat

asi sa len predsa vypravime na lantu... podla www.phuketferry.com lode jazdia v roznych casoch... takto dopredu to asi vyjde lacnejsie a zaroven aj mam istotu, ze sa na lod dostanem ze?.. no vznika otazka kolko casu si dat rezervu, aby som sa stihol dopravit do pristavu a stihal lod.. alebo neriesit dopredu a kupit na mieste?

niemandos:
no dovod je taky, ze pre mna bola taka letenka najlacnejsia. Som z vychodneho slovenska a letime z kosic a tam su ceny o dost ine ako z viedne/bratislavy/budapesti pritom ale usetrim cas a financne to vyjde +/- to iste. Zaroven ked som kupil letenky tak som nemal rozplanovane kam sa vydam. Cestujeme na 23 dni cisteho casu a zacat by sme chceli na lante, kedze to je najblizsie k phuketu.. chceme prejst viac lokacii tak nech to ma aku taku logiku..

0 Citovat

Michal napsal(a):

@mirjur: už před dvěma lety byla v sezóně cena 550 THB za jízdu z letiště do přístavu. 

Možná záleží, jak to člověk ukecá... Před 2 lety (11/2016) jsme platili za sdílené taxi z letiště do Patongu, což je zhruba stejně daleko jako do přístavu Rassada, 360 THB, následně z Patongu do přístavu za soukromé taxi 350 THB. Za 2 osoby. Vzpomínám si, že z letiště to byla pevná cena, platili jsme v hale na přepážce taxislužby, to druhé taxi z Patongu nás vzalo za 350, když jsem řekl, že už mám nabídku za 400, což byla pravda ...

0 Citovat

My byli v Thajsku v létě. Letěli jsme na Phuket, tam 4 noci u Kata beach, měli jsme tři výlety lodí, jediný, co za něco stál, byl výlet na james bond island a plovoucí město. Z Phuketu jsme lodí přejeli na Koh yao yai, kde se zdálo zastavil čas, půjčili jsme si skutr a několikrát projeli celý ostrov, našli opuštěné pláže, spoustu hadů, varanů a jiné havěti. Byli jsme tam tři noci, pak lodí na Krabi. Tam jsme bydleli v luxusním hotelu za asi 350 kč na noc se snídaní. Krabi bylo jednoznačně nejlepší, znovu jsme pujčili skutr a projeli skoro celé. Absolvovali jsme i výlet na raftech (parodie na rafty), slony  a jinak po vlastní ose Railey beach (obrovské zklamání), Emerald pool (taky o ničem) a ještě nějaké horké prameny ( na zabití času to šlo...v sezoně bych tam nešla znovu). Dostali jsme se téměr až na Ko Lantu. Všude výborná komunikace, většinou ochotní lidé. Stravovali jsme se v tržnicích a ve stáncích a z těch dvanácti dnů nám pršel jeden den. Taxiky měli skoro všude jednotnou taxu 400 tbh. Občas se ale ujistěte, že vás odvezli na správné místo...než ujedou. 

0 Citovat

Proc Railey beach obrvske zklamani ? Letime v unoru do Thajska poprve , tak jsem vybral spis zname mista  , zaciname na  Ao Nang  , ( 4 noci ) tak  Railey beach  asi navstivime  i dalsi atrakce v teto oblasti  ? Ktere ? 

Druha zastavka bude na Ko Phi Phi. ( 2 noci )  pocitame s davy , ale vybral jsem  Relax beach resort , tam by dle omezenemu pristupu mel byt relativni klid a prazdnejsi plaz 

Dalsi zastavka bude  Ko Lanta  ( 4 noci ) , taky zrejme popularni misto  , predpokladame nejaky ten vylet po sousednich ostrovech  i projeti Ko Lanty    

No a poslednim mistem  bude  Ko Mook ( 3 noci ) , takze asi vylet na Ko Kardan  a cave  a relax  pred  Bangkokem , kde mame  na zaver  2 noci 

Zeptam se  , jak vychazeji ty ceny  tech plaveb i  co stoji  taxi  a   dalsi  moznosti dopravy ,,skutr zavrhuju  -)  spis premyslim na Lante na  1 den auto a co tedy v Ao Nang a  na Lante  kdyz na obou jsme 4 noci , uz  tu ctu  o vyletu na ostrovy , jasne nejake to snorchlovani a relax na plazi ,no a prujezd Lantou .co tam videt ? 

0 Citovat

Na Krabi jsme bydleli v hotelu Arawan a byli sme spokojeni, skutrem ci autem se da dojet vsude a jezdi odsud bezplatny bus na ao nang. Na pláži jsme se tam ale nekoupali, protoze v hotelu byl obrovsky bazen, kde jsme byli sami. Co doporucuji je, udelat si jeden den cas a vystoupat na Tiger cave. A k tomu šnorchlování - my sebou táhli ploutve a šnorchly, nakonec nám byly úplně k n ičemu. Nevím, jak je to s mořem v sezoně, ale když jsme byli my, na žádné pláži nebyla tak čistá voda, aby bylo něco vidět...a že jsme těch pláží navštívili hodně. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Proc Railey beach obrovske zklamani ?

To by me taky zajimalo. Tipuju, ze to bylo kvuli tomu, ze nedosli tak jako vicero navstevniku poloostrova Railay na plaz Phra Nang, ktera je nejkrasnejsi a nejlepsi na plavani. A pokud dosli, tak tam by mohlo byt zklamanim mnoho lidi a lodi behem odpoledne (v poslednich letech asi i mimo sezonu, ale pred 5 lety to jeste slo). Pokud tam clovek prespava, aby se tam snadno dostal rano a pri zapadu slunce, tak to zklamani nebude ani v sezone. Scenerie teto plaze patri k tem nejuzasnejsim na svete.

Plaz na Railay West ma take krasnou scenerii, ale mozna je melka na koupani pri odlivu (ja se ale koupal vzdy jen na Phra Nang nebo pri vyletech na okolnich ostrovech). Jestli ovsem zustali na Railay East, kam prijizdi lode z Krabi, tak to ano, to muselo byt zklamani.

Jinak v sezone jsou ceny lodnich vyletu mnohem vyssi nez v lete, pokud se ptas Barci. Cena toho hotelu je samozrejme take uplne jinde (2500 Kc nebo trochu niz).

V sezone je more jiste dobre na snorchlovani, ale v cene lodnich vyletu je zapujceni vybaveni, takze nosit vlastni neni treba. Ja mel i mimo sezonu dobrou viditelnost pod vodou na ostruvkach pri vyletech. Je fakt, ze 5 dni neprselo. Jindy to tak byt nemusi.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To by me taky zajimalo. Tipuju, ze to bylo kvuli tomu, ze nedosli tak jako vicero navstevniku poloostrova Railay na plaz Phra Nang, ktera je nejkrasnejsi a nejlepsi na plavani. A pokud dosli, tak tam by mohlo byt zklamanim mnoho lidi a lodi behem odpoledne (v poslednich letech asi i mimo sezonu, ale pred 5 lety to jeste slo). Pokud tam clovek prespava, aby se tam snadno dostal rano a pri zapadu slunce, tak to zklamani nebude ani v sezone. Scenerie teto plaze patri k tem nejuzasnejsim na svete.

Plaz na Railay West ma take krasnou scenerii, ale mozna je melka na koupani pri odlivu (ja se ale koupal vzdy jen na Phra Nang nebo pri vyletech na okolnich ostrovech). Jestli ovsem zustali na Railay East, kam prijizdi lode z Krabi, tak to ano, to muselo byt zklamani.

Jinak v sezone jsou ceny lodnich vyletu mnohem vyssi nez v lete, pokud se ptas Barci. Cena toho hotelu je samozrejme take uplne jinde (2500 Kc nebo trochu niz).

V sezone je more jiste dobre na snorchlovani, ale v cene lodnich vyletu je zapujceni vybaveni, takze nosit vlastni neni treba. Ja mel i mimo sezonu dobrou viditelnost pod vodou na ostruvkach pri vyletech. Je fakt, ze 5 dni neprselo. Jindy to tak byt nemusi.

Byli jsme na Railay west. Byli jsme tam dokonce sami. Railay East jsou opravdu jen lodě a velmi špinavé moře (a to jsme tam byli mimo sezonu) . Bylo i hodně vody, zrovna příliv, takže na ležení (na kládách, klaccích a dalším bordelu) zbylo asi půl metru, ale i tak, prostě nás to neoslovilo. Našli jsme lepší, čistší a komornější pláže.  Každopádně co se týká odpadků a skla na plážích, nejsme žádné fajnovky, ale místy to bylo opravdu šílené. A v okolí rybářských přístavů kde mezi odpadky běhaly opice, to byl velmi žalostný pohled. V létě byly ceny velmi příjemné, už přesně nevím, kolik jsme platili, ale moc to nebylo, hlavně náš hotel byl asi deset minut od Railay beach. A taky jsme to neměli přes výletní agenturu, ale jeli jsme běžným spojem z přístavu.

0 Citovat

http://phukettravelcompany.com/r...oat-18.php byli jsme na tomto výletu, první pláž byla naprosto dokonalá, nejkrásnější z celého thajska. A asi to bylo i tím, že tam nebyly žádné lodě (jako na obrázku) a byly velké vlny. Čistá, bílý písek, opravdu dokonalá. Ta druhá, co píší že je vhodná na šnorchlování, tam byla jedna lod vedle druhé a řekli nám, at vůbec nelezem do vody, at nás něco nepřejede....dalo se tam opravdu jen provádět vodní sporty. 

http://phukettravelcompany.com/j...in_1-8.php tenhle výlet byl pěkný celkem, v sezoně to ale musí být masakr. 

můžu dát odkaz i na výlety, které jsme podnikli na Krabi. 

0 Citovat

Já jsem Railay West zažil mimo sezónu čisté a krásné viz fotky. Určitě to uklízí, ale asi až po poklesu vody. Příliv v období dešťů holt přináší v JV Asii na pláže mnoho odpadků. Ty jiné hezčí pláže na malých ostrůvkách mají tu nevýhodu, že se u nich nedá spát. To "šílené" a "žalostný pohled" asi není myšleno na Railay West, že?


cimg3669a.jpg
cimg3670a.jpg

0 Citovat

No treba moje prvni setkani s plazi ao nang na krabi letos v srpnu pri prilivu bylo vazne frustrujici. Bordel, strepy, vetve, plasty, proste fakt humac. Druhy den odliv a nadhera.


2d761e2c-b5ba-4196-acba-fb1b1568b30b.jpeg
724f116e-1541-440c-b8da-54fd29a5f0b2.jpeg

0 Citovat

On je velký rozdíl pláže na Ao Nang, kde to fakt není nic moc a Railay. A co píše Libor_S plně podepisuju - na Railay je zase sakra rozdíl mezi Railay West , Railay East a Phra Nang Beach. Konkrétně Phra Nang je krásná pláž, pokud se tam člověk vyhne exponované době, kdy tam jsou nájezdy lodí, který tam vozí turisty, tzn. buď brzo ráno nebo později odpoledne. Railay West jak kdy a Railay East na koupání fakt špatný.

0 Citovat

Z tych 4roch spominanych plazi v okoli krabi by bolo za mna poradie (od zle po dobre): railay e, ao nang, railay w, phra nang. S tym ze na tych prvych dvoch sme sa ani nekupali a railay e by som povedal ze je vyslovene zla, ci bol priliv ci odliv. My sme akurat dnes dosli do krabi townu a zajtra mame este posledny cely den a tak rozmyslame este niekde posledne morske kupanie, boli ste niekto na klong muang, ci je to podstatne lepsie ako ao nang, alebo plus minus to iste? 

0 Citovat

Tak ona ta Railay East ani není pláž, i když trochu písku na jižním okraji je. Je to mangrovová zátoka, kde byly mangrovy z větší části vykáceny. Na levnější ubytování (i když je tam i dražší) je ale dost dobrá stejně jako na restaurace. Scenérie je také pěkná. Chodí se tamtudy na Phra Nang, takže je to blíž než z Railay West (teda může se jet i lodí, což je kousek, ale ta cesta pěšky pod skalními převisy s krápníky stojí za to).

0 Citovat

Za mna najkrajsia plaz (ci uz sceneriou alebo moznostou kupania) z ao nang a okolie, poda island, chicken island, ko lanta a ko mook bol koniec, resp zaciatok (severna cast) plaze khlong khong na lante . Velmi pekna sceneria (foto), cista, prijemny piesok, dobre kupanie (do cca 2hej poobede, klasika), skoro bez ludi. 


Inak co mi este trochu vadilo na railay a phra nang boli meduzi. Za par minut vo vode som tam vychytal viac poprhleni ako snad za cely zivot predtym. 


img-20181208-201606-086.jpg

0 Citovat

Rad by som sa podelil o moj plan cesty - uvitam kazdu radu/tip, kde stravit viac casu, kde menej.. cestujem spolu s partnerkou a spiatocne letenky mame na Phuket

16.2. Phuket >> Koh Lanta - 4 noci (navsteva Phi Phi, Krabi, oddych na plazi, vylet po ostrove)
20.2. Koh Lanta >> Koh Muk - 4 noci ( navsteva Ko Rok, Ko Kradan, Ko Ngai - niektory mozno vynechame)
24.2. Ko Muk >> Trang >> Bangkok - 5 noci (prichod do trangu niekedy doobedu, prehliadka mesta nasledne presun na letisko smer Bangkok, chramy, ayuthaya, mesto)
1.3. Bangkok >> Kuala Lumpur - 3 noci (batu caves, obhliadka mesta, china town)
4.3. Kuala Lumpur >> Chiang Rai - 2 noci (prichod vecer, nasledujuci den prehliadka mesta, chramov, na dalsi den presun autobusom)
6.3. Chiang Rai >> Chiang Mai - 3 noci
9.3.  Chaing Mai >> Phuket - 1,5 noci
11.3. Phuket >> odlet domov v rannych hodinach

Chcel som v bangkoku stravit menej casu no 4.3. leti lietadlo z KL>>Rai za par šupov (14eur) kedze to nieje velke letisko tak su tam ine taxy... je moznost ist este 2.3. no to by nam vysiel bangkok len na 3 noci tak sa obavam ci to bude dost pripadne KL je 3 noci vela/malo/akurat? Povodne som chcel cestovat z juhu hned do KL ale musel by som sa presuvat Koh Muk >> Trang >> Krabi pripadne rovno lodou ale to uz mi prislo vela aj casovo aj financne ist lodou. Phuket by som vynechal rad, ale chcem mat rezervu pre odletom "kdyby neco". Tak mi to zatial vychadza takto, no rad pozmenim plan ak mi niekto poradi kde sa oplati zostat dlhsie a kde staci menej.


0 Citovat

Na můj vkus je to hodně usedlé - letím v únoru na 3 týdny a je to tedy mnohem větší jízda https://mapy.cz/s/37UF3


0 Citovat

Prosim, pro znalce regionu bych mel dotaz: Jak se  nejlepe (nejrychleji a nejlevneji) dostat z malajskeho ostrova Langkawi do do thajskeho mesta Hat-Yai?

1) z Langkawi trajektem do Satun a pak autobusem do Hat-Yai

nebo

2) z Langkawi trajektem do Kuala Perlis a pak asi vice autobusy do Hat-Yai

Predem diky za praktickou radu a info.

0 Citovat

Já nechápu ten let do KL, i kdyby to bylo přes KL levnější. KL je sice na poměry JV Asie město, kde se dá celkem v pohodě přepravovat a dalo by se i žít, ale zas tak nic extra tam není. V budoucnu určitě při jiné cestě pojedete přes KL a těch několik míst, které stojí za návštěvu, uvidíte. Místo toho doporučuju třeba Kanchanaburi a Erawan Falls (mimo víkend) nebo Ayutthayu, případně zůstat déle na severu, pokud byste chtěli vidět i něco jiného než chrámy (více přírody v okolních horách).

0 Citovat

KL by sme chceli navstivit ked ho budeme mat tak poblizku.. fakt sa neoplati/nieje co pozerat? je to nasa prva cesta do Azie.. ayutthayu planujeme z bangkoku... tie vodopady vyzeraju vyborne.. najviac rozmyslam ci stravit viac casu v bangkoku alebo zotrvat dlhsie severe... plnka v meste mi nechyba. Zaroven mame obavy z komarov v dzungli (malaria, j.encefalitida) - celkovo to vnimame rozpacito, tazko si vytvorit realny obraz z toho co clovek vycita na weboch

0 Citovat

Za mě Kuala Lumpur super město takové civilizovanější,čistší!

Oproti třeba Bangkoku,který mě vůbec,ale vůbec nezaujal (bordel,chaotická doprava).

Petronas Towers,Batu Caves,Botanická zahrada či Sultan Abdul Samad Building místa v KL,která rozhodně za návštěvu stojí!

0 Citovat

Poblíž Bangkoku je zrovna tak třeba Angkor Wat, Mandalay a Bagan, Luang Prabang nebo i něco z Vietnamu tj. mnohem zajímavější místa, kdyby vám to připadalo málo. Tím spíš, že to je vaše první cesta, jistě přes KL někdy pojedete.

Malárie a japonská encefalitida je v JV Asii vyjímečně. Spíše je čím dál větší problém s dengue, ale to může být kdekoliv v turistických oblastech a naopak není v pralese.
0