Cesta do Izraela

Založil youngling před 4 lety ve fóru Co vidět a navštívit

Myslím, že pokud budeme mít vytištěny všechny letenky, ubytování, itinerář, peníze v hotovosti šekaly, EURA a jen batoh na zádech, tak si myslím, že budu vypadat věrohodně, že jedu za turistikou. K tomu si přibírám i učebnici AJ. A pak máme to na 6 dnů. Tak to snad dáme. Dík i tak.

Vpohode môže tlmočiť, mám osobne overené z poslednej návštevy. Naviac v Ovde majú aj slovensky/česky hovoriaci personál, neviem ako v Tel Avive.

Každopádne nie je vaša povinnosť vedieť hebrejsky alebo anglicky. Nejak sa už s vami musia dohovoriť, prinajhoršom by museli zohnať tlmočníka. V praxi čím menej rozumiete, tým sa menej pýtajú a rýchlejšie vás pustia, hlavne ak máte nachystané všetky rezervácie a letenky.

Ja se vratila z Izraele dnes, prilet i odlet z Tel Avivu, pri priletu se me zeptali jen co tam jedu jinak nic,ani nechteli videt zadne rezervacky, pri odletu to bylo horsi, pana u kontroly zajimaly dle razitek z pasu moje navstevy maroka a dubaje, ptal se proc jsem tam byla, kolikrat, zda tam mam zname, zda mi tam nekdo nedal nejaky darek a zda mam v kufru nejake ostre predmety, ale i tak mi nalepil zlutou znamku na pas coz znamenalo pri kontrole zavazadel preradeni do rady, kde kontrolovali batohy podrobne, i veskerou elektroniku a kontrola se protahla, takze opravdu doporucuji byt na letisti hodne s predstihem, my byly s kamoskou 3hodiny a bylo to tak akorat.

Len taký detail aby sa niekto nedesil žltej nálepky - dostane ju každý. Dôležité je prvé číslo na nej - od 1 (občan Izraela, žid, absolútne bezpečný) po 6 (podozrivý Palestínec alebo iný arab).

Bieli európania zväčša dostanú 3 alebo 4. Keď sa tak pozerám, čo som napísal, znie to fatálne rasisticky, ale taká je realita :D

Par zakladnich anglickych slovicek staci a pri ceste zpatky jsme moc koktali a tak nasli pro nas i cesky psane otazky s odpovedemi a/b/c/d/e a stacilo ukazat na spravne pismeno, takze zadny strach a sli jsme k okynku spolu s manzelkou, takze i pripadne tlumoceni dcerou nebude problem.

Přihlášení a registrace