Zakládám nové vlákno pro pivní turisty, notorické pivaře i příležitostné alkoholiky. Osobně na každé cestě procházím pivovary či většinu podniků s rukodělným ( craft ) pivem.Pokud budu vědět rád poradím jestli bude mít někdo zájem ;)https://drive.google.com/open?id...sp=sharing .

Cestuj pivně

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

cabernet sauvignon naprosta spica, solaris velmi dobry

0 Citovat

Zpátky k pivu, dnes máme významné výročí. Dne 23.4. 1516 bylo v Bavorském zemském sněmu přijato ustanovení o vaření a podávání piva, od roku 1906 prezentované  jako "Reinheitsgebot" Zákon čistoty, tedy že pivo se smí vařit jen z ječmene, chmelu a vody. Ta úprava z roku 1906 logicky přidává kvasnice. Díky tomu se dnes, tedy 23.4. každý rok slaví Den německého piva, letos bohužel bez obvyklých akcí a hlavně extra uvařených piv. 

Takže dnes doporučuji vzpomenout nad sklenicí moku nejlépe z našich zachraňovaných pivovarů;-) 


reinheitsgebot-hlb.jpg

0 Citovat

Na počest tedy dnes vynechám všechny smoothie, double dry hop s přídavkem bůhvíčeho a přiťuknu klasikou :)

0 Citovat

Jen hlásím že v Antošově pivotéce mají momentálně i Choo Choo, 0,5 litru za 52. Já teď jen lituju, že jsem vzal jen 2 a ne 20. :-) Jinak pokud už budete ve Slaném, tak v části Kvíc je Vinařství Kvíc, vzal jsem 5 různých flašek a zatím ochutnan Ryzlink rýnský a moc dobré. Určitě doporučuji. :-)

0 Citovat

Pres Slany pojedu bohuzel az dnes navecer a to uz bude mit antosova pivoteka zavreno:-( V so ma otevreno jen dopo

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Pres Slany pojedu bohuzel az dnes navecer a to uz bude mit antosova pivoteka zavreno:-( V so ma otevreno jen dopo

V sobotu a neděli už je otevřená i Antošova krčma, ale jen od 11 do 14, což ti stejně nepomůže. 

0 Citovat

Tak dneska Labut 12 a super.

0 Citovat

Dnes zachranuju Stankuv rukodelny pivovarek z Trebonic. Megaochotny majitel a ten jeho Red Cloud (red ale 12) muzu s klidnym srdcem doporucit. Bohuzel ma standardne otevreno jen streda a patek odpoledne, jinak dle domluvy, coz treba dnes nebyl problem.

0 Citovat

Jo a cena v pivovaru 80,-/1l PET, pri koupi vice nez 6 lahvi 1 lahev zdarma

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Dnes zachranuju Stankuv rukodelny pivovarek z Trebonic. Megaochotny majitel a ten jeho Red Cloud (red ale 12) muzu s klidnym srdcem doporucit. Bohuzel ma standardne otevreno jen streda a patek odpoledne, jinak dle domluvy, coz treba dnes nebyl problem.

Jojo, pan Staněk to je pražská legenda. Hospoda, kde se musí zazvonit na vrata, pak vás pustí zadem přes kuchyni a výčep do sklepa, kde hoří krb a obsluhuje sám pan majitel v kiltu :-) Super pivka za pakatel a ta atmosféra. Škoda jen, že to je úplně na konci světa, kam autobus na metro jezdí jednou za hodinu a když jeden prosvihnete tak na ten další už máte problém dojít, protože pivo je tak dobré že za tu hodinu jich otočíte 5. :-D Jde vidět, že majitel je srdcař a dělá to pro radost a ne pro velký výdělek. S tím ale bohužel souvisí jen otviracka v pátek a v sobotu večer. V létě funguje každý den spolu s přilehlým kempem. Doporucuji hlavně tmavý piva - Černá Mamba, Eržika, Aranka. To jsou skvosty. 

0 Citovat

@matej15: ja toho Stanka mam 8 min autem od baraku. Pesky hodku, to aspon clovek cestou domu vystrizlivi🤣 Nebyt koronakrize, tak o nem vubec nevim. Jeho IPA je taky luxusni. Erziku jsem vzal jen jednu a predal @Cali, tak snad mu bude chutnat.

0 Citovat

Btw: koukam na mapu a od Stanka pesky na metro Zlicin 33 min. V lete fajn prochazka, kdyz ujede bus

0 Citovat

Ty jo, diky za tip. Tiez to mam kusok :) Z domu peso cca hodku a pol a este pri tom vyvencim psa :)

0 Citovat

Akurat pozeram, ze ked to vezmem cez Prokopak, tak tam su po ceste este dalsie 2 pivovary. Tak aby som do tych Trebonic dorazila :)  

Vobec som netusila, ze v Prokopaku je pivovar. To musi byt nejaka novinka, alebo som tak pozadu.

0 Citovat

Jj, pivovar prokopak je nove otevreny, uz jsme to tu par stranek zpet probirali (a testovali). IPA super, zbytek prumer. Stanek je vyssi level za mene penez. Urcite dojdi az do trebonic😉

0 Citovat

Eržiku od Staňka si snad kvůli etiketě dám do archivu, díky @LukasAK:-)



img-20200426-185059.jpg

0 Citovat

tady moc nechodim, bo jsem spise na vino, ale Erzika zaujala! A kdyz uz dosla rec i na ruzove vino, dovolte jedno skromne doporuceni z Pavlova :)


7ff8ab38-12aa-4a62-a34a-836bbb80453e.jpeg

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Btw: koukam na mapu a od Stanka pesky na metro Zlicin 33 min. V lete fajn prochazka, kdyz ujede bus

Tak což o to, ono to není daleko, několikrát jsme to takhle šli. Jen místní piva mají takovou vlastnost, že jaksi narušují orientační smysl, takže 33 minut to rozhodně netrvá. :D Navíc v létě se chodí přes kemp a tudíž ne na metro přes vesnici, ale přes pole, takže pak v metru vypadáš jako ta Eržika :D

0 Citovat

@matej15: se zitra odpo u Stanka zastavim obnovit zasoby. Radsi autem, abych to cestou domu nevypil🤣 Ten jeho Red Cloud me nadchnul!

0 Citovat

Pro zajímavost: od pátku platí to nové vtipné zdanění piva, kdy se výše DPH odvíjí podle toho, jestli v hospodě nebo před hospodou, jestli do kelímku nebo do skla, k jídlu atd. Jen soudruzi nepočítali s koronavirem, takže když před časem odpálkovali kritiky s tím, že některé scénáře jsou absurdní a prakticky nemohou nastat, tak v těchto dnech jsou takové situace běžné. Zkrátka každá taková nesmyslná výjimka v daňových zákonech by měla být trestná!

0 Citovat

Včera som tiež podporil jedným eurom Corgoň a jeden z tých drsnejších výčapov v Trnave




img-20200429-184222-064.jpg
img-20200429-184222-061.jpg
img-20200429-184222-063.jpg

0 Citovat

Corgoň je tedy zachráněn :-)

0 Citovat

Pár Corgoňů jsem před 3-4 lety dal ve Skalici v hospodě za akční cenu 0,79 € (nebo dokonce jen 0,69 €, nejsem si teď jistý). Sice jsem už pil i lepší pivo, ale za ty prachy dobrý :-).

0 Citovat

Trnavský Sessler podporený



img-20200501-173107.jpg

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Tak když už cestujeme i vínově, tak dávám tip na Vinařství pod Radobýlem v Žalhosticích u Litoměřic, ze severu Prahy je to kolem 50ti minut cesty. Jejich Pinot Noir a Mopr jsou snad ty nejlepší český vína, co jsem kdy pil. Uvítám pokud někdo máte tipy na další skvělé vinaře v okolí Prahy :) Btw máte někdo zkušenosti s vinařstvím Kraus v Mělníku?

Tak si odpovím sám, v pátek u Krause zakoupen celý karton různých vín a tedy z těch, co jsem zatím ochutnal jsem nadšený. Minimálně stejně dobrá jako ta, co jsem měl z Vinařství pod Radobylem. Kdo to tedy nemá do Mělníka daleko a chtěl by podpořit lokálního malého vinaře, tak určitě doporučuji. Ceny krásné od 95 do 180 Kč za většinu sortimentu v lahvích. Stáčené víno za 65 Kč litr. Oficiální otviračka je sice jen ve všední dny do 17:00, ale jelikož tam majitelé přímo žijí, tak není problém koupit ani o víkendu nebo večer, případně se stačí domluvit po telefonu. Jsou rádi za každou prodanou láhev, když teď nemají odbyt do restaurací. 

Celkem jsem teď propadl vínům z Čech, které jsem objevil jen díky karanténě a výletům po okolí. Chutnají jinak než ty moravský, navíc je mohu zakoupit přímo u zdroje. V ČR se jen 4% vín vyrobí v Čechách a zbylých 96% na Moravě. 

0