Zdravím všechny, měl bych dotaz pro zejména milovníky New Yorku, Manhattnu. Zkoušel jste někdo obejít celý manhattan pěšky kolem dokola? Chtěli bychom to zkusit, je to cca 43 km, což se za jeden den dá ujít. Můj plán vychází z greenway mapside, otázka je jestli jste se o to někdo pokusil, případně nějaké tipy, díky. .

Manhattan pešky dokola

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím všechny, 

měl bych dotaz pro zejména milovníky New Yorku, Manhattnu. Zkoušel jste někdo obejít celý manhattan pěšky kolem dokola? 

Chtěli bychom to zkusit, je to cca 43 km, což se za jeden den dá ujít. 

Můj plán vychází z greenway mapside, otázka je jestli jste se o to někdo pokusil, případně nějaké tipy, díky.

0

no nie je to zly napad, len takato trasa sa mi uplne hodi skor na bicykel

0 Citovat

Ty kráso, za takový nápad by mě moje drahá zabila, nechceš být moje žena? Já mám "dovoleno" tak max. 20 km za den, a to ještě s celovečerním fňukáním :) závist

0 Citovat

Ty vo.e, 20 km, jo? To si žiješ nad poměry... co bych za to dal... :-)

0 Citovat

Hoši, hoši... Mě by žena nechala jít samotného:-)

0 Citovat

Díky za nabídku k sňatku ale, nechci :). A abych se ještě trochu povytahoval, prvotně můj nápad bylo jít jenom odshora dolů, obejít kolem dokola je nápad ženy :).


0 Citovat

Pár postřehů z chůze po jiných městech - může tam být hodně křižovatek a s tím spojené problémy s čekáním na semaforech (klidně několik minut) nebo chybějícími přechody a mizícími chodníky. To může dost podstatně dobu chůze natáhnout.

0 Citovat

Když se budeš v NY už měsíc kousat nudou tak proč ne. 

Ale je tam spousta jiných možností k procházkám, které jsou mnohem zajímavější a dost z nich je ve vnitrozemí ostrova.

0 Citovat

Tak Libore, zřejmě sis vybral špatnou osobu.... Vážně: myšlenka to není špatná, ale jít to po betonu velkoměsta mi přijde už docela dost záhul. Jak píše Tonic, to už raději na kole, stezky tam na to jsou. Jinak trasa a směr by se zřejmě odvíjela od toho, kde budete bydlet, ne? Když už, tak bych zvolil variantu po směru hodinových ručiček a nejlépe nejprve od jihu na sever, čili ideálně bydlet na jihu, vzít to po High Line přes Times Square a okolo Central Parku, a pak zpět, když už vás to třeba nebude bavit, můžete jet lodí po East River...

0 Citovat

Treba je to plan, jak se partnerky zbavit…

Smele do toho. Jednou jsme s byvalou sli z Battery Parku na roh 83 st/York ave, po celodennim chozeni, cili cca 1/4 tvyho planu. To bylo kecu 😃 Dokola bych to jit nechtel, ale Manhattan je placka, takze to ani nebude zadna vyzva… snad jen, ze bys to naplanoval v noci pres Harlem.


@Michal - v NY se na krizovatkach na zelenou neceka…

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak Libore, zřejmě sis vybral špatnou osobu.... Vážně: myšlenka to není špatná, ale jít to po betonu velkoměsta mi přijde už docela dost záhul. Jak píše Tonic, to už raději na kole, stezky tam na to jsou. Jinak trasa a směr by se zřejmě odvíjela od toho, kde budete bydlet, ne? Když už, tak bych zvolil variantu po směru hodinových ručiček a nejlépe nejprve od jihu na sever, čili ideálně bydlet na jihu, vzít to po High Line přes Times Square a okolo Central Parku, a pak zpět, když už vás to třeba nebude bavit, můžete jet lodí po East River...


Když chceš obejít Manhattan dokola, tak nemůžeš chodit kolem Central parku který je uprostřed, ani kolem Times Square.

Jdeš po obvodu ostrova, na jedné straně máš několikaproudovou silnici a na druhé straně většinou technickou infrastrukturu, sklady, doky, překladiště a za nimi East River, nebo Hudson.   

0 Citovat

nebo partnerky jak se zbavit mě ...

Jasně beton bude záhul, proto plán je začít dole, v battery jít směrem nahoru podél vody East river Park, Bobby wagner walk apod. jediné kde si nejsem úplně jistý je projít Harlemem (Central harlem), East 119 a pak po Avenue nahoru. Zpátky přes parky, Washington, Tryon Park, Riverbank State Park, Riverside park prostě kolem vody až dolu.

V NY budu potřetí, opět na pár dní a tohle je na jeden den výlet.

JJ v NY ti řidiči děkují že máš červnou a necháš je jet :).

0 Citovat

Proto jsem také založil tohle vlákno aby mi případně někdo kdo se o tohle pokusil napsal zda to je vůbec možný.

0 Citovat

A účel této procházky je? Pokud obejít Manhattan tak asi ok, pokud něco vidět, tak nevím nevím :) bál bych se toho, co je výše psané – sklady a doky, nic z NY.

0 Citovat

Máš tam Streetview, tak se podívej dopředu, jestli tě lákají scenérie, které na něm najdeš ;)

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

A účel této procházky je? Pokud obejít Manhattan tak asi ok, pokud něco vidět, tak nevím nevím :) bál bych se toho, co je výše psané – sklady a doky, nic z NY.

Taky nějak nechápu, proč milovníci dlouhých pochodů jezdí do velkoměsta. Nebylo by lepší jet do přírody?
0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

A účel této procházky je? Pokud obejít Manhattan tak asi ok, pokud něco vidět, tak nevím nevím :) bál bych se toho, co je výše psané – sklady a doky, nic z NY.

No právě proto jsem to navrhl tak, jak jsem to navrhl... ale pokud se někdo chce držet striktně pobřeží, budiž mu přáno.

0 Citovat

No ale tak jak jsi to navrhl to chodí turisti normálně, to není Manhattan pěšky dokola.

0 Citovat

To nedáš. Každých sto metrů křižovatka.

0 Citovat

Ano cílem je obejít celý manhattan, v NY budeme potřetí (konstatování), proto nás napadlo obejít celý manhattan, jelikož je to na jeden den, o tolik případně nepřijdeme. Nakonec inspirací mi bude toto:

https://www.google.com/maps/d/vi...8&z=12

A co z toho bude, to se uvidí.

0 Citovat

to Libor_S: já zase nechápu lidi, kteří mají potřebu psát příspěvky podobného tipu jako ty ;).

0 Citovat

Jestli to přijde jako smysluplné a naplňující strávit den chozením podél dálnice, tak směle do toho.  

Není lepší se podívat, co je zajímavého v Brooklynu nebo Queens?

0 Citovat

A není lepší sedět doma na kanapi, otevřít si pívo a koukat na bednu? 

0 Citovat

mne sa ten napad paci,  potom daj vediet kolko to trvalo podla tych krizovatiek a konciacich chodnikov ;)

0 Citovat

Ja sem jednou dosel z Battery parku do Central parku a byl to vylet jak hovado (asi 2,5h) - pokud hezky vylet, skocil bych na vlak a jel se projit do Montauku, pripadne sou hezky ty kopecky okolo Hudsonu nahore od New Yorku.. Lepsi si udelat kolecko okolo Manhattanu nez sedet doma a trollit na CL .. :)

0