Ahoj, rád bych na závěr června naplánoval tak týden u moře na nějaký pěkný písečný pláži... Většinu času bychom asi strávili u moře okolo ubytování, maximálně pár výletů autem, nic akčního...Čím teplejší voda, tím líp, nicméně bych se asi spíš držel v rámci EU... Uvažoval jsem o Řecku, konkrétně Zakinthos, ale tam teď nevychází dobře letenky (VIE/PRG/BTS/BRQ) - v současné chvíli okolo 4 tis RT s Laudou, základní cena, což mně příjde poměrně dost na 1 týden... Ještě jsem uvažoval o jihozápadě Korfu, tam už jsem byl a líbilo se mi tam, nicméně mám projetej jenom sever... Ale vyloženě na tom Řecku netrvám...Kdyby bylo něco okolo 1.5 tis., bylo by to fajn, ale nepředpokládám, že u těchto destinací půjdou ceny nějak dolů, případně má smysl čekat na nějakou akci ? Jinak bychom cestovali jenom s příručákama...Předem děkuju za každej tip :-) .

Kam na týden k moři v druhé pol. června ?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, rád bych na závěr června naplánoval tak týden u moře na nějaký pěkný písečný pláži... Většinu času bychom asi strávili u moře okolo ubytování, maximálně pár výletů autem, nic akčního...


Čím teplejší voda, tím líp, nicméně bych se asi spíš držel v rámci EU... Uvažoval jsem o Řecku, konkrétně Zakinthos, ale tam teď nevychází dobře letenky (VIE/PRG/BTS/BRQ) - v současné chvíli okolo 4 tis RT s Laudou, základní cena, což mně příjde poměrně dost na 1 týden... Ještě jsem uvažoval o jihozápadě Korfu, tam už jsem byl a líbilo se mi tam, nicméně mám projetej jenom sever... Ale vyloženě na tom Řecku netrvám...


Kdyby bylo něco okolo 1.5 tis., bylo by to fajn, ale nepředpokládám, že u těchto destinací půjdou ceny nějak dolů, případně má smysl čekat na nějakou akci ? Jinak bychom cestovali jenom s příručákama...


Předem děkuju za každej tip :-)

0

Myslim, ze sis behem psani prispevku na vsechny otazky odpovedel sam :) 

0 Citovat

Tak mně spíš jde o tipy na konkrétní místa... Mám rád klid a míň lidí...


Když zůstaneme u toho Korfu, tak třeba Agios Georgios (sever) mi v tomhle ohledu vyhovovalo, i pláže tam byly pěkný, ale podruhé se mi tam nechce.  Radši vyzkouším něco novýho.


Tu část ohledně ceny letenek možno brát s rezervou, jako rád na nich ušetřím, ale když to bude dražší a cílová destinace se mi bude líbit, tak se z nějaké koruny navíc nepose*u...

0 Citovat

Bari z Prahy na konci června s WDC za 1038,-/os.


screenshot-2019-04-27-16-20-18-672-com-wizzair-wizzairapp.png

0 Citovat

Tak ted má zrovna Lauda nějaké fajn ceny z Vídně na Krétu do Chanie. Sice to není hodně pod, ale dá se tam navolit kolem  3,5 tis. Určitě tam bude teplější moře než na Korfu a  nejen to. Možná by to pro tebe mohla být varianta. Za 1,5 tis koncem června bych raději nic moc nečekal, ale stát se může všechno

0 Citovat

Vojtěch Horský napsal(a):

Bari z Prahy na konci června s WDC za 1038,-/os.

Tak cena pěkná, ale kolik tam ta voda v červnu bude mít stupnů? Ještě se dá zkusit i Kypr z Blavy. To mě taky ted napadlo, když píšeš že spíš válečka na pláži.

0 Citovat

Zkus se mrknou na letenky  na Rhodos , byli jsme tam dvakrat  jednou  v Pefki kousek od Lindosu  a  podruhe ve  Stegne  ,kam vede slepa cesta s Archangelos ,hned kousek vedle  je jedna  z nejlepsi plazi na Rhodosu  Tsambika ,byva tam ale dost plno , ale v okoli neni zadne ubytovani az  nahore , staveli ale cestu ze  Stegny  na Tsambiku  .cimz to asi ztrati  ten klid . primo ve Stegne  mohu doporucit  i ubytovani , Alpha  Stegna Sun

Ty studia  jsou sice  male  ale prijemny majitel i  posezeni v zahrade  a kousicek k plazi  ,jedina nevyhoda je, ze je to u te jedine silnice co vede do Stegny  a je to  do kopce ,takze  busy co tam sjizdeji i  nakladaky delaji trochu kraval , ale neni to nic hrozneho neni to zadna dalnice a  on ten provoz je maly  a urcite lepsi nez  pak ta prava strana  Stegny.

  Silnice se staci dole vpravo  a konci takovym resortem ,ale lepsi koupani i  treba  jine ubytovani je vlevo  smerem na  Tsambiku , jen nevim, jak daleko pokrocila ta cesta , plaz je tam hezka  a je tam pekne snorchlovani  hned v te zatacce je i  skvela  recka  taverna .

Letenky vypadaji asi zatim nejlip z Berlina  Tegel  za 40 euro  ow  ,hledal bych jednosmerku a zpatky treba na jine letiste  ( Viden , Brusel Charleroi  , Milano Bergamo , Londyn  apod )  predpokladam, ze je sance, ze to jeste odnekud  pujde cenove dolu .ale asi vzdycky jen jeden termin  a ostatni jsou  kolem pak  hodne vysoke ceny

Pokud planujes auto  , tak si udelejte vylet do hlavniho mesta ,  do Lindosu  , a dolu na Prassonisi   vracet se pak muzete po druhe strane Rhodosu,  kde jsou dole celkem puste plaze  ,ale byvaji tam  vlny .

Kdyby jsi chtel  byt pobliz toho Lindosu tak Pefki je fajn   a hezke apartmany hned primo  u palze   byly apartnmany Anti Maria ,  jsou soucasti  hotelu Maria  v Pefki ale  jsou umisteny na polostruvku s vyhledem na  zaliv  a kopcovity teren u Lardosu .

Prakticky na Rhodosu bych se vyhnul akorat Faliraki  ,ale pokyud znas  megaturistiku na Korfu  Sidari, Barbati,  Daisu a pod ,, tak asi budes vedet  proc  Faliraki ne .

Jinak by jeste asi sel Kos , tam jsem videl letenky za  25 euro ow v  cervnu   je maly, auto tam snad  ani nepotrebujes ,  na jeden den jsme si ho pujcili za 35 euro a objeli to komplet cele,  bydleli jsme v Tigaki,  celkem fajn stredisko nevyhoda je tam blizke  solne jezero z mraky komaru  ale bydleli jsem az na konci Tigaki,  tak to jeste  slo, je tam ale plytke more , ale dost prohrate uz i v puli cervna 

Libil se nam i Samos , ale nevim, zda  se ti podari najit slusnou cenu letenky   ,pak by jeste mohla  prijit do uvahy Kreta  ,byvaji tam jak levne  letenky ,tak i ceny ubytovani 

Z dalsich mist ktere znam  , muzu doporucit Pargu , sice je hodne rusna  , ale vybrali jsme  hotel pobliz centra  a byli jsme spokojeni  ,koupat jsme se jezdili kousek  zpatky  na  Lichnos ( jezdi tam i lodka z Pargy ) a cele jsme to pak prodlouzili pobytem na  Lefkade , kde jsme si zajeli na plaz Milos   , ( pesky pres kopec ) nemelo to chybu  a lodi na vylet po  jinych ostrovech  a na plaz Egremni ,  kde neni po zemetreseni v soucasne dobe  jiny pristup nez  z more  , bydleli jsme ve Vassiliki , letiste pro Pargu i Lefkadu je Preveza  a loni jsme tam leteli  za  40 euro  RT  z  Berlina na konci cervna

Jeste k tomu jihu Korfu  na Issos  beach  to sice vypada  na parkovisti  hodne spatne  ,ale ti lidi se  rozptyli  po te delece  te plaze  a vzadu je to v pohode . jeste taky  muzu doporucit  Ermones  Mare, vlastne naproti Kerkyry  takze kousek z letiste   je to tam hodne  klidne ,ale lepsi plaz nez  primo v Ermones je  asi  4km vzdalena  Mirtiotissa beach, za ni je pak  znamejsi Glyfada ,ovsem Mirtiotissa nema chybu i kdyz je mala  a dost nacpana  a pravdepodobne za par let zmizi  v mori  , skupinka lidi ktera se o tuto plaz stara  tam za  super ceny prodava obcerstveni  i  pujcuje lehatka  a slunecniky  , hlidaji  taky aby se tam nefotilo ,protoze je  tato plaz  vyuzivana  nudisty

0 Citovat

My letos vyrážíme na Rodos do Stegny. Tam prý chcíp pes i v plný sezóně. Moře už tam bude vyhřáté stoprocentně. Lítáme teda z Berlína, v letištích víc na východ se neorientuju.

Z toho Řecka je dobře dostupná Soluň, taková Sithonia je taky v klidu, koncem června to podle mě s mořem taky půjde.

Nebo jižní Kréta - Makrigialos (letět na HER)

Jak je na tom Ryanair s cenama z Prahy do Trapani? Na západě Sicílie je klid

Vybírám podle zadání klid a málo lidí.

0 Citovat

Moc vám všem děkuju za tipy  :-) Kypr mně nějak vůbec nenapadl, ale je fakt, že se tam dá letět za pěknou cenu z VIE (přílet do Larnaky) a průměrná teplota vody v červnu 26 °C...


Doporučili byste nějakou oblast ?

0 Citovat

Deny  Stegna je opravdu klidna a hlavne jsme si uzivali to koupani  ,byli jsme  v cervnu predloni  a ,snorchlovani tam je  super

Severu Recka  bych moc neveril  je to podobne, jako je  nespolehlive  pocasi na  severu Jadranu 

Jizni Kreta uz  ano   .ale asi bych vyuzil radeji let  do Chanie  a pak jel  nekam k Agio Roumeli

Na Sicilii spis v zari nez  v cervnu  , asi by mohl byt dobry i ten Kypr   mozna mrknout na tu  tureckou cast  , znam jen  tu reckou  navic   z vanoc   ale vykoupali  jsme se na Lara Beach v rezervaci  Akamas , nakonec i Turecko by nemuselo byt spatne   z Bratislavy lita  Dalaman  a Oludeniz  je pak asi 60 km,   jen nevim jak to tam bude z mnozstvim lidi , prece  jen je  to hodne znama lokalita 
0 Citovat

Zkusil bych Protaras

0 Citovat

Optimální oblast asi případně bude, i vzhledem k příletu a odletu z Larnaky - jihozápad ostrova ? Jsem se teda ještě díval na google maps a těch pláží tam zdá se (možná se pletu) není zase tak moc... Na letišti rovnou berem auto, takže případně není problém někam popojet, ale fakt bych tam nerad pořád o někoho zakopával...

0 Citovat

Na Kypru Protaras (pláž Fig Tree Bay), nebo Ayia Napa (pláž Nissi Beach). 

Možná bych volila spíš Ayia Napa, je asi živější, je tam víc pláží a blíž do Larnaky. My byli v Protarasu a taky to bylo fajn, Fig Tree Bay je jedna z nejhezčích pláží na světě. Protaras je prý klidnější a víc pro rodiny. V obou je ale v létě asi hlava na hlavě.

0 Citovat

To je jeden z hlavních důvodů proč se vyhýbám cestování během letních prázdnin...


No ale jestli třeba Nissi Beach vypadá uprostřed června takto...


https://www.123rf.com/photo_8140...-niss.html

0 Citovat

Z hlediska moře určitě nezůstávat v Larnace. Tam je snad nejšpinavější pláž, co jsem na Kypru i v Evropě viděl. Ayia Napa je dobrá volba, co se týče krásy pláže. Kousek je Love Bridge. Ale už bude začátek sezóny, může tam být dost lidí. @kajamarik723: Jestli tam bývá jen tolik lidí, co se je na fotce, tak je to lepší než průměrná allinclusive pláž v Chorvatsku nebo Španělsku.

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):


No ale jestli třeba Nissi Beach vypadá uprostřed června takto...



Já byl na Nissi loni koncem dubna a bylo to to samé.  Většinou Rusky nebo Britky ladící selfíčka na instáč. Kluci mezitím řádí v buggynách za městem. Večer se to všechno potká v ulicích u levné vodky :)

0 Citovat

V červnu už je na Kypru plná sezóna a hlava na hlavě. Klidnější místa se dají najít v turecké části, pokud poletíte do Larnacy (ale zjistit si u autopůjčovny podmínky), pokud poletíte do Paphosu, tak tam se dá najít klid, ale taky budete muset popojet dál od civilizace

0 Citovat

Taky jsem premyslel o te turecke casti kde jsme jeste nebyli. ale let do turecke casti je komplikovany a  drahy  a  pujcit auto v recke casti a jet s nim do turecke, asi  nebudou moc  pujcovny chtit 

V tom pripade bych se asi na to letet do Larnacy vykaslal a letel do Paphosu  a prave dal pak blize k te rezercaci Akamas a  tam pak je  pekna plaz na Lara Bay , nevim ale jestli nemuze byt problem s ochranci prirody  kvuli zelvam , ktere tam kladou vajicka .ale ta oblast je  pekna  a  urcite tam bude mene ldi  i kdyz nevim ,protoze v lete jsme tam nebyli 

0 Citovat

Tiež by som možno radšej severnú časť riešil, kľudne aj let na juh, odtiaľ ľahko do Nikozie a z tureckej strany požičať auto.

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

No ale jestli třeba Nissi Beach vypadá uprostřed června takto...

Bola som tam par rokov dozadu v druhej polke juna (~20.06.) a nemala som si kam tasku polozit. 

0 Citovat

tonic ,ale ty letenky moc pod 100 euro ow  asi nenajdes  a jeste vetsinou Pegasus a 1 prestup, takze porad asi radeji  ten Paphos  i kdyz  uznavam ze ta  turecka  cast muze  byt zajimava ,

0 Citovat

Někdo tu zmiňoval Bari.

Přímo ve městě je jedna pláž, z centra lehce z ruky. Mala a před 3 lety v červnu docela nacpana. Město bylo ale super.

Na druhou stranu okolní vesničky jsou na koupání lepší.

Otázka, zda se vám bude chtít jezdit.

Předloni jsme byli tou dobou na Sicílii a takové Letojanni bylo úplně super. Mám tam tip na super apartmán.

Moře bylo pravda tak na hraně 22-23°c ale klídek, v okolí i místa na výlet. Nejraději bych tam jezdil každý rok. Nicméně to by jsme nic jiného nepoznali...

Letos jedem Maltu, tak jsem sám zvědav.

0 Citovat

mikir napsal(a):

tonic ,ale ty letenky moc pod 100 euro ow  asi nenajdes  a jeste vetsinou Pegasus a 1 prestup, takze porad asi radeji  ten Paphos  i kdyz  uznavam ze ta  turecka  cast muze  byt zajimava ,

Tak zase náklady na severe sú o dosť nižšie, nepozerajme len na cenu letenky.

0 Citovat

No, Kypr asi přehodnotím, jestli tam bývá v červnu takhle narváno, tak to asi není pro mně... Přejíždět do turecké části se mi úplně nechce, chci to naplánovat tak nějak na pohodu a logistiku řešit minimálně... Na Paphos jsem se už v minulosti díval, ale spíš z hlediska turistiky...


Díky i za tip na Bari, ale Itálie mně nikdy nijak zvlášť netáhla, z části proto, že mi vždycky přišla taková drahá na to co nabízí. Podotýkám teda, že já nejsem moc na města/památky.

0 Citovat

Tak dajte Bulharsko a niekde na juh bližšie k Turecku, tam by to mohlo byť ok:)

Beriem naspäť, červen je jún, to ešte pre otužilcov

0