Ahoj, v září mě čeká týden na madeiře. Potřeboval bych poradit s pár věcma, jelikož jsem tu nenašel úplně všechno, tak to snad i do budoucna někomu pomůže. 1/ UBYTOVÁNÍ : budu řešit formou airbnb, je lepší střídat destinace nebo zůstat ve Funchalu celou dobu, a z tama vyrážet?2/ DOPRAVA: chceme si půjčit auto, hned na letišti, nějaké tipy? Nějaká společnost, co půjčí bez creditní karty?3/ MAPY: znáte nějakou appku na mobil s turistickýma trasama? případně, jak jsou trasy značené?4/ NABÍJENÍ a INTERNET: zásuvky jsou normálně evropské?simka a data jsou v rámci evropy ,nebo je potřeba koupit místní sim?5/ CENY: jak to vypadá s cenama jídla v obchodech a restauracích?6/ OSTROV: jedeme na týden, budeme mobilní, co určitě nevynechat?Díky moc, pokud by vás něco ještě napadlo, tak dejte vědět.  .

Madeira na týden

Založil ve fóru Tipy na ubytování

21 reakcí

Ahoj, v září mě čeká týden na madeiře. Potřeboval bych poradit s pár věcma, jelikož jsem tu nenašel úplně všechno, tak to snad i do budoucna někomu pomůže.


1/ UBYTOVÁNÍ : budu řešit formou airbnb, je lepší střídat destinace nebo zůstat ve Funchalu celou dobu, a z tama vyrážet?


2/ DOPRAVA: chceme si půjčit auto, hned na letišti, nějaké tipy? Nějaká společnost, co půjčí bez creditní karty?


3/ MAPY: znáte nějakou appku na mobil s turistickýma trasama? případně, jak jsou trasy značené?


4/ NABÍJENÍ a INTERNET: zásuvky jsou normálně evropské?simka a data jsou v rámci evropy ,nebo je potřeba koupit místní sim?


5/ CENY: jak to vypadá s cenama jídla v obchodech a restauracích?


6/ OSTROV: jedeme na týden, budeme mobilní, co určitě nevynechat?


Díky moc, pokud by vás něco ještě napadlo, tak dejte vědět.

0

Este si sa zabudol opytat na potrebu viz

0 Citovat

3/ MAPY: mapy.cz

0 Citovat

4/ Portugalsko ešte minulý mesiac bolo v EU..

0 Citovat

Zdar, zrovna jsem byl týden na Madeiře, tak zkusím poradit.


1) Fuchal (Lido) je dobrá startovní pozice. Pokud na západní pobřeží, 2 noci bohatě stačí. Není ale nutné.

2) Měli jsme Atlantic přes Billiger-mietwagen, 29e/den. Pět hvězdiček, 100%, všechno perfektní. Záloha měla být 500 USD, kreditku si jenom opsali, ale blokováno nebylo nic. Měli jsme auto jenom 4 dny a to byla docela chyba. Zbytečně jsme v busech a čekáním na ně ztráceli čas. Vyplatí se ale koupit si celodení/3denní na mhd po Funchalu.

3)Značení je dobré, mapy.cz opravdu fungují dobře, do auta ještě maps.me. Opravdu vřele doporučuji koupit průvodce Rother - 60 tras - Nejkrásnější horské tůry a výlety po levádách.

4)Zásuvky normální, LTE švihá všude bez problému. 

5)V obchodě levnější, v restauraci dražší.

6) Fanal, ale psst.. ;)

0 Citovat

Mam jiny nazor  na Madeire jsme byli  2x  jednou jsme byli cely tyden  objeli jsme ji celou  a zvolili jsme opacnou stranu ostrova ,ve Funchalu bych zustal  1-2 noci  a pak jel jinam , zalezi co presne chcete ,pokud trek treba  na  nejvyssi horu Madeiry nebo proste treky v horach, nebo kolem levad  , tak je zbytecne zustavat ve Funchalu

Podruhe jsme byli na 5 dnu na Porto Santo  ,tam stacilo byt 3 dny,   2dny jsme byli  ve Funchalu  jeden den po priletu a jeden pri odletu ,tam bych tedy  neco pridal 

Pri tydnu bych to tedy udelal asi tak , ze 3 dny na opacne strane  nez je Funchal  3 noci ve Funchalu a  1 noc na Porto Santo 

Doporucil bych na te druhe strane  Sao Vincente  ,kdy to je na obe strany  podobne daleko , na jednu stranu  do Porto Moniz a na levady  na druhou do hor

Ve Funchalu jsme meli ubytovani pres booking.com kousicek od pristavu  ze ktereho pluje lod na Porto Santo

Myslim , ze vylet  na Porto Santo stoji za to i kdyz lod neni nejlevnejsi  ,ale zase byste  meli treba auto misto 7 dnu 5  kdyz byste meli Porto Santo s  1 noclehem   na 2 dny
0 Citovat

Já jsem během osmi dní na Madeiře ve Funchalu v podstatě nebyl, resp. jsme se tam stavili dvakrát cestou kvůli nákupům a při té příležitosti jsme si prošli centrum a pár z doporučovaných míst, ale neměl jsem pocit, že bychom o něco přišli, kdybychom tam nebyli vůbec. Ale to je samozřejmě podle vkusu každého soudruha, my jsme se primárně věnovali výletům v horách a lesích. 

Bydleli jsme nejprve v Sao Roque do Faial, kde to bylo ideální kvůli brzkému rannímu přesunu na Pico Arieiro, ale i okolí se nakonec ukázalo jako docela fajn (Penha de Aguia). Hodně se mi líbily vesničky na západním pobřeží, tam jsme bydleli v Lombada dos Marinheiros, luxusní výhledy na slunce zapadající do oceánu nad několik set metrů vysokými útesy a absolutní klid. Kvůli separátnímu odletu ráno jsem pak ještě spal v Santa Cruz, kde se dalo koupat v Atlantiku přímo před hotelem.

Nejlepší výlet bylo asi zkombinování levád 25 Fontes, do Alecrim a údolí Ribeira Grande, což nabídlo hory, prales i koupání ve vodopádech. Východ slunce na Pico do Arieiro taky dobrý.

Tajný tip - lanovka v Achadas da Cruz (Calhau das Achadas), nic pro slabé povahy. A zmrzlina v Ritz Madeira.

Offline i online mapy.cz fungovaly na všech výletech bez problémů, pro auto google maps taky. Auto jsem měl od MadeiraRent přes rentalcars, pojištění od půjčovny, dohromady pod 30 eur/den a hlavně žádný problém s řešením toho, že nám někdo na parkovišti u Balcoes nacouval do blatníku a dost solidně to odřel.

Porto Santo bych do týdeního výletu necpal.

0 Citovat

Ta lanovka byla super -)  a ano taky jsme byli na Porto Santo az podruhe ,ale zase ono se tam da jet i jen na otocku lod pluje rano a vecer zpet  ,rozhodne lepsi  koupani nez kdekoliv na  Madeire   a jak jsem psal  1 noc  a  o  tim usetrit za  2 dny pujceni auta  ale je to na kazdem cemu da prednost  

0 Citovat

mikir napsal(a):

Ta lanovka byla super -)  a ano taky jsme byli na Porto Santo az podruhe ,ale zase ono se tam da jet i jen na otocku lod pluje rano a vecer zpet  ,rozhodne lepsi  koupani nez kdekoliv na  Madeire   a jak jsem psal  1 noc  a  o  tim usetrit za  2 dny pujceni auta  ale je to na kazdem cemu da prednost  

Kolik stojí loď Mikire.Nechce se mi to hledat :-) A co teplota moře.Cetl jsem, ze kolem 18-20 stupňů. Brrrrr

0 Citovat

Teplota je v létě i přes 20:

https://www.seatemperature.org/e...-santo.htm

0 Citovat

https://www.portosantoline.pt/

more i v zime teplejsi jak v Irsku  v plnem lete  a ta plaz tam ma 8 km ,uvadeji sice tusim 11 ,ale usek od  mola kde pristava trajekt  az po mesto  ke koupani neni ( asi 3km )dal pak  az  po Ponta Da Calheta  odkud se da dostat i na maly skalnaty ostruvek  je  pisek 

Byli jsme tam  v dubnu a koupat se dalo v pohode  o prazdninach tam bude ale  narvano  , da se tam z Madeiry i letet  ( 25 minut ) ale letenka je za  dvojnasobek  ceny trajektu

0 Citovat

Diky. No nakonec jsem si to včera večer sam nasel, když se nikdo neozyval.I tu teplotu vody. Premyslim, ze bych letěl v říjnu, to ma voda nejvíc a asi tam už tak narvano nebude.

0 Citovat

Mozna  bych to posunul na konec zari  ,prece jen v rijnu muze byt tech srazek uz vice  a bude asi i  o trosku chladneji .v tom dubnu to bylo jeste silne mimo sezonu a plaz jsme meli prakticky pomalu pro sebe ,ostrov je maly ,.tak jsme si chteli pujcit kola ,ale zjistili jsme ze za 2 kola na 2 dny bychom dali  40 euro a auto na 24 hodin bylo za 35 euro , takze jsme si ho pujcili jeden den v poledne a vraceli ho druhy den a uz jsme opravdu nemeli kam jet ,urcite stoji za to vyhlidky z obou casti ostrova i z jeho stredu  ,pisek na Porto Santo ma udajne lecive ucinky ,tech 5 dnu co jsme tam byli bylo zbytecnych ale zase na otocku bych tam nejel ,rekl bych ze prave  s tim autem poznas  cely ostrov v tech  2 dnech a 1 den bych pridal na to koupani

Samozrejme vetsinou to mas spojene s Madeirou a  tak zalezi kolik casu ti na Porto Santo zbude ,tim ze jsme byli na Madeire uz pred tim cely tyden ,tak jsme si to podruhe  uzivali jako relax bez davu turistu a s dobrym portugalskym vinem  a stejne jako na Madeire s tou jejich  specialitou   Espadou  ( hlubinna ryba  upravovana  na  vice zpusobou )
0 Citovat

niemandos napsal(a):

Diky. No nakonec jsem si to včera večer sam nasel, když se nikdo neozyval.I tu teplotu vody. Premyslim, ze bych letěl v říjnu, to ma voda nejvíc a asi tam už tak narvano nebude.

mikir napsal(a):

Mozna bych to posunul na konec zari ,prece jen v rijnu muze byt tech srazek uz vice a bude asi i o trosku chladneji

Byli jsme v listopadu a koupali jsme se v pohodě, krásné počasí... takže říjen asi taky.

0 Citovat

Diky Mirjure. Tak společně s zářím dlouhodobe předpovědi ukazuji nejteplejší moře a do září je sezóna. Když trosku zaprší mi vůbec nevadí. Spis se rozhodují, jestli letet na Krétu, nebo na Madeiru a půlku doby byt tady. Poletim jen s mým 4 letym synkem, takže nějaké výlety po levadach či horách moc nepřichází v úvahu. On se nejraději hrabe v písku :-)) Co bys doporučoval jako lepší variantu. Na Krétě mam vybranou Paleochoru, protože v říjnu tam bude tepleji a nesnáším přeplněné plaze. Muzes to srovnat i finančně. I když co jsem se díval, tak to je podobne, co se ubytování tyče. Asi dam tento rok tu Krétu, je to přece jen kratší let bez přestupu a Madeiru s Porto Santo si nech na příští rok. Do 5-ti let je trajekt zdarma, co jsem se díval ;-) 

0 Citovat

mirjur, tak  jiste  Madeira v listopadu mohla byt dobra  , jen jsem to bral tak , ze je  severneji nez Kanary  , ktere  znam jak v listopadu a prosinci  ,tak i  od brezna , kdezto Madeiru jen na jare 

niemandos , na Krete jsem byl 2 x  uz davneji  , jednou prave na prelomu rijna a listopadu , byla to sluzebni  info cesta a pocasi  na koupani bylo,  jen po celem lete  byla priroda oproti  kvetnu, kdz jsme tam byli podruhe takova spalena   

Vic pisku by jsi si uzil  na Fuerteventure , ale je fakt ze na Krete budes mit more  teplejsi   a vlastne  je to asi jedinny  recky ostrov ,  kde neni uplny konec sezony v rijnu 

0 Citovat

niemandos: Madeira je fakt spíš turistická, takže s malým klučinou bych si vybral spíš tu Krétu. Paleochora je dobrá volba, vůbec celý jihozápad je super, počínaje Elafonisi a konče Matalou - asi nejvíc se mi líbila pláž u pevnosti Frangocastello. A když se ti zasteskne po turistice, tak můžete dát kousek Samarie v protisměru, nebo menší soutěsku Imbros u Sfakie.

0 Citovat

@Mirjur. Diky

0 Citovat

@mirjur - možná jsem blbej, ale co se ti na té pláži u pevnosti líbilo?  Pokud myslíš tu viz první foto. Pár km západně od Frangocastello je Ilingas Beach, kterou považuji subjektivně za nejlepší/nejhezčí, co jsem na jihu viděl.



frang1.jpg
frang2.jpg

0 Citovat

@Cali: celkový dojem - průzračná voda, kulisa pevnosti a hor a ... bezvětří. Nevím, jestli je to ta stejná, co máš na obrázku ty. :-)


100-4375.jpg

0 Citovat

jj, ta pevnost je vpravo mimo záběr.  Je to subjektivní, ale nás nezaujala.  Byli jsme tam v 07/2017 5 dnů v rámci tour po Krétě, ale tahle pláž byla taková ušmudlaná, nahoře kravál, pohyb aut a a busů u pevnosti. Jezdili jsme raději na tu Ilingas nebo se koupali u apartmánu, kde jsme bydleli (Oasis), kde i skvěle vařili.

0 Citovat

Ahoj, podle mě ubytování jedno stačí - nejlépe někde na středu, jih je teplejší, sever chladnější a vlhčí. Bydleli jsme v Sao Jorge a výletili všude možně. Na ostrově je čím dál více lepších silnic a hlavně tunelů, takže ty přesuny jsou více rychlejší. Funchal jako bydlení ok.


Auto jsme měli půjčené u půjčovny rodavante.pt. Kreditku chtěli, ale jinak velmi solidní půjčovna, bez problémů.


Ceny jsou podle mě klasicky o trochu vyšší, jako jsme zvyklí v západní Evropě.


Na výlety se určitě vyplatí si přivstat, Madeira je čím dál více objevována turisty a ty nejhezčí trasy jsou více zahlcené. Já osobně bych nevynechala levádu z Riberio Frio k vyhlídce Balcoes (krátké). Určitě si jeden den projít ve Funchalu, navštívit trh, vyjet autem (nebo lanovkou) na Monte a ideálně spojit se skleněnou vyhlídkou Cabo Girao. Asi nejvíc top výletem je leváda přes Rabacal k vodopádu Risco a k vodopádu 25 Fontes. Na Pico Ruivo je myslím víc "vzdušná" zážitková cesta z Pico Arieiro, my šli kratší a pohodlnější trasu z parkoviště Achada do Teixeira, která je také moc pěkná. Dále jsou pěkné koupací bazénky v Porto Moniz (vstup 1 euro). Levádu, na kterou nám čas už nezbyl, ale kterou bych si v budoucnu určitě chtěla projít, je leváda do Caldeirao Verde - až do Caldeirao do Inferno ("pekelný kotel"). Pokud budete mít čas i chuť, tak doporučuji si zajet na jeden den trajektem na Porto Santo a zařádit si ve vlnách. Když to shrnu, tak bych nejvíce času na Madeiře věnovala levádám, to je tam nejkrásnější.

0
21 reakcí