Černobyl vstup do budov

Napsal davidII 2019-05-28T21:49:11+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
14 odpovědí

Ahojte,


s kamarátmi sa chystáme v septembri do Černobylu a zaujímalo by ma ako je to aktuálne so vstupom do budov. Podľa našich informácií je to zakázané, ale napríklad na jednom cestopise sme čítali, že sa to dá, plus mne jeden známy tiež vravel že chodili po budovách bez problémov. Ak by teda bol niekto ochotný podeliť sa o svoje skúsenosti, bol by som vďačný. kľudne napíšte aj iné veci k cernobylu, odporúčania na konkrétne agentúry, apod.  ak sa vám chce, ja budem len rád 🙂

Díky, David

Minulý rok na přelomu zimy/jara nám bylo v Pripjati umožněno prohlídnout si panelák, včetně výstupu na jeho střechu. Další opuštěné budovy jsme navštívili mimo město Pripjat. Jeli jsme s Chernobylwel.com.

Tuto nedelu som tam bol.

Dali smes len supermArket, kulutrak, stadion, zabavny park a bazen


Pred tym zastavka v zalesie, v skolke a potom na radare

Je z toho samozřejmě dobrý bussines, a díky seriálu bude ještě větší:

https://www.expres.cz/zpravy/cer...pravy_stes

2 mesiace dozadu sme boli vo vnútri paneláku a aj na streche

Zrovna jsem dokoukal čtvrtý díl. Příští rok budou pořadníky. Ten seriál je fakt dobrej, bude to to samé jako s Dubrovníkem po GoT.

Tenhle seroš je to nejlepší, co jsem kdy v životě viděl, má to gule - herecké obsazení, hudba, výprava. K dokonalosti tomu chybí opravdu jen ta ruština.

Pro fanoušky seriálu doporučuju rozhovor s fyzičkou Drábovou, hezky to dokreslí ten dramatický oblak: https://www.irozhlas.cz/kultura/..._ogo 

Byli jsme letos v březnu s SoloEast a průvodkyně říkala, že oficiálně se do budov v Pripjati nesmí, ale šli jsme (nemocnice, supermarket, bazén...). Průvodkyně u sebe měla GPS tracker, který to hlídá, ale ten mezitím nechala v autě/prošla se kolem. I ostatní skupiny vypadaly, že jdou. Ale prý už za to nějaké průvodce vyhodili, tak asi záleží, jestli se zrovna policistům chce dělat problémy.

Tie gps tracekeri (teda ak to bolo ono co nam zavesili na krk) cul fasuje kazdy navstevnik

Od 1.4 sa do budov nesmie

Tak ono vzhledem k stavu těch budov je to naprosto pochopitelný a je jen otázkou času, kdy to na nějakého chytráka, který ten zákaz bude porušovat spadne a do Pripjati se přestane jezdit úplně...

Jsem rád, že jsem tam byl už dříve, kdy se normálně do budov chodilo, ale to opatření naprosto chápu. Kór teď po tom seriálu, kdy to bude must lokalita pro každého youtubera, instagramera a podobný pozéry a pohrnou se tam davy pitomců.

Já byl se SoloEast ve 2013 a už tehdy nás do budov nepustili. Takže je otázka, jestli to teď dělají na vlastní riziko, protože si to prostě návštěvníci žádají...

Na krk dávali len také tie zberače radiácie, čo to vyzeralo ako usb kľúč. 

Som rád, že som to absolvoval pred seriálom, toto leto tam bude nával ako v Kauflande na lacné maslo

Já byl letos v dubnu s chernobylwel.come a do budov jsme směli (pitevna, kino, panelák a střecha, bazén, obchod, hudební škola, velín Dugy, školka v Kopáčí, budovy v Zálesí, ...). Týden na to byli s tou samou agenturou příbuzní a do budov je nepustili. Záleží prostě průvodce od průvodce. Ne agentura od agentury. Takže člověk nikdy neví. Ale ty interiéry začínají někdy vypadat fakt o hubu a bude to čím dál horší a zranění nějakého turisty je otázkou času. Na druhou stranu si myslím, že bez alespoň pár interiérů to není ono. Jinak to rozebírám ve svém cestopisu a i v diskuzi pod ním.

To co se dává na krk je osobní dozimetr, ne gps tracker.

Díky moc za odpovede, takže záleží. Tiež si myslím že byť tam a nepozriet sa dnu by bola škoda...

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!