Albánie

Napsal Terez 2019-06-21T14:23:38+02:00 ve fóru Tipy na ubytování
3 odpovědí

Ahojte, letos jsme se rozhodli na cestu autem do Albánie. Chceme jet přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko, kde by byla první zastávka na Čačaku. Poté sjet do Černé Hory, zde strávit poblíž moře taky jednu noc a pokračovat do Albánie.

Zpátky je naplánovaná trasa přes Severní Makedonii a Srbskem nahoru domů. Prosím o jakékoliv tipy, kde spát za málo peněz a která místa stojí za návštěvu :) Bereme stan, takže chceme spíše stanovat.

Budu za jakoukoliv radu vděčná!!

Ahoj, 

pokud bereš stan, tak si vždycky najdeš místo na spaní, ale ve spoustě těchto zemí je tak levno, že by byla škoda si neužít trochu toho luxusu a pohostinosti. Kromě útulných hotelů můžeš vyzkoušet i Airbnb. Tady mají celkem hezky a jednoduše popsané, jak se přihlášit a jaké druhy ubytování se dají najít.

V Maďarsku doporučuju zastavit u Hevízu, je to krásné koupaliště v kráteru sopky. Kolem Bělehradu, pokud budeš mířit tamtudy je také řada více či méně vybavených kempů :-). Skvělé je, že nikde nemusíš nic rezervovat předem, místo pro Tebe vždycky najdou.


Neviem ci ti ide o wild camping alebo kempy, ale my pouzivame appku Park4night. Ak budete bez netu, tak doporucujem za par korun kupit a budete mat tu mapku s miestami dostupnu aj offline. Ale tusim bez fotiek a teraz neviem ci s alebo bez recenzii. Kazdopadne, stale je to dost uzitocne :) 

Při využití předplatného (stačí jen  na měsíc a před vypršením měsíce odhlásit) jsou vidět offline i recenze. Aplikace se ale věnuje hlavně spaní v autě (většina uživatelů cestuje v obytném autě), takže o vhodném místě pro stanování se tam většinou nepíše. Jen někdy třeba někdo v recenzi zmíní, že tam byly i stany.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!