Ahoj, chystáme se na začátku srpna do Vilniusu, bohužel jsem našla jen hodně obecné informace. Zajímalo by mě jestli někdo nevíte, kterým autobusem na hrad Trakai a odkud odjíždí, případně jiná možnost dopravy:-) A jinak uvítám i další možnosti na co určitě nezapomenout:-) Děkuji:-) .

Vilnius

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, chystáme se na začátku srpna do Vilniusu, bohužel jsem našla jen hodně obecné informace. Zajímalo by mě jestli někdo nevíte, kterým autobusem na hrad Trakai a odkud odjíždí, případně jiná možnost dopravy:-) A jinak uvítám i další možnosti na co určitě nezapomenout:-)

Děkuji:-)

0

Ahoj,

ve Vilniusu si určitě zajděte nahoru na kopeček ke Gediminas castle, nejlépe při západu slunce, ale můžete kdykoliv. Do Trakai se dostanete snadno, jezdí tam bus každou chvilku, není to daleko a není to drahé (asi 40 Kč za jízdenku). Trakai je moc pěkný, spíše asi okolí hradu, pohledy na něj skrz jezero atd. než hrad jako takový. Tady najdeš nějaké bližší info a jízdní řády: http://www.trakai-visit.lt/en/how-to-get-to-trakai.

0 Citovat

Jop to je přesně ono. Už se těším:-) Děkuju:-)

0 Citovat

díky cenám simpleexpress/polskibusu předpokládám, že už tam bylo více lidí - máte nějaké tipy? za cca týden tam budu přes víkend (příjezd sobota ráno, odjezd neděle večer), tak pokud máte nějaké info, mimo klasických památek, uvítal bych to smiley

0 Citovat

Za sebe mohu doporučit Europos Parkas . Ale byl jsem tam v létě a mám rád spojení přírody a umění . Nevím jaké to tam bude v zimě.

http://www.europosparkas.lt/

0 Citovat

Ahoj lidičky, neboť cestování mě pomáhá na zapomenutí žen, které ublíží, tak jsem si koupil LTN - VNO - LTN na listopad, ( Pá - Ne ), bohužel mam v neděli už brzký let v 6h ráno.

V Pátek mam v plánu návštěvu Old Town s noční prohlídkou a v sobotu prohlídka parků Pavilniai Regional Park s vyhlídkou Pūčkorių atodanga anebo přemýšlím nad cestou k hradu Trakai. Nebo by se to dalo stihnout nějak v kombinaci Old Town + park a noční procházka Old Town a v Sobotu jet k hradu a prohlídka jezer ? Byl bych tak trochu za nějakou radu rád, díky ;)

PS: kdyby měl někdo nějaký tip na dobrou kuchyni, nebudu se zlobit ;)

0 Citovat

To centrum Vilniusu je malé. To ľahko prejdeš za dve-tri hodinky. Rovnako aj Trakai, to je na pol dňový výlet. Tam najdlhšie trvá cesta od vlakovej/autobusovej stanice. Takže kľudne ak skôr vstaneš, tak Trakai plus park dáš v pohode za sobotu a ešte večer aj uzupis, alebo tv vežu.

z ohladom jedla, tak vo Vilniuse niekde zadelit ten ich zepellin a v Trakai je kusok od hradu Senoji Kibinine - kde robia tie ich kibinine tradicne.

Bol som tam cez Velku noc, mozno pomoze: http://tonicove.sk/velkonocny-vy...v-vilnius/

0 Citovat

Tak to je super cestopis, přečetl celý a to video polské :D :D :D Jinak mam dotaz, kolik stál lístek na ten vlak/bus do/z Trakai ? A ještě dotaz, jak je to tam s angličtinou, trochu se bojím, že tu bude lehčí komunikační bariéra a bude to ještě prdel :D A TV věž byla zdarma tak jako hrad Trakai ? Díky moc :)

0 Citovat

taketo lahke google otazky:)

vlak do Trakai stoji do 2 eur, podobne ako bus

trakai hrad 7 euro a TV veza 7 euro cez pracovne dni a 9 cez vikend (neviem odkial mas ze to bolo zadarmo :D)

Anglictina uplne OK, tam skor s rustinou nepochodis :D

0 Citovat

Já to chtěl googlit, ale raději to mít i ověřené ještě od někoho, kdo byl tam:D

Tak to jsou super ceny, jako vlak z letiště do centra za 1éčko. Jo, tak vstupy jsou na pohodu.

Super, už jsem se bál, že budu muset volat mamce o rychlo kurz ruštiny :D

Tak snad mi vyjde počasí už jen :)

0 Citovat

jj, len ten vlak na letisko nechodi casto. Ale ved busy chodia...

http://stops.lt/vilnius/#bus/map/en - tu uz maju 21 storocie :)

0 Citovat

Tak já hlavně v Pátek přistanu po 11:35, takže té dopravy se nebojím. Spíš v neděli mi to letí už v 6h ráno a co jsem si psal s borcem, tak nic nejede v tu dobu, kdy já potřebuji jet na letiště, ale budu mít taxík z centra na letiště tak za 5-6éček mi psal borec objednaného.

Takže, pokud vynechám jídlo a suvenýry, tak mě doprava do/z Londýna, do/z Vilniusu, vstupy dva s dopravou, letenky a ubytko mě vyjde pod 3k ( české koruny ), takže toto je ultra lowcost výlet na dvě noci.

Ps: díky za odkaz, to se hodí !

0 Citovat

Ahoj, na VNO přiletím v 16:10 a druhý den pokračuji do Rigy na večerní odlet z RIX. Mám možnost se tam přesunout autobusem za 12 € nebo koupit let s AirBaltic za 19,99 €. Má to jediný háček, byl by už v 21:15 >>> Stíhám se za tu dobu vůbec na chvíli podívat do centra? Samozřejmě, AirBaltic má víc letů, ale odlety druhý den už vychází na 59,99 € :D

0 Citovat

Bude to tak max. na dvě hodinky ve městě, což se na centrum dá, Vilnius není velký.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Ahoj, na VNO přiletím v 16:10 a druhý den pokračuji do Rigy na večerní odlet z RIX. Mám možnost se tam přesunout autobusem za 12 € nebo koupit let s AirBaltic za 19,99 €. Má to jediný háček, byl by už v 21:15 >>> Stíhám se za tu dobu vůbec na chvíli podívat do centra? Samozřejmě, AirBaltic má víc letů, ale odlety druhý den už vychází na 59,99 € :D

Jen pozor, poletíš zřejmě vrtulákem, tak ať z toho nemáš zkaženou dovolenou.

0 Citovat

@eremi: Tobě ale ležím v žaludku :D Něco jiného je koupit si spoj vrtulákem, něco jiného být do něj přemístěn a ještě něco jiného, když je olítaný a celý vibruje.

0 Citovat

hej to das taku rychlu navstevu centra. v pripade potreby by som riesil uber, nebol drahy.  Bus kolko trva do Rigy, 4 hodiny? Sice rad lietam, ale mozno by som siel busom... predsa usetris tak hodinu mozno lietadlom.

0 Citovat

tonic napsal(a):

hej to das taku rychlu navstevu centra. v pripade potreby by som riesil uber, nebol drahy.  Bus kolko trva do Rigy, 4 hodiny? Sice rad lietam, ale mozno by som siel busom... predsa usetris tak hodinu mozno lietadlom.

Taky to byl původní plán, ale letenka za 20 eur mě solidně nalomila :-D škoda, že není na dopoledne o den později :) 
0 Citovat

Tak do centra se dostanes do 20min. Z letiste na vlak jdes chvili, pekne znacene a listek stoji asi 70 centu. Ale tak zalezi co chces videt. Ja to prosel pesky za 2h a urcite podle me nestihnes vyjit na tri krize. 

0 Citovat

ako myslim, ze ked pojdes nejak takto, tak sa daju stihnut aj tri krize... zavisi od toho ako pojde vlak z letiska, lebo stanica je trosilinku od ruky

https://goo.gl/maps/fZYGzP3siB22

Ked pojde vlak, tak zacat od stanice, ked nie, tak Uber ku Trom krizom a odtial na stanicu. ono je vsetko na kope.


0 Citovat

Takhle ti to hodi google, ale to uz nevi, ze ta cesta byla uzavrena kvuli sesuvu a musis to obchazet podel reky nahoru. 

Moje info je z konce Listopadu, co se zmenilo od te doby, nevim. Ale pocital bych s variantou, ze to muze byt porad uzavrene a dalsi cesta je okolo reky az. 

0 Citovat

viem ze tam bol zosuv minuly rok, ale ked si pamatam tak sa dalo ist okolo rieky  a naspat sme sli priamo ku katedrale. Tak ci tak je to 10 min naviac max.

0 Citovat

Znas Michala, resi i 63,- na bookingu, nechci, aby pak nam vycital to, ze nestihl letadlo. 😂

Ja to mel oplocene uz prave vse okolo, takze okolo reky tam i zpet. 

0 Citovat

a tak pozeram prave ze k rieke zo severnej strany centra blizsie ku Trom krizom premava kazdych par minut z letiska bus 3G, takze dalo by sa aj bez Uberu :D

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Znas Michala, resi i 63,- na bookingu, nechci, aby pak nam vycital to, ze nestihl letadlo. 😂

Ja to mel oplocene uz prave vse okolo, takze okolo reky tam i zpet. 

Tak bych jel další den  za pár euro autobusem :D Snad nebudou  na druhý den všechny vyprodané :D

EDIT: Spíš se může stát, že Ryanair bude mít zpoždění s příletem a budu jen kempovat na letišti.

0