Dobrý den,potřebuji poradit s rozhodnutím kam v březnu za exotikou v nabídce máme Kapverdy či Panamu, ale uvítáme i jiné typy nemáme s exotikou žádné zkušenosti a nevíme si rady pro jakou zemi se rozhodnout,aby to byla dovolená na kterou se nezapomíná  bílý písek,čisté,teplé moře a palmy .😊Nechceme jen ležet u moře, ale žádné velké výlety naplánujeme.Najde se tu někdo zcestovalý,kdo by poradil s výběrem.  🙂Předem děkuji za odpověď.  .

Zkušenosti s exotikou

Založila ve fóru Zájezdy s CK

Truhlik napsal(a):

Takze je nejaka databaze - ja myslel ze maj jen zlocince teroristy a podobne - to  evidujou na letisti obyvatelstvo cele planety vsech zemi ? - zde pisou lide ze cestovali po svadbe se starym pasem a bylo to ok - ale zas tam pisou ze pas konci 3 mesice po svatbe pri zmene jmena - tak jsem z toho jelen https://forum.airways.cz/viewtop...hp?t=10123

a pokud se vezmou a necha si stare jmeno a po navratu z cesty si bude jmeno chtit dat po muzi tak aby tato zmena jmena nestala vice jak koupe nove letenky - nevi nekdo jak je to jmeno na matrice zpoplatneno

Ne není. Věříš někomu bez historie s 38 příspěvky ve fóru, který to oznámí jako skutečnost bez jakéhokoliv vysvětlení?

Může to existovat v rámci EU, zcela jistě to neexistuje celosvětově. Zcela jistě třeba USA nesdílí svá data z Íránem, to dá rozum. 

Na druhou stranu asi není příliš rozumné cestovat s neplatným dokladem. 

0 Citovat

Petr St napsal(a):

Problém bude, hned na prvním letišti ji na staré jméno nepustí. Databázi mají, zjistí to podle rodného čísla. 


Jsem si teda nikdy nevšiml, že by někdy někdo operoval s mojím rodným číslem při nějaké cestě, co to je za bullshit - wtf???
0 Citovat

Tak cestovní pas po svatbě je platný pouze 3 měsíce, tazatel se ptá na cestu se starým pasem 4 měsíce po svatbě - v tu dobu bude neplatný. Pokud tedy budou procházet přes pasovou kontrolu, kde pohraničník pas opravdu "použije" (tj. kontrola neproběhne jen pohledem), pak se mu samozřejmě (minimálně v EU) ukáže, že pas není platný. 

0 Citovat

K tomu podstatnému: Zeptej se aerolinky, co máš udělat při změně jména z důvodu svatby. Na 99% ti letenku změní zdarma. Pokud je kupovaná přes OTA, tak možná za poplatek. A nech si udělat nový pas. 

0 Citovat

tak je to u turkish - zdarma to urcite na 100 % neni - proc asi existujou ruzne tarifi- stejna letenka v ekonomicke treba  8 - 20k - je to blbost ale je to pak problem-  za me nejjednodussi odlozit svadbu - bude to bez problemu a pak se muzou za usetrene penize ozenit a vdat 2x- dekuji za rady a pokud chcete cestovat tak neplanujte pred ti mveselku 

doplnek - v turkish me daji vedet zda by po dolozeni oddaciho listu byla zmena jmena zdarma - pokud budete mit zajem muzu napsat - ale moc tomu neverim.

0 Citovat

Diky panove za tipy k Thajsku. Jeste to promyslime. Jinak s vlakem manzelka paradoxne problem nema. Nejaka znama ji rekla, ze vlakem v Thajsku to je super :-))

Ale asi misto toho zvazim i tak prelet. A na  projeti oblasti severne od Phuketu ci Krabi  az k prehrade asi pujcime auto bude to efektivnejsi a diky tomu budeme moci v kratke dobe navstivit vice mist. Papiry na motorku nikdo z nas nema. Ale na tohle planovani bude nastesti jeste casu dost..

0 Citovat

Truhlik napsal(a):

a pokud chcete cestovat tak neplanujte pred ti mveselku

Stačí si jen uvědomit, jak se kdo bude jmenovat po svatbě, a podle toho si nechat vystavit letenky.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Ne není. Věříš někomu bez historie s 38 příspěvky ve fóru, který to oznámí jako skutečnost bez jakéhokoliv vysvětlení?

Může to existovat v rámci EU, zcela jistě to neexistuje celosvětově. Zcela jistě třeba USA nesdílí svá data z Íránem, to dá rozum. 

Na druhou stranu asi není příliš rozumné cestovat s neplatným dokladem. 

Nemám sice historii (řekl bych, zcela zásadní kritérium u diskuze na cestovatelském webu), ale mám reálnou zkušenost. Už jsem to v jiné diskusi jednou psal a nechtěl jsem, aby by mě někdo peskoval, že to tu zapleveluji, několikrát jsem takové reakce viděl. Taky vím, že to maximum tři měsíce po svatbě tu Kryštof několikrát uváděl a není to dlouho, myslel jsem si, že to zdejší čtenáři znají, no minimálně ti s historií. K té zkušenosti. Kolega z práce se loni na jaře asi po patnácti letech soužití s přítelkyní oženil. Jako svatební cestu si koupili čtrnáctidenní zájezd do Egypta pro sebe a děti. Na podzim v Brně na letišti jeho ženě na pasovém řekli, že nikam neletí, jelikož má neplatný pas se starým jménem (vůbec si to neuvědomila a nový nevyřídila). On bez ní nechtěl a tak si za 80 k udělali jednodenní, rodinný výlet z UH do Brna.

Tazatel nepsal odkud jeho známá poletí, tudíž jsem předpokládal, že to bude z ČR a tady jsem si jistý, že databázi mají,viz zkušenost kolegy. 

0 Citovat

Standa napsal(a):

 Jinak s vlakem manzelka paradoxne problem nema. Nejaka znama ji rekla, ze vlakem v Thajsku to je super :-))

To platí možná tak o trati Bangkok - Chiang Mai, na jih je to bída.

0 Citovat

Fajeth napsal(a):


Jsem si teda nikdy nevšiml, že by někdy někdo operoval s mojím rodným číslem při nějaké cestě, co to je za bullshit - wtf???
S mým rodným číslem na cestách taky nikdy, nikdo neoperoval, já taky nic takového nepsal. Psal jsem, že to zjistí podle rodného čísla. Já nevím co všechno se jim ukáže, když dají pas do čtečky, Vy to asi víte. Já jen vím, že se kolegovi ženy na pasovém ptali, jestli se vdala, že jim to k jejímu rodnému číslu ukazuje jiné příjmení. Tudíž se dá usuzovat, že mají propojené databáze minimálně s matrikou. Když se nad tím člověk zamyslí, má to logiku, podle čeho by na to jinak přišli? Adresu může člověk změnit několikrát za život, rodné číslo má jedno celý život, ať změní příjmení kolikrát chce, je pořád stejné, dokonalý idetifikátor. Tudíž usuzuji, že to zase až takový bullshit - wtf nebude!!! 

0 Citovat

Databaze rodnych cisel nevim, ale databaze neplatnych pasu a obcanek ano. Na strankach Ministerstva vnitra je dokonce verejny pristup. Kdyz to mame my, proc by to nemela minimalne cela EU.

0 Citovat

@ Truhlik

Staci nahlednout na stranky  Ministerstva vnitra  ,podle vseho je  v tomto pripade poplatek za zmenu  1000 Kc , jsou tam vyjimky ,kdy je to za  100 Kc nebo  zdarma , ale to asi nebude ten pripad

A v databazi  je ledaco , mel jsem tam treba i to  ze  mam  2 mesicni  zakaz rizeni  po Nemecku , protoze jsem jako rdic kamionu  jeste kdyz  byly  papirove kolecka v tachografu vjel do Nemecka z CR  bez  bezpecnostni prestavky  ,tehdy  8 , dneska uz 9 hodin  a kontrolovali me  tyden jizdy pozpatku  a  jeden zaznam byl  na jine jmeno ,ale bylo to napsano mou rukou ,,a uz byl prusvih,,,

V dnesnu dobe  treba z irskeho  pasu  celnik  v Brne  vedel ze mam  dvoji obcanstvi 
0 Citovat

Petr76 napsal(a):

To platí možná tak o trati Bangkok - Chiang Mai, na jih je to bída.

V čem konkrétně? Tedy z hlediska běžného uživatele...

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

V čem konkrétně? Tedy z hlediska běžného uživatele...

Absolvoval som Surat Thani - Hua Hin a vlak bol absolútne v pohode :) Cena okolo 15€, 2. trieda, pohodlné sedačky, 2 jedlá, voda v cene

0 Citovat

Loni jsme jeli nočním vlakem z Bangkoku do Trangu a bylo to zcela v pohodě, dokonce jsme přijeli i na čas. Můžu srovnávat s nočním vlakem z Chiang Mai do Bangkoku před 6 roky, kdy pohodlí bylo srovnatelné, ale zpoždění asi 3 hodiny. A pak ještě loni za Surat Thani do Chumponu a z Chumponu do Hua Hin, opět vše v pohodě a na čas.

0 Citovat

Já jsem ta dosud nebyl, ale podle různých TR to vypadá celkem dobře (až na nákup jízdenek přes net), proto mě mírně překvapila odpověď Petra76, tak se raději ptám co čekat. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Já jsem ta dosud nebyl, ale podle různých TR to vypadá celkem dobře (až na nákup jízdenek přes net), proto mě mírně překvapila odpověď Petra76, tak se raději ptám co čekat. 

Lístky sa dajú v pohode kúpiť aj cez net, oficálne cez stránky železníc

0 Citovat

guessWho napsal(a):

Lístky sa dajú v pohode kúpiť aj cez net, oficálne cez stránky železníc

Ano, ale s vyzvednutím v agentuře v Thajsku, pokud jsem to správně pochopil a stále to platí. Obávám se, že např. v Sungai Kolok to nepůjde. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Ano, ale s vyzvednutím v agentuře v Thajsku, pokud jsem to správně pochopil a stále to platí. Obávám se, že např. v Sungai Kolok to nepůjde. 

Nie, normálne sme objednali a prišiel eticket od železníc. Ten stačilo ukázať na stanici a tam nám dali "originál" lístok.

0 Citovat

Já jsem absolvoval cestu z jihu do BKk třikrát, z toho dvakrát vlaky měly gigantická zpoždění 12+ hodin. Thajské dráhy sice flexibilně mění rezervace na ty nejbližší vlaky které jsou k dispozici (takže čekáte ne 12, ale jen 4 nebo 6 hodin ;) ) a refundují případné rozdíly v jízdném, nicméně to s velkou pravděpodobností znamená downgrade... z klimatizovaného lehátka na špinavou trojku s větrákem, apod. 

Vzhledem k vzdálenostem, cenám jak vnitrostátních letenek, tak ubytování mi nepřijde vlak jako bůhvíjak efektivní způsob přepravy.

Do Chiang Mai jezdí vlaky s ex-vagony od JR (japonských železnic), tzn docela pohodlné svezení.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Ano, ale s vyzvednutím v agentuře v Thajsku, pokud jsem to správně pochopil a stále to platí. Obávám se, že např. v Sungai Kolok to nepůjde. 

Jenom připomínám, že lístky lze koupit předem i v jakékoliv stanici s odjezdem z jakékoliv jiné stanice. V Kanchanaburi jsem koupil jízdenku s odjezdem z Bangkoku.

0