1. Fórum
  2. Co vidět a navštívit
  3. Soluň, Athény a Sofie

Soluň, Athény a Sofie

Napsal Fiďo 45 2019-07-24T18:17:55+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
7 odpovědí

Zdravím, chystáme se s přítelkyní v září do Řecka. Letíme z Vídně do Soluně, tam strávíme čtyři noci, pokračujeme do Athén, kde máme na průzkum celé dva dny, a při letu zpět máme dvanácti hodinový přestup v Sofii. Nemá někdo nějaké zkušenosti z přejezdem ze Soluně do Athén? Na žádném místě ani jeden z nás nikdy nebyl, proto prosíme všechny cestovatelé o rady a tipy - co vidět, kde jíst, co dělat a na co určitě nezapomenout :)

Díky, Filip

No osobně nevím proč čtyři noci v Soluňi ??

Na základní prohlídku Soluně postačí bohatě jeden den ono tam prakticky nic extra není ....navrch je to šedé špinavé město plné pochybných individuí!

Ja som dal presun medzi solunom a atenami letecky

No a co tam robit?

Sak budes s priatelkou, tak asi najrozumnejsie bude otestovat grecke kondomy :)

4 dni je moc na Solun, jedine ze 3 dni z toho je valanie na plazi niekde v okoli. Medzi Atenami a Solunom uz premava "rychlovlak" co to da za 4 hodiny centrum centrum. 45 euro druha trieda, takze letenka moze byt lacnejsia, ak najma bez bagaze.

Ve slovenštině je Soluň mužského rodu? V češtině je to ta Soluň. A mimochodem v Soluni žije odhadem tak 75% českých Řeků, i moji spolužáci ze základky...

Taky bych redukovala počet dní v Soluni a stavila se třeba ještě na kláštery Meteora cestou do Athén. Do Kalambaky jezdí ze Soluně jak bus, tak vlak. Anebo se dá z Athén udělat hezký výlet na ostrov Aegina.

cali napsal(a):

Ve slovenštině je Soluň mužského rodu? V češtině je to ta Soluň. A mimochodem v Soluni žije odhadem tak 75% českých Řeků, i moji spolužáci ze základky...

Áno, ten Solún, ten Paríž, ale tá Sibír

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!