Dobrý den, rada bych se zde zeptala zkušených cestovatelů. My s cestovanim bez cestovky teprve začínáme. OPRAVDU JE TO TAK SNADNÉ? Koupim letenky, samozřejmě s dostatečným časem na přestup. Na booking vyberu hotel (my klasicky resort s all inclusive) a s hotelovym letištním transferem? To je vše? Je mi jasne, ze pro nektere zde, bude muj dotaz trapny, ale jak jsem uvedla, jsme bez zkusenosti. Diky za vase vyjádření.  .

Dominikánská republika - bez cestovky, vazne tak snadné?

Založila ve fóru Tipy na ubytování

22 reakcí

Dobrý den, rada bych se zde zeptala zkušených cestovatelů. My s cestovanim bez cestovky teprve začínáme. OPRAVDU JE TO TAK SNADNÉ? Koupim letenky, samozřejmě s dostatečným časem na přestup. Na booking vyberu hotel (my klasicky resort s all inclusive) a s hotelovym letištním transferem? To je vše? Je mi jasne, ze pro nektere zde, bude muj dotaz trapny, ale jak jsem uvedla, jsme bez zkusenosti. Diky za vase vyjádření. 

0

jj, jen ten AI resort koupíte z kontingentu US/CDN nebo evropských cestovek, bude to mnohem levnější + na hotelový transfer se vykašlete, ale vezmete tágo na letišti, kde si domluvíte cenu nebo pojedete za bakšiš busy, co mají nasmlouvané cestovky:-)

0 Citovat

Ano ,skutecne je to tak snadne , sice  jsme si vybrali Jamajku  z Bruselu  s TUI  s  mezipristanim na  Dominikanske  ,nemeli jsme stravu ,ani resort , ,ale vseobecne takova cesta  ,kde koupim  letenky  ,rezervuju  ubytovani  pres  Booking .com  i ten trransfer , neobsahuje zadne uskali

Staci jen sledovat dobre akce , neriskovat a nekupovat letenky pres  pochybne prodejce , nedoporucoval bych ani ruzne treti  zprostredkovatele na to ubytovani  ,kde pak je treba  sleva na bookingu , ale vzdycky je asi lepsi resit pripadny spor  primo, nez pres nekoho , to se tyka i vyberu letecke spolecnosti a koupeni letenek primo u   nich , pokud  jinde tak jen s dobrymi  referencemi

Pri objednanem  resortovem transferu neni problem ani  s timto 

Jinak ,vetsinou nemusi byt ani resort ani all inclusive ,ale to poznate sami az proniknete vic do individualniho cestovani
0 Citovat

No kdyz ten hotelovy transfer se mi zda jednodussi, vzhledem k tomu, ze bude domluveny predem. 😅 Neovladam totiž zadny cizi jazyk a predstava, ze si budu muset nekde neco vyridit az na místě, vstavaji mi vlasy hruzou. 😂🤷‍♀️

0 Citovat

cali ,skutecne myslis , ze  pro zacinajici samostatne cestovatele  ,je lepsi kupovat  u neznamych cestovek , nebo  pres  ten kontigent , nez kdyz si vyberu  v klidu pres booking,com  s jakousi  celkem slusnou garanci   s vytistknutym  ubytovanim doma   a presnymi  informacemi , navic mohou vybrat az platbu na miste

Mozma myslis konkretne tu Dominkanskou a mas tam osobni zkusenost. ja psal prece jen trosku vseobecneji 

My se loni rozhodovali  mezi Dominikanskou a Jamajkou a prave na Dominikanskou  jsou ruznorode reference  a  byl bych asi  v tom vyberu opatrnejsi

0 Citovat

Michaela AD napsal(a):

 predstava, ze si budu muset nekde neco vyridit az na místě, vstavaji mi vlasy hruzou. 😂🤷‍♀️

To je pak těžké. Při samostatném cestování se řešení nějakých drobností nebo problémů nevyhnete.


Mikire, jakou "garanci" máš u bookingu, co není u Expedie, hotels.com, agody nebo Travelocity?

0 Citovat

Petr76  .clovece nevim , tak jak jsem v Evrope patriot na Ryanaiar  a temer s jinymi  nelitam, tak jsem pri vyberu ubytovani  zafixovany na booking.com asi to je  blbost  ale kdyz  je clovek  z 99 % spokojeny  a nedostatky tvori treba jen to 1 %  taka proc menit ,ani nevim , jestli ti ostatni co jmenujes  umoznuji  zaplaceni az na miste ,zatim jsem to nemel duvod zkouset  u bookingu mam od doby  co tam mam podchyceni objednavek  asi   130 rezervaci takze mam i slevu na  nektera ubytovani  nebo  vyhody  check in , check out  atd

Myslel jsem to ale spise na ty nezname cestovky  a tam  ten problem muze nastat  taky
0 Citovat

Bez jazyka ak budete riesit v podstate len nejake drobnosti tak sa da s nejakym offline translatorom.  Tak som ja riesil veci v juznej amerike kedze po anglicky vedel malokto.

Pripadne mat este niekoho aspon na telefone kto vie po anglicky a date mu dotycneho k telefonu. 

Ale ten plan je myslim zvladnutelny, len let plus prevoz do hotela, tam by extra problemy byt nemali.

0 Citovat

Samostatné ubytovanie (ak rezort nejaký a strava all inclusive) sa rieši dobre cez CK, ceny sú o niečo výhodnejšie ako cez booking dokonca niekedy majú lepšie ako samotné hotely. Transfer Vám tiež zabezpečí CK, ak to chcete mať dopredu všetko.

0 Citovat

No zrovna "resort s all inklusive" může vyjít s cestovkou(ne českou) znatelně levněji !

Minimálně i samostatné ubytování bude v tomto případě levnější přes nějakou německou(rakouskou) cestovku.

A zdaleka neexistuje jen booking ..

Zkuste třeba nacesty.cz německé(rakouské cestovky) celé zájezdy či jen ubytování komunikace v češtině!

0 Citovat

Případně taky Airstop.cz

0 Citovat

To už si můžou u té ck koupit i letenku. Vše v jednom balíčku. Porovnejte si ceny. 

Individuální cestování má spíš smysl pokud chcete navštívit více míst, nebýt závislý na ck, právě pokud si věříte, že případné komplikace umíte vyřešit sami (nebo lépe). Na cestu do resortu a zpět to může vyjít klidně komplikovanější a dražší. Ale do začátku to zkuste, tak složité to není. 

0 Citovat

A pozor na opravdu velky problem - zdravotni financni politicky apod - pak muze nastat problem - sam nekde v daleke tramtarii bez dorozumneni muze se hodne hodne prodrazit - nejdrive prubnout samostatne jednodussi destinaci na zkousku - poznate jak co funguje co zvladnete a kde neco muze vaznout  - pak se vydat nekam sloziteji dale - vzdycky to neni dle predstav a muze se lehce neco stat

0 Citovat

CK ak to majú v balíku stále sú letenky na pravidelných linkách (ak sa bavíme o Dominikánskej rep.), takže ceny leteniek sú niekedy také isté alebo podobné (niekedy majú výhodnejšie ceny ale po väčšine u Rakúšanov alebo Nemcov je to tak, že cena letenky je stále aktualizovaná). Ubytovanie ale je výhodnejšie, tak tie izby majú už väčšinou za výhodnejšie ceny (keď sa bavíme o rezorte s all inclusive). Najvýhodnejšie je si počkať na výhodnú cenu letenky, kúpiť samostatnú letenku a následne ubytovanie, treba byť ale veľmi flexibilný. Ak máte fixný termín a neviete sa prispôsobiť cene leteniek, tak vás to bude stáť toľko isto ako cez CK alebo bez CK. Výhoda CK, máte k dispozícií delegáta ak by sa niečo zvrtlo. Tak isto výhoda je ak vám zrušia/presunú lety tak sa o nič nestaráte lebo máte zakúpený balík služieb.

0 Citovat

[citace="Petr76"]

To je pak těžké. Při samostatném cestování se řešení nějakých drobností nebo problémů nevyhnete.


Jistě, s tim se pocita, každopádně vse co bude možné si prave chci zaridit z domova. Zkratka si ti co nejvíce zjednodušit. 😅😊


0 Citovat

[citace="Matúš Bartko"]

Ani me nenapadlo, ze by se dal koupit letecký zajezd pres CK bez letenky.  Prekvapuje me, ze by to mohlo byt levnejsi nez na booking. Termin bychom bohuzel meli pevny takze letenkam se přizpůsobit nemůžeme. 

0 Citovat

T napsal(a):

To už si můžou u té ck koupit i letenku. Vše v jednom balíčku. Porovnejte si ceny. 

Individuální cestování má spíš smysl pokud chcete navštívit více míst, nebýt závislý na ck, právě pokud si věříte, že případné komplikace umíte vyřešit sami (nebo lépe). Na cestu do resortu a zpět to může vyjít klidně komplikovanější a dražší. Ale do začátku to zkuste, tak složité to není. 

Tento zajezd ma slouzit jako odpocinkovy, ne poznavaci. Zkusenost mame jen s Ryanairem po evropských městech. Tam si nactem listky na mhd a je to. 😅😅 Ale takto dal a ještě s prestupem jsme nebyli. 🤷‍♀️

0 Citovat

Máte-li fixní termín a chcete all inclusive s transferem v DR, tak si vyberte zájezd u německé CK. Alespoň základní znalost němčiny nebo angličtiny by se vám ale i tak hodila. Byli jsme v DR s německým Neckermannem a zažili zrušený let zpět. Bylo nutné se s nimi dorozumět po telefonu, aby člověk věděl, jak a kdy se dostane domů.

0 Citovat

[citace="Mandarinka"]

Dekuji, prave tohoto se, ale bojim. Bohuzel my tu znalost nemame, takze vybirat u německé CK pro nas reseni asi moc neni. 🤷‍♀️

0 Citovat

Michaela AD napsal(a):

[citace="Matúš Bartko"]

Ani me nenapadlo, ze by se dal koupit letecký zajezd pres CK bez letenky.  Prekvapuje me, ze by to mohlo byt levnejsi nez na booking. Termin bychom bohuzel meli pevny takze letenkam se přizpůsobit nemůžeme. 

Cez CK sa dá kúpiť aj samostatná letenka, niekedy sú ceny zaujímavé počas leta napr. ak sa nejaký charter nepredáva tak aj samostatné letenky sú lacné napríklad cez etravel.cz zo Slovenska a Česka cez TUI alebo ETI z Viedne. 

Neckermann má na Kube Česky hovoriaceho delegáta a pokiaľ bude narastať záujem čechov a slovákov cestovať do Dom. rep. cez ich kanceláriu pridajú aj tam, ale to je iba domienka. Delegáti sú ale niekedy nie veľmi ochotní a hoc by mali riešiť za vás problém, musíte to riešiť vy sami (toto nie je pravidlo, skôr vynímka!!) 

0 Citovat

Michaela AD napsal(a):

[citace="Mandarinka"]

Dekuji, prave tohoto se, ale bojim. Bohuzel my tu znalost nemame, takze vybirat u německé CK pro nas reseni asi moc neni. 🤷‍♀️

Nie je sa čoho báť, my Vás tu len pripravujeme na najhoršie. Nie ste prvá ani posledná ktorá vycestuje do zahraničia bez znalosti cudzieho jazyka. 

0 Citovat

Jinak jak píšou jiní - pokud resort s all, tak ideálně německá cestovka - prodávají samostatně i hotely za lepší ceny něž booking. Doporučuji Nacesty nebo Airstop. Letenky se dají koupit z Mnichova, Frankfurtu nebo Bruselu třeba. Ohledně transferu v Punta Cana je to uplně bez problémů, jen vylezete z letiště a vemete jakýkoliv taxik, ceny jsou pevné - Bavaro od 30 USD podle vzdálenosti, max. jsem platil 40. Byl jsem první prázdninový týden, z Bruselu letenka 300 Eur TUI BELGIUM, do Bruselu ráno s ČSA, ideální časy, ve tři odpoledne jejich času jsem se koupal v moři. Hotel seženete od 8 tisíc na týden na osobu, někde děti uplně zdarma i k jednomu dospělému....


 





0 Citovat

Tak hotely je potřeba si porovnat, někde je lepší Booking, někde nabízí německé cestovky ceny lepší. My jsme byli loni v menším AI resortu Presidential Suites, s převahou americké klientely (německé CK tehdy snad ještani nenabízely), s apartmány velikosti 4-pokojového bytu, kde byla cena na Bookingu suprová a i třeba letos je tam Booking o 25% levnější než německé CK.  Navíc výhoda rezervace přes portály typu Booking je obvykle možnost bezplatného storna klidně pár dní před pobytem a možnost mnohem menší zálohy při objednávce. A pro transfer z letiště používám po světě       https://www.suntransfers.com/&nb...bsp;  , konkrétně v Punta Cana stála jedna cesta taxíkem 17 USD proti oficálním ceníkovým 35-50 USD.

0
22 reakcí