Ahoj, rád bych požádal o radu zdejší odborníky. Manželka s tchyní a dcerou (beze mě) jede v květnovém termínu na klasický cestovkový zájezd na Lanzarote. Rádi bychom pobyt prodloužili cca o 2 týdny (kdy bych cestoval jen já, manželka a dcera) s tím, že bychom odcestovali dříve (dejme tomu 14 dní před začátkem dovolené s CK), cestovali na vlastní pěst a v konkrétní den bych letěl sám domů a manželka s dcerou (a tchyní, která by přiletěla sama) by pokračovali v rekreaci. Můj dotaz se týká toho, že tím pádem dcera ani manželka neabsolvuje let Praha -> Lanzarote zprostředkovaný CK - nemůže to mít konsekvence, že tím automaticky 'propadá' i zpáteční let? Moc díky za jakékoliv reakce, samozřejmě budu paralelně řešit s CK, ale ve zdejší publikum mám větší důvěru :-)  .

Lanzarote s CK a následné prodloužení dovolené

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

8 reakcí

Ahoj, rád bych požádal o radu zdejší odborníky. Manželka s tchyní a dcerou (beze mě) jede v květnovém termínu na klasický cestovkový zájezd na Lanzarote. Rádi bychom pobyt prodloužili cca o 2 týdny (kdy bych cestoval jen já, manželka a dcera) s tím, že bychom odcestovali dříve (dejme tomu 14 dní před začátkem dovolené s CK), cestovali na vlastní pěst a v konkrétní den bych letěl sám domů a manželka s dcerou (a tchyní, která by přiletěla sama) by pokračovali v rekreaci.

Můj dotaz se týká toho, že tím pádem dcera ani manželka neabsolvuje let Praha -> Lanzarote zprostředkovaný CK - nemůže to mít konsekvence, že tím automaticky 'propadá' i zpáteční let?

Moc díky za jakékoliv reakce, samozřejmě budu paralelně řešit s CK, ale ve zdejší publikum mám větší důvěru :-)


0

Tohle záleží jen na CK - ta má smlouvu s dopravcem a stanovisko chtěj určitě písemně. Ale neměl by to být pro CK problém, když místa v letadle mohou prodat ještě jednou.

0 Citovat

V prve rade se zeptam, proc vubec na Kanarske s CK , prave Kanarske ostrovy .patri dnes  k mistum , kde se da indivualne pobyt  zajistit mnohem lepe,  nez pres jakoukoliv CK a to jak kvalitativne tak  financne, , takze pokud je uz  zaplacena zaloha ,tak by ozelel storno,pokud neni nijak  drasticke  ,coz by  v dnesni dobe  byt zatim nemuselo  a zajistil si  to cele sam

Dale si pak mysim ,ze CK nebude nic namitat proti  takto pojate ceste , vetsinou jde o charter  a pokud bude zaplaceny zajezd  jako celek ,tak  proc by meli protestovat  , nejde o klasicke aerolinie , kdy nenastoupeni  cesty tam, znamena  vetsinou zruseni cesty zpet ,ale samozrejme je to treba resit v cestovce ,aby automaticky nezrusili  cely zajezd  ,predpokladam ,ze  by cena zustala stejna  a nevyuziti  letadla pri jedne ceste  by  neresili, jen bych je o tom urcite informoval a dohodl se .mozna by byli ochotni vzit i na jednu cestu nejake vase zname ,nebo to sami prodaji 

Jinak me jeste napadlo , ze pokud chcete na Lanzarote  zustata 14  dnu pred  zapocetim  zajezdu CK  a  ten  trva pak  dalsich 7 nebo 14 dnu , tak se muze vyrazne   vyplatit  si pronajmout  bydleni  na cely mesic  , ktere ma uplne jine ceny  nez  klasicky 7  denni pobyt , navic kdyz kveten lze uz na Kanarskych  povazovat spise  jako mimosezonu

Konkretne na Lanzarote jsme byli  4x  a apartman pro dve osoby  sel zajistit na mesic  za  500 euro ,vcetne urcite vyse  spotreby energii a odvozu odpadku ,zatimco bezna cena tydenniho pobytu je  kolem  350 euro   ,Nevim o jake konkretni stredisko  jde  ,ale napriklad v Puerto del Carmen  je  tak bohaty vyber ubytovani a  stravovacich  moznosti ,ze se da najit  neco i v hodne inkriminovanou dobu  jako jsou vanoce a  Silvestr ,takze kveten ,podle meho uplne bez problemu

Mozna mate klasicky zajezd s CK v hotelu a all inclusive ,ale nevidim v tom zadnou  prednost  
0 Citovat

Mikire, ty ceny ubytování na měsíc... máš nějaké konkrétní tipy, kde nebo jak to levnější ubytování sehnat? Už jsem se o to pokoušel s tím, že bych na Kanárech byl třeba měsíc nebo déle, ale ty ceny na měsíc vždy byly stejné jako cena na týden krát čtyři... žádné úspory. Např. to Lanzarote - pro jistotu jsem to zkusil přímo teď, abych nekecal - týden v listopadu za 5 200 Kč nejlevněji, měsíc od 19 500. Což, pravda, je o trošku méně než 4*týden, ale žádná hitparáda...

0 Citovat

Přes airbnb bývají často slevy na ubytování při delších pobytech. Nevím teda konkrétně jak na Kanárech.

0 Citovat

Ale takový 4* hotel s polopenzí vyjde(někdy/někde) rozhodně levněji přes CK(německou)!

Viz. loňská zkušenost z Tenerife kdy TUI nabídla zhruba o pětistovku na noc levnější cenu než booking,agoda a pod. !!

0 Citovat

Spíš bych volil opačný postup - nejdřív dovolená s CK a pak tam zůstat další týden nebo dva. S nevyužitím letu zpět nebývají problémy

0 Citovat

díky všem za reakce, povedu tedy dále dialog s CK. V zásadě souhlasím s tím, co píše mikir (zejména první a poslední část), zájezd už je však bohužel koupen a zaplacen.

0 Citovat

mirjur, ty nabidky na mesicni pronajem ,jsem konkretne videl pri nasich pobytech nejen na Lanzarote ale i na dalsich ostrovech  a i jsem se na to trosku informoval primo v office property v Puerto del Carmen , vetsinou jde o 6 mesicni pronajmy  ,nekdy jdou  jen 3 mesice a  obcas je mozny i jen mesicni pronajem ,sleduju to obcas na property a jinych  agenturach  ktere se tim zabyvaji

Kdyz jsem psal prispevek  byl k mani jeden pronajem  za 550/mesic    1 bedrom  pro 2 osoby , predpokladam , ze se pocet mistnosti  pocita stejne jako v Irsku  kdy  1 bedrom znamena  2 mistnosti  ,bohuzel ,ted kdyz jsem chtel uvest konkretni odkaz, uz to k dispozici neni a jak uvadis, ty ceny jsou  spis vyssi nebo pak mene atraktivni misto ,nez je Puerto del Carmen ,zrejme to leze nahoru ty ceny  a pochopitelne nejvetsi zajem o pronajem je  od listopadu  do  dubna

Tak jsem mozna trosku  mystifikoval s tou cenou ,ale muze to byt ted kdy je rozjeta hlavni sezona ..urcite jsem videl ceny  od tech 450 euro/mesic



0
8 reakcí