Kvuli nastale situaci nemoci vycestovat za posledni humna, bychom se mohli podelit o zajimave tipy cestovani po Morave, Slezsku i Cechach. Skoda, ze to na cyklovylety jeste moc teplotne zatim nevypada, tak aspon pesi tura po tuzemskych horach a lesich by nebyla spatna. Jde hlavne o pekna a neproflaknuta mista, nikoliv narodni parky, kde potkate houfy lidi (kteri nemusi byt v karantene). Pro zacatek moje tipy: * Podivice – Obrova Noha - Otaslavice * Olsany – U Tri Javoru – Mala Ricka – Hadek – Ochoz u Brna * Brno Lisen – Marianske Udoli – Ochozske jeskyne - Hostenice * Tisnov – Brezina – Veverska Bityska * Primelkov – Hrad Rokstejn - Brtnice  .

… voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách …

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Jakub Langer napsal(a):

Not yet, Michale.

Dávám tomu den dva...

0 Citovat

https://www.idnes.cz/ostrava/zpr...zpravy_jog

0 Citovat

Kdo pozná tuto lokalitu? (není to ve Lvově nebo jinde na Ukrajině nebo v Rusku).


p-20200319-134621-2-1.jpg

0 Citovat

Brno, v pozadí Šilberk :)

0 Citovat

To je zoom někde od Konečnýho náměstí?

0 Citovat

Uhodli jste. Je to Štadtl (Brno), pohled na Špénu (Špilberk) z Monte Bú (Kraví Hory) ...



p-20200319-134621.jpg

0 Citovat

Pozná někdo zkušený, kde stojíme?:


p-20200328-101744.jpg

0 Citovat

Na Stránské skále :)

0 Citovat

Stránská skála?

0 Citovat

Ano, máte pravdu, pánové 😊

0 Citovat

Letos jsem se chtěl vydat do severoněmeckého Šlesvicka a Holštýnska navštívit bájnou skálu Helgoland. Zatím jsem tedy vzal za vděk její tuzemskou kopií. Kdepak se nachází? 


p-20200408-175851.jpg

0 Citovat

V Brně?

0 Citovat

Martin V napsal(a):

V Brně?

Samozřejmě, v Brně je spousta krásných míst. Například tento barevný skalní útvar je na "Žluťáku" neboli Žlutém kopci obklopeném malebnou vilovou Masarykovou čtvrtí.

0 Citovat

Takže další hádanka. A aby to nebylo tak lehké, tak tentokrát hádáme i jméno sochy ;)


p9095886.jpg

0 Citovat

Opět Brno a jezdecká socha Markraběte Jošta Lucemburského (sochu musel jsem googlit - nemůžu vědět, jak se jmenuje každý penis :D )

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

Samozřejmě, v Brně je spousta krásných míst. Například tento barevný skalní útvar je na "Žluťáku" neboli Žlutém kopci obklopeném malebnou vilovou Masarykovou čtvrtí.

Brno jsem vnímal jako ne moc pěkné, nezajímavé město. Po škole, v polovině devadesátých let, jsem tam býval a nic moc. Pak jsem se mu tak nějak vyhýbal. Až minulý rok jsem si ho zase prošel a byl jsem překvapený, jak moc se změnilo a fakt bylo super.

0 Citovat

Jak se jmenuje ubytovací zařízení na obrázku? Je stejnojmenné jako druhý nejvýznamnější kopec v Bitvě Tří Císařů v roce 1805.


p-20200409-163656-1.jpg

0 Citovat

Santon ;) Brňáci to asi budou znát , já musel googlit. To tě tak zajímá historie, žes věděl, že se takhle jmenoval jeden z těch kopců? Za mě to je teda hodně detailní znalost :)

0 Citovat

Proky napsal(a):

Santon ;) Brňáci to asi budou znát , já musel googlit. To tě tak zajímá historie, žes věděl, že se takhle jmenoval jeden z těch kopců? Za mě to je teda hodně detailní znalost :)

Správně! V podstatě po Žuráni (287 m), kde stál během této bitvy Napoleon Bonaparte, je Santon (296 m) takovou menší dominantou kraje i s kaplí Panny Marie Snežné lehce viditelnou z dálnice D1 mezi Rousínovem a Brnem.

0 Citovat

Tak jsem po dlouhé době vyrazil na kolo, asi 20 km na jih od Brna po vídeňské cyklostezce. Cvrkot stejný jako před koronavirem, na trase otevřeny 4 pivní občerstvovny (jen s okýnkem), Kvituji, že nadpoloviční většina cyklistů a inlajnistů byla kompletně zahalena, další část měla roušky na půl žerdi, zcela bez roušky bylo jen pár jednotlivců, co jsem si všiml.

0 Citovat

Také na kole v domácím revíru. Jel jsem schválně převážně po lesních cestách, abych někoho nepotkal. Pozná někdo sídlo jednoho našeho politika?


img-20200410-183608.jpg
img-20200410-183522.jpg

0 Citovat

Schwarzenberg?

0 Citovat

jj, Dřevíč. 

0 Citovat

To může být jen dočasná záležitost. Po znárodnění může být nový majitel soudruh Filip řečený Falmer.

0 Citovat

Přeji to oběma:-))))

0