Kvuli nastale situaci nemoci vycestovat za posledni humna, bychom se mohli podelit o zajimave tipy cestovani po Morave, Slezsku i Cechach. Skoda, ze to na cyklovylety jeste moc teplotne zatim nevypada, tak aspon pesi tura po tuzemskych horach a lesich by nebyla spatna. Jde hlavne o pekna a neproflaknuta mista, nikoliv narodni parky, kde potkate houfy lidi (kteri nemusi byt v karantene). Pro zacatek moje tipy: * Podivice – Obrova Noha - Otaslavice * Olsany – U Tri Javoru – Mala Ricka – Hadek – Ochoz u Brna * Brno Lisen – Marianske Udoli – Ochozske jeskyne - Hostenice * Tisnov – Brezina – Veverska Bityska * Primelkov – Hrad Rokstejn - Brtnice  .

… voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách …

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Vypadá to na nějakou kapličku, ale je to hodně daleko.

0 Citovat

Místní tomu říkají kostelíček a je to kousek od turisticky hojně navštěvované oblasti na kraji Brna. Zatím víc neprozradím...

Miguelasovi jsem na jeho žádost chtěl ještě vyfotit WC, ale protože mám hajzlíky 2, tak jsem se nedokázal pro jeden z nich rozhodnout :)

0 Citovat

Jsi mohl požádat MIGUELAS, aby se vyfotil on a měl bys dilema vyřešeno :)

Mariánské údolí?

0 Citovat

V tom případě kaple Panny Marie Pomocnice. Ale eremi na to kápnul dřív. :-)

0 Citovat

Co je na kopečku jsi ale uhádl ty, pokud je to správně :)

0 Citovat

Je to správně, ty jsi zase uhádl lokalitu, takže oba máte jedničku :)

0 Citovat

Tak já bych si taky dovolil hádanku z dnešní procházky - tuší někdo, kde se nachází památník na fotce?


dsc03872.jpg

0 Citovat

Brno, Nový Lískovec.

0 Citovat

Tak to bylo rychlé :-) bravo.

0 Citovat

Hrad z první polovin 14. století


img-20200710-161859-1.jpg

0 Citovat

Vypadá to jako Hazmburk?

0 Citovat

Je to Házmburk a vinice Johann W s Gewürztraminer;)

0 Citovat

Přesně, je to Házmburk.

0 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

Je to Házmburk a vinice Johann W s Gewürztraminer;)

Mimochodem toto v lahvi je moc lahoda. Bohužel ročník 2016 už nemají a novější ho zatím nepřekonaly :-) Každopádně na tom svahu Hazmburku je těch odrůd více a skoro všechny vína od Johann W jsou skvělá. 

0 Citovat

Nazev stredoceske rozhledny?


ce5db87d-535b-4c2c-97f3-4ac802b2af30.jpeg

0 Citovat

Máminka na Krušné hoře na Křivoklátsku u Hudlic;)

0 Citovat

Yes

0 Citovat

@mirjur +michi / lískovecký památník /  :  místně-kulturně-společenský Okruh+stará Kluchová ,resp.Křivánková -za lepších občerstvovacích časů, nebo jen náhodně  cesta kolem ? :)  A vzadu na fotce žlutá plísňově-secesní vila? 

0 Citovat

@reegaz: okruh to byl, ale okolo Červeného kopce, od Kauflandu ke Kauflandu... A ano, vzadu je skutečně Hošnova vila. :-)

0 Citovat

Pro odlehčení všech těch diskuzí o banování a moderování;) Kde najdete tohle vrcholné barokní dílo a zároveň svým způsobem symbol podlézání vrchnosti?;)


img-20190616-164505.jpg

0 Citovat

v Hlavenci

0 Citovat

@mato - přesně tak.

0 Citovat

kde mate moznost vidiet tuto sceneriu? hint: vpravo vidno hlavny zeleznicny tah na trase Vieden-Praha


vlak.jpg

0 Citovat

Že by bývalý zatopený lom u nádraží v Blansku?

0 Citovat

presne tam

0