Musím říci,že  toho mám docela dost,ale zatím jsem s přístupem hotelů/rezervačních portálů celkem spokojen! Hotely rezervované přes Agodu a Booking na březen/duben v Itálii a Španělsku - u všech umožněno za nevratné rezervace storno zdarma a peníze už mám na účtu(trvalo to 3,4 dny) . U jednoho pražského hotelu vystaven voucher s využitím do konce roku 2021. Pohořel jsem akorát u Accoru - rezervováno přímo - Ibis v Madridu - umožní pouze přerezervování do 1.12.2020 tj nepoužitelné. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále dost peněz mi lítá v Norsku přelom května/června a že by měl být do té doby klid to moc zatím nevypadá ..   .

COVID19/Ubytování - vrácení peněz za nevratné rezervace

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Andreko na hotels.com Skiathos velmi malý výběr, opět nevratné rezervace a ceny i 2x vyšší. Divná doba. Asi si to zítra vykomunikuju přímo s majitelem a v nejhorším něco booknu ve Vídni až před odletem. Obecně hotels.com má omezený výběr a vysoké ceny všude. 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Andreko na hotels.com Skiathos velmi malý výběr, opět nevratné rezervace a ceny i 2x vyšší. Divná doba. Asi si to zítra vykomunikuju přímo s majitelem a v nejhorším něco booknu ve Vídni až před odletem. Obecně hotels.com má omezený výběr a vysoké ceny všude. 

No ja nevim, je to asi kus od kusu, mam to obracene, navic slevove kody. Ja jsem treba na bookingu ted rusila rezervaci, kde bylo 50% storno 30 dni pred prijezdem (v nasem pripade nekolik set €). Komunikuju s ubytovatelem, jestli nechteji upravit podminky, ze Covid restrikce bla bla bla😂 a napsala mi, ze mi kdyztak daji voucher na 1,5 roku oholeny o poplatky bookingu🙄. Takze jsem to zrusila, do takoveho rizika by sel jen blazen v dnesni dobe. Hold budou mit prazdne pokoje, asi to nevadi. Nechapu to.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Ridder, v podstatě všechny karty mám prázdné 😀, peníze tam přesouvám až v případě potřeby, tam jde o to, jak psal Floodland, že ubytovatel má na peníze nárok na základě smluvního vztahu vytvořeného rezervací, právě toho se bojím.

Já tam dřív dával pořád prázdnou kartu a nikdy problém nebyl. Každopádně jestli chceš, tak ti vygeneruji virtuální Revolut, zarezervuješ a já ho zase smažu. Kdyžtak SZ.

0 Citovat

Já na tohle používám stravenkovou nebo benefitní kartu, ta by stejně jakékoliv strhnutí blokovala, protože ti hoteliéři nejsou smluvní partneři :D  Ale zajímalo by mě, jestli by mě pak mohli dát "k soudu" a ty peníze ze mě nějak dostat :D 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Já na tohle používám stravenkovou nebo benefitní kartu, ta by stejně jakékoliv strhnutí blokovala, protože ti hoteliéři nejsou smluvní partneři :D  Ale zajímalo by mě, jestli by mě pak mohli dát "k soudu" a ty peníze ze mě nějak dostat :D 

Stravenková karta by správně neměla jít vůbec bloknout. To je stejne jako ji pouzit u neautorizovaneho partnera. Platba neprojde.

0 Citovat

no ale to zistia az ked ju autorizuju nie? system bookingu ju zoberie.

mne raz slo zaplatit stravenkovou mastercard aj metro v kyjeve :))

0 Citovat

No je otázka jak přesně ta autorizace probíhá. Třeba je to jenom kontrola na existenci karty v systému, respektive na typ karty. A pak je to o tom, jakou firmu na stravenky máte. Co vím, tak Edenred má prepaid Mastercard, Sodexo má naopak karty privátní, tedy vlastní. 

0 Citovat

osobne si myslim, ze v pripade booking.com len system skontroluje podla cisla ci to je vobec platobna karta a ostatne uz necha na prevadzkovatela (ak to nie je Pay Now)

0 Citovat

Tak u Bookingu probíhá dvojí kontrola - jedna, kdy zkontroluje, zda číslo karty může existovat. To se dělá během vyplňování.

A pak se předává ubytovatelům, kteří si kartu mohou ověřit. Nejčastěji strhávají "nulu". Někteří ovšem si chtějí dát depozic na nenulovou částku a pak mi Revolut hází zamítnuté transakce.

A někteří v den příjezdu chtějí strhnout celou částku, ačkoliv by se mělo platit na místě.

Plus je občas sranda, když pak ubytování vyžaduje pro platbu kartu, kterou to bylo zaručeno. A) obvykle netuším, která byla použita, b) nemusím jí mít u sebe, c) pokud chtějí fyzicky vidět virtuální kartu.

0 Citovat

Tady se pletou dvě věci dohromady. Deposit (blokace) a testovací platba, která se po při úspěšném pokusu stornuje. Obojí se používá pro ověření karty. Naopak kontrola čísla karty při vyplňování funguje podobně jako modulo 11 u karet, tedy pouze ověření zda je číslo karty v souladu s jejím typem.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Andreko na hotels.com Skiathos velmi malý výběr, opět nevratné rezervace a ceny i 2x vyšší. Divná doba. Asi si to zítra vykomunikuju přímo s majitelem a v nejhorším něco booknu ve Vídni až před odletem. Obecně hotels.com má omezený výběr a vysoké ceny všude. 

Mozno by bolo dobre skusit aj RBNB

Mam 2 rezervacie na Cypre. Vzdy storno na 48 hodin. A v pripade neskorsieho storna si uctuju prvu noc+ servisny poplatok. Takze to nie je zas tak hrozne.

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

[citace="MIGUELAS"]

Andreko na hotels.com Skiathos velmi malý výběr, opět nevratné rezervace a ceny i 2x vyšší. Divná doba. Asi si to zítra vykomunikuju přímo s majitelem a v nejhorším něco booknu ve Vídni až před odletem. Obecně hotels.com má omezený výběr a vysoké ceny všude. 

Mozno by bolo dobre skusit aj RBNB

Mam 2 rezervacie na Cypre. Vzdy storno do 48 hodin. A v pripade neskorsieho storna si uctuju prvu noc+ servisny poplatok. Takze to nie je zas tak hrozne.

[/citace]

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

[citace="torpy68"]

[citace="MIGUELAS"]

Andreko na hotels.com Skiathos velmi malý výběr, opět nevratné rezervace a ceny i 2x vyšší. Divná doba. Asi si to zítra vykomunikuju přímo s majitelem a v nejhorším něco booknu ve Vídni až před odletem. Obecně hotels.com má omezený výběr a vysoké ceny všude. 

Mozno by bolo dobre skusit aj Airbnb

Mam 2 rezervacie na Cypre. Vzdy storno do 48 hodin. A v pripade neskorsieho storna si uctuju prvu noc+ servisny poplatok. Takze to nie je zas tak hrozne.

[/citace]

[/citace]

0 Citovat

Jestli se mi ubytko neozve, psal jsem tam jak si to představujou, tak to zruším a objednám těsně před odletem třeba až z letiště. Nejsme nároční, stačí nám apartmán s bazénem, kolem těch 300-350e za týden, těch je tam k dispozici více než sto a nevěřím, že koncem srpna budou plně obsazené. Nehodlám nést měsíc riziko, když člověk neví, co se může změnit, a oni jsou ve vatě a ještě by si nárokovali prachy. 

0 Citovat

Miguelas - čerstvá zkušenost s BKG.com - nejen ceny, ale i storno nabídek se s ubývajícím časem mění - někdy proto taky koukám na vybrané ubyt. "od zítra".  Možná, že po zrušení objednáš totéž znovu za lepších podmínek... My jsme rezervovali v BG od 2.7. ubytování s původním stornem 14 dní až 2 dny před příjezdem s hrozbou storna pouze 1. noci.

0 Citovat

Pokud hledáš ubytko až na místě, tak bych zkusil Priceline. Najde to +/- stejné množství nabídek, ale za lepší cenu. 

0 Citovat

Z ubytka mi písemně potvrdili, že v případě covidovych přitvrzení nebo zrušení letu žádné storno poplatky účtovat nebudou, no a pro jistotu na účtu budu udržovat nízkou částku. Díky všem zde za ochotu.

0