Zdravím Vás, potřebuji radu od zkušenějších, chceme vycestovat s miminem a aktuálně těch možností tolik není. Zvažujeme trip po JAR, cestování v autě, safari, pláže. Ubytování v hotelech. Co se očkování a nemocí týče, je to v JAR lepší než v Tanzánii/Keni? Co jsme si zjišťoval, tak by cestování po vlastní ose v JAR neměl být problém(hlavně bezpečnost). Druhá možnost je Kostarika/Panama. Je vůbec vhodné cestovat do střední Ameriky s dítětem? (kvůli nemocem, očkování, bezpečnosti) Původně jsme si chtěli projet Dominikánskou republiku, ale kvůli aktuálním omezením jsme ji zavrhli. Je tedy vůbec vhodné do výše uvedených zemí cestovat s dětmi? Díky všem za informace  .

Kam s 16-ti měsíčním dítětem

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Bič boží napsal(a):

v JARu se nebojím COVIDu, ale nejsem si jist bezpečnostní situací.

ale no tak, tyhlety predpojaty reci si nechte od cesty. Ja jsem se ted vratil z Jaru, byl jsem tam uz podruhe. Je to jedna z mala zemi, kam by nas to s pritelkyni lakalo se prestehovat. V podstate kazdej, kdo zahodi naky predsudky a jede se tam podivat na vlastni kuzi se vraci totalne nadsenej. 

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

ale no tak, tyhlety predpojaty reci si nechte od cesty. Ja jsem se ted vratil z Jaru, byl jsem tam uz podruhe. Je to jedna z mala zemi, kam by nas to s pritelkyni lakalo se prestehovat. V podstate kazdej, kdo zahodi naky predsudky a jede se tam podivat na vlastni kuzi se vraci totalne nadsenej. 

Tyhle kecy miluju. Nevím, jaký předsudky chceš zahazovat, ale ne nadarmo je JAR pátou nejnebezpečnější zemí na světě. Ale jo, klidně se tam přestěhuj :)

0 Citovat

poviem z osobnej skusenosti - mam 13 mesacnu divosku a teda este neletela, ale autovyletov mala habadej. najlepsie na tom bola v lete, ked mala tych 6-8 mesiacov. To kludne vydrzala v aute s par prestavkami 5-6 hodin. Vacsinu prespala. No teraz ked sa uz hybe a vykrikuje, tak uz teraz mam obavy ako zvladneme (ak sa poleti) let do Varny v lete :D

0 Citovat

Floodland:

No jo, statistiky, to je mocna zbran :) daleko mocnejsi nez napriklad nazor lidi, co tam ziji pres 40 let, nez osobni zkusenot a tak dal :)

0 Citovat

Tak se tam přestěhuj a přestaň žvanit :)

0 Citovat

tonic napsal(a):

poviem z osobnej skusenosti - mam 13 mesacnu divosku a teda este neletela, ale autovyletov mala habadej. najlepsie na tom bola v lete, ked mala tych 6-8 mesiacov. To kludne vydrzala v aute s par prestavkami 5-6 hodin. Vacsinu prespala. No teraz ked sa uz hybe a vykrikuje, tak uz teraz mam obavy ako zvladneme (ak sa poleti) let do Varny v lete :D

Zlatý věk, to ještě neprostestuje.... :-)))

 

0 Citovat

tonic napsal(a):

poviem z osobnej skusenosti - mam 13 mesacnu divosku a teda este neletela, ale autovyletov mala habadej. najlepsie na tom bola v lete, ked mala tych 6-8 mesiacov. To kludne vydrzala v aute s par prestavkami 5-6 hodin. Vacsinu prespala. No teraz ked sa uz hybe a vykrikuje, tak uz teraz mam obavy ako zvladneme (ak sa poleti) let do Varny v lete :D

 

Mám jen za sebe jen jednu odpověď, jmenuje se Peppa Pig. Pouštíme pouze když někam cestujeme a funguje to vždy.

0 Citovat

Z Peppa Pig ale pak hrábne rodičům, doporučuji raději třeba Molang, to je aspoň zajímavý pro všechny.

0 Citovat

Peppa je vynikajícně vystavěné drama ve srovnání s Teletubbies, to je fest mentos

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

ale no tak, tyhlety predpojaty reci si nechte od cesty. Ja jsem se ted vratil z Jaru, byl jsem tam uz podruhe. Je to jedna z mala zemi, kam by nas to s pritelkyni lakalo se prestehovat. V podstate kazdej, kdo zahodi naky predsudky a jede se tam podivat na vlastni kuzi se vraci totalne nadsenej. 

To jsou takový ty typický kecy turistů, co někde byli 14 dní a už totálně znají tu mentalitu obyvatel daného státu a jsou z nich ty totální domorodci. Statistiku neokecáš. Já se v JARu nebála, ale není to prostě úplně "ok" země.

0 Citovat

No nevím, mně se tam některé fóry zdají docela dobré a mířené právě na rodiče. Samozřejmě v angličtině (dceři je to jedno), překlad do čj je šílený.

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

To jsou takový ty typický kecy turistů, co někde byli 14 dní a už totálně znají tu mentalitu obyvatel daného státu a jsou z nich ty totální domorodci. Statistiku neokecáš. Já se v JARu nebála, ale není to prostě úplně "ok" země.

Samozrejme, ze jako turista to vidim jinak. Pritelkyne tam nicmene ma vzdalenou rodinu pres 40 let, kterou jsme navstivili. Neni to ciste jen o nejakych mych subjektivnich dojmech. Co se tyce statistiky kriminality, velky procento tech pripadu je z Townshipu, kam beznej smrtelnik nikdy nevkroci. Nerikam, ze se nemuze nic prihodit, ale to se muze vstat vsude pocinaje USA, konce Cejlem v Brne.  Co se tyce mentality lidi mi to osobne prijde hodne odlisny oproti Cr. Museli jsme zustat o den dyl v kempu v horach kvuli desti, a mistni lidi okolo nas nam nabizeli pozvani na veceri. Nedovedu si neco takovyho predstavit u nas v Krkonosich nebo kdekoliv jinde. 

0 Citovat

Tak to zase jo, to je hodně pádnej argument, až mi slza ukápla nad tou dobrosrdečností místních. Ne, není horší zkušenost, než být někde u známých, co tam žijí přes 40 let. Protože oni už ví, kam se mohou vydat a kam rozhodně nejezdit. Ano statistika jsou jenom čísla, ale přeci jenom upřednostním 0.22 vražd u nás oproti 57 v JAR. Ano za den. 

0 Citovat

Já bych to shrnul. Letět do JAR nebo Střední Ameriky s batoletem v dnešní době je ultra mega stupidní nápad. To si dnes rozmyslí kdejaký zkušený cestovatel. Vždycky si vzpomenu na jednoho mého profesora. Ten tam byl na nějakém kongresu. První den jich bylo 120 a po konci třetí den o tři mín. Když jsem to kdysi studoval tak si vzpomínám na místní trik zdejších kluků házet cihly nebo kameny z mostu na auta a pak je vykrást, když se vybourají., nebo ti skočit na křižovatce do auta. Tak umřela i nějaké manželka velvyslance. Jiste se v zemi jako je JAR najde spousta bezpečných míst, jako v každé zemi. Ano jsou velké rozdíly mezi městy. Ale statistiky jsou prostě statistiky. To fakt neokecáš. A v dnešní době, kdy spousta lidí nemá co do huby kvůli Covidu to bude jistě o to horší. Přes Cejl jsem chodil spoustu let nažraný z centra a nikdy se mi nic nestalo. Ano, taky se může stát, ale ta pravděpodobnost je tak 100 krát menší.

 

0 Citovat

floodland napsal(a):

Tak to zase jo, to je hodně pádnej argument, až mi slza ukápla nad tou dobrosrdečností místních. Ne, není horší zkušenost, než být někde u známých, co tam žijí přes 40 let. Protože oni už ví, kam se mohou vydat a kam rozhodně nejezdit. Ano statistika jsou jenom čísla, ale přeci jenom upřednostním 0.22 vražd u nás oproti 57 v JAR. Ano za den. 

Navstvit, neznamena stravit u nich celou dobu. Znamena to opravdu navstivit. 

Prosim Vas pane floodlande, kdyz se Vam nelibi muj nazor, klidne s nim nesouhlaste a sam si jezdete kam uznate za vhodne a bezpecne. Hejtovanim na foru ale zadnou sluzbu svetu stejne neprokazete. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Já bych to shrnul. Letět do JAR nebo Střední Ameriky s batoletem v dnešní době je ultra mega stupidní nápad. To si dnes rozmyslí kdejaký zkušený cestovatel. Vždycky si vzpomenu na jednoho mého profesora. Ten tam byl na nějakém kongresu. První den jich bylo 120 a po konci třetí den o tři mín. Když jsem to kdysi studoval tak si vzpomínám na místní trik zdejších kluků házet cihly nebo kameny z mostu na auta a pak je vykrást, když se vybourají., nebo ti skočit na křižovatce do auta. Tak umřela i nějaké manželka velvyslance. Jiste se v zemi jako je JAR najde spousta bezpečných míst, jako v každé zemi. Ano jsou velké rozdíly mezi městy. Ale statistiky jsou prostě statistiky. To fakt neokecáš. A v dnešní době, kdy spousta lidí nemá co do huby kvůli Covidu to bude jistě o to horší. Přes Cejl jsem chodil spoustu let nažraný z centra a nikdy se mi nic nestalo. Ano, taky se může stát, ale ta pravděpodobnost je tak 100 krát menší.

Mě se taky nikdy nic na Cejlu nestalo, můj táta má nicméně hned o ulici vedle na Vranovské obchod s el. součástkama někdy od půlky 90. let. Za tu dobu už tam měl zloděje tolikrát, jednou i během dne přišli cigáni s nožema. Já se nesnažím tvrdit, že by někdo měl lítat do JARu s batolatem, ja se snažím pouze poukázat na to, že to tam pro běžnýho smrtelníka je naprosto v pořádku a rozhodně to nevypadá tak, že před letištěm stojí nastoupená sorta s mačetama, co by čekala na bělásky z Evropy, jak si kolikrát lidi představují. Ano, je tam vyšší kriminalita a ano člověk musí být obezřetnějsí a nechodit na určitá místa v určité časy. 

Co se týká jednotlivých případů kriminality, můžeme si tady posílat, kdo kde a co strašnýho provedl. Možná budeme všichno docela překvapení. 

0 Citovat

Já zase znám pár rodin, které se odtamtud kvůli bezpečnosti odstěhovaly, často až poté, co nějaký jejich člen přišel o život. Bavím se o bílých středostavovských rodinách co žijí v rezidencích obehnaných elektrickým plotem.

TLDR; takové zkušenosti z obou stran nejde generalizovat, tudíž bych se přikonila k těm statistikám

0 Citovat

Aneb od Peppi Piga k vraždám v JAR. Lepšího kontrastu snad nemůže být. Vítejte na Cestujlevne :)

0