Počítám, že největší šance jet k moři je po vlastní ose. U letecké dopravy se dá těžko hádat, jaké budou podmínky. Co hledám: kam se dá z Prahy rozumně dojet (s přespáním po cestě), takže ideál kolem 9 hodin, max 11 hodin teplé moře (Balt neberu) čisté moře, nechci plavat mezi odpadky kemp s chatkami / hotel (jsme pohodlní) větší bazén ideálně akvapark pro děcka K Chorvatsku mám předsudky, že má mizerné služby za předražené ceny a každý vás chce oškubat. Plus máme rádi písečné pláže a moře. Hledal jsem v Severní Itálii a našel jsem 2 pěkné kempy v Benátsku, ale lidé říkají, že tam bývá moc medúz. Chci v moři plavat, ne se opalovat u moře. Jakou lokalitu byste mi doporučili? Jak velký problém jsou ty medúzy v Severní Itálii? Děcka se jednou spálí a pak už do moře nevlezou. Děkuji  .

Moře z Prahy do 11h jízdy

Založil ve fóru Tipy na ubytování

@matej15: je to možné, v tomto případě jsem jen jel kolem, nemám přímou zkušenost :-).

0 Citovat

Každý má jiný teplotní komfort. Kamarád si libuje v horském potoce při +3C, zatímco +7 je už voda nechutně horká. My jsme na opačném spektru, tedy kafíčko ala Egypt, Srí Lanka. Pamatuji Řecko koncem června před 15+ roky a moře 22C mi přišlo nepříjemně chladivé.

Jezera by mohla být fajn, ale děcka touží po moři. Možná přeci jen dám šanci Chorvatsku. Koukám, že i ten Split se dá dát za 10-11 hodin.

Ty předsudky jsou zprostředkované zkušenosti. Osobně jsme byl v Chorvatsku předloni na půl dne, kdy nás výletní loď vyhodila ve Splitu. A prodavači byli nepříjemní. Všechno bylo 2x dražší než v Itálii či Řecku. Možná to byla tourist trap, a jinde jsou Chorvaté příjemnější.

0 Citovat

Taky nechápu odpor k Chorvatsku. Ano, jsou to hadi, vše předražené, sezóna krátká a zvláště letos budou potřebovat vydělat. A sjede se jim tam toto léto, kdy lidí potřebují vypadnout, celá Evropa. 

Než italský Jadran tak cokoli jiného včetně toho Chorvatska. Chyba je asi ve mně, já si to pamatuju ještě z devadesátek, kdy tam lidi začali jezdit Karosama bez klimy a tehdy to tam bylo úplné peklo, žádná infrastruktura, zábava pro děti, žádné trampolíny. To byla tehdy moje práce tam ty apartmány a hotely pro CK hledat, platit atd. Tehdy by lidi jeli i do pekla, byli spokojeni i s tím málem a drželi huby. Dnes už je jiná doba a lidi jsou náročnější, už je pryč ta euforie, co jsme zažívali při první cestě do Vídně, kdy po přejetí hranic se nám i tráva zdála zelenější, z Rakouska se vozilo kafe a i vysokoškoláci tam v obchodě kradli jak straky zboží, co nikdy nevideli, z té doby pochází ty cedule Češi, nekradte. Lidi nepohrdli kalnackou s nulovými službami třeba v Rosoline ve starých rozbitých apartmánech uprostřed ničeho a hejna komárů, protože to byl západ.

0 Citovat

Tak Split je asi nejdražší, co v Chorvatsku je. Stačí se podívat taky co tam kotví za jachty a na koho jsou registrované...A večer ty párty kovid nekovid. Ale už směrem nahoru, směren ke starému židovskému hřbitovu na kopci, jsou místní krámky a restaurace, které nejsou nijak drahé a obsluha je příjemná, ostatně i ubytování tam nevyjde draze. Každopádně bych ale vyrazil směrem na Trogir, odtuď na některý z ostrovů, kde skutečně můžeš být sám a za celý den nepotkáš nikoho.

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Tak Split je asi nejdražší, co v Chorvatsku je. Stačí se podívat taky co tam kotví za jachty a na koho jsou registrované...A večer ty párty kovid nekovid. Ale už směrem nahoru, směren ke starému židovskému hřbitovu na kopci, jsou místní krámky a restaurace, které nejsou nijak drahé a obsluha je příjemná, ostatně i ubytování tam nevyjde draze. Každopádně bych ale vyrazil směrem na Trogir, odtuď na některý z ostrovů, kde skutečně můžeš být sám a za celý den nepotkáš nikoho.

Mas tip na nejaky dobry ostrov ?

0 Citovat

Za sebe doporučuji Hvar. Vím, že je pro spoustu lidí trajekt nepřekonatelná překážka, ale právě kvůli tomu je tam méně lidí. Navíc, lidé se tam více rozptýlí a j v srpnu se dají najít místa, kde je člověk sám.

Písečné pláže tam ale nejsou, což mi vyhovuje. Chápu, že pro rodiny s malými dětmi to není to pravé ořechové.

0 Citovat

Mužu doporučit Malý nebo Velký Drvenik... klid a pohoda.

 
0 Citovat

Pokud oželíš písek, pak v nejkratší dojezdové vzdálenosti mohu doporučit hotel v Bašce na Krku: https://www.baska-tamaris.com

Příjemný hotýlek přímo na pláži, s bazénem a přilehlým aquaparkem. Případně je vedle i kemp. Krásné moře a oblázková pláž. Nevím, jak jsou děti staré, ale pokud to nejsou vyloženě batolata, tak si nemyslím, že by jim měly oblázky vadit.

A zkusil bych se podívat i na Opatijskou riviéru. Blízko, krásné moře, oblázkové pláže, sympatická letoviska v zeleni.

0 Citovat

Kolega Chorvat doporučil Poreč a Rovinj (Umag už ne).

0 Citovat

Tak konecne jedno tema ,ke kteremu mam bohate  zkusenosti  Jadran mam sjety  od Terstu az po Alabanii cely vcetne temer vsech ostrovu ,nebyl jsem na Mljetu ,pry vyborne , pak na dvou ostrovech ktere byvaly vojenske a smeli tam jen mistni  a to Lastovo a Vis  

Urcite neni neni treba mit k Chorvatsku averzi ,ano tim jak vstoupili do EU  a zvedli ceny a jak je Jadran porad  uzasne more i kdyz to uz neni co byvalo s tou cistotou,  tak porad to stoji za to tam jet  

Na tom severu bych nebral Istriu ,hlavne  kvuli tomu, ze kazda frontalni porucha  co projde zasahne Istriu a na pocasi jsem nadaval i na Murteru  v cervnu 

Musim ale souhlasit s  Rabem,  ten je pekny , da se klidne i  Baska na Krku  Urcite i Veli Losinj a Mali Losinj , Cres  Nakonec i Crikvenica se da akceptovat 

Potom kolem toho Zadaru je taky peknych par mist  i ten Murter   a  Kornati 

Jinak z Prahy se da zajet do Splitu za 11 hodin  z Brna za 9 ,, Split sam o sobe ne  ,ale neni pravda  ze tam je vse predrazene    Kdyz jsme byli na Hvaru  potrebovali  jsme pred odletem prespat  a ve dvou stal pekny apartman pro dva v Kastelu  za noc 12 euro ,,nic jsem od toho necekal ,rikal jsem si stejne je to jen na prespani a jedem na letiste  a klidne by se tam dalo  vydrzet  i nejaky ten den 

Samozrejme ze Split je dobry pro dalsi  cestu jinam  zejmena prave  Hvar , Bol a Vis 

Ten Vis mam teprve vyhlednuty ale ne  Vis ani Komizu ale Rukavec  zrovna vcera jsem se dival na booking,com  ceny od 300 euro na tyden pro dva  dalsi do 400 euro   hodnoceni 9-10  v okoli vyber s 5 plazi   Na Hvaru jsem byl nekolikrat  muzu doporucit Jelsu ,Vrbosku ,z Jelsy na opacne strane tunelem ve skale Zavalu  Ze Zavaly  se da jet na ostruvek Stedro  ,velmi atraktivni misto na potapeni  Samozrejme Hvar ale tam je lepsi koupani lodi na prilehle ostruvky  a ubytovani tam je drazsi, z Jelsy jsem si zajeli i na Bol  ,Zlatij rad  uz je asi hodne poniceny a bez poradneho pisku ,ale jsou tam v okoli i jine plaze 

Chapu ,ze pro deti je pisek lepsi treba, ale myslim ,ze ani oblazkova plaz je nezklame  Tim autem se na Hvar da dostat  i pres Drvenik-Sucuraj ,ale to znamena projet celou oblasti Makarske riviery , nektera mista tam spatna nejsou ,ale samozrejme  jsou tam vyssi ceny a hodne lidi 

Korcula uz je trosku dal ale tusim ze tam rovnez zastavuje trajekt jedouci ze Splitu na Lastovo  Po silnici je hned na kraji Prapratno  ,ktere je taky fajn  Dal to nema asi cenu vypisovat   kdyz byl pozadavek jaky byl 

Trochu nerozumim  bazenu ani aqaparku ,byt je jasne ze pro decka to ma vyznam  o tom pisku jsem uz napsal  

Jinak samozrejme nocleh u Lagodi Garda  je fajn  zminka byla i o rakouskych a italskych jezerech  mozna by to slo  skloubit i ze sklouznutim se na lyzich  ale to asi spis do cervna a pak az tak v druhe polovine srpna 

Jeste me tak napadlo kdyz decka nesnaseji jizdu autem dele jak 4  hodiny a neni zajem to projet non stop v noci,  tak co se vykaslat na  auto a vyuzit ten vlak Rg,J  do Rijeky nebo do Splitu  Ten Rab nebo Baska na Krku by sla prikoupit  mozna bych volil ten Split radeji a pak trajekt na Hvar nebo na Vis 

Jeste me napadllo ze v te oblasti je trosku opomijeny ostrov  a to Solta ,vlastne taky ostrov na kterem jsem nebyl ,ale asi odvracena cast ostrova,  tedy ne ta naproti Splitu,  muze byt dost zajimava 

 

 

0 Citovat

mikir: řekl, že kdyby měl jet Leoš s děckama vlakem do Chorvatska, tak by mu nejspíš upadly ruce.

0 Citovat

Díky Mikire za náměty, zkusím tvůj příspěvek někdy analyzovat. Vlak k Splitu 21 hodin? Brrr. Zajímavější je ten autobus, odjezd odpoledne, příjezd dopoledne. Vzhledem k plánovaným přestávkám je tato cesta docela OK. Ale ty autobusy, to není stavěné pro mých 190 cm. V Peru jsem jel přes noc v luxusním buse s vlastním lehátkem (nebylo lie-flat) a stejně jsem neusnul.

0 Citovat

@mikir: na Šoltě jsem jednou byl. A Šolta byla pro mě docela příjemné překvapení. Rukavac na Visu byl super - klid, konec světa, končí tam silnice, byly tam 2 hospůdky a přijelo pečivo každé ráno. Na jedné z několika okolních miniminipláží jsme často byli úplně sami. Samozřejmě každý to má jinak, ale mě ten konec světa a klid vyhovoval.

@Leoš Literák: ani jedno z obou výše uvedených nesplňuje tvoje požadavky jako písek, Aquapark, 11 hodin jízdy.

0 Citovat

No, bude to hnusné co napíšu, ale po dvou dětech nemohu jinak a budu se opakovat. 

S malýma dětma je nejlepší jet někam do Jižních Čech k rybníku. Bez ironie. Jim je u prdele, jestli se cáchají v moři nebo v blaťáku, zato vám (i okolí) nebude u zadele jestli budou v autě dělat hodiny vyrvál v autě (letadle, vlaku, autobuse...), jestli někde budete muset komunikovat italsky až si píchnou něco do nohy a tak dále a tak dále. 

Vyzkoušel jsem všechny dopravní módy, včetně dvou týdnů na kole na cyklostezce a spaním po kempech (to byla snad největší dřina), ale když jsou malý tak fakt relax, klidně 4* lepší hotel, ale někde tady, kde jsem za pár hodin doma. Nebo Slovensko. 

Ušetříte nervy sobě i okolí :-) a za pár let se vám to vrátí, až pojedete s většími potomky třeba punkově napříč světem. 

 

 

 

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Díky Mikire za náměty, zkusím tvůj příspěvek někdy analyzovat. Vlak k Splitu 21 hodin? Brrr. Zajímavější je ten autobus, odjezd odpoledne, příjezd dopoledne. Vzhledem k plánovaným přestávkám je tato cesta docela OK. Ale ty autobusy, to není stavěné pro mých 190 cm. V Peru jsem jel přes noc v luxusním buse s vlastním lehátkem (nebylo lie-flat) a stejně jsem neusnul.

U Jancury si muzes booknout luzkove kupecko.

Jinak dej sanci tem chorvatskym ostrovum. Ja vsude doporucuji Dugi Otok. Pro suchozemce to je samo o osobe ostrov na tydenni pruzkum. Od peknych plazi, utesu, majaku, nekolik jeskyni i pri hladine more, vraky lodi, opustene bunkry. Jen s temi akvaparky to je na vsech ostrovech trochu potiz..

0 Citovat

Moje děti nejsou zase tak malé, už jsou náct. Takže věř mi, poznaji rozdíl mezi rybníkem a mořem :-D

Akvapark je super, že se tam mohou vyblbnout. Možná by stačil aspoň nějaký v okolí, kam se dá dojet. Bazén je zase fajn, když chtějí blbnout s monoploutví, nebo když se v moři nedá plavat (třeba vlny).

0 Citovat

Autobusem  bych do Chorvatska moc jet nechtel a to jsem se najezdil treba Crikvenicu hodne casto z Tourbusem   a jako ridic jsem jel i Spanelsko  ,Sicilii  , nebo treba i Maroko  Dneska maximalne  ten Cork -Dublin  coz je  250 km,  po jizni Americe jsem taky jezdil hodne  autobusy i po USA ,. dneska mam fakt cestovani buse nejmene oblibene ,mozna i pro pomerne hodne  nehod  prave pri tech nocnich prejezdech ,asi profesni problem ,jako piloti CSA co leteli Ryanairem  a zjevne byli nervozni  jak si pilot Ryanairu pocinal pri pristavani  -) 

Nevidim nic spatneho ani  na tech  21 hodinach ,predpokadam  zakoupeni lehatka   soukromeho kupe pro  4  Za cenu 3272 Kc za jednu cestu  Koukal jsem na Smartwings  ten ma za podobnou cenu  1 letenku jednim smerem  Tim autem nevim jak to vyjde  ,neznam poplatky za mytne atd ,, ale asi se ani nemusi pres Rakousko ,ale  treba k Balatonu   nebo noc na Plitvickach  a pak  uz primo ne do Rijeky a po magistrale ale  primo do Splitu  Mozna se na ten vlak divam trochu i pohledem ze v CR bych si musel auto pujcit a  taky me uz proste soferina nebavi   Busem pres noc je nasledujici den clovek dobity a stejne pak den prospi  ,,myslim ,ze ve vlaku se da  pohodlne  prospat  Naposledy jsem jel nocnim luzkovym vlakem ( nebo lehatkovym ) kupe jsem meli pro sebe  s  Prahy do Krakowa  a bylo to v pohode ,Kdysi davno jsem absolvoval  takovou cestu  do Bulharska    Sami to Chorvatsko letos tim  Rg,J zavazujeme  Z Dublinu jsem koukal v cervnu Split i  Dubrovnik  kolem 100 euro zpatecni  na osobu jen s prirucnim  tak mam o cem premyslet , z Prahy je  zpatecka Ryanairem  za polovinu ,ale jen Zadar 

0 Citovat

Teplé moře do 11 hodin autem ?? To dle mého neexistuje ..

Pokud směr Chorvatsko spíš bych pouvažoval to rozdělit.....akvaparky v Maďarsku (Sarvár či Zalakaros) pro náctileté děti naprostý ideál případně Slovinsko (Laško).

0 Citovat

Standa napsal(a):

 

U Jancury si muzes booknout luzkove kupecko.

Jinak dej sanci tem chorvatskym ostrovum. Ja vsude doporucuji Dugi Otok. Pro suchozemce to je samo o osobe ostrov na tydenni pruzkum. Od peknych plazi, utesu, majaku, nekolik jeskyni i pri hladine more, vraky lodi, opustene bunkry. Jen s temi akvaparky to je na vsech ostrovech trochu potiz..

Vidis to neni spatny napad ja znam v oblasti  Zadaru  prave ten Murter ,pak na opacne strane Petrcane  na Kornatech jsme byli pujcenym clunem  sami na den  jinak pak jsme jeli pres Pag autem ale Dugi Otok neznam    Dostupnost ze Zadaru  ? a mas tip na konkretni misto tam ? Na to ubytovani ?  Mrknu na to pak by se dal vyuziit i ten let z Prahy do Zadaru Ryanairem  

0 Citovat

Pokud Chorvatsko, tak určitě ostrovy-na severu Ugljan a Pašman, krátký trajekt ze Zadaru, lidí málo, ideálně s (půjčeným) člunem-výlety na Dugi Otok. Kornati, šnorchlování u vraku, opakovaně delfíni... 

0 Citovat

Tip na ubytko tam nemam, protoze tam jezdim plachtit.

Urcite tam bude kazdou chvili plout trajekt Zadar - Sali. Za smesne penize.

Az ted jsem cetl ze se jedna o pubertaky, tak je mozny, ze se tam budou nudit. Ale muze to tam byt pekna aktivnejsi dovolena. Uz jsem tu nekde drive psal tipy,co tam videt:

Neofiko pousti na nejvyssi majak na Jadranu, Veli Rat. U nej je i kemp a pekne oblazkove plazicky. Nedaleko (uz to chce lod) je vrak obchodni lodi Michele z roku 1984. Super snorchlovacka, protoze je na hladine.

Pekna plaz Sakarun,

Namorni bunkry u Dragove nebo Bozavy,

Plaz Veli Zal,

Nadherna jeskyne Golubinka Sea,

Utesy Telascica,

Jezero Mir.

Jeste tam je jedna jeskyne ve vnitrozemi a jake tam jsou vesnice netusim, na Dugi Otok jsem plul kvuli vyse uvedenemu.

Par fotek ze zari. Majak Veli Rat, ta jeskyne a utesy Talascica.


fb-img-1616528000019.jpg
fb-img-1616527900713.jpg
fb-img-1616527910088.jpg
fb-img-1616527931434.jpg
fb-img-1616527975452.jpg
fb-img-1616527985131.jpg
fb-img-1616527942079.jpg

0 Citovat

A jako adrenalinovku zkusit s plachetnicí podplout ten most mezi Ugljan a Pašman 😁

0 Citovat

Jojo.. Na mensich to je sranda. Jeste vetsi to byla pred rozsirenim pruplavu, v proudu a jeste s velkou lodi v protismeru :)

Ale vetsinou ted jezdim s lodema kdy to musim obeplouvat. To je opruz :D

0 Citovat

@ divan  presne pro tohle co pises chceme na ten Rukavec na Visu jet ,ja uz to tam mel drive jednou zabukovane ale neco do toho  vlezlo a museli jsme to zrusit  O Solte jsem jen slysel  ze je trosku opomijena  ( je to logicke  kdyz ma konkurenci v Hvaru, Bolu  a zrejme i v tom Visu  )

@ Ahmade , tak jak s tebou vetsinou souhlasim  ,tak tentokrat s temi detmi ne  Mam dve dcery obe dost spartansky vychovane  uz od 3 resp 5 let  poradne lyzovani v Tatrach ,pozdeji  po zacatcich zavodeni  bydleni v obytne Avii na parkovisti u lanovky na Hintertux  ,prvni cesta na Balaton starasi 4 ,mladsi  2 jsme nechali jeste doma ,o rok pozdeji uz Chorvatsko  Nejsem zastance  litani s miminama , ani treba do 2 let ale pak kolem tech 3 let  a pozdeji to uz to celkem jde Ja sam byl vychovan k cestovani o mala ,poprve jsem byl u more v 8 letech u Baltu ,tehdy nebylo zvykem tak moc jezdit ,ale pak uz taky Chorvatsko  a v 68  a 69 uz dve 3 tydenni cesty s rodici se stanem a  autem po Evrope 

@ Standa  no koukal jsem na ubytko na  tom Dugi Otoku moc  me nenadchlo jak cenove tak podminkama a z fotek je na me prilis  zarezanych zalivu  U toho Veli Ratu jsem neco nasel ,ale jde nam hlavne o koupani  Porad asi spis vitezi  ten Vis 

@ Ima tak jak s tebo taky vetsinou souhlasim  tak tentokrat ne   Chorvatsko teple more je zcela urcite  (i kdyz ja mam miru pro tepleho more posunutou koupanim v Irsku ) no a ten Split udelas autem za 11 hodin v pohode a sever jeste  driv  

0 Citovat

Mikire, ty jako důchodce či nezaměstnaný, máš jiné preference ohledně času, než já. 

 Díky za tipy a fotky, mrknu na to.

0