Zakladam nove vlakno pre tych, co si kupili zlate clenstvo od Accoru, kde sa mozeme podelit o skusenosti z hotelov, kam sa oplati ist vyuzit clenstvo a kam nie. (Som si vedomy, ze existuje velmi podobne vlakno o clenstve v program Accor Plus, tam je to vsak zamerane na akcie pre ziskanie clenstva, tu by som chcel riesit zazitky z pobytov s uz ziskanym clenstvom.)   Takisto ak mate tipy, ktore hotely skryvaju "sweet spots", t.j. velky rozdiel medzi rezervovanou izbou a dalsou kategoriou, na ktoru vas upgradnu, sem s tipmi. Pripajam svoje skusenosti z niekolkych hotelov Accor, vzhladom na epidemiu ich je omnoho menej nez bolo planovane:   januar 2020 - Fairmont Kyiv Rezervovana izba Gold King City View za 210 eur v ramci 40% zlavy na Black Friday. Automaticky upgrade na Junior Suite, bez otazok velmi skory prichod (10.00) a neskory odchod (19.00) - salonik a jeho sluzby sme mohli vyuzivat az do uplneho konca, cize sme ho de facto mali takmer 2 cele dni. Darcek na uvitanie - velka plnohodnotna narodeninova torta a flasa sektu. Lounge - este fungoval, bolo pred coronou: fakt velky vyber alkoholu, asi 10 druhov vin (personal sa vyznal a vedel dobre poradit) a takisto velmi siroky vyber kvalitneho tvrdeho. Jedlo takisto pestre, urcite postacujuce na plnohodnotnu veceru. Dezerty boli tiez skvele. Salonik je obrovsky, s dobrym vyhladom na Dneper a Parkovy most, boli sme v nom vacsinou sami (bol vikend). Jedina nevyhoda bola, ze sa otvaral dost neskoro (myslim o 16 alebo 17 hod), takze neskory obed si tam nedate. Bol zatvoreny aj pocas ranajok, tie sa podavali pre vsetkych v hlavnej restauracii. Verdikt: jednoznacne odporucanie, hlavne ak je promo 30 alebo 40% dole. Ked sa znova rozlieta Kyjev, bude to velke lakadlo.   marec 2021 - Fairmont Dubai Rezervovana 1-Bedroom Suite (170 eur na noc za dvoch s ranajkami), neskorsi odchod po 14.00 bez problemov, automaticky upgrade na apartman s dvomi spalnami, takze sme kazdy mali vlastnu spalnu, vlastnu kupelnu a este jednu spolocnu obyvacku s jedalnou. Cele to malo vyse 100 m2, parada. Darcek na uvitanie bol nejaky mensi kolac, ale fakt dobry. Prijemne prekvapil welcome drink, ked ponukli JW Black Label. Jedinym sklamanim bola absencia turndown servisu, ale v principe ani nemali co robit, pretoze konfiguracia postele pocas dennych a nocnych hodin bola rovnaka. Lounge - salonik zial zatvoreny (co vysvetluje aj tu cenu za izbu). Odskusana aj sluzba Fairmont Fit, kde vam na izbu donesu botasky na cvicenie do posilky, takze sa nemusite potit vo svojich vlastnych, v ktorych chodite do mesta. Najprv mi tvrdili, ze sluzba je za nejaky poplatok, ale nakoniec nam nic neuctovali, tak neviem. Verdikt: celkom spokojnost, ak chcete ist na par dni do downtownu a neplanujete more. Vyhlad z bazena je priamo na panoramu downtownu.   marec 2021 - Movenpick Jumeirah Beach Rezervovana Exec King Seaview Room 230 eur na noc za dvoch s ranajkami a salonikom. Ako darcek na uvitanie na izbe velmi pekne nadizajnovany vyber dezertov a velka flasa s vodou. Velmi skory check-in (09.00) a neskory check-out (17.30). Podla pravidiel programu sme mali narok na upgrade na Exec Suite, ale ten nedali s vyhovorkou, ze maju plno. Ukazal som im v ich vlastnom systeme, ze maju min. 3 volne apartmany a siel som to riesit priamo s ich jordanskym manazerom recepcie. Ten najprv, ze cenovy rozdiel medzi beznou izbou a apartmanom je prilis velky a ze musime doplatit 50% rozdielu ceny (!!!) a potom prehodil, ze tie apartmany v systeme su vlastne uz rezervovane ale ze hostia este neprisli a system ich ukazuje ako volne, lebo este neboli vyplatene... ano urcite. Proste typicke spravanie prasiveho araba ako niekde na bazare, len tento bohuzial nejakou chybou v systeme postupil na riadiacu poziciu v hoteli. Tato skusenost ma zaroven inspirovala k zalozeniu tohto vlakna, aby sme pozdielali skusenosti kam ist a comu sa radsej vyhnut (ten ťavojeb z recepcie sa mi pocas natahovania stihol pochvalit, ze na hoteli ma troch platinovych clenov a ani im nedal apartman). Lounge: oficialne je zatvoreny, ale v skutocnosti ho kvoli covidu prestahovali z najvyssieho poschodia do restauracie hned vedla bazena, co je podla mna este praktickejsia konfiguracia nez bola povodna. Stoji cca. 60 eur na izbu na den a obsahuje 2 hod. afternoon tea (canapes miniburgre + kolace + nealko) a potom 2 hod. vecer 2 jednoduchsie jedla, 2 salaty + dezerty + nealko a celkom dobry vyber alko. Jedla neboli nic extra, ale ponuku aspon obmienali. Z alkoholu ponukali pivo, 4 vina (sumive, biele, rose a cervene) a vsetky zakladne tvrde - vodka, rum, 2 druhy whiskey a Henny VS. Tych 60 eur na den za dvoch sa moze zdat na prvy pohlad vela, ale na bare stoji pivo 8 eur, pohar vina 10 a konak 13 eur, tak ono sa to rychlo vrati, ani sa nemusite velmi snazit :)) Treba podotknut, ze obsluha v saloniku bola senzacna a velmi rychla. Ziadne natahovanie casu, aby ste skonzumovali menej, nemali najmensi problem vam pred skoncenim doniest stvority konak, dokonca sami chodili informovat, ze uz budu zatvarat, ci este nechceme doliat alebo nech si este ideme vziat nejake jedlo.... Ranajky sa podavali v hlavnej miestnosti a boli fakt dobre, o niekolko tried vyssie nez vo Fairmont Dubai. Verdikt: Hotel celkom v pohode, lokalita skvela, kazdy clen personalu, s ktorym sme mali interakciu, bol na jednotku, ani jedna zla skusenost. Cele pokazil ten kkt z recepcie ktory tam ma dost velke pravomoci, preto sa tam urcite nevratim. Nenavidim, ked mi klamu a robia zo mna debila, navyse ked zije z mojich penazi.   Na tento rok mam este jednu letenku na tyzden do emiratov. Ak mate niekto skusenosti z inych hotelov, budem rad za tipy; nemusi to byt len Dubaj, ale aj Abuzabi alebo Adzman. Spolieham na Davida a Lukasa, ti to tam myslim maju s Accorom dost pobehane :)  .

Realne ziskane benefity s Accor All Gold

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Zakladam nove vlakno pre tych, co si kupili zlate clenstvo od Accoru, kde sa mozeme podelit o skusenosti z hotelov, kam sa oplati ist vyuzit clenstvo a kam nie. (Som si vedomy, ze existuje velmi podobne vlakno o clenstve v program Accor Plus, tam je to vsak zamerane na akcie pre ziskanie clenstva, tu by som chcel riesit zazitky z pobytov s uz ziskanym clenstvom.)

 

Takisto ak mate tipy, ktore hotely skryvaju "sweet spots", t.j. velky rozdiel medzi rezervovanou izbou a dalsou kategoriou, na ktoru vas upgradnu, sem s tipmi. Pripajam svoje skusenosti z niekolkych hotelov Accor, vzhladom na epidemiu ich je omnoho menej nez bolo planovane:

 

januar 2020 - Fairmont Kyiv

Rezervovana izba Gold King City View za 210 eur v ramci 40% zlavy na Black Friday. Automaticky upgrade na Junior Suite, bez otazok velmi skory prichod (10.00) a neskory odchod (19.00) - salonik a jeho sluzby sme mohli vyuzivat az do uplneho konca, cize sme ho de facto mali takmer 2 cele dni.

Darcek na uvitanie - velka plnohodnotna narodeninova torta a flasa sektu.

Lounge - este fungoval, bolo pred coronou: fakt velky vyber alkoholu, asi 10 druhov vin (personal sa vyznal a vedel dobre poradit) a takisto velmi siroky vyber kvalitneho tvrdeho. Jedlo takisto pestre, urcite postacujuce na plnohodnotnu veceru. Dezerty boli tiez skvele. Salonik je obrovsky, s dobrym vyhladom na Dneper a Parkovy most, boli sme v nom vacsinou sami (bol vikend). Jedina nevyhoda bola, ze sa otvaral dost neskoro (myslim o 16 alebo 17 hod), takze neskory obed si tam nedate. Bol zatvoreny aj pocas ranajok, tie sa podavali pre vsetkych v hlavnej restauracii.

Verdikt: jednoznacne odporucanie, hlavne ak je promo 30 alebo 40% dole. Ked sa znova rozlieta Kyjev, bude to velke lakadlo.

 

marec 2021 - Fairmont Dubai

Rezervovana 1-Bedroom Suite (170 eur na noc za dvoch s ranajkami), neskorsi odchod po 14.00 bez problemov, automaticky upgrade na apartman s dvomi spalnami, takze sme kazdy mali vlastnu spalnu, vlastnu kupelnu a este jednu spolocnu obyvacku s jedalnou. Cele to malo vyse 100 m2, parada. Darcek na uvitanie bol nejaky mensi kolac, ale fakt dobry. Prijemne prekvapil welcome drink, ked ponukli JW Black Label. Jedinym sklamanim bola absencia turndown servisu, ale v principe ani nemali co robit, pretoze konfiguracia postele pocas dennych a nocnych hodin bola rovnaka.

Lounge - salonik zial zatvoreny (co vysvetluje aj tu cenu za izbu).

Odskusana aj sluzba Fairmont Fit, kde vam na izbu donesu botasky na cvicenie do posilky, takze sa nemusite potit vo svojich vlastnych, v ktorych chodite do mesta. Najprv mi tvrdili, ze sluzba je za nejaky poplatok, ale nakoniec nam nic neuctovali, tak neviem.

Verdikt: celkom spokojnost, ak chcete ist na par dni do downtownu a neplanujete more. Vyhlad z bazena je priamo na panoramu downtownu.

 

marec 2021 - Movenpick Jumeirah Beach

Rezervovana Exec King Seaview Room 230 eur na noc za dvoch s ranajkami a salonikom. Ako darcek na uvitanie na izbe velmi pekne nadizajnovany vyber dezertov a velka flasa s vodou. Velmi skory check-in (09.00) a neskory check-out (17.30). Podla pravidiel programu sme mali narok na upgrade na Exec Suite, ale ten nedali s vyhovorkou, ze maju plno. Ukazal som im v ich vlastnom systeme, ze maju min. 3 volne apartmany a siel som to riesit priamo s ich jordanskym manazerom recepcie. Ten najprv, ze cenovy rozdiel medzi beznou izbou a apartmanom je prilis velky a ze musime doplatit 50% rozdielu ceny (!!!) a potom prehodil, ze tie apartmany v systeme su vlastne uz rezervovane ale ze hostia este neprisli a system ich ukazuje ako volne, lebo este neboli vyplatene... ano urcite. Proste typicke spravanie prasiveho araba ako niekde na bazare, len tento bohuzial nejakou chybou v systeme postupil na riadiacu poziciu v hoteli. Tato skusenost ma zaroven inspirovala k zalozeniu tohto vlakna, aby sme pozdielali skusenosti kam ist a comu sa radsej vyhnut (ten ťavojeb z recepcie sa mi pocas natahovania stihol pochvalit, ze na hoteli ma troch platinovych clenov a ani im nedal apartman).

Lounge: oficialne je zatvoreny, ale v skutocnosti ho kvoli covidu prestahovali z najvyssieho poschodia do restauracie hned vedla bazena, co je podla mna este praktickejsia konfiguracia nez bola povodna. Stoji cca. 60 eur na izbu na den a obsahuje 2 hod. afternoon tea (canapes miniburgre + kolace + nealko) a potom 2 hod. vecer 2 jednoduchsie jedla, 2 salaty + dezerty + nealko a celkom dobry vyber alko. Jedla neboli nic extra, ale ponuku aspon obmienali. Z alkoholu ponukali pivo, 4 vina (sumive, biele, rose a cervene) a vsetky zakladne tvrde - vodka, rum, 2 druhy whiskey a Henny VS. Tych 60 eur na den za dvoch sa moze zdat na prvy pohlad vela, ale na bare stoji pivo 8 eur, pohar vina 10 a konak 13 eur, tak ono sa to rychlo vrati, ani sa nemusite velmi snazit :)) Treba podotknut, ze obsluha v saloniku bola senzacna a velmi rychla. Ziadne natahovanie casu, aby ste skonzumovali menej, nemali najmensi problem vam pred skoncenim doniest stvority konak, dokonca sami chodili informovat, ze uz budu zatvarat, ci este nechceme doliat alebo nech si este ideme vziat nejake jedlo.... Ranajky sa podavali v hlavnej miestnosti a boli fakt dobre, o niekolko tried vyssie nez vo Fairmont Dubai.

Verdikt: Hotel celkom v pohode, lokalita skvela, kazdy clen personalu, s ktorym sme mali interakciu, bol na jednotku, ani jedna zla skusenost. Cele pokazil ten kkt z recepcie ktory tam ma dost velke pravomoci, preto sa tam urcite nevratim. Nenavidim, ked mi klamu a robia zo mna debila, navyse ked zije z mojich penazi.

 

Na tento rok mam este jednu letenku na tyzden do emiratov. Ak mate niekto skusenosti z inych hotelov, budem rad za tipy; nemusi to byt len Dubaj, ale aj Abuzabi alebo Adzman. Spolieham na Davida a Lukasa, ti to tam myslim maju s Accorom dost pobehane :)

0

Super na zavzpomínání :) já měl vše přes upgrade a vždy s přístupem do salónku, až na výjimku v nějakém Pullmanu v Dubaji Creek...


Pullman New Delhi Aerocity

Měl jsem rezervovaný standardní pokoj pod pokojem s přístupem do salónku, nakonec mi dali 2x nebo 3x up a šel jsem do nejlepšího suite. Nebylo o čem :)

Salónek top. Všechny speciální pokrmy nám obsluha popsala a vysvětlila z čeho jsou atd. Bufety ráno i večer včetně nejrůznějších drinků. Zůstali jsme tady až do večera, odlet jsme měli kolem 22h, a oželili salónek raději :D

Smutný je jen to, že je v Indii :)

Kuala Lumpur Sofitel Damansara

Mají tady jen standard a pak už pokoje s přístupem do lounge, takže asi nejlepší poměr cena výkon, kdy za 1 500 Kč dostaneš prvotřídní 5* luxus :) Ranní bufety, afternoon tea a na večer coctail evenings s teplým bufetem taktéž.

Pullman v Kuala Lumpur

Na můj vkus moc monstrózní hotel, ale salónek ušel. Krásný výhled a jídlo odpovídalo 5* :)

V KL jsem byl ještě v nějakém Novotelu v centru. Poprvé bída, ale po druhé už zavřeno, protože se salónek rekonstruuje. Uvidíme co se z toho stane.

Novotel Denpasar Airport (Bali)

Za mě naprostý klídek a oddych na noc před odletem. Salónek pokulhával a ani neservírovali snídaně. Na oplátku mi je dali zdarma dole v bufetové části. Co se lounge a nějakého luxusu týče, nedá se o něm moc mluvit, ale propojení s terminálem a pravá balijská relaxační nálada to zplna vynahradí.

Taipei Novotel

Naprosto famózní salónek. Výhled na letištní plochu a dráhy, obědový bufet... Nebylo vůbec co vytktnout.

Když jsme měli up do suite, tak jsme odcházeli také nadšení.

Sem se chci určitě ještě vrátit, přirostl mi k srdci.

Fairmont Makati - Manila

Přesně co očekáváš od Fairmontu, to obdržíš. Profesionální přístup. lounge na skvělé úrovni od jídel po pití a všude na tebe dýchá až kýčovitý luxus. Myslím, že bych si zvykl, ale raději si velebím v Sofitelu :D

Ještě si tak vzpomínám, že na Platinum mi v Basileji Novotel dali zdarma minibar, ale to jsem zjistil až při placení na checkoutu :)

Určitě dík za tip na Kyjev, ozkoušíme, někdy.

0 Citovat

Moje oblíbené téma na Flyertalku :)

Leden 2020 - MGallery The Phoenix Hotel Yogyakarta , Indonésie

Úžasný hotel obecně - pokoje, bazén, špičkové snídaně. Upgrade jsem nevyužil, protože jsem cestoval s kamarádem a TWIN ve vyšší kategorii neměli. Ale kdybychom chtěli, tak vyšší kategorii s jednou postelí bychom dostali.

Malý talíř a ovoce na uvítanou, drink voucher na skvělé koktejly. V kombinaci s jejich happy hour to bylo skvělé odpoledne v muslimské zemi.

 

Leden 2020 - Mercure Jakarta Sabang , Indonésie

Dobrá lokalita v centru. Malý talířek s minidezerty na uvítání. Drink voucher jsme dostali, ale hotel nepodává alkohol. Takže jsme si dali skleničku pomerančového džusu a po dvou minutách "bar" zase opouštěli.

 

Únor 2020 - Sofitel Varšava, Polsko

Hotel byl hodně plný, takže věřím, že neměli žádný volný pokoj na upgrade (zdvořile jsem se zeptal na recepci na možný upgrade). Na pokoji žádný welcome gift. Drink voucher jsem dostal a vyměnil za skvělý koktejl v lobby baru.

 

Prosinec 2020 - Nungwi Dreams by Mantis Zanzibar , Tanzánie

Krásný hotel na konci prašné cesty s příšerným managementem. Chvílema jsem měl chuť na ně začít křičet, na co si to za těch USD 200 / noc hrajou. Upgrade žádný, drink voucher žádný (ani po urgenci, prý není nárok). Před příjezdem chtěli emailem poslat údaje o kreditní kartě, přestože byla rezervace zaplacená dopředu.

A la carte jídlo v restauraci příšerné a příšerně drahé (to "swahili kuřecí curry" na fotce stálo USD 14). Celkově jsem měl pocit, že tenhle resort pro cestovky vůbec nezapadá do ostatních Accor zážitků. Po stížnosti na Accor jsem dostal 2000 bodů...


yogya-b68205f86395bfc3928b290845158a6c6d559db2.jpg
phoenix-7df45d53df6c46184e70b9f0c525747ea5a5633e.jpg
jakarta-3bb6e10135af743bf461ca039b2c04a7837e7da6.jpg
nungwic.jpg

0 Citovat

Vyskusali sme dalsi z hotelov v ponuke Accor, tentoraz Mercure Rome Colosseum Centre v Rime, pridavam nas zazitok:

Status: Gold

Rezervacia: 2 izby najnizsej kategorie za nadherne covidovych 107 eur/noc bez ranajok a dani. (pred covidom pytali takto v lete vyse 300 eur za izbu)

Upgrade: Prvu izbu upgradli na jednoznacne najlepsie, co v hoteli ponukaju: rohova izba na najvyssom poschodi s panoramatickym vyhladom na Koloseum a okolite mesto. Druhu izbu upgradli na obycajnu izbu s vyhladom na Koloseum na druhom najvyssom poschodi. Izby boli aj s usmevom nachystane v case prichodu o 8.30 rano! Neskory check-out sme vzhladom na ranny odlet domov nepytali, ale mam pocit, ze by nebol problem. 

Welcome drinky: Automaticky sme dostali poukazky, ktore sme mohli vyuzit v bare na streche. Tam boli rovnako velkorysi - mohli sme si vybrat hocico z napojoveho listka, kde sa koktejly pohybuju od 10 do 12 eur a alkoholom rozhodne nesetrili.

Darcek na uvitanie: Nekonal sa ziadny, ale vzhladom na vsetky vyssie uvedene benefity a neskutocne mily pristup by mi bolo trapne im volat, ze mi do izby zabudli polozit tanier s ovocim alebo sladkostami :)

 

Celkove hodnotenie: Izby su kvalitne, no skor male a nicim luxusne (apartmany hotel nema), urcite nie su hlavnym tahakom hotela. Tym je bazen s barom a lehatkami na streche hotela, z ktoreho je paradny vyhlad na Koloseum, ktore mate 5 minut peso. Tato akvizicia sa Accoru fakt podarila. Druhou hlavnou devizou je personal. Za cely vikend sme tam nestretli jedineho zamestnanca, z ktoreho by sme nemali vynikajuci dojem. Vsetci mili a ochotni vyhoviet individualnym poziadavkam. Chalan, co ma na starosti bar, ide kompletne prekopat vinnu kartu, preto sa potrebuje zbavit sucasnych vin a dava ich za vybehove ceny. 30 eur za flasu Franciacorty alebo 20 za flasu kvalitneho Traminu z Dolomitov je na na rooftop bar 4* hotela s vyhladom v centre Rima doslova neuveritelna cena. Ranajky na hoteli sme neriesili, podla recenzii su skor slabsie a naokolo je plno miest, kde sa da ranajkovat autentickejsie a lepsie.

Za mna 100 % odporucanie na navstevu, hlavne kym su este mesto a hotel poloprazdne. Nizsie pridavam fotky, jednu s vyhladom z bazena a druhu nocny vyhlad z izby :)


img-20210607-wa0012.jpg
img-20210606-wa0001.jpg

0 Citovat

červen 2021 - Novotel Bucharest City Center

Status: ALL Gold
Rezervace: Superior room (nejnižší kategorie, cena € 50 / noc)

Upgrade: ano, do Executive room s Nespresso a minibarem zdarma (cola, voda, pivo, arašídy, čokoláda, pringles); velikostí podle mě srovnatelný se Superior, za normálních okolností by v ceně byla i lounge, hezký výhled z 10. patra na parlament; cena za noc bývá skoro dvojnásobná.

Voucher: ano, vyměnil jsem za skleničku vína
Dárek: ne, ale minibar zdarma to vynahradil...

Takhle by to mělo fungovat. Upgrade bez řečí a připraven dopředu, dokonce jsem poprvé dostal kartičku ve zlatém "ALL Gold" obalu. Personál velmi milý. Hotelové vybavení už hodně pamatuje, ale je vidět, že je vše dobře udržované. Bazén byl kvůli Covidu zavřený. Rozhodně bych příště rezervoval znovu.

0 Citovat

Jun 2021 - Mercure Kyiv Congress

 

Status: ALL Gold

Rezervacia: Standard room (najnizsia kategoria, 50 €/noc bez ranajok)

Upgrade: Ano, o 2 urovne vyssie na Deluxe Room, ktora je vacsia nez standard. Skory check-in bez problemov, personal mily a na urovni. Izba velmi fajn, velkost 27 m2, vsetko nove a premyslene do detailov, hlavne velmi kvalitna sanita v kupelni.

Welcome drinky: Poukazky sme dostali automaticky pri check-ine. Na vyber nealko, pivo alebo gruzinske house wine. Nebolo o com: jedno biele Tsinandali a jedno cervene Saperavi, obe boli vynikajuce.

Darcek na uvitanie: Priniesli az neskor k veceru, bol to celkom slusny ovocny tanier. Za mna urcite lepsie nez sladkosti, o to viac, ze som ho nasiel na izbe po navrate z hotelovej posilky, takze nacasovanie bolo dokonale.

 

Suhrn: Moderny a novy hotel, pomer cena/vykon velmi priazniva. Nevyhodou je lokalita, do centra je to asi 10 min. taxikom. Naokolo v pesej vzdialenosti nie je nic zaujimave, preto na prvu navstevu mesta skor nie. Bud pre niekoho, kto uz pozna Kyjev a chce skusit nieco nove, alebo ak potrebujete statusove body a nakombinujete to s dobrou letenkou. Ich velmi dobre hodnotene ranajky sa nam zial nepodarilo absolvovat, mali sme ranny odlet z Borispolu.


img-20210621-wa0055.jpg

0 Citovat

červenec 2021 - Mercure Bologna Centro

Status: ALL Gold
Rezervace: Standard room (nejnižší kategorie, cena € 53 / noc)

Upgrade: ano, do Executive room s Nespresso a minibarem zdarma (cola, voda, džus, limonáda); pokoj byl rovněž čerstvě renovovaný (drtivá většina pokojů hotelu je před rekonstrukcí, ale tenhle měl už třeba otevírání na kartu, velkou Samsung Smart TV, novou koupelnu).

Voucher: ano, vyměnil jsem za skleničku vína
Dárek: ne

Opět už dopředu připraven pokoj vyšší kategorie, ALL Gold zafungoval jak měl a dostal jsem prakticky nejlepší kategorii + zrekonstruovaný pokoj. Hotel je jinak perfektně umístěný hned u hlavního nádraží. Příjemné je uzavřené parkové atrium.


merc.jpg

0 Citovat

Můžu se zeptat, za kolik a jakou cestou jste si koupili status Gold? Děkuju.

0 Citovat

Stačí si koupit IBIS Business za €60 / rok

https://www.cestujlevne.com/blog...-limitless

Za mě rozhodně skvělá investice, především proto, že Accor má na rozdíl od Hiltonu nebo IHG hotely i v nižších cenových relacích a hustou síť hotelů v Evropě...

0 Citovat

Ještě jeden dotaz k členství Gold - dostanu k tomu nějakou fyzickou kartu, nebo stačí nahlásit při příchodu na recepci členské číslo? díky.

0 Citovat

Členství je spárované s profilem ve věrnostním programu. Hotel by už dopředu měl vědět, že přijede Gold member a připravit se na to. Samotná karta fyzicky kdysi přišla (nevím jestli i nyní chodí, spousta věrnostních programů od toho ustupuje) + gold členství je vidět i v aplikaci v telefonu, kdyby ji chtěl někdo vidět.

0 Citovat

@jonapet - děkuju za komplexní info;)

0 Citovat

Vyzkoušel jsem čerstvě zlaté členství od Accor v bukurešťském Mercure Unirii hotel. Na recepci jsem se s Gold Statusem musel připomenout, upgrade ze standardního pokoje (členská cena 40 € / noc) do pohodlné a prostorné Business Suite (tabulková cena 225 € / noc) poté byl záležitostí minuty.  Následovala omluva, že hotelový bar a restaurace jsou uzavřeny, takže mi namísto voucheru na drink poskytují minibar zdarma - ten byl doplňován denně, převážně nealko nápoji, což mně osobně nevadí, vychlazené džusy, minerálky, čokolády apod. mi přišly vhod. Navíc pikolík chvíli po check-inu klepal na dveře pokoje s mísou čerstvého ovoce a přáním hezkého večera. Snídaně na čtyřhvězdu výběrem spíše podprůměrné, na druhou stranu jsem ve všední ráno byl na snídani jediný host, o víkendu se objevilo pár rumunských párů a rodin. Zdvojené body a extra body za zlaté členství přičteny na účet do 4 dnů od odjezdu.

Potěšil mladý recepční, který při zmínce o Praze začal nadšeně vyprávět, jak pravidelně sleduje Honest Guide Janka Rubeše, že dělá super práci a rád by ho při plánované cestě do Prahy potkal:)

0 Citovat

august 2021 - Mercure Budapest Korona

Koncom leta sme absolvovali mensie turne po hoteloch Accor v Madarsku a Emiratoch, budem tu postupne pridavat skusenosti. Prvym bol Mercure Budapest Korona.

 

Rezervacia: Junior Suite, najvyssia kategoria izieb v hoteli, upgrade tym padom uz nebol mozny. Poziadali sme o skorsi check-in o 12.00, co aj bolo dodrzane. Neskory check-out sme vzhladom na skory odlet nepotrebovali.

 

Welcome drinky: automaticky pri check-ine, mal som dojem, ze ich davali vsetkym bez ohladu na clenstvo a status. Dali sa vymenit v bare/restauracii za pivo alebo lubovolne vino z napojoveho listka. Hotel je celkovo dost zamerany na vino, takze bolo z coho vyberat. 

Darcek na uvitanie: Ihned po prichode na izbu priniesli malu sladku pozornost. Kedze hotel je zamerany na vino a v predchadzajucich recenziach som videl, ze na uvitanie davali flasu vina, trochu sklamanie :) Velke plus za to, ze nam dali voucher na parkovanie zdarma.

Salonik: Funguje iba vecer, myslim ze od 18 do 21 hod. alebo tak nejako. Ma vyclenene vlastne priestory, ktore su teraz kvoli corone zatvorene, preto jedlo a pitie podavaju v hlavnom bare/restauracii, kde vam to nosia k stolu. Jedlo studene narezy a nejake slane pecivo, taky priemer, zabudol som spravit foto. Podla foto zo starsich recenzii bol v povodnom saloniku bohatsi vyber. Napoje podstatne lepsie ako jedlo: 4 druhy celkom dobreho vina, pivo a rozne nealko. Personal je pozorny a vzdy bol poruke, ked ste nieco potrebovali.

 

Suhrn: Klasicky Mercure s dobrou polohou, ktory nijako extra nepotesi ani neurazi. Ak bude dobra cena, nemam problem sa tam vratit. Priplatit za salonika sa oplati, ak ma clovek realne ocakavania. Jeho najvacsou nevyhodou je, ze je funguje iba vecer a nie cely den.


mercure-corona.jpg
mercure-corona-vyhlad.jpg
mercure-corona-izba.jpg

0 Citovat

august 2021 - Fairmont Ajman

 

Rezervacia: rezervovana izba Deluxe Sea View King, hned po prichode upgrade na Junior Suite. S izbou velka spokojnost, obrovska, nova a s paradnym vyhladom. Skory check-in ani neskory check-out sme nepotrebovali, no mal som pocit, ze urcite by s tym nebol problem.

 

 

 

 

Welcome drinky: Poukazky sme dostali automaticky pri prichode, moznost vymenit za alko a nealko napoje alebo koktejly v lubovolnom bare vratane plazoveho baru.

Darcek na uvitanie: Na izbe nas cakala celkom slusna torta:

 

 

Salonik: V tomto Fairmonte zial chyba, inac by to bolo dokonale.

Suhrn: Obrovska spokojnost so vsetkym. Izba a priestory hotela paradne, vlastna plaz, more podla mojho nazoru lepsie ako v Dubaji. Personal na jednotku, presne taky ako od takeho typu hotela ocakavate. Jedinym slabsim miestom boli ranajky, ktore sa velmi nemenili a mohli byt o nieco chutnejsie. Ludia, ktori mali bufetovu veceru hovorili, ze takisto skor priemer, my sme neskusali. Hotel ma este turecku a taliansku restauraciu, chodili sme do tureckej, tak bola fakt dobra, ako Gold sme tam mali zlavu 30%.


fairmont-ajman-izba-1.jpg
fairmont-ajman-izba-2.jpg
fairmont-ajman-izba-3.jpg
fairmont-ajman-izba-4.jpeg
fairmont-ajman.jpg

0 Citovat

září 2021 - Mercure Nerocubo Rovereto (IT)

Status: ALL Gold
Rezervace: Classic room (nejnižší kategorie, cena € 66 / noc)

Upgrade: ano, do Junior Suite (cena € 97 / noc) s velkou designovou koupelnou s vanou, obývacím pokojem se sedačkou a jídelním stolem. Pokoj perfektní a znatelný upgrade oproti klasickému pokoji. Na rozdíl od jiných Mercure v Itálii není v ceně minibar (neperlivá voda 0,5 l stála € 2). Na pokoji rovněž nebyly ani župan ani papuče.

Voucher: ano, vyměnil jsem za skleničku vína, ke které bylo v rámci aperitivo servírováno i malé občerstvení
Dárek: ne

Skvěle umístěný hotel pro přespání po cestě z jihu Itálie směrem na Brenner. Hotel je z hlediska vybavení pokojů a designu spíše na úrovni MGallery, ale pokulhává v servise.


nerocubo.jpg
nerocubo-2.jpg

0 Citovat

říjen 2021 - MGallery Canvas Dubai

Status: ALL Gold
Rezervace: Superior room (nejnižší kategorie)

Upgrade: ne

Voucher: ano, ale až po urgenci; vyměněno na střešní terase za skleničku ne moc dobrého bílého (na výběr pivo / víno)
Dárek: ne

Po loňském úžasném zážitku z MGallery v Yogyakartě byla moje očekávání velmi vysoko. Během check-in ale bohužel můj gold status v rezervaci recepční nezaznamenal, protože o drink voucher jsem si musel říct a když jsem se pak ptal na upgrade, tak ten prý nebyl available.

V případě tohoto hotelu, ale dle mého názoru není tak nutné, protože jsem z webu nepochopil jaký by měl být rozdíl mezi Superior a Executive pokojem (vypadají na fotkách stejně).

Pokoje hezké, ale už se blíží čas na jejich renovaci. V 5* bych očekával na pokoji Nespresso kávovar. Taky nefungovala televize a musel jsem nahánět opraváře.

Do roku 2018 patřil pod značku Melia. Největší lákadlo je střešní bazén s výhledem na dubajskou skyline. Lokalita je so-so, ale v Dubaji stejně musíte všude taxíkem. Snídaně obstojné. Celkově hodnotím jako fajn zážitek, ale asi nemám důvod se vracet.


2110.jpg
2111.jpg
2112.jpg

0 Citovat

Jonapet, Executive izba ma navyse vstup do salonika a mala by byt na vyssom poschodi. Skoda, ze si nezasiel pozriet v akom stave je po covide salonik, ale z toho opisu co si podal ten hotel za to ani velmi nestoji, hlavne ked je v Dubaji na vyber plno inych moznosti :)

 

Co sa tyka upgradu izby, niekedy sa stava, ze natrafis na hlupeho alebo leniveho qqta, ktory nevie alebo nechce vediet, o com hovoris. V takom pripade stoji za to pockat si na druhu zmenu, ci nebude ochotnejsia, resp. cez den ist za veducim recepcie a spytat sa priamo jeho, niekedy to pomoze.

 

Dik za report, pripomenul si mi, ze mam este resty z poslednych ciest, idem hned teraz nieco napisat :)

0 Citovat

September 2021 - Fairmont the Palm, Dubaj

Status: Gold

 

Rezervacia: Po tomto Fairmonte som pozeral velmi dlho, ale ceny zvykne mat masakralne, preto ked Accor spravil akciu zlava 40 %, nebolo o com. Rezervovana Fairmont Gold Sea View Room, dostali sme upgrade asi o tri triedy vyssie na Corner Jacuzzi Palm Sea View Suite. Rozloha 200 m2, na velkom balkone vlastna virivka s vyhladom na Marinu, vlastny komornik na pripadne dalsie poziadavky, strasna pecka. Akekolvek fotky, ktore by som sem dal, sa nepriblizia skutocnosti :)

Dostali sme takisto o nieco skorsi check-in a neskory check-out do 17:00.

 

Welcome drinky: Vyuzili sme za koktejly v plazovom bazene, poukazky sa dali pouzit aj v inych baroch a restauraciach.

 

Darcek na uvitanie: Asi zatial najlepsi, co sme mali. Zlata cokoladova tava s makronkami a maly kolac.

 

 

Salonik: Zial stale zatvoreny kvoli covidu. Namiesto neho podavaju olovrant a lahku veceru v kaviarni na prizemi. To bola najslabsia cast celeho pobytu, bolo tam dost rusno kvoli inym beznym hostom, ziadny bufet; jedlo a pitie nosili k stolu, vecer aj nejake teple snacky, ale nic plnohodnotne, vecer na 2 hodiny podavali alkohol, inac len nealko.

 

Suhrn: Jeden z top hotelov v Dubaji, aj ked uz nie uplne novy. Izba nad ocakavania, personal super, ak bude dobra cena, velmi rad sa tam este niekedy vratim.


palm-izba.jpg
palm-kup.jpg
palm-butler.jpeg
palm-lounge.jpg
palma-tava.jpg

0 Citovat

Zatim jsme nikdy nebyli takhle na hotelove dovolene, vzdycky prevladaly jine veci….ale tohle vypada fakt dobre, to bych i snesla placat se chvili na hotelu😂👍😉.

0 Citovat

September 2021 - Sofitel Dubai The Obelisk

Status: Gold

 

Uplne novy hotel s impozantnou vyzdobou v egyptskom style:

Rezervacia: Rezervovana izba Luxury Club Room Club Millésime Access, upgrade o jednu triedu vyssie na Panoramic Suite. Izba pekna a kvalitna, mne osobne vadila jej dispozicia. Ma takmer 70 m2, ale vratane chodieb je rozdelena na 4 miestnosti, preto posobila celkovo stiesnene a chybal pocit grandiozneho 5* apartmanu. Kupelna bola peckova, velmi velka a pekne navrhnuta, zial, zabudol som ju sfotit. Vyhlad na Burj Khalifa a zapad slnka z vysokeho poschodia patril takisto medzi nezabudnutelne momenty. 

Na poziadanie sme dostali neskory check-out do 18:00, na letisko nam stacilo ist o 20:00, po odubytovani sme mohli bez problemov ostat v saloniku a dat si pred odletom veceru a drinky.

 

Welcome drink: Vymenili sme za koktejly v plazovom bazene, poukazky sa dali pouzit aj v inych baroch a restauraciach.

 

Darcek na uvitanie: Torta a ovocie, vyssi nadpriemer. 

 

Salonik: Nachadza sa na 51. poschodi a myslim, ze je to najvyssie polozeny salonik na svete. Zabera celu plochu poschodia a ponuka panoramaticke vyhlady na kazdu stranu. Fotky nemam ziadne, musite pogooglit :)

Co sa tyka sluzieb, konecne jeden normalne fungujuci salonik bez hlupych vyhovoriek na covid. Funguje od rana do vecera, podavaju v nom ranajky (bufet je mensi ako v hlavnej restauracii, oplati sa hlavne vyberat teple jedla z jedalneho listka, tie boli perfektne), olovrant a veceru. Mozete ho ale navstivit pocas celeho dna a dat si nejaky napoj a asi aj zjest nieco male. Bufet nemaju, jedlo a napoje nosia k stolu, ale personal je velmi pozorny. Vecera nie je plnohodnotna. Vecer podavaju 2 hodiny alkohol, Vyzdvihujem vyborny vyber vin, hlavne cerveneho a sumiveho. Prikladam fotky caju o piatej, veceru som nefotil.

Ak mate izbu Club alebo status, checkin a checkout mozete urobit v saloniku, nemusite stat na recepcii.

 

Suhrn: Hotel je uplne novy, velmi pekny a kvalitny. Pretoze nelezi pri plazi, je asi o polovicu lacnejsi nez hotely v Marine, ale zato ma celkom velky a hlboky bazen. Ak chcete usetrit alebo nepotrebujete mat cely cas more, na par dni je to velmi dobra volba. Nachadza sa medzi letiskom a downtownom, no nie pri dialnici, takze na rozdiel od ostatných hotelov pozdlz tepny Sheikh Zayed Rd je chraneny od hluku. Na mna zanechal vynikajuci dojem, planujem sa vratit.


obelisk-recepcia.jpg
obelisk-psy.jpg
obelisk-recepcia-2.jpg
obeliska-spalna.jpg
obelisk-salonik.jpg
obelisk-salonik-2.jpg
obelisk-obyvacka.jpg

0 Citovat

to vl k, grandiózní pokoje! Blahopřeji k úspěšným upgradeům a vše nejlepší k výročí!

Já se při solo cestování mentálně posunul od předchozího levelu kolem 1000 CZK za pokoj a noc někam k 2500 CZK, ale na Fairmont a Sofitel budu muset v korporátním žebříčku ještě nějakou příčku zdolat :D

Jinak jsem udělal začátečnickou chybu a během akce 500 / 2500 / 3000 bodů (za 1. / 2. / 3. pobyt v minimální délce dvou nocí) jsem udělal jednu rezervaci ve které jsem aplikoval 4000 accor bodů. Tím pádem jsem se o 2500 bodů obral... Sice chyba v přepočtu za €50, ale štve mě to moc.

0 Citovat

Jonapet, dik, tie hotely boli vynimocne, teraz ked si najdem cas, tak budu nasledovat recenzie europskych ibisov :))

 

Tych 2500 bodov velka skoda, mne ich pred par dnami pripisali a cakam, ci sa podari este 3k bodov o par tyzdnov alebo vsetko znova zatvoria...

0 Citovat

Upgrady aut od Europcar cez All Gold:

S All Gold viete ziskat status Elite Privilege od Europcaru na 2 roky (treba vybavit samostatne). Najvacsim lakadlom je upgrade vozidla o 2 triedy vyssie a druhy sofer zdarma. Vyskusane zatial 5x a toto su vysledky:

 

1. Bratislava: rezervovana najnizsia trieda Mini (Toyota Aygo) dostal som Octaviu AT

2. letisko Kalamata: rezervovana trieda Economy (Peugeot 2008), ziadny upgrade, dostal som Punto a vyhovorky o tom, ze vopred nevedeli o statuse (vedeli) a ze nemaju volne auta (stali im na parkovisku pri vyzdvihnuti aj pri vrateni). Neodporucam.

3. Bratislava: rezervovana najnizsia trieda Mini (Toyota Aygo) dostal som Fabiu Combi AT

4. letisko Flores, Azory: rezervovana trieda Economy (Renault Clio), dostal som Ford Focus Combi diesel. Bol trochu starsi, sami navrhli, ze ho mozem prist na druhy den vymenit za novy Nissan Juke diesel, ktory sa im ma uvolnit, ale neriesil som to, nechal som si Focusa. Rezerovane v ramci akcie od Accor, za tento najom by som mal dostat 1500 reward points od Accoru.

5. letisko Lisabon: rezervovana trieda Economy (Renault Clio), dostal som velku kravu Peugeot 5008 diesel. 

 

Upgrady v ramci vernostneho programu teda naozaj funguju, tu Bratislavu by som za normalnych okolnosti neskusal, ale svoje auto som mal v oprave, riesil som to ako nahradne vozidlo a bol som aj sam zvedavy, ci ten program funguje tak ako ma - status som si vybavil len mesiac predtym :)

Navyse po tretom prenajme v ramci kalendarneho roka ziskavate zdarma prenajom auta na vikend (3 dni, trieda compact alebo intermediate, neviem presne, ale nie je to najmensie auto). Vikend zdarma mi prisiel na mail par dni po skonceni 3. najmu a plati 1 rok.

Po piatom prenajme v ramci kalendarneho roka by mala byt zlava 30 eur na dalsi prenajom.

Za kazdy prenajom je 250 bodov Accor + pripadne dalsie body, ak je rezervovane pocas akcie.

0 Citovat

september 2021 - ibis Budapest Citysouth

 

Status: Gold

Zastavka doslova len na prenocovanie na par hodin, lebo nam meskalo lietadlo z Dubaja a nechcelo sa mi soferovat nadranom domov.

 

Rezervacia: Rezervovana zakladna izba s manzelskou postelou, po otazke na recepcii, ci mozeme dostat vacsiu izbu, sme hned dostali Family Room, co su vlastne dve spojene spalne. Aspon sme mali kde zlozit veci :) Treba vsak povedat, ze aj zakladna izba je na ibis dost velka (20 m2) a ma aj balkon. Budovat vyzerala ako byvaly intrak alebo ubytovna.

 

Welcome drinky: Pri prichode o 3 rano sa sami spytali, ci chceme hned teraz alebo rano. Vzali sme dva pohare madarskeho cerveneho, po ktorom sme hned zaspali. Rano sa nas druha zmena proaktivne opytala, ci chceme na cestu kavu a spravili na dve latte (ranajky sme nemali).

 

Darcek na uvitanie: Ziadny, rezervovali sme to na poslednu chvilu a o 3 rano som to s nimi ani neriesil. Ale ked som spytal, do ktorej rano je bezplatne parkovanie na ulici, navrhli nech zaparkujem na ich strazenom parkovisku vo dvore. Gratis, inac stoji myslim 15 eur na den. Takze toto mozeme povazovat za darcek na uvitanie :)

 

Suhrn: Klasicky ibis, poloha pre turistu nic extra, skor ked cez mesto tranzitujete a potrebujete prespat, o com svedcilo aj niekolko rumunskych a bulharskych SPZ pred hotelom. V noci a asi aj cez vikendy by malo byt parkovanie na ulici zdarma. Co bolo vynimocne, bol pristup personalu, ktory bol az neuveritelne ochotny aj v neskoru nocnu hodinu.

0