Zakladam nove vlakno pre tych, co si kupili zlate clenstvo od Accoru, kde sa mozeme podelit o skusenosti z hotelov, kam sa oplati ist vyuzit clenstvo a kam nie. (Som si vedomy, ze existuje velmi podobne vlakno o clenstve v program Accor Plus, tam je to vsak zamerane na akcie pre ziskanie clenstva, tu by som chcel riesit zazitky z pobytov s uz ziskanym clenstvom.)   Takisto ak mate tipy, ktore hotely skryvaju "sweet spots", t.j. velky rozdiel medzi rezervovanou izbou a dalsou kategoriou, na ktoru vas upgradnu, sem s tipmi. Pripajam svoje skusenosti z niekolkych hotelov Accor, vzhladom na epidemiu ich je omnoho menej nez bolo planovane:   januar 2020 - Fairmont Kyiv Rezervovana izba Gold King City View za 210 eur v ramci 40% zlavy na Black Friday. Automaticky upgrade na Junior Suite, bez otazok velmi skory prichod (10.00) a neskory odchod (19.00) - salonik a jeho sluzby sme mohli vyuzivat az do uplneho konca, cize sme ho de facto mali takmer 2 cele dni. Darcek na uvitanie - velka plnohodnotna narodeninova torta a flasa sektu. Lounge - este fungoval, bolo pred coronou: fakt velky vyber alkoholu, asi 10 druhov vin (personal sa vyznal a vedel dobre poradit) a takisto velmi siroky vyber kvalitneho tvrdeho. Jedlo takisto pestre, urcite postacujuce na plnohodnotnu veceru. Dezerty boli tiez skvele. Salonik je obrovsky, s dobrym vyhladom na Dneper a Parkovy most, boli sme v nom vacsinou sami (bol vikend). Jedina nevyhoda bola, ze sa otvaral dost neskoro (myslim o 16 alebo 17 hod), takze neskory obed si tam nedate. Bol zatvoreny aj pocas ranajok, tie sa podavali pre vsetkych v hlavnej restauracii. Verdikt: jednoznacne odporucanie, hlavne ak je promo 30 alebo 40% dole. Ked sa znova rozlieta Kyjev, bude to velke lakadlo.   marec 2021 - Fairmont Dubai Rezervovana 1-Bedroom Suite (170 eur na noc za dvoch s ranajkami), neskorsi odchod po 14.00 bez problemov, automaticky upgrade na apartman s dvomi spalnami, takze sme kazdy mali vlastnu spalnu, vlastnu kupelnu a este jednu spolocnu obyvacku s jedalnou. Cele to malo vyse 100 m2, parada. Darcek na uvitanie bol nejaky mensi kolac, ale fakt dobry. Prijemne prekvapil welcome drink, ked ponukli JW Black Label. Jedinym sklamanim bola absencia turndown servisu, ale v principe ani nemali co robit, pretoze konfiguracia postele pocas dennych a nocnych hodin bola rovnaka. Lounge - salonik zial zatvoreny (co vysvetluje aj tu cenu za izbu). Odskusana aj sluzba Fairmont Fit, kde vam na izbu donesu botasky na cvicenie do posilky, takze sa nemusite potit vo svojich vlastnych, v ktorych chodite do mesta. Najprv mi tvrdili, ze sluzba je za nejaky poplatok, ale nakoniec nam nic neuctovali, tak neviem. Verdikt: celkom spokojnost, ak chcete ist na par dni do downtownu a neplanujete more. Vyhlad z bazena je priamo na panoramu downtownu.   marec 2021 - Movenpick Jumeirah Beach Rezervovana Exec King Seaview Room 230 eur na noc za dvoch s ranajkami a salonikom. Ako darcek na uvitanie na izbe velmi pekne nadizajnovany vyber dezertov a velka flasa s vodou. Velmi skory check-in (09.00) a neskory check-out (17.30). Podla pravidiel programu sme mali narok na upgrade na Exec Suite, ale ten nedali s vyhovorkou, ze maju plno. Ukazal som im v ich vlastnom systeme, ze maju min. 3 volne apartmany a siel som to riesit priamo s ich jordanskym manazerom recepcie. Ten najprv, ze cenovy rozdiel medzi beznou izbou a apartmanom je prilis velky a ze musime doplatit 50% rozdielu ceny (!!!) a potom prehodil, ze tie apartmany v systeme su vlastne uz rezervovane ale ze hostia este neprisli a system ich ukazuje ako volne, lebo este neboli vyplatene... ano urcite. Proste typicke spravanie prasiveho araba ako niekde na bazare, len tento bohuzial nejakou chybou v systeme postupil na riadiacu poziciu v hoteli. Tato skusenost ma zaroven inspirovala k zalozeniu tohto vlakna, aby sme pozdielali skusenosti kam ist a comu sa radsej vyhnut (ten ťavojeb z recepcie sa mi pocas natahovania stihol pochvalit, ze na hoteli ma troch platinovych clenov a ani im nedal apartman). Lounge: oficialne je zatvoreny, ale v skutocnosti ho kvoli covidu prestahovali z najvyssieho poschodia do restauracie hned vedla bazena, co je podla mna este praktickejsia konfiguracia nez bola povodna. Stoji cca. 60 eur na izbu na den a obsahuje 2 hod. afternoon tea (canapes miniburgre + kolace + nealko) a potom 2 hod. vecer 2 jednoduchsie jedla, 2 salaty + dezerty + nealko a celkom dobry vyber alko. Jedla neboli nic extra, ale ponuku aspon obmienali. Z alkoholu ponukali pivo, 4 vina (sumive, biele, rose a cervene) a vsetky zakladne tvrde - vodka, rum, 2 druhy whiskey a Henny VS. Tych 60 eur na den za dvoch sa moze zdat na prvy pohlad vela, ale na bare stoji pivo 8 eur, pohar vina 10 a konak 13 eur, tak ono sa to rychlo vrati, ani sa nemusite velmi snazit :)) Treba podotknut, ze obsluha v saloniku bola senzacna a velmi rychla. Ziadne natahovanie casu, aby ste skonzumovali menej, nemali najmensi problem vam pred skoncenim doniest stvority konak, dokonca sami chodili informovat, ze uz budu zatvarat, ci este nechceme doliat alebo nech si este ideme vziat nejake jedlo.... Ranajky sa podavali v hlavnej miestnosti a boli fakt dobre, o niekolko tried vyssie nez vo Fairmont Dubai. Verdikt: Hotel celkom v pohode, lokalita skvela, kazdy clen personalu, s ktorym sme mali interakciu, bol na jednotku, ani jedna zla skusenost. Cele pokazil ten kkt z recepcie ktory tam ma dost velke pravomoci, preto sa tam urcite nevratim. Nenavidim, ked mi klamu a robia zo mna debila, navyse ked zije z mojich penazi.   Na tento rok mam este jednu letenku na tyzden do emiratov. Ak mate niekto skusenosti z inych hotelov, budem rad za tipy; nemusi to byt len Dubaj, ale aj Abuzabi alebo Adzman. Spolieham na Davida a Lukasa, ti to tam myslim maju s Accorom dost pobehane :)  .

Realne ziskane benefity s Accor All Gold

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Posledné mesiace som fungoval na polovicu medzi Slovenskom a Nemeckom a kvôli nedostatku času som toto vlákno zanedbával. Navštívil som medzitým celkom dosť hotelov, budem ich sem postupne pridávať, začíname prvým:

Máj 2023 – Sofitel Abu Dhabi Corniche

Status: Platinum

V tomto hoteli sme boli už viackrát a vždy sme odchádzali spokojní. Naposledy tam bol kolega jonapet , ktorý mal negatívny zážitok s ktorým sa podelil aj tuto, preto sme sa trochu obávali, čo nás čaká, našťastie sa nič zlé nekonalo.

Rezervácia : Rezervovaná základná izba Superior na 6 nocí, o to väčšia radosť bola, keď nám pri checkine dali upgrade do apartmánu Prestige Suite na celý pobyt. Izbu vrátane fotografií som už opisoval v predchádzajúcich recenziách, nebudem to opakovať. Niektoré apartmány je však celkom problém nafotiť tak, aby bolo vidieť všetky rôzne zákutia, napadlo mi, že tu budem zverejňovať videá zo zaujímavejších izieb, ktoré nahrám na youtube. Pridávam teda prvé video a ospravedlňujem sa za bordel na izbe, natáčal som to až uprostred pobytu:

https://www.youtube.com/shorts/kjZgPwtJh0Y

Lounge : Konečne ho po ročnej rekonštrukcii otvorili a úprimne, veľa snahy si s tým nedali. Je tam niekoľko gaučov, ináč obyčajné drevené stoličky a stoly ako z Ikey, žiadny koberec a holé biele steny – nechápem, prečo to trochu viac nezútulnili. Priestorovo je skôr menší, ale nebolo tam nikdy plno. Je na najvyššom poschodí, výhľady ponúka fakt parádne. Personál takisto pokrivkával; niektorí pracovníci boli skôr neschopní, ale našli sa aj fakt dobrí, podľa toho, kto mal službu.

Salónik je otvorený od 14 do 22. hodiny, raňajky (ktoré sú fakt bohaté a dobré) sa preto podávajú vo veľkej raňajkovej miestnosti spolu s ostatnými hosťami, čo môžete považovať skôr za výhodu. V salóniku potom máte klasicky afternoon tea s malou ponukou sladkých a slaných snackov, večer je happy hour, kde zadarmo nalievajú alkohol a sú tam na výber jedlá; väčšinu večerov bolo v ponuke aj niečo menšie teplé. Ponuka vín a alkoholu neurazí, ale ani neohúri, je to čistý priemer. Od Sofitelu by som čakal väčší dôraz na francúzske vína.

Ako platinový mám salónik zadarmo v cene, preto sa snažím s kritikou mierniť. Ak by ste mali za salónik platiť, povedal by som, že cena do 40 eur za osobu je prijateľná vzhľadom na to, že tam máte aj plnohodnotné raňajky (ale to si overte, či to nezmenili) a večer si máte kam sadnúť, zjesť niečo malé a môžete to zapiť. Navyše v takom prípade by ste rezervovali izbu typu Luxury Club Millesime a nad ňou vyššie je už apartmán, ktorý máte takmer istý.

Welcome drink : Vymenený za cocktaily pri hotelovom bazéne.

Darček na uvítanie : Nepamätám už, čo to bolo a nemám ani fotku. Buď niečo sladké alebo možno ani nič, ale nenaháňal som to, keďže som bol rád za apartmán.

Súhrn : Za mňa určite spokojnosť. Benefity uznávajú konzistentne, servis je väčšinou dobrý (raz som šiel náhodou vo výťahu s riaditeľom hotela, aktívne sa zaujímal o to, ako sme spokojní, pokecali sme pár minút a dal mi svoju vizitku, keby bolo niečo treba). Nebudem skrývať, že salónik zdarma je takisto faktorom, ktorý prispieva k spokojnosti. Párkrát sme sa nechali odviezť hotelovým shuttlom na pláž, bola to príjemná zmena oproti bazénu. Z hotelových reštaurácií sme niekoľkokrát jedli pri bazéne a na odporúčanie jonapeta  v thajskej reštaurácii, obe môžem odporučiť ďalej.


lounge-1.jpeg
lounge-2.jpeg
lounge-3.jpeg

2 Citovat

Září 2023 – Novotel Frankfurt City

Frankfurt se jen hemží Accor hotely. V širším centru města jich napočítáte zhruba deset od ibis Budget po Sofitel. Já si vybral tentokrát Novotel poblíž výstaviště. Tento konkrétní Novotel byl otevřen už v osmdesátých letech (nejspíš jako jiný brand) a na vybavení je to více, než znát. Kompletní rekonstrukce má už pár let zpoždění.

Status : Gold

Rezervace : Hotel nabízí dvě úrovně pokojů – Standard a Superior. Rezervován Standard za €76 / noc (!). Ostatní Accor hotely v okolí (Mövenpick, Mercure nebo Aparthotel) na tom cenově byly podobně. Pokoje jsou stejné, ale liší se tradičně vybavením - župan, papuče, minibar zdarma...

Welcome drink : Čekalo mě vřelé přivítání recepčním (tipuji z Portugalska) spojené s předáním drink voucheru a informací o upgrade na Superior. Ten v sobě zahrnuje i minibar zdarma, což ale v případě tohoto hotelu znamená možnost vzít si z lednice v lobby každý den až 3 nápoje podle vlastního výběru zdarma – perfektní věc. Lobby bar byl obsluhován naopak výhradně blízkovýchodními číšníky, kteří nalévali velmi štědře.

Dárek na přivítání:  Personalizované přivítání a sušenka ( instant Hilton Doubletree vibes ).

Souhrn:  Solidní business hotel, kde vaše spokojenost bude výrazně ovlivněna cenou, kterou platíte. Za € 76 / noc je to skvělý pobyt, za pětinásobek (i víc) během veletrhu budete hledat chyby v podobě starého nábytku, zašlého koberce, pomalých výtahů nebo původního interiéru. Péče o statusové hosty bez výhrad.

 

 

 


frankfurt-1.jpg
frankfurt-3.jpg
frankfurt-2.jpg
frankfurt-4.jpg

2 Citovat

máj 2023 - SLS Dubai

Status: Platinum

SLS sa radí medzi najnovšie prírastky Accoru v Dubaji, otvorili ho myslím len minulý rok. SLS hotelov je na celom svete ani nie desať, všetky boli doposiaľ v Amerike. Pre mňa šlo o úplne neznámu značku, o to viac lákala vyskúšať. Podľa popisu som vedel len to, že to má byť čistý luxus s dôrazom na dizajn a oku lahodiace riešenia. To všetko sa splnilo do bodky, fotografií bude viac než zvyčajne, tento hotel si to proste zaslúži.

Hotel : Nachádza sa v mrakodrape, ktorý tak trochu klame telom, lebo pri jazde autom okolo si ho v zástavbe takmer nevšimnete. Vnútri je to už ale iný príbeh: Vyveziete sa výťahom na 72. poschodie, kde je recepcia s vysokými stropmi a výhľadmi za obrovskými oknami. O tri poschodia ďalej, na 75-om vo výške 325 metrov sa nachádzajú dva bazény, jeden s ničím nerušeným výhľadom na Burj a druhý na opačnej strane s výhľadom do púšte. Je to momentálne najvyššie položený bazén v Dubaji, večer sa celý priestor premení na nočný klub. Počas dňa a hlavne večer sa pripravte na mladé, jet-set instagramové osadenstvo so všetkým, čo k tomu patrí vrátane záťaže na vašu peňaženku.

Medzi recepciou a bazénmi sa nachádza tradičné kombo reštaurácie, bary, masáže, posilka. Raňajky sa takisto podávajú vo výške, bolo to myslím 70. poschodie. Sedieť môžete vnútri alebo na veľkých terasách. Balkóny a terasy lemujú celú výšku budovy vrátane najvyšších poschodí, preto aj hotel vyzerá zvonku konvenčne, tu proste ustúpila funkčnosť dizajnu. Ak sa nemýlim, všetky izby majú balkón a polovica by mala mať výhľad na Burj a downtown.

Rezervácia : Na rezerváciu na jednu noc som použil kupón Suite Nights Upgrade (SNU), za ktorý som dostal loftový apartmán Inspired Living. Ten som navyše prehnal cez zimnú akciu Ennismore, kde bola zľava plus raňajky zdarma, ktoré ináč stoja 25 eur na osobu. Nie som zástancom zverejňovania cien, ale v tomto prípade sa vám teda pochválim: izba stála 250 eur na noc s raňajkami, čo je menej než polovica bežnej ceny. Týždeň pred príchodom som dostal automatický email s ponukou na garantovaný upgrade do ich druhého najluxusnejšieho apartmánu Vanilla Sky za 10 (desať!!!) eur.- Za tú sumu si v hoteli nekúpite ani pivo, takže nebolo o čom, v momente som to vzal a tešil sa na príchod. Čiže celkovo skombinované tri rôzne zľavy. Po pobyte som dostal body v hodnote 30 eur, body sa v prípade SNU v Accore rátajú z pôvodnej ceny izby, nie zľavnenej. Suma sumarum, po zarátaní bodov ma izba stála 220 eur, bežná cena je niečo okolo 800 eur.

Do hotela sme dorazili tesne pred obedom, izbu sme už mali na základe žiadosti hotovú a nachystanú (za to klobúk dole, lebo izby tohto typu majú len dve, zároveň sme dostali neskorý odchod do 17:00). Mohli sme sa teda odobrať priamo do nášho apartmánu Vanilla Sky Suite a bola to pecka: 61. poschodie, asi najvyššie, čo sme na hoteli spali. Apartmán má dva balkóny s rôznymi výhľadmi, dve plnohodnotné miesta na jedenie vnútri aj vonku, minibarový kútik s krištáľovými pohármi, obývačku, veľký šatník a v neposlednom rade parádne výhľady na Burj priamo z postele a z kúpeľne. Moderná sviežosť, vkus a luxus všade, kam sa pozriete. Každý pracovník, ktorý nám niečo niesol na izbu, s úsmevom pochválil, že máme jednu z najlepších izieb na hoteli, čo zahreje pri srdci a najlepšie vystihuje to, prečo tu riešime vernostné programy.

Celý apartmán je slovami ťažké opísať, vezmem si na pomoc videá a fotky. Video som musel rozdeliť na tri časti, youtube obmedzuje vertikálne videá na 1 minútu a kým natočíte 100 m2 plochy plus terasy, tak to chvíľu trvá :)

https://www.youtube.com/shorts/bFyMWj8abew

https://www.youtube.com/shorts/gMzI1akxZL0

https://www.youtube.com/shorts/V0KkXm8TNYw

A zo sprchy máte takéto výhľady:

https://www.youtube.com/shorts/6DbYiylYKH4

Welcome drink : Vymenený za koktejl a pivo pri bazéne na streche.

Darček na uvítanie : Keď sa na hoteli pred príchodom dozvedeli, že oslavujeme výročie, kontaktovali ma dievčatá z recepcie s prosbou, či im môžem poslať našu fotografiu. Čakal som, že ju nájdem vytlačenú na posteli v nejakom peknom rámčeku, ale oni to posunuli o úroveň vyššie. Spravili z nej jedlú tlač, ktorú umiestnili na veľkú čokoládovú tabuľku, k tomu ešte malá čokoládová torta, pralinky, makaróny, malé jedlé ozdoby a kopec ovocia. Boli sme tam len na jednu noc, ani sme to všetko nestihli skonzumovať. Veľmi originálny darček, bolo vidieť, že si na tom dali záležať.

Súhrn : Veľmi, veľmi dobrý hotel v kombinácii s personalizovaným prístupom si nezaslúži nič iné než 10 bodov z 10. K dokonalosti chýbal už len salónik, ktorý žiaľ v SLS nezakomponovali do svojho konceptu. Jediná výčitka smeruje do oblasti F&B: s raňajkami bolo všetko v poriadku, prostredie nádherné, ale od takto vypimpovaného a nadizajnového hotela som čakal väčšiu kreativitu pri zostavovaní jedál a nápojov. Raňajky sú bohaté a kvalitné, ale chýbal tomu taký ten wow efekt, ktorý je súčasťou celého priestoru. Večeru sme mali v talianskej reštaurácii, kde sme si dali cestoviny a pizzu a bol to ťažký priemer, skôr mierny podpriemer. Výhľady parádne, ale tie sme mali aj z izby, spätne by som asi večeru riešil externou donáškou a súkromím apartmánu. Ozvalo sa vo mne však dobré srdce, že dám hotelu zarobiť, keď sme tam bývali za takú dobrú cenu :) Ale to už riešim problémy prvého sveta, hotel jednoznačne odporúčam. Ak budete mať príležitosť, určite tam choďte!

 

 


14a.jpeg
10.jpeg
04.jpeg
05.jpeg
01.jpeg
03.jpeg
11.jpeg
20.jpeg
14.jpeg
16.jpeg
13.jpeg
02.jpeg
18.jpeg
15a.jpeg
15.jpeg
17.jpeg
12.jpeg
19.jpeg
21.jpeg

6 Citovat

Jún 2023 – Sofitel Dubai The Obelisk

Status: Platinum

Už ani neviem ktorý pobyt v našom obľúbenom hoteli v Dubaji hlavne pri ich pomere cena/výkon. Ak nepotrebujete nutne more, tak na Palme alebo v JBR by stál takýto hotel niekoľkonásobne viac. Tentoraz sme tu boli na celých 8 nocí, rezervovaná ako vždy základná izba bez ničoho, lebo platinoví majú salónik zdarma, kde máte raňajky, olovrant a menšiu večeru s alko/nealko nápojmi.

Prikladám aj zopár videí, ako prvé grandiózny vchod do hotela, kde sa cítite ako v egyptskom chráme:

https://www.youtube.com/shorts/-02A2v6wyD8

A výhľad z postele izby Luxury Room, do ktorého sa zobúdzate pri otváraní závesov:

https://www.youtube.com/shorts/z36yqgygD10

Tento hotel som tu už párkrát recenzoval, preto sa nebudem opakovať a uvediem len veci, ktoré sa zmenili, našťastie k lepšiemu.

Salónik : Celý salónik prešiel z oddelenia recepcie pod oddelenie F&B, vďaka čomu došlo k výraznému zlepšeniu ponuky jedál a nápojov, ktorá bola už aj predtým celkom dobrá. Hlavnou zmenou je, že každý deň sa koná tématický večer, napr. syrový, tatarák, Blízky východ, losos atď. Ponuka sa stala pestrejšou a celkovo zdravšou, je tam viac zeleniny a menej vyprážaného. Šéfuje tomu F&B manažér, mladý chalan z Viedne, ktorý šikovne využíva synergie medzi salónikom a hotelovými reštauráciami, z ktorých čerpá nápady aj suroviny.

Ponuka na syrový večer vyzerala napríklad takto, pre mňa šlo o dokonalé stelesnenie francúzskej chic značky Sofitel, keď máte takmer tucet prémiových francúzskych syrov a žiadne lacné náhrady:

Pre ukážku ostatné dni vyzerali takto:

Čo sa týka ponuky alkoholu počas večerného happy hour, tam takisto prebehla zmena k lepšiemu, všetky nefrancúzske vína sa porúčali a boli vymenené za francúzske, napr. prosecco za crémant. Za mňa 10 bodov z 10. Pri koktejloch naďalej platí, že vám namiešajú hocičo z toho, čo majú na bare aj nad rámec ponukového lístka, ktorý vyzerá takto:

Počas nášho pobytu sme mali šťastie, že asi polovicu dní rozšírili ponuku o vína z hotelových reštaurácií. Na jednej strane ich asi potrebovali vyskladniť a zároveň testovali, ktoré z nich by mohli zaradiť do ponuky v salóniku. O výbornom a ľudskom vedení šéfa F&B svedčí, že častokrát sám osobne obsluhoval a diskutoval s hosťami o novej ponuke, aby zistil, čo sa páči a čo sa dá vylepšiť. Rovnako milý a úctivý prístup mal aj k svojim podriadeným, čo v Dubaji nie je vždy štandardom. Vy ako hosť z toho máte hlavnú výhodu v tom, že prichádzate do kontaktu s personálom, ktorý nie je naškrobene milý, lebo musí, ale na pracovisku sa cíti úprimne dobre. Atmosféra v tomto salóniku je najlepšia zo všetkých, ktoré sme zažili, aj preto sa sem tak radi vraciame.

Špeciálna vínová akcia vyzerala na fotkách takto:

Že sa nalievali aj vína vyššej úrovne, svedčí to, keď ste si ich naskenovali do aplikácie vivino:

Ako som spomínal, v salóniku sa podávajú aj raňajky, ktoré pozostávajú z kombinácie à la carte a menšieho bufetu. V čase nášho pobytu testovali rôzne smoothies a zbierali spätnú väzbu, aby vedeli, ktoré zaradiť do stálej ponuky.

Darček na privítanie : Prvýkrát sa nepokúsili o privodenie hyperglykemického šoku horou sladkého; na izbe nás tentoraz čakal tanier s rôznymi omáčkami typu humus a syrmi.

Súhrn : Jednoznačné odporúčanie. Ak ste platinoví, využívate benefity salónika zdarma, ak ste zlatí a viete, že v čase večere budete na hoteli, odporúčam kúpiť izbu s vstupom do salónika, určite neprerobíte.


05.jpeg
20.jpeg
01.jpeg
07.jpeg
02.jpeg
21.jpeg
06.jpeg
03.jpeg
08.jpeg
10.jpeg
11.jpeg
12.jpeg
09.jpeg
04.jpeg

3 Citovat

Srpen 2022 - Novotel Suites Berlin City Potsdamer Platz

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes All Accor s body navíc za dobrou cenu, dřívější check-in nebyl možný. Pozdější check-out bez problému. 

Welcome drink : libovolný nápoj pro všechny tři hosty z chladničky (soft, míchané drinky v plechu, pivo, víno), klasická stříbrná kartička 

Dárek na přivítání:  nebyl

Souhrn:  Průměrný hotel, který ničim nezaujme. Pokoje čisté, servis bez zájmu, snídaně podprůměrná. 

0 Citovat

Listopad 2022 - Ibis Styles Barcelona City Bogatel

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes All Accor za míň než 100 EUR za noc. Rychlý dřívější příjed před 12:00 nebyl problém, pozdější odjezd jsme nevyužili. Při příjezdu byl zmíněn status. Ačkoli mají více druhů pokojů, bez upgrade.

Welcome drink : libovolný nápoj pro dva hosty na baru vč. míchaných drinků a cavy, klasická stříbrná kartička s voucherem

Dárek na přivítání:  ručně psaný vzkaz, dvě jablka a voda

Souhrn:   Tento ibis je celkem nový a byl příjemným překvapením. Hotel je skutečně stylový, vč. chill out terasy ve vnitrobloku s ping-pongem a střešní terasou s bazénem a barem. Pokoje jsou účelné, postele pohodlné, koupelna dostatečná. Snídaně v ceně byla poměrně bohatá. Oceňuji i lokalitu, která není daleko pláži, ale jde o méně turistickou přesto živou čtvrť s trendy kavárnami a obchody. 

0 Citovat

Únor 2023 - Mercure Szklarska Poreba

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes All Accor s trojnásobkem bodů. Check-in přešel z angličtiny do česko-polského dialogu. Staus nezmíněn, pokoj dle rezervace.

Welcome drink : nekvalitní víno a lahvové lokální pivo, a to až na dotaz.

Dárek na přivítání:  nebyl

Souhrn:  Hotel byl pro nás zklamáním. Ačkoli je hotel designově velmi povedený, služby slabé. Pokoje nejsou přizpůsobené lyžování (sušení a ukládání vybavení a oblečení chybí). Restaurace nabízela celkem fajn menu, snídaně byly průměrné, večeře v polopenzi strašné. Wellness a bazén plný řvoucích dětí, klidová zóna nikoho nezajímala. Venkovní vířivka při chumelenici o samotě byla fajn. Velkým mínusem byla neudržovaná naprosto ledová příjezdová silnice. 

0 Citovat

Březen 2023 - Mama Shelter Bordeaux

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes Verychick za 120 EUR se snídaní pro dva. Přesto dva dny předem duble upgrade ze small do lagre MAMA s nejlepším výhledem na město v nejvyšším patře. Vzkaz v češtině k narozeninám na zrcadle. Dřívější příjezd nebyl možný z důvodu upgrade, pozdní odjezd bez problému. Pozdní odjezd nebyl problém. 

Welcome drink : bio šťáva a lahve vody na pokoji

Dárek na přivítání:   canelé a ovoce + ručně psaný vzkaz

Souhrn:  Mama Sheltery jsou moje srdcovka. Servis byl skvělý a vřelý jako vždy. Lokace je ve městě perfektní a úplně v centru ve staré industriální budově. Snídaně super bohaté a lokální. Bar a restaurace žije celý den i noc. Pro hravý pobyt doporučuju

2 Citovat

Duben 2023 - Ibis Styles Nantes Graslin

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes All Accor za asi 40 EUR za noc se snídaní pro dva. Brzký příjezd bez problémů. Check-in příjemný.  

Welcome drink : libovolný soft nápoj na recepci jen pro jednoho

Dárek na přivítání:  nebyl

Souhrn:  Fajn hotel s mini pokoji v centru s fajn snídaní za babku. Celý den k dispozici teplé nápoje a pečivo. Personál byl fajn. Na statusy se tu moc nehledí. 

0 Citovat

Květen 2023 - Valdemar Riga

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes All Accor s body navíc. Brzný příjezd bez problémů. Upgrade pokoje do velkého pokoje superior s ložnicí zvlášť. Pokoj před rekonstrukcí (vyšší patra již mají nové pokoje)

Welcome drink : libovolný nápoj pro všechny hosty na baru (soft, míchané drinky, pivo, víno), klasická stříbrná kartička s voucherem

Dárek na přivítání:  čokolády a ručně psaný vzkaz na pokoji

Souhrn:   Hotel je fajn, v dobré lokalitě s nadprůměrným servisem. Během mistrovství v hokeji byl plný Slováků a Čechů. Snídaně byla dobrá, malé spa a gym byly příjemné. 

1 Citovat

Květen 2023 - Ibis Styles Paris Eiffel Cambronne

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes All Accor během Rolland Garros se snídaní v ceně. Brzký check-in jsme nevyužili. Objednán rodinný propojený pokoj - nebyl k dispozici. 

Welcome drink : libovolný nápoj pro všechny hosty na recepci s sebou

Dárek na přivítání:   nebyl

Souhrn:   Malý hotel v dobré lokalitě s minipokoji a základní snídaní, obvykle za přijatelnou cenu. 

0 Citovat

Listopad 2023 - Mama Shelter Roma

Status:  Gold

Rezervace: rezervace přes All Accor s využitím best price gurantee - hotel zlevnil z 300 EUR na 160 EUR za noc pro dva se snídaní (konkurenční cena -25%) - stačilo vyplnit formulář. Při příjezdu přednostní servis, brzký check-in (jinak nenabízejí), pomoc se zavazadly. Vzhledem k vytíženosti hotelu bez upgradu. Pozdější odjezd bylo složité vykomunikovat (nejdříve za 20 EUR, pak nevěděli dostupnost, ale do 14:00 bylo možné) 

Welcome drink : bio šťáva a lahve vody na pokoji

Dárek na přivítání:   domácí sušenky + podepsaný vzkaz

Souhrn:  Římský MAMA je výjimečný: jednak má skvostné stylové spa, dále terasu s výhledem na Vatikán a prima drinky, nosí (na Shltery) nezvykle 4 hvězdy a chlubí se živou vyhlášenou restaurací (teda třemi). Hotel je ideální pro poznávání Vatikánu, ale díky metru dostupný pro celé město. Personál byl perfektní na recepci i restauraci. Snídaně nabízí standardně bohaté. Každý večer nabízí nějakou akci, DJs, happy hour, odpolední kávu a sladkosti. Pokoje jsou ideální na dlouhá rána. 

3 Citovat

November 2023 - ibis Como

Status: Gold

Malpensa je v poslednej dobe u mňa "v kurze" a medzi nočným Ryanair príletom (3h+ meškanie - 250€ vo vrecku) a poobedným odletom ďalej, som tento hotel považoval ako dobrú voľbu na prespatie a na "rýchlovku" okolo jazera Como.

Rezervácia: Rezervované prostredníctvom ALL.com app, hotel disponuje izbami standard a premium, rezervovaná standard izba bez upgrade.

Welcome drink a darček: Voucher vymenený za drink v bare. Darček na privítanie sa nekonal.

Lounge: N/A

Ostatné:  Keďže som mal požičaný elektrický Opel Mokka, ocenil som nabíjačku na hotelovom parkovisku. 

Súhrn:  Klasický ibis, izby v pôvodnom ibisáckom dizajne majú už niečo za sebou, no čistota bola na dobrej úrovni. Niektoré izby majú výhľad na hory. V celku hodnotím noc kladne, úplne mi hotel postačoval na prespatie medzi letmi. Nič viac, nič menej.

0 Citovat

November 2023 - Grand Mercure Agra

Status: Gold

Starší refreshnutý hotel, ktorý práve rebrandoval na Grand Mercure, čiže je to novinka v Accor portfóliu, jediný v celej Agre.

Rezervácia: Rezervované prostredníctvom ALL.com app a promócie trojnásobku bodov. V čase rezervácie boli dostupné izby Superior a Deluxe, pričom druhá menovaná má výhľad na Taj Mahal. Rezervovaná Deluxe, keďže obe mali rovnakú cenu. Teraz pozerám, že do ponuky doradili aj Junior Suite s výhľadom do mesta a s výhľadom na Taj.

Welcome drink a darček: Na recepcii ma čakal pripravený voucher, ktorý som mohol vymeniť za drink v bare na streche, alebo v reštaurácii a rovnako som dostal aj ich nápoj na privítanie priamo na recepcii. Darček na izbe v podobe dvoch kúskov čokolády, aj keď si myslím, že to dostali všetci hostia, keďže oslavovali Diwali.

Lounge: N/A

Ostatné:  Hotel disponuje strešným bazénom a fitness centrom.

Súhrn:  Nový člen Accor rodiny v Indii sa nemá za čo hanbiť. Okolie hotela hodnotiť nemôžem, no jediné, z čoho som bol mierne sklamaný bolo, že na ulici vyrastá nadzemná stanica metra, ktorá nižším izbám zavadzia pri výhľade na Taj Mahal, ja som však mal našťastie izbu na najvyššom poschodí, ktorá bola pekná a priestranná, s presklenou kúpeľňou. Zamestnanci sú milí, prívetiví, ochranka je oblečená v miestnych kostýmoch pripomínajúcich Maharadžov. Keďže som mal zaplatené raňajky aj večeru, vyskúšal som aj miestnu reštauráciu, kde varia naozaj chutne.


img-6569.jpg

2 Citovat

November 2023 - ibis Jaipur Civil Lines

Status: Gold

Klasický ibis, ktorý má už čo to za sebou.

Rezervácia: Rezervované prostredníctvom ALL.com app. Hotel disponuje izbami Standard a Deluxe, na recepcii požiadané o upgrade, vyhovené mi nebolo.

Welcome drink a darček: Voucher som si musel vypýtať, vymenený na bare. Darček na privítanie žiadny.

Lounge: N/A

Ostatné:  Hotel disponuje strešným bazénom, SPA a fitness centrom.

Súhrn:  Hotel sa nachádza neďaleko stanice metra Civil Lines. Jedná sa o obyčajný ibis, čistota (keďže sme v Indii) bola v poriadku. Bol som trochu sklamaný, že voucher som si musel vypýtať a že mi nebolo vyhovené v upgrade so slovami "izba má navyše len sedačku". Bazén som nenavštívil, ale nachádza sa na najvyššom poschodí. Na raňajky široký výber miestnych jedál, celkom chutné.


img-6730.jpg

0 Citovat

November 2023 - ibis Kolkata Rajarhat

Status: Gold

Hotel použitý len na prespatie kvôli večernému príletu a rannému odletu.

Rezervácia: Rezervované prostredníctvom ALL.com app s promóciou +500 bodov. Hotel disponuje len izbami Standard.

Welcome drink a darček: Voucher som si musel opäť vypýtať, vymenený na bare za jednu Coronu a navyše som dostal chipsy. Darček na privítanie žiadny.

Lounge: N/A

Ostatné:  Hotel disponuje fitness centrom.

Súhrn:  Hotel som si vybral z dôvodu nočného prestupu na letisku, nenachádzal sa príliš ďaleko od letiska (na miestne pomery) a cena bola veľmi príjemná. Prvé mierne sklamanie prišlo na recepcii, keďže check-in trval príšerne dlho a opäť som neobdržal voucher na welcome drink. Druhotný šok nastal na izbe, keď som dostal nefajčiarsku izbu, ktorá bola totálne celá napáchnutá od cigariet. Na recepcii môj problém vyriešil až manažér. Hotel je jeden z novších, interiér príjemný, rovnako aj izby sú v novšom dizajne a nachádza sa v "New city", čiže aj okolie pôsobí modernejšie a vybavanejšie. V budúcnosti sa kúsok od hotela bude nachádzať zastávka metra.


img-7178.jpg

0 Citovat

November 2023 - ibis Styles Goa Vagator

Status: Gold

Veľmi pekný a úplne nový hotel v príjemnej oblasti.

Rezervácia: Rezervované prostredníctvom ALL.com app s promóciou +500 bodov. Hotel disponuje izbami Standard a Superior, pričom druhá menovaná izba je rovnaká, len s "benefitmi" (2 nápoje a 20% zľava v reštaurácii).

Welcome drink a darček: Ako som si už v Inidii zvykol, voucher na welcome drink som si musel opäť vypýtať :D Vymenený vo vonkajšom bare za Mirindu, keďže sa jedná o "non-alco hotel". Na izbe ma čakali tri druhy čokolád, ktoré boli elegantne uložené v presklenej nádobe s personalizovaným vítacím listom.

Lounge: N/A

Ostatné:  Hotel disponuje fitness centrom a vonkajším bazénom.

Súhrn:  Asi najpríjemnšjší ibis (Styles), aký som zažil (nie len v Indii). Personál bol veľmi milý a nápomocný, rovnako tak aj areál hotela bol vždy čistý a uhľadený. Jedná sa o nový hotel, ktorý otvoril len pred pár mesiacmi. Na raňajky veľký výber, na počkanie pripravia lievance, či omeletu. Večere prebiehajú formou À la carte, pričom každý deň sa menu mení a na výber je niekoľko druhov jedál, ktoré vždy individuálne pripravia v (presklenej) kuchyni, pričom jedlo bolo vždy veľmi chutné a porcie dostatočné. Jedna z najčistejších pláží Indie (Vagator) sa nachádza asi 15 minút chôdze od hotela. Staré letisko Vasco da Gama sa nachádza asi 70 minút jazdy (cca 20€) a nové letisko Mopa je vzdialené asi hodinu jazdy. V okolí sa nachádza množstvo reštaurácií, barov, keďže Vagator je známa party destinácia. Tomuto hotelu naozaj nemám čo vytknúť a hravo strčí do vačku aj oveľa drahšie hotely a brandy, ktoré (nie len) Accor má.


img-7675.jpg
img-7618.jpg
img-7621.jpg
img-7619.jpg

2 Citovat

Listopad 2023 – Ibis Hong Kong North Point

Status:  Gold

Rezervace:  Standard single (9 m2) za cca 2500,- Kč a přesně ten jsem dostal. Žádný upgrade se nekonal přestože tento Ibis disponuje vyšší kategorií pokojů Superior nebo Executive. Vyšší patro potěšilo do chvíle, než jsem zjistil, že každé čekání na výtah vyšlo na deset minut. Jedna z mých Accor rezervací s nejhorším poměrem cena / výkon. Personál byl obecně velmi neschopný a člověk musel anglicky mluvit velmi pomalu.

Welcome drink : výběr dvou nealko plechovek z ledničky na recepci (voda, cola), při check-inu jsem dostal do ruky rovněž pantofle a dentální set (to je asi místo upgrade)

Dárek na přivítání:   ovoce a hráškový snack

Souhrn:  Hodně smutný, starý a neudržovaný Ibis. Vybavení se pomalu rozpadá a připadal jsem si jako na vysokoškolských rozpadajících se kolejích. Pokud máte alternativu, tak doporučuji vybrat v HK nějaký jiný Accor hotel. Jediné pozitivum je výhled.


ihknp1.jpg
ihknp4.jpg
ihknp5.jpg
ihknp2.jpg
ihknp3.jpg

1 Citovat

prosinec 2023 - The Crown Krakow - Handwritten Collection

status - Gold

rezervace - cena 3.100,- , základní pokoj se snídaní, moc jsem se těšil na upgrade, nebylo nic... že je plný hotel.. a to jsem poslal email s prosbou o upgrade dopředu.. dle bookingu byl ještě volný apartmán.. za ten jsem jim nestál... trochu chápu ale mohli... pokoj byl v pátém patře - podkrovní.. takže zkosený strop a relativně omezený prostor, na noc jsem vypl klimu, ale i tak dost velký hluk ze vzduchotechniky.. šlo to slyšet i přes špunty v uších.. průser byl černé vlasy na posteli - ne jeden, ale snad 10...! je to úplně nový hotel s velmi dobrým hodnocením...

welcome drink - na výběr víno (i perlivé), pivo... perlivé víno výborné, červené taky.. jen červeného bylo tak max 1 dc, spíše méně.. chvíli jsem si myslel, že barman nalil jen na ochutnání.. ale ne...

dárek -  ručně psané poděkování a dobrý zákusek... jen nechápu jednu vidličku..)

souhrn -  perfektně hodnocený nový hotel, měl jsem velké očekávání, dost to zkazil "neupgrade" pokoje, vlasy na posteli (tolik jsem jich ještě nikdy neviděl), prázdný obal ve sprše od kondicioneru (detail.., ale to dělá hotel), slabý prou ve sprše, velký hluk ze vzduchotechniky... plno věcí ve vybavení hotelu je vidět, že stálo dost peněz.. a pak to kazí blbosti..

ještě snídaně - trochu zvláštní koncept - z části bufet, ale pak třípatrový podnos ke stolu s uzeninami sýry pomazánkami zeleninou a ovocem, dále nabídka ala carte - včetně vejce benedikt... vše velmi sušné... kromě omelety - strašně suchá, tu kuchař úplně zabil!

poloha - 15 minut na hlavní "rynek", parkování na ulici za 4 zl na hodinu (10-20 hod.)

dost bych zvažoval jestli ještě znovu přijdu... asi spíše ne..

 


20231209-091527.jpg
20231209-090542.jpg
20231208-142246.jpg
20231208-145112.jpg
20231209-091522.jpg
20231208-143918.jpg
20231208-143946.jpg

2 Citovat

Listopad 2023 – Novotel Hong Kong Citygate

Moderní hotel s minimalistickým designem má 440 stylových pokojů a apartmá s výhledem na letiště, moře a kopce. K vybavení patří 4 restaurace, 7 funkčních místností až pro 300 osob, venkovní bazén* a nepřetržitě otevřená posilovna.

Hotel je jen pět minut od letiště a nabízí bezplatný shuttle mezi 6 ráno a půlnocí, což byl i důvod proč jsem si jej vybral na noc před ranním odletem.

Status:  Gold

Rezervace:  Po děsivém zážitku v Ibis North Point jsem si spravil chuť. Rezervace byla na nejlevnější Standard room (cca 3000 tis. Kč/noc). Obdržel jsem automaticky upgrade o dvě úrovně výše na Executive Premier room.

Welcome drink : na výběr pivo nebo nealko v lobby baru, vzhledem k cenám alkoholu v HK je i třetinkové pivo hezká pozornost (v baru vás jinak vyjde tak na 150,- Kč)

Dárek na přivítání: makronky a personalizovaný vzkaz

Souhrn:  Perfektní servis a ideální místo na přespaní před ranním odletem. Vše fungovalo jak mělo – buzení telefonem (pro jistotu) i shuttle přesně na čas, štědrý upgrade, krásný čistý pokoj a milý personál.

 

 


hk6.jpg
hk1.jpg
hk5.jpg
hk3.jpg
hk2.jpg
hk4.jpg

1 Citovat

Únor 2024 – Novotel Luxembourg City Centre

Tento Novotel je volbou z rozumu, pokud chcete spát někde v okolí historického centra a vedlejší Sofitel je pro vás moc drahý (v pracovní dny počítejte €350+/noc) a Ibis Styles u nádraží moc obyčejný.

Hotel nabízí pokoje ve třech kategoriích Classic – Superior – Executive. Executive pokoje jsou renovované.

Poprvé jsem viděl kapslový systém ve sprše. Podobně jako v Nespresso kávovaru, zacvaknete kapsli do připraveného otvoru. Místo kávy je ale v kapsli esenciální olej, který vám zpříjemní sprchování.

Status:   Gold

Rezervace:   Rezervoval jsem nejlevnější Classic a na recepci byl informován o upgrade na nejvyšší úroveň Executive, což zahrnuje rovněž každodenně doplňovaný minibar. Papuče a župan jsou na místě, stejně jako Nespresso kávovar.

Welcome drink : na výběr pivo, víno nebo nealko v lobby baru, pro pracovní vytíženost jsem neměl čas využít a vzal si jen plechovku coly v lednici na recepci.

Dárek na přivítání:  balíček sušenek; do dárku lze započítat i minibar zdarma (sekt, pivo, nealko, oříšky)

Souhrn: Díky statusu jsem si užil mnohem příjemnější pobyt – pohodlnější pokoj, hezký výběr nápojů a snacků.

V Lucembursku jsem nedávno hodnotil Mercure Off Kirchberg a Novotel Kirchberg. V obou jsem jako ALL Gold dostal upgrade z nejlevnější rezervace na možná nejlepší pokoje v hotelu. Kéž by to bývalo pravidlem i v jiných městech...

 


img-2784.jpg
img-2782.jpg
img-2783.jpg
img-2780.jpg
img-2781.jpg
img-2779.jpg

2 Citovat

Hurghada Mercure hotel - březen 2024

První pobyt v Egyptě, slušná cena letenek s Wizzair (2.200,- z Vídně), i když asi 4x posun letu. Volil jsem jen 4 noci - cena all inclusive (jediná nabídka) za 320 dolarů. Z letiště asi 10 minut, do města taxi asi taky 10-15 minut. Doporučuji taxi z letiště volit přes booking (i když asi trochu dražší - 130 Kč, ale řidič s cedulkou čekal v hale i při nočním příletu). Pak už jsme použivali aplikaci Careem - do starého města 3 dolary, takže v pohodě.

Na hotelu jde vidět stáří, ale byli jsme spokojeni moc. Pěkná soukromá pláž i s malým korálem a rybkami a hlavně bez viditelného odlivu a kousek od břehu dost vody na plavání. Jídlo nebylo sice žádný kulinářský zážitek, ale bylo chutné a celkově spokojenost. Mínusem bylo, že víno bylo jen k večeři a k obědu a pivo se nepodávalo v baru na pláži (takže si člověk musel dojít asi 50 metrů..).

Status: Gold + Silver

Rezervace: nejlevnější pokoj. upgrade na Superior se Sea view, včetně županu a papučí, taky nějaké nealko v minibaru (bez doplnění), mám dva účty a objednal jsem dva pokoje - upgrade byl na oba (jak zlatý tak stříbrný)

Welcome drink:  voucher kdekoliv v baru v hotelu - sice při all-inclusive trochu zbytečné, ale vzhledem k výše zmíněnému omezení vína jsme využili na víno přes den a mojito, které nebylo v nabídce all-inclusive (bylo tam asi 5 různých koktejlů)

Dárek:  talíř s ovocem, voucher do ala carte restaurací - italská (nic extra) a orientální (lepší), pří týdením pobytu je jedna taky zdarma, + jedna snídaně servírovaná v restauraci - ale víceméně stejná nabídka jako v hlavním sále...

 

Celkově hodnotím jako fajn pobyt a klidně bych si hotel objednal znovu - vedle je Rixos, ale za trochu jiné peníze...:)

 

1