Jakarta - co dělat?

Napsal David Eiselt 2014-10-18 12:17:18 ve fóru Co vidět a navštívit
15 odpovědí

Nějaké tipy a rady jak zabít dva dny v Jakartě? smiley díky

1. Monas - národní památník (v centru, 8.00 - 15.00), je zde i muzeum historie Indonésie. Na 137 m vysoký památník se dá vyjet výtahem
2. Taman Mini Indonesia Indah - indonéský park miniatur (miniaturní Indonésie)
3. Dufan (Dunia Fantasi) - zabavní park
4. Istiqlal (mešita) a přes ulici Katolická katedrála - největší mešita v Indonésii (JV Asii?)
5. Stroll Jalan Surabaya - ulice s mnoha obchody se starožitnostmi
6. Old Town (Old Batavia) - staré město, kolem je i plno muzeí
7. Lembank Park nebo Suropati Park - odpočinek v parku
8. Trans Jakarta - přeprava po městě busy, ulice Jalan Jaksa - noční bary smiley

Já měl vedle ubytka Monas a pár zastávek potom Old Town...bylo to na jeden den akorát, více bychom stejně nestihli.

Navštívila jsem Taman mini - je tam zastoupen každý ostrov Indonésie, převážně svými stavbami (miniatury tam určitě nejsou, mini se myslí jako celá Indonésie na mini prostoru). Stavby stojí za to, ale vevnitř jsem čekala víc. Měli tam sem tam nějaký svadební šat, nářadí..... Akorát Papua Nová Guinea byla super. Dá se tam projet lanovkou a vidět všechno shůry. Jinak je Jakarta pekelná a moc nestojí za návštěvu. Při cestě zpět jsme raději zůstali den v Bogoru, odkud se dá za 4 hodiny dojet na letiště do Jakarty.

Dobrý večer, a co je k vidění v Bogoru?

Ahoj,

na Jakartu jsem mel jsem jeden den, ktery jsem vice mene cely pobyl v dopravni zacpe, takze nic moc radit nemuzu, ale na druhou stranu trochu toho vim. Jakarta je obrovska (to vedi vsichni) a jeste vetsi jsou dopravni zacpy. I kdyz je to velmi otravne, tak je zajimave videt mesto, ktere ma nejvetsi dopravni zacpy na svete a obcas je proste lepsi jit pesky.

Jinak dalsim a totalne necestovatelskym prostorem, ktere jsem tam navstivil, byly nakupni centra. Nemam rad nakupovani a vydrzim v obchode maximalne 20 min. Tady jsem vydrzel dyl - asi tak 2-3 hodiny (nemohl jsem moc najit cestu ven). Proc to tady pisu - lidi z Jakarty, kteri tam nemaji uplne hluboko do kapsy, v nakupnich centrech stravi hodne ze sveho volneho casu, takze clovek je s mistnima smiley Napriklad Grand Indonesia je silene obrovska - v nicem jinym takhle velikym jsem nikdy nebyl. Rozhodne se v nekterem centru stav alespon na par minut (je to trochu divny, ze to doporucuji, ale je to tak).

Tady je tip na ubytovani, kde jsem spal: http://jakarta-backpackers-hostel.com/ Neni to tam uplne nejlevnejsi a je to plny backpackeru, ale je to asi jeden z nejlepsich hostelu, kde jsem kdy byl a hlavne na hore maji na mistni pomery pomerne levny Bintang (pivo). Pak je taky moznost couchserfingu, serfařů v Jakartě je spousta.

Bogor je daleko příjemnější místo, než Jakarta. (Jakarta a Díllí jsou snad nejpříšernější města na světě smiley ) Byli jsme se po dívat v krásné a veliké botanické zahradě. Víc jsme nestihli, Bogor jsme měli jen na ubytko před odletem.

Má v Jakartě cenu vůbec zůstat alespoň na jeden celý den?
Hlavní cíl mám Yogyakartu....v Jakartě jsem chtěl původně strávit dva dni teď už i den se mi zdá skoro moc ..zaujalo tam něco někoho (rozhodně nemyslím nakupování a pod.).
A pokud ano kde je nejlepší se ubytovat(z pohledu polohy) ? Nejvýhodnější se mi zdá Jakarta - Pusat ?

Mrkni na tohle video https://www.fctv.cz/porady/lowkostaci/d ... -indonesie a do Jakarty asi už nemusíš, fakt tu nic není.

my byli v té mešitě - rozhodně stojí za vidění.. pustí tě v pohodě dovnitř - i ženy. venku necháš boty, dostaneš na sebe hábit a průvodce... průvodce taky hlídá ať se moc nebavíš s ostatníma..myslím, že jeden čas to snad byla největší mešita na světě a i teď asi patří ne bednu...má se tam vlézt až 200000 lidí... za zážitek určitě stojí..

Tak pulden tomu dejte, kdyz mate na letisti cas. Monas a Old Town byly docela fajn smiley

nic, sednout na letadlo a letět kamkoliv.... všude v JV Asii je toho víc k vidění než tady

vidím to podobně... přiletět do jakarty, možná jednu noc a druhý den bud do yogakarty nebo rovnou na bali s air asia...
chceme letět příští měsíc, ale zatím nemáme ani letenku, neháváme to na poslední chvíli, co jsem se díval tak nejlépe cenově vycházejí etihat, máte někdo zkušenost ?

díky za reakce...Jakartu vynechám a místo toho si dám ty dva dni v Bandungu ..

Tak nakonec přeci jen zůstanu dvě noci v Jakartě jelikož pak pokračuji do Yogyakarty vlakem poohlížím se po nějakém ubytování v pěší vzdálenosti nádraží Gambir,nemá někdo nějakou zkušenost ? Zrovna okolo nádraží toho moc nevidím (okruh max do 1km) ..

Na nádraží Gambir (a taky jiná místa v Jakartě) jezdí busy Damri, platí se v autobuse a bylo to myslím 30000 IDR, je to na Gambir asi 37 km. Zastávky má u každého terminálu, takže jen vylez ven a čekej na příjezd. Autobusy jsou označeny, takže hledej ten co potřebuješ. Jezdí co 15-30 minut (některé 24 hod.).

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!