Ahoj, s pritelkyni se chystame stravit 2 noci v Dubaji pri nasi ceste na Sri Lanku. Podarilo se mi rezervovat si hotel v Dubaji kde jedou podle prava Sarija. Presneji receno mi jde o tuhle poznamku, ktere jsem si nevsimnul: "Tento rodinný hotel dodržuje zásady práva šaría, a nemohou se v něm proto ubytovat nesezdané páry. Dvojice mohou být při check-inu vyzvány k předložení oddacího listu. V hotelu není také dovolena konzumace alkoholu. " Jak jsem psal, jedu s pritelyni, nikoli s manzelkou. Mate nekdo zkusenosti s tim, jak moc se to tam resi? Myslite ze nam to projde, kdyz se budeme jen blbe usmivat ? Meli jste s tim nekdo problemy na cestach po muslimskych zemich ? Rezervace hotelu samozrejme nelze zrusit bez poplatku v plne vysi ceny za ubytovani  .

Dubaj, Abú Dhabí

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Ahoj,
my jsme byli ubytovaní tady http://1url.cz/NtMGH a byli jsme spokojení. Dobrá poloha kousek od metra (cca 5 min pěšky), nedaleko jsou restaurace, Tesco i obchoďák. Měli jsme apartmán s 2 ložnicemi, 95 m2, kuchyň, dvě koupelny, cena cca 1000 Kč na osobu a noc. Bazén na střeše. smiley

0 Citovat

skús asiatravel.com - v Emirátoch majú dobre fungujúcu pobočku s výbornými cenami / napr. spali sme v 4* Hawthorn suites by wyndham v Marine aj za 70 Euro na noc/ - inak sú výborní i pre Malajziu, Singapur, Hongkong a niekedy i pre Thajsko

0 Citovat

v Bur Dubai na asiatravel námatkove má dobré ceny Orchid vue hotel 4* - 3 min od metra, otvorený na jar 2015 - na tripadvisore nájdeš i moju recenziu...

0 Citovat

Tak tenhle hotel se da obcas v nizsich patrech koupit pro 2 osoby na noc od 400 dh -https://www.rotana.com/rayhaanhotelandresorts/unitedarabemirates/dubai/roserayhaanbyrotana

0 Citovat

https://www.rotana.com/rayhaanhotelandr ... anbyrotana
oprava

0 Citovat

Ahoj, chtel bych se zeptat na levnejsi hotel v Abu Dhabi nebo pokud by stalo za to prejet mestskou tak do Dubaje.
Bude to nase prvni cesta do Emiratu na prodlouzeny vikend v dubnu a poletime asi ve stredu tam a v pondeli rano zpet (avios body utratime ;o)

11:10→19:50Niki 7086
2:30→6:00Niki 7087

Chceme se a chvili ohrat a tak kukame kam. Pamatky moc nemusim rad budu mit levny hotel blizko verejne plaze kde se budu moct vykoupat opalovat a odpocivat s tim, ze bych rad pak nekam na nakup neceho k jidlu.

Je lepsi tedy zustat v Abu Dhabi v nejakem hotelu a chodit na plaz, nebo prejet do Dubaje? Vzhledem k letu neni problem absolvovat nejakou jizdu MHD.

Dekuji za ochotu a informace.

0 Citovat

Ahoj, muzu se zeptat proc slouceni? me zajima hlavne Abu Dhabi v 90% a tady je napis topicu Dubai. dekuji

0 Citovat

Ahojte, mel bych prosim dotaz k Abu Dhabi a Dubai.

Priletime asi v utery vecer a odlet v pondeli rano brzo - Abu Dhabi

1) Pujcujeme si nejake pidi auto na letisti a chceme navstivit tyto tri plaze

http://www.bakeuae.com/our-beaches/al-bateen-beach.html
http://www.bakeuae.com/our-beaches/saad ... beach.html
http://www.bakeuae.com/our-beaches/abu- ... niche.html

- nevite jak je to s parkovanim u nich?
- vim,ze se plati vstupne ale nejsou i nejake fajn plaze bez vstupneho?

2) chceme jednodenni vylet do Dubaje autem a pojedeme tuto trasu, chceme se vyhnout poplatkum za dalnici (mytne)

https://goo.gl/maps/2XuR6Q3twCw

- nejake tipy a rady?

3) jeden den v Dubaji, co nezapomenout videt? ;o) nejake tipy i s parkovanim... treba nekdo z Vas jel to co mame my v planu

4) a co plaze v Abu Dhabi? na plaz dovalit v necem volnem dle nejakeho dress codu a pak klasika trenky a dvojdilne plavky holky? Budu poprve v Emiratech nerad bych neco ....

Diky za jakykoliv tip

0 Citovat

Mám zkušenost jen z veřejných pláž v Dubaji. Na pláž dorazíte v běžném oblečení (stejně asi v autě/BUSe... nepojedete v plavkách), na pláži pak již jsou i pro ženy běžné plavky OK. Některé veřejné pláže mají třeba jeden den v týdnu "pouze pro ženy s dětmi".

Kdybych měl dát rychlovku v Dubaji, autem z Abu Dhabi, viděl bych to nějak takto (ale záleží, co vás zajímá...):
Pokud chcete vidět sjezdovku, zajel bych autem do Mall of Emirates, to máte skoro po cestě. Pokud se i v Bubaji chcete koupta a chcete vidět hotel Burj Al Arab, zvolil bych asi Jumeirah Beach Park a opět bych tam zajel tím autem. Potom bych asi jel do Dubai Mall. Tam si prohlídnete Burj Khalifa, fontánu, můžete zajít do akvária. Auto bych tam nechal a metrem jel do historického centra města (je celkem jedno, jestli začnete v Deiře nebo Burj Dubai), prošel Souky, přejel Abrou na druhou stranu Creeku. To už by tak nějak mohl být večer (ty trhy mají večer jinou atmosféru...), takže byc hse vrátil do Dubai Mall, podíval se na fontánu v noci, vyzvednl auto a jel zpět do Abu Dhabi

0 Citovat

Z mé skromné zkušenosti - ten přesun je ok, jel jsem ho vloni. Někde je tam i pár úseků s max. 140 km/h. Jinak bacha, stacionární radary v neuvěřitelné koncentraci a před pár lety jsem platil pokutu.
Z pláží v Abu Dhabí znám jen http://www.yasbeach.ae/, ale myslím to bude všude podobné. S parkováním bych problém neviděl, oni to z tebe dostanou na cenách všeho na pláži:-) Obecně se mně tam ty pláže moc nelíbily, mám rád pohled na otevřené moře a tady to bylo jak v Chorvatsku. Sice bílý píseček, komfortní matrace na lehátkách, ale... Je to jako všechno v Emirátech, takové umělé, nakašírované.
Dubaj na jeden den...No nevím, co chceš vidět. Klasika Burj Khalifa, fontána, stará Dubai, lyžování, akvárium, nákupy. Zaparkuj někde v shopping mallu nebo u metra a pohybuj se metrem.

0 Citovat

Ahojte, uzasny, necekal jsem tolik info a super moc diky. to uz vypada jako dobry plan smiley diky

0 Citovat

Dává smysl si na týden v SAE půjčit terénní auto, projet všechny emiráty, zablbnout si s ním na dunách a tábořit v poušti?
CK to nabízejí jako atrakce, ale já CK nerad.

Nejsou tam nějaká omezení/zákazy?

0 Citovat

Myslím si, že půjčovny mívají v podmínkách zákaz vjezdu na pláže a do pouště...
Na takovém tom řekněme půldenním výletě do pouště (pickup na hotelu, projížďka po dunách, večer s programem a večeří v pouštním campu) jsem byl a asi bych to i doporučil - oni to v té poušti umí, večerní camp s programem, sishou... si sami neuspořádáte.

S nulovou zkušeností s jízdou v terénu bych se do nějakého velkého ježdění po poušti nepouštěl - jezdí se s podhuštěnými pneumatikami, když zapadnete (i někteří z těch zkušených se tam zahrabali) tak vás nebude mít kdo vytáhnout, stačí vzít trošku neopatrně nějaký ostrý horizont a skutálíte se s autem pod dunu...

0 Citovat

Podmínky autopůjčovny nemám na mysli.

Spíše mi jde o reálnou použitelnost auta (omezení provozu, uzavřené zóny, možnosti parkování).
A pak o to stanování v poušti, je to tam povolené? Jsou tam nějaké oficiální kempy?

0 Citovat

Ukrainian právě nabízejí lety Praha-Kyjev-Dubaj a zpět na zimu a jaro za cca 5200 Kč. K dispozici je i velikonoční termín 14.-17.4. (Pá-Po, bez nutnosti dovolené) v solidních časech, na zpáteční cestě o velikonočním pondělí je čas na prohlídku Kyjeva, kdyby měl někdo zájem. K tomu se dá booknout solidní hotel za cca 2200 Kč/2noci/2os.

0 Citovat

cez svedske momondo sa to da trosku zosekat smiley inak letel som nimi minuly rok do dubaja, za cca 160 euro a je to super ako pripoj na akciu s Cebu pacific do Manily. Rovnako aj vo februari idem s nimi znovu. Hladolet, daju len vodu, ale zase ceny jedla na palube su prijatelne a Billa bagety to istia smiley

0 Citovat

nešlo by to nakombinovat s tím Kyjevem? klidně i s dovolenou navíc - jen k té Dubaji přilepit cca 2dny v Kyjevě.

0 Citovat

Chystame se na cestu do Dubaje a koukam na moznosti nakupu vstupenek dopredu , nasel jsem stranku s ceskyma cenama i primo ruzne stranky kontretnich mist
Na Burj Khalifa i do akvaria jsem nasel rozdilne ceny , nasel jsem i combo vstupenku na obe atrakce ..zeptam se je nutne kupovat dopredu a kdyz tak u koho ? to combo mi prijde nejvyhodnejsi a jeste v jaky cas tam jit ? vecer nebo pres den ? na Burj Khalifa jsem taky nasel dve moznosti 125 patro nebo 148 patro, ovsem u comba pisou 125 patro+ akvarium i u toho jsem v prehledu nasel rozdil
Poradi nekdo co je nejvyhodnejsi ? a jine atrakce nejsou k mani v nejakem balicku ..napriklad ta sjezdovka ?
Nebo neni treba i nejaka jizdenka na metro se vstupy ?
A Abu Dhabi ma to cenu na jeden den na otocku ? Kolik zabere cesta busem casu ?

0 Citovat

Burj Khalifa si zařiď sám na jejich stránkách, můžeš si vybrat i hodinu návštěvy. Na místě to koupi lze, ale hned se tam nemusíš dostat = riziko. Na ostatní si pokud je vás více, kup Entertainer nebo někde na netu kup jednotlivé vouchery fungující na bázi jeden platí a druhý zdarma. V Abu Dhabí má smysl platit snad jedině za Yas waterpark a Ferrari World, také s Entertainer vouchery.

0 Citovat

Podívej se ještě na groupon.ae

0 Citovat

Vstupenky na Bur Khalifa si kup, přímo na stránkách https://tickets.atthetop.ae/atthetop/ a stačí v tom 125. patře smiley Rozhodně nemá smysl připlácet 200 AED za 148 patra a nějakou VIP vyhlídku. Stejně v tom 125. patře jses mnohem výš než všechny okolní budovy smiley Jinak rozhodně doporučuju tam jít na východ slunce smiley ale myslim, že takhle brzo ráno je to otevřený jen v pátek a sobotu. To vycházející slunce nad pouští za mrakodrapy je prostě neuvěřitelný smiley

Ještě pokud to combo je na akvarium v Dubai Mall tak bych se na to vykašlal... Na místě stojí vstup pár dinárů a stejně to za to nestojí... Většinu akvária můžes stejně vidět zdarma smiley

0 Citovat

Ahoj. Ja jsem se z Dubaje a Abu Dhabi vratila min tyden. Listky na Burj Khalifa jsme meli rezervovane pres 2mesice primo pres ofi stranky, dale jsme si pres slevovy portal groupon zakoupili vecerni plavbu lodi s veceri po dubaj creek (65 dirhamu), dale 1denni vylet do Abu Dhabi (120dirhamu, v hotelu nam to nabizeli za 150) a safari do pouste ( 75dirhamu-v cene doprava, jidlo, jizda jeepem v dunach a na velbloudovi, krasleni henou, zkousenibteadocnich kostymu, v hotelu zs to chteli pres 150). Navstivili jsme i ski dubaj a je tam navyber lyzovani 4h, dostanes veskere vybabeni, nebo jen neomezena navsteva toho arealu a snow fun zona jako jsou boby, zoorbing sane to sstoji cca 180dirhamu, pak je moznost k te predchozi si dat i jedno svezeni sedackovoz lanovkou to vychazi,na cca 200-220 dirhamu, vzdy dostanete boty, ponozky a kalhoty s bundou, ulozna skrinka stoji 25dirhamu. Varianta jen fun zony je bez rukavic,takze si popr vzit svoje. Akvarium o nicem. Urcite stoji za to se projet i vlackem pres palmovy ostrov az k hotelu atlantis, jezdi kazdych 15min a zpatecni jizdenka stoji 25dirhamu a neplati na nej Nol card! jinak nol karta nezbytne nutna pro pohyb po Dubaji. Do Abu Dhabi jezdi i bus, trva tp pres 2h, a jestli se chystate k velke mešitě, je to od vystupni stanice v AD pekně z ruky, proto nam prislo pohodlnějsi vzit primo vylet s ridicem, kt nas povozil po vsech zajimavostech AD.

0 Citovat

mirjur: no to je zrejme to co se mi otevre tak , ze nevidim ceho se tyka ten druhy sloupek , podle tohoto ale neni rozdil mezi temi patry ale v navstevnich hodinach , ovsem nejde vycist kam mam zaradit tech 5.30 rano v ten patek sobotu a nedeli ,, ja premyslel ze by to mohlo byt zajimave vecer kdyz je vse osvetlene , za tech 125 at uz teda tam bude nebo nebude to vyssi patro , tak je to bud od 8.30 rano jak vidim nebo pak od 18.30 v patek by nam to v tech 5.30 rano vychazelo ..ale to asi nedame smiley takze pak asi bud hned v tech 8.30 at vyuzijeme den dal nebo pak vecer ...co je lepsi asi tezko rict

0 Citovat

Tyto lode, co poradaji vecerni plavbu celym creekem, trva to cca 2h nase lod vyplouvala v pul 9, vesmes lode kotvi u hotelu Lotus a jumierah mešity ( nejlepe se tam dostaneš pešky od stanice metra jummeirah lake (nebo tak nějak) trvs to max 10min, nebo vyzkoušet tramvaj, ktera projíždí celým creekem. Touto tramvaji se dostanes i k nastupni stanici toho vkacku na palmovy ostrov. Pláží je v dubaji dosti, záleží,kde budete bydlet, cestování po dubaji zabírá dosti času. Jinak to ski dubaj jde vidět skrze prosklenou stěnu v tom obchodáku ( ten je právě jen pár zastávek od toho creeku, kde kotví ty lodě), my to právě spojili vše v jeden den, ráno jsme si prosli ten creek, tramvaji prejeli k vlacku,a z palmoveho ostrovu jsme se opet vydali tramvaji az jsme zakotvili na JB open beach, ve 4odpo jsme se vydali do mall of emirates na ski dubaj, teplota minus 2,,byli jsme radi, ze jsme tsm vydrzeli 1,5h smiley po 7h jsme se vydali metrem do creeku na tu lod. Jestli mate jen tolik malo času, abu dhabi bych vynechala.

0 Citovat

No bydlime 1 noc v ctvrti All Riga to jsem vybral kvuli toho ze je to kousek od DXB a je tam transfer z letiste a pak ty dalsi 2 noci bydlime bliz k plazim je tam zdarma transfer na letiste a taky maji bus k plazim , jeste nevim jak se presuneme do Omanu a kdy, puvodne jsem myslel ze tam poletime ,ale nechce se mi davat 200 euro za hodinovy let pro dva ,.,kdyz bus sice jede 6 hodin ,ale stoji 20 euro no a podle vseho jede 2 x denne a jeste pak je tam jina spolecnost , tak uvidime v Omanu si pak pujcime auto ..puvodne jsem myslel ze si ho pujcime uz v Dubaji. ale zda se mi ze i kdyz je to levnejsi na pujceni v Dubaji nez v Omanu tak ze pak vsechny ty poplatky a extra omanske pojisteni tp zkazi tu cenu
Jo a jeste bych se zeptal na tu fontanu v Dubaji ..tam je taky nejake vstupne ?

0