Zdravím všechny,  v říjnu s přítelkyní letíme na Madeiru. Samozřejmě už jsme tak nějak něco nastudovali a máme i představu jak by ten výlet měl vypadat. Přesto - dobrá rada od ostatních cestovatelů se vždy hodí. Tak se tu zeptám na pár věcí. 1) Chystáme se na 14 dní. Z toho nějaký čas bychom také chtěli strávit na blízkém Porto Santo. S tím se pojí první otázka. Co by jste doporučili? Lepší trajektem z Funchalu nebo spíš letecky? Případně nějaké zkušenosti s jedním nebo druhým? 2) Co půjčovny aut? Nějaká doporučení? Případně, kterým se rovnou vyhnout? Ohledně dopravy předpokládám především použití auta. Chceme určitě část dovolené strávit objížděním ostrova a i když jsem kdesi četl, že hromadná doprava je dost spolehlivá - tak to asi nepojede vždy a všude. 3) Co vidět? nějaká doporučení co určitě neminout? když samozřejmě nepočítám ty úplné turistické samozřejmosti - co vás na Madeiře zaujalo nejvíce?   děkuju  .

Madeira - tipy a rady na chystanou cestu?

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

22 reakcí

Zdravím všechny, 

v říjnu s přítelkyní letíme na Madeiru. Samozřejmě už jsme tak nějak něco nastudovali a máme i představu jak by ten výlet měl vypadat. Přesto - dobrá rada od ostatních cestovatelů se vždy hodí. Tak se tu zeptám na pár věcí.

1) Chystáme se na 14 dní. Z toho nějaký čas bychom také chtěli strávit na blízkém Porto Santo. S tím se pojí první otázka. Co by jste doporučili? Lepší trajektem z Funchalu nebo spíš letecky? Případně nějaké zkušenosti s jedním nebo druhým?

2) Co půjčovny aut? Nějaká doporučení? Případně, kterým se rovnou vyhnout? Ohledně dopravy předpokládám především použití auta. Chceme určitě část dovolené strávit objížděním ostrova a i když jsem kdesi četl, že hromadná doprava je dost spolehlivá - tak to asi nepojede vždy a všude.

3) Co vidět? nějaká doporučení co určitě neminout? když samozřejmě nepočítám ty úplné turistické samozřejmosti - co vás na Madeiře zaujalo nejvíce?

 

děkuju

0

1.) po vodě

2.) já se místní dopravou dostal všude kam jsem chtěl a tady má doprava busama i jednu výhodu a to levády ,jelikož ty se jdou většinou z bodu A do bodu B a pokud přijedete autem nebude se chtít vracet k autu x-kilometrů zpět stejnou cestou ..

0 Citovat

K autu se dá z cíle taky dojet busem, když je nejhůř. Ale dají se naplánovat i okružní nebo částečně okružní trasy. Obojí má své výhody i nevýhody, záleží, co komu víc sedí.

0 Citovat

Děkuju.

S tím trajektem trvá cca 2,5 hod? tak nějak jsem četl.

0 Citovat

Za mě je lepší varianta auto. Většina levád se stejně chodí tam a zpátky a na některá zajímavá místa se busem ani nedá dostat. V případě delšího pobytu si myslím, že se vyplatí ubytování rozdělit. Pro západní část je ideální Calheta se snadným přístupem na Rabacal a Paul de Serra. Na východě se nabízí Porto da Cruz, případně Santana, odkud se dá snadno navštívit Ribeiro Frio, Pico Ruivo, Ponta de Sao Lourenco, Caldeirao Verde a celé SV pobřeží. Odpadnou tím dlouhé přejezdy a člověk se dostane na start dřív, než dorazí zájezdy z Funchalu.

2 Citovat

Byli jsme dvakrat,poprve jsme meli auto cely tyden a zvolili ubytovani u Sao Vincente, coz melo vyhodu dostupnosti jak na hory tak i na levady,prakticky jsme krome oblasti Sao Lourenco objeli vse Ve Funchalu jsme ale byli jen po priletu a pred odletem

Podruhe jsme naopak zvolili ubytovani ve Funchalu po priletu a pred odletem a zbytek bylo Porto Santo

Nekdo pluje na Porto Santo na otocku, trajekt pluje rano a vecer zpet ale doporucuju si ten ostrov uzit klidne na dve ,tri noci Byli jsme v dubnu kdy to bylo celkem bez turistu a tu 8 km plaz jsme meli hodne pro sebe Na den jsme si pujcili auto respektive na 24 hodin s vypujckou od obeda do obeda coz vyslo financne lepe nez dve kola na dva dny

1 Citovat

Pro půjčení auta je dobré zvážit, jestli chcete jezdit po úzkých klikatých silničkách v horách tak na jeden a půl auta, kde se můžete muset vyhýbat s autobusem.

1 Citovat

My jsme meli pres Funchal easy rent a car a maximální spokojenost. Kdybych jel na Madeiru znovu, znovu půjčím auto, přijde mi to tam praktičtější. Nejsem nijak vyjimecne excelentni řidič a nezanechalo to ve mě stopy, ze by se mi tam nějak špatně řídilo, určitě jsou na řízení horsi destinace. Ale bylo to loni v létě a jestli tam bylo třeba jeste méně turistických autobusu, než je zvykem, netusim...

0 Citovat

Madeira je v pohode na rizeni, daleko horsi je Malta, tam i manzel nadaval na rizeni vlevo, hodne uzke silnice a velky provoz.

1 Citovat

Mandre: souhlas, tam jsem neměl odvahu... letos na Kypru to ale asi risknu, tak snad to bude v pohode

1 Citovat

@Peetee247: Trochu offtopic, s Madeirou zkušenosti nemám, ale srovnání Malta vs. Kypr - na Kypru jsem řídil poprvé vlevo a tak po hodince mi to přišlo naprosto v pohodě, silnice nejsou šíleně úzké a velkou výhodou je červené označení SPZ u půjčených aut, takže ostatní řidiči ví, že mohou čekat nějaké zmatky. Severní Kypr byl trochu divočejší, ale pořád v pohodě. Malta je mnohem horší a to už jsem měl zkušenosti s řízením vlevo, užší silnice s kamennými zdmi kolem, hodněkrát jsem couval, mnohem větší provoz, míň tolerantní řidiči, horší parkování. Ale zrcátkem jsme se trefili s protijedoucím řidičem až letos v Irsku, člověk si nevybere :D 

1 Citovat

Malta je blba hlavne kvuli hustemu provozu a maximalni omezene rychlosti Rizeni vlevo je jen otazka zvyku Kypr je v pohode

1 Citovat

@ Michal.   Madeira byla naší druhou destinací, kde jsme si půjčovali auto. Dodnes jsme ji i možná dalších 15 ostrovů projeli křížem krážem, ale rozhodně nejde o ostrov, kde by v tomto kontextu byla doprava nějak výjimečná. Převážná většina dopravy je po páteřní okružní dálnici/okresce a v horách je provoz o řád jinde. Tedy aspoň já si za 14 dní ježdění po Madeiře nepamatuji nic extrémního, s autobusem se vyhýbam i u nás na cestě druhé či třetí třídy cestou do práce.

0 Citovat

díky z poznatky. 

Kdyby měl ještě někdo nějaké info k osvědčeným půjčovnám - tak určitě ocením.

0 Citovat

@Tesna: Já jel autobusem po ER103.

https://www.youtube.com/watch?v=gYbvcfzLJZE

0 Citovat

Za nás doporučuji půjčovnu Centauro (byli jsme letos v březnu)! Mají pobočky i v jiných zemích jižní Evropy a vždycky bylo vše bez jakéhokoliv problému.

0 Citovat

Kateřina Kubišová napsal(a):

Za nás doporučuji půjčovnu Centauro (byli jsme letos v březnu)! Mají pobočky i v jiných zemích jižní Evropy a vždycky bylo vše bez jakéhokoliv problému.

děkuju, kouknu na ně.

0 Citovat

https://www.funchalcarhire.net/

V únoru super ceny, plná pojistka, bezva jednání, auto OK. Vyzvednutí a odvoz na letišti,  smlouva podpis v kanceláři nedaleko. MHD nevím, bus jsme potkávali,  ale málo. Na severu minimálně. Odhad jeden dopoledne, jeden odpoledne v jednom směru. Hojně tam lidé používali taxíky a ve více lidech asi dobrý,  v letadle vzpomínali cestu z Funchalu na levadu 25fontes za 15euro a domluvu o zpáteční cestě s taxikářem na zavolání. Co vidět? Všechno jsme nedali, ale inspiruj se. Za mě - Ponta Sao Lourenco, Fanal, Porto da Cruz.

 

https://eu.zonerama.com/beliw/Album/8240113

https://eu.zonerama.com/beliw/Album/8241018

https://eu.zonerama.com/beliw/Album/8237272

0 Citovat

beliw napsal(a):

https://www.funchalcarhire.net/

V únoru super ceny, plná pojistka, bezva jednání, auto OK. Vyzvednutí a odvoz na letišti,  smlouva podpis v kanceláři nedaleko. MHD nevím, bus jsme potkávali,  ale málo. Na severu minimálně. Odhad jeden dopoledne, jeden odpoledne v jednom směru. Hojně tam lidé používali taxíky a ve více lidech asi dobrý,  v letadle vzpomínali cestu z Funchalu na levadu 25fontes za 15euro a domluvu o zpáteční cestě s taxikářem na zavolání. Co vidět? Všechno jsme nedali, ale inspiruj se. Za mě - Ponta Sao Lourenco, Fanal, Porto da Cruz.

 

https://eu.zonerama.com/beliw/Album/8240113

https://eu.zonerama.com/beliw/Album/8241018

https://eu.zonerama.com/beliw/Album/8237272

děkuju za tip i nádherné fotky! doufám, že budu mít také podobné :)

0 Citovat

Na Madeiře jsem sice ještě nebyl, ale dle toho, co jsem zatím viděl a četl, bych tam někdy chtěl strávit minimálně 10 dní. Na Porto Santo jsem byl minulý týden 4 dny a byl to docela dostatečný čas na pláže a další aktivity. Pokud se chcete na Porto Santo jen válet na pláži 1-2 dny stačí. Pokud i poznat a projet pár místních zajímavostí, lépe 3-5 dní.

0 Citovat

Jsme na Madeiře nyní, a je tu nádherně. Bydlíme v Machicu, auto půjčené od Funchaleasy s plným pojištěním ( ještě že ho máme  hned druhý den u ubytka nám auto někdo solidně odrel)na 8 dnů 236 Euro Renault clio, což do úzkých silnicek a špatného parkování kdekoliv naprosto dostačující. MACHICO je pěkné město s pěknou malou pisčitou pláži v centru s veškerým zázemím (WC,sprcha, prevlekarny), my ji využíváme až k večeru, kdy se vracíme z vyslapu z okolních hor. Jsou tu 2 obchodní domy s jídelnou, kde se za pár Euro (5-6Euro večeře) skvěle najis. 

0 Citovat

Ahoj,

    prosim o radu:  budeme ubytovani 8 dnu na severnim pobrezi na 3 ruznych mistech (Santana, Sao Vicente, Port Moniz), celkove 8 lidi. Kazdy denchci vyrazet na vylety, vetsinou point to point. Vse chci taxikama, protoze proste autobusy do vnitrozemi nejezdi a auto nechci protoze vetsinou budeme koncit jinde nez zacneme.

Je nejaka aplikace na taxiky ktera opravdu funguje? Bolt, Liftago...? Nebo jste to resili tak jako ja minulou navstevu, ze jsem vecer vzdy v hotelu domluvil taxika na dalsi den a domluvil si i s tim ridicem vyzvednuti odpoledne na jinem miste? Blbe prave bylo kdyz odpo uz nemohl nebo jsem se mu nedovolal a pak to tam nekde ve vnitrozemi googlovat je super..zvlaste ted kdyz tam polovina osazenstva budou deti:)

dekuji za tipy

Jirka

 

0 Citovat

My jsme teda meli auto z pujcovny, ale z Achady jsme jeli taxikem na Arieiro, kde bylo auto. Objednavala jsem pres taxiin.pt Appka funguje dobre, ukaze se i cena. Dokonce jsme pres WA domlouvali i jine veci. Byli jsme 2+2.

0
22 reakcí