Ahoj, mate nekdo zkusenost s Dubai, letenky a hotel napr ted listopad jeste? popr neco levnyho? chtel bych primo Dubai, ne ty kolem (rad bych poznal Dubai), zajezdy obvykle s polopenzi zacinaji na 17k, nevite o zajimavejsi variante? .

Dubaj na vlastní triko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

ještě se optám - zarazilo mě, jak se tady řeší to skenování – to je něco, čeho by se člověk měl bát nebo v čem je problém? Na biometrický pas mě skenovali i v Londýně, nebo v SAE je to něco jiného?

0 Citovat

Já byl v Abu Dhabi hned na začátku dubna po zrušení víz a žádné skenování očí neproběhlo jen byla delší pasová kontrola, ale to bylo možná způsobeno tím borcem, kterej seděl za přepážkou, byl to nějakej nováček! Jinak vše normál jako kdekoliv jinde až na to že po pasové kontrole také procházíš skenery.

0 Citovat

Teraz vela ludi chodi do Dubaja, poradte nejake ubytko......

0 Citovat

potrebujem pomoooc....chcem si kupit listok na Burj Khalifa, pri case ktory chcem je uz iba obmedzena dostupnost a potrebujem 2 listky ale nechce mi to naraz dat, iba jeden ale ak by som chcela pre dieta tak ma to bez problemov pusti dalej takze by mali byt volne este listky...poradte ci to mam risknut a kupit listky zvlast po jednom. dakujem za rychlu odpoved, kto mate s tym skusenost?

0 Citovat

Zdravím vás cestovatelé smiley

Uvažuji o dovolené v Dubaji taktéž na vlastní triko. Měl bych pár dotazů na zkušené co tam byli:

1) Jaké je počasí v Dubaji v druhé půlce září? Je tam ještě šílené vedro nebo už je to lepší oproti prázdninám? Rádi by jsme tam jeli někdy v termínu půlka září až konec října, ale raději bych už z kraje tohoto rozmezí.

2) Jak je to tam s koupáním? Jaké tam jsou pláže? Lze se tam koupat všude podél toho moře? Nebo třeba kolem přístavu to je horší? Je v tomto nějaké omezení? Jedná se mi hlavně o to, kde vybrat ubytování. Jestli v centru nebo spíš u moře. S tím souvisí, že když v centru, tak jsem slyšel, že v Dubaji je metro. Podle plánku je linka znázorněna rovnoběžně podél moře. Takže to vypadá, že je tam konstantní vzdálenost od moře -> jak je to daleko pěšky z metra k moři (je tam vůbec běžné, že to metro se využívá jako doprava z centra k moři na koupačku? )? Nevím jestli volit spíš v centru dění (noční život, nákupy) a nebo se spíš cpát k moři a koupání bez dojíždění. Většinu věcí v Dubaji bych chtěl obsloužit pěšky nebo právě tím metrem a nevím kterou polohu volit.

3) Chtěl bych když už tam budu navštívit i Abu Dhabí. Vyplatí se na 1-2dny půjčit auto nebo je lepší tam zajet místní dopravou?

4) Je reálné pořídit ve zmíněném termínu dovolenou za 15-17 tis za osobu? (parametry: 2 osoby; délka 5-6, max. 7 nocí; dobrá poloha ve městě; polopenze
Tzn.: Doprava z ČR,transfer z/na letiště, ubytování, případné půjčení auta/doprava do Abu Dhabí)

Předem Vám děkuji za názory

0 Citovat

Dovolím si pár poznámek... Začnu od konce. Hotel s polopenzí je v Emirátech drahý špás, který by zacloumal tvým rozpočtem a je to i zbytečné. Stačí snídaně a pak jíst ve food courtech obchodních domů nebo na ulici. V září bude vedro jak prase, ale není to červenec/srpen, takže dá se vydržet. Na dopravu jen do Abu Dhabi na 1/2 dny je auto myslím zbytečné, jezdí dost busů. Ad moře v Dubaji. Není to tak, že půjdeš, kam si zamaneš. Pláže patří k hotelům, pěkné veřejné pláže jsou zpravidla placené a ty, kam se dá jít, nejsou nic moc. Tady mluvím ze své subjektivní zkušenosti, možná jsem jen neměl štěstí. Navíc, moře bude jak chcanky. Spíš je dobré najít hotel s chlazeným bazénem:-) Na nějaké extra front beach hotely v Dubaji zapomeň, to je mimo budget. Ale i hotely v centru mají své pláže, kam tě zdarma dopraví. Jinak v tomto období je low season, takže zase je šance se dostat za dobrou cenu k lepším hotelům atd. Za tvé peníze to dáš úplně v poho, ale chce to trochu plánovat. Největší položkou jsou ty další výdaje jako atrakce, aquaparky, Burj Khalifa atd. Jinak jako plážová dovolená to není to pravé, to jsou lepší. Tady to je o zábavě, shoppingu, adrenalinu atd.

0 Citovat

Hotel s polopenzi musis hledat mimo Dubaj (da se za lepsi penize nez v Dubaji) - nicmene to uz bych radsi s tim budgetem letel do Egypta, myslim ze tam je 15k / osoba celkem optimalni castka, za kterou si uzijes hezkou dovolenou v lepsim hotelu se vsim vsudy..

Obecne - zari je skvela doba na to uzit si dovolenou v Evrope a 15k je paradni suma treba na island hopping na Reckych ostrovech nebo Kanarech.. V UAE je vedro k chcipnuti 35 - 38 C u me neni "da se vydrzet" - to zacina <30 C .. smiley Ale uznavam ze porad lepsi 35 C nez 45 C smiley Jinak cali ma pravdu s tema super slevama na ubytko - to je mozna jedina vec ktera by stala za uvazeni - tenhle tyden tady ve foru byl post o 87% sleve na 5* hotely v Dubaji - nicmene standardne ty slevy byvaji tak 30% - 50% - a i kdyz je hotel za 10k zlevneny o 50%, tak je to porad 35k za tyden smiley

Ja letim v pulce zari na Kretu, v pulce listopadu do DXB (to tam zacina byt pod 30)..

0 Citovat

Vážně chceš trávit dovolenou mezi paneláky bez atmosféry a charakteru ve vražedném hicu u "moře", které je jak chcanky (někdy ne jen jako, ale doslova... to když moře přinese fekálie, protože v nalešténé bídě Emirátů jaksi zapomněli na kanalizaci)? Dubaj je ok na pár dní na cestě "někam", ale jako cíl dovolené jen vyhozené peníze.

0 Citovat

tak já mám v Dubaji polopenzi ( 4* Holiday Inn) a platil jsem lehce přes 2t./noc za dvojlůžák což považuji za velmi slušné,mám to přes německou cestovku (jen ubytování) ty nabízejí od 3* polopenzi skoro ve všech hotelích!

Jinak vyloženě dovolená v Dubaji nemusí být špatná volba když se to rozdělí část Dubaj město a část hotel přímo na pláži (Sharjah,Ajman).

Jo a co se teploty vody týče záleží na prioritách já třeba mám nejraději 28+ !

0 Citovat

Děkuji za názory. Dubaj rozhodně chci alespoň jednou zkusit. Nemám rád na samotě u lesa, proto radši volím město, kde je kam večer jít a stále se na něco dívat.

Chápu to dobře, že Dubaj a válení u moře nejde moc k sobě? Když už tak u bazénu. Stačí tam být pouze těch 5 noci?
Jinak si stále nejsem jist kde vybírat místo. Jestli vybírat spíš centrum nebo spíš blíže (samozřejmě v této cenové hladině ne uplně) k moři.

Jak je to tam tedy s tím metrem? Co všechno obsluhuje? Lze z něj dojít pěšky k nějaké slušné veřejné pláži?
Jsou přímo v Dubaji pěkném pláže/moře nebo se musí mimo město?

0 Citovat

tak ja za sebou mam emiraty v zari a v unoru. Zari bylo silene. Vedro takove, ze se nam na dlazbe topily boty, ve meste masakr, ani se nam pak uz moc nechtelo stradovat, vecer se ani nepohnul vzduch, bylo to docela ubijejici. Naopak v tom unoru to bylo naprosto super - teploty idealni, more uz teda studene, ale naopak vyhrivany bazen v hotelu.

Co se tyka dochuzkove vzdalenosti od metra k plazi = dalka jako prasatko, ale jezdi autobusy, takze MHD se da dostat az na plaz, ale teda neni o co stat, lepsi mimo dubaj a abu dhabi. V tom unoru jsme dali 4 noci v abu dhabi, 2 v dubaji a bylo to akorat. V dubaji jsme stihli "zakladni veci" typu burj khalifa, fontana pres den i v noci, akvarium, trhy, plachetnice, sjezdovka. V abu dhabi jsme si i trochu polezeli, k tomu dali aquapark a ferari world. Meli jsme jen snidani, vecere v hotelu je podle me zbytecna s tim, jake moznosti jsou venku. Obzvlaste radi jsme jedli v malych restauracich a mistnich rychlacich v Al bashra. V abu dhabi jsme spise vyuzivali food courty - ale porad supr vyber, ne jen MC apod. A do 15k za osobu jsme se vlezli i se vstupama, utratou a nakupy, ale to proto, ze celou tuhle dovolenou bych nazvala "error" - nakup error fare u letenek, nakup error u hotelu = usetreno na nejvetsich polozkach. Letenky jsme meli do abu dhabi, po priletu jsme si vzali taxi do dubaje a to byla ve finale jedna z nejvetsich polozek. Z dubaje zpet do abu dhabi jsme jeli busem za 120 kc.

Nezkousel jsi se na tu "valeci" cast dovolene podivat na ubytko v Abu Dhabi? V tom unoru jsem mel pocit, ze tam byla lepsi nabidka.

0 Citovat

srneceek: Zajímavá myšlenka s tím Abu Dhabi, když už jet na vlastní pěst, tak proč to takhle nespojit smiley a přímo v Abu to už to na válení u moře je?

Ta MHD je cenově zhruba jak?

0 Citovat

tak my jsme meli beach rotanu = vlastni plaz a nakupak hned vedle. Takze to chce hledat kombinaci - "bujarost" okoli, plaz, moznosti jidla. pripadne taxiky jsou levne smiley

0 Citovat

a zapomnel jsem na tu MHD - my meli 2x celodenni listek v dubaji, v abu dhabi jsme brali taxi. Presnou cenu toho celodenniho listku (platil na vsechno) si nepamatuju, ale byla to smesna cena - cenu listku, kdybychom jezdili po samostatnych jizdadch, tak bychom meli projetou asi uz po dvou hodinach:D Myslim ze to bylo 20 AED? Ale fakt nechci kecat.

0 Citovat

docela dobrá neplacená veřejná pláž je tady (i když žádná hitparáda):
https://www.google.cz/maps/@25.1473785, ... a=!3m1!1e3

ze zasávky metra je to na taxi. Pěšky v tom vedru je to sebevražda. S celodenním lístkem se to dá vyřešit vystoupit tady:
https://www.google.cz/maps/place/DAMAC+ ... 2+-+Spojené+arabské+emiráty/@25.0810161,55.1475676,17z/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x3e5f6b57fca03f17:0x79b5fa3fd23d5f83

a přestoupit na tramvaj, jet na konečnou a pak bus číslo 8, který jede prakticky celý podél pobřeží co 10 minut:
http://2gis.ae/dubai/route/139336169375 ... 15/zoom/12

mimochodem spousta hotelů zajišťuje odvoz z letiště grátis v ceně ubytování. Sami jsme to využili z i na letiště.

1 Citovat

Tak vzhledem k tomu, že nás celý pobyt stál 5 tisíc pro dva se snídaní, tak si Beach Rotanu nemohu vynachválit smiley
Jinak jsme spíš zvyklý na hostely a nižší standard ubytka, takže asi nejsem správná osoba k hodnocení a porovnávání s jinými hotely. Párkrát jsme bydleli na "lepších" místech po světě a teda tak jedinou věc, kterou si troufnu zhodnotit v porovnání s ostatními je jídlo - takové snídaně jsme opravdu ještě nikdy nikde neměli, chápu, proč jsou tak drahé na dokoupení a i když to pak ztrácí kouzlo testování venku, tak tady bych možná i vyzkoušela polopenzi aspoň na jeden den - protože večeře taky vypadaly luxusně.

0 Citovat

Dá se v Dubaji koupit rozumně Sim karta pro internet. Předplacenka s využitím cca 4 až 5 dnů na občasné kouknutí na net, UBER a podobně?

0 Citovat

Ohledně sim karty jsem našel operátora Du mobile, který nabízí toto - http://www.du.ae/personal/mobile/prepai ... le-line-en

0 Citovat

Díky, to bude asi OK.

0 Citovat

Myslíte si, že je 5,5 dne na Dubaj+Abu Dhabí (prohlédnout hlavní atrakce+koupání) hodně? ještě přemýšlím jestli by nestačilo 4,5. Díky

0 Citovat

stačí bohatě 3-4 dny, válet se můžeš jinde smiley

0 Citovat

A kde se dá lépe koupat z tohoto výběru: Dubaj vs Abu Dhabi?

0 Citovat

Úplně souhlasím. Dubai jako cílové město nemá moc smysl. Objedeš dva obchoďáky, koukneš na pláž+hotel a završíš to mrakodrapem s fontánou.

0 Citovat

Řeší nějak v Emirátech léky které mám u sebe ?
Nebo je to jen takové "bububu",vedle těch klasických (Paralen,Imodium a pod.) vozím léky na žaludek(Rapoxol,Itoprid) - na to mám tedy papír v angličtině,že je to pro mou potřebu a aktuálně povezu i Aulin - protizánětlivý (problém se zubem) ale jestli to obsahuje nějakou zakázanou látku dle toho seznamu uvedeném na mzv to tedy netuším ..

0 Citovat

Chci se zeptat ,budu mit půjčené auto ,nevíte jak je to s parkováním v Dubaji? Když pojedu na trhy nebo na mrakodrap?

0