Ahoj, mate nekdo zkusenost s Dubai, letenky a hotel napr ted listopad jeste? popr neco levnyho? chtel bych primo Dubai, ne ty kolem (rad bych poznal Dubai), zajezdy obvykle s polopenzi zacinaji na 17k, nevite o zajimavejsi variante? .

Dubaj na vlastní triko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

parkovanie pri mrakodrape (predpokladam ze myslis Burj Khalifu) je mozne v obchodnom dome Dubai Mall. v centre kde je souq sa da vzdy niekde parknut, aj ked to moze chvilku trvat nez najdes... ale pre konkretne tieto dve veci mas najjednoduchsie ist metrom.

nezabudni na GPS, v dubaji jazdit bez nej je vcelku peklo, pokial mesto nepoznas.

0 Citovat

Zdravím,

mám dotaz ohledně pitné vody.

Je možné v Dubaji a Abu Dhabi bez problému pít vodu z kohoutku?
Někde jsem četl, že ano, jinde, že se to zase nedoporučuje.

Díky za názor

0 Citovat

Tak asi v Atlantis The Palm bych se nebál... Z oficiálních pítek třeba v aquaparcích také ne, i v průměrném hotelu dostaneš balenou vodu. Ceny nealka jsou v pohodě, na čištění zubů je voda ok, není důvod jí zrovna extra lemtat:-) Někde bych jí teda do pusy opravdu nevzal.

0 Citovat

Tak obecně lze říci, že by měla být pitná? smiley Atlantis The Palm bydlet teda nebudu, ale 4* hotel by už mohl vyhovovat ne smiley

0 Citovat

voda v UAE je nezavadna, tzn je ok na cistenie zubov a podobne, ale nie je pitna. poznam i dost ludi, co ju pije, ale jej pitie neodporucam, pretoze je vyrabana desalinizaciou, takze zrejme nema zlozenie, ake by mala mat voda vhodna pre cloveka. je jedno v akom hoteli si, voda je v dubaji z rovnakeho zdroja (jediny rozdiel moze byt v kvalite a veku potrubia v danej budove). odporucam radsej kupit balenu vodu, stoji menej ako u nas

0 Citovat

Absolutni souhlas s predchozim prispevkem, vubec nechapu, kde informacni zdroje hlavne nasich CK na hojne poskytovanou informaci, ze voda v UAE je pitna prisly, kdyz v miste udani za pitnou povazovana neni. Jak bylo receno, je nezavadna pro cisteni zubu ap., ale domacnosti jsou vetsinou zasobovany pitnou vodou v barelech rozvozem po meste. I v nejmodernejsich mrakodrapech. Balena voda neni draha, pokud se vam s ni nechce tahat ... temer v kazdem obchudku existuje "free delivery", staci o ne pozadat pri platbe u pokladny nebo si o vodu zatelefonovat. Plati pochopitelne pro cely nakup smiley

0 Citovat

Hlavně je fakt hnusná. Voda v PET tam stojí pár korun, takže není co řešit.

0 Citovat

Děkuji Vám, za rady.

Ještě bych se rád zeptal na stravu. Nějaký tip na dobrý řetězec restaurací nebo tak? Lze se tam někde za rozumný peníz najíst třeba formou bufetu?

Díky

0 Citovat

Ještě k té vodě. Když jsem tam byl já, tak na hotelu telka z jednoho kohoutku teplá voda a z druhého ještě teplejší, takže pít se to nedalo (a ani bych do toho nešel - v teplé vodě se množí bakterie...). V té době 0,33l plechovka jakéhokoliv nealka stála asi 1AED (cca 6kč), takže nebylo co řešit.

0 Citovat

restauracii tam mas kopec vsetkych cenovych kategorii, retazce i neretazce, su tam indicke bufety aj normalne restiky... ja som mal celkom rad zataar w zeit, ale to je skor tak na snack nez na "normalne" jedlo... v malloch mas foodcourty kde maju uplne vsetky druhy jedla

0 Citovat

Ahoj. Najde se tu nekdo, kdo navstivil Emiraty sam bez doprovodu rodicu a nebylo mu jeste 18 let? Potrebuji praktickou zkusenost... potrebuji poslat samotneho syna. Na letisti jej bude cekat otec.

0 Citovat

Ahoj
Tak já s většinou názorů nemohu souhlasit. Dubaj mi přijde jako skvělé město na dovolenou pro někoho kdo si chce odpočinout a zároveň vidět trochu něco jiného než na co jsme zvyklí. V Dubaji se dá vidět a zažít spoustu věcí. Samozřejmě záleží všechno na penězích a na tom jak luxusní hotel si můžete dovolit.) Ale skoro všechny hotely vozí zdarma na pláž, takže pokud vystřídate několik hotelu pravděpodobně střídáte I několik plazi smiley je pravda že bych si asi nedovolila říct že vydržím na jednom místě jedné pláži a v jednom hotelu, ale když si představím moje dřívější dovolené v Egyptě (14. v jednom rezortu) tohle je úplně něco jiného. Samozřemě všechno něco stojí, ale je to i plno atrakcí které stojí zato vidět a zkusit.

Měla bych ale také otázku:) letos plánujeme zkusit i Abú Dhabí - máte někdo nějaké tipy zda to opravdu stojí za to se tam vlacet? Nebo je to víceméně to stejné jako Dubaj co se například pláži tyka? Jediné co bych ráda videla, je S možná chrám a ten obrovský hotel kde se točilo rychle a zběsile, alena nic jiného zajímavého jsem tak nějak nenarazila:)
Dekuji

0 Citovat

Abu Dhabí, snad jedině Yas Island, tamtéž pláž, marína, aquapark a Ferrari World = 2 dny stačí. Samozřejmě kromě mešity Zayeda.

0 Citovat

Možná se ptám blbě, ale dává smysl SAE na týden půjčeným autem projet všechny emiráty?

0 Citovat

Ahoj, mohla bych dostat informaci zdali potřebuji nějaký souhlas manžela když cestuju na dovolenou do dubaje SAMA s 8letou dcerou? Nebude prosím nikde žádný problém? Moc díky za info

0 Citovat

No na to pozor, souhlas může být potřeba i při cestách po Evropě, nevím jak konkrétně SAE, ale rozhodně bych nepodceňoval.

0 Citovat

Valentýna napsal(a):

Ahoj, mohla bych dostat informaci zdali potřebuji nějaký souhlas manžela když cestuju na dovolenou do dubaje SAMA s 8letou dcerou? Nebude prosím nikde žádný problém? Moc díky za info


https://www.umpod.cz/unosy-deti/...zahranici/


https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl...index.html


Pokud tam není nějaké varování, tak asi OK, ale klidně napiš na náš konzulát ☺

0 Citovat

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost, jak je to v dubaji s ubytováním, když jede holka se dvěma chlapama. Chceme jet s přítelem a jeho 17letým synem a chtěli bychom apartmán. Kamarádka mi říkala, že měla v hotelu problém, že ji nechtěli s přítelem ubytovat, můžu mít ještě větší problém, když pojedeme takhle ve třech? Děkuji za odpověď. A ještě teda takový malý detail, syn vypadá na daleko víc let a my s přítelem mezi sebou máme věkový rozdíl 20 let. 

1 Citovat

Musíte si před rezervací přečíst v podmínkách, jestli tam nepíšou, že neubytují nesezdané páry. Někde to tak mají a někde ne. Je jedno, jak kdo vypadá a čí je syn. V Ománu jsme v podobném složení (jen nikdo nebyl syn a pár) byli ubytovaní na 3-lůžkových pokojích v hotelech běžně a nikdo se na nic neptal.

0 Citovat

Dobře, děkuji za odpověď. 

0 Citovat

Připojím k téhle diskuzi, kde jsem našla dost informací, i když fousatých, i tak použiju.

Prosím místní znalce. Potřebuji být v Dubaji 25.3. nejpozději v podvečer. 

Letenka: jednosměrná, bez přestupu, odbavené zavazadlo, možné odlety Praha, Krakov, Katowice. Wizz ne. 

Má význam ještě nějakou dobu čekat? Má význak kupovat nějaké připojištění letenky proti neodletu z jakéhokoli důvodu?

Díky všem, kteří se podělí o znalosti ve vyhledávání letenek. Já mám mezery :-)

0 Citovat

Nesledoval jste nekdo posledni rok ceny letenek z VIE do Abu D. nebo Dubaje s Wizzairem, jak se pohybuje cca cena od…? Diky.

1 Citovat

Ja to nedavno koupila na konec zari do Abu Dhabi z Vidne za cca 3000 zpatecni…

0 Citovat

Mandre, já co jsem tak od podzimu viděla, tak nejnižší zpáteční tak od 100-120 eur.

0 Citovat

Diky moc, zvazuju tam do DXB a zpet z AUH, at se kouknem do obou mest. 7-10 dnu.

0