Koupil jsem letenky do Japonska - přílet Osaka,odlet Tokio,jen 8 dní......hrubý plán je ihned přesun do Kyota - nebo se vyplatí vyhradit alespoň jeden den na Osaku? ...z Kyota pak do Tokia - nějaká zajímavost na trase,která stojí za zastávku ? .

Japonsko

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Terez Š. napsal(a):

nás 12 dní v Japonsku vyšlo na 44 tis. pro jednoho kompletka i s letenkama, a to jsme se nijak neomezovali :) mrkni tady, třeba něco pomůže

https://www.nebudvorvan.cz/2018/...onska.html


Jeej, aj vy ste boli na kralicom ostrove :), Naozaj perfektne miesto! Na doplnenie k blogu : my sme boli na obed v tom hoteli a bolo to jedno z naj jedal co som jedla v Japonsku :)

0 Citovat

Tomáš napsal(a):

na kolik vás to tak cca na ty dva týdny vyšlo?

To je dosti individuální!  Zaleží i na termínu atd.

Já byl na 13. nocí předloni....v Japonsku jsem byl podruhé (březen) trasa Osaka - Kumamoto (sopky Aso a Sakurajima) - Numazu (Fuji,Odawara atd.) - Narita.

Japan Rail Pass (14.dní) - 10 600 CZK 

Ubytování (Agoda - 2,3* hotely s vlastním příslušenstvím někdy včetně snídaně)  - průměrně 1400 CZK za noc ve dvojlůžkovém pokoji.

Útrata: V Praze jsem vyměnil 50 000 JPY na místě vybral z bankomatu ještě 10 000 JPY.


0 Citovat

Ahojte,

tak začiatkom Júla letíme do Japonska.

Prílet Haneda a odlet Narita.

Budeme mať 11 celých dní + ešte skoro celý posledný deň pred odletom.

Máme v pláne kúpiť JR pass na 7 dní.

Itinerár ešte nemáme vytvorený presne ale chceme vidieť  Kyoto asi 2 dni (málo?), možno Himeji, Hirošimu+Miyajimu, Naru , Tokio.

Mal by som pár otázok:

1. prílet máme 22:40 na Hanedu. Nevie niekto kolko može zhruba trvať pasovka . Lebo posledné vlaky odchádzajú do mesta okolo polnoci,tak či to možme stihnúť ?

2. Myslíte že je 4 dni veľa na Tokio s tým že JR pass by sme si aktivovali až  piaty deň aby nám vydržal až do konca pobytu okrem toho posledného dňa?

Poprípade ak by ste mali nejaké tipy kde sa cestou zastaviť tak by som to uvítal. Bude to naša prvá cesta do Japonska tak teraz neviem či je lepšie sa nahánať,alebo skôr menej miestam venovať viac času.

Díky moc za tipy.

0 Citovat

nám pasovka moc času nezabrala, byla to celkem rychlovka :) tak uvidíte, snad to stihnete, vlaky jdou koupit pouze za hotovost, tak s tím počítejte. Podle mého jsou 4 dny na Tokio tak akorát. Taky jsme aktivovali až když jsme Tokio opouštěli :) třeba něco pomůže :

https://www.nebudvorvan.cz/2018/...tokiu.html

0 Citovat

Příroda vás nezajímá? Pokud zajímá, tak je podle mě 4 dny na Tokio moc (v rámci tak krátkého pobytu) a bude lepší vyrazit nejdřív busem k Fudži nebo do Matsumoto a Kamikochi. Pasovku jsem měl rychle.

0 Citovat

Jet směrem Kjóto nočním busem lze i celkem levně, když se koupí v předstihu , ušetří se tím Railpass.

0 Citovat

4 dny na tokio moc ?  - tejden je malo - den utece jak voda a v tokiu je toho moc a moc k videni a proziti

0 Citovat

Myslím, že je to značně individuální. Osobně mi stačily na Tokio 2 dny tak akorát a byl sem rád, že jsme zbylý čas v Japonsku využili k návštěvě jiných míst. Ale záleží co člověk preferuje, zda ruch velkoměsta nebo raději venkov a přírodu.

0 Citovat

disneyland a  disneysea je na jeden den malo  - akihabara  svet vr a her zabere taky cely den - vyhlidka na sky tree a tokyo tower je nutnost - planetarium je bomba - muzea - parky - atd atd... kdo tohle mesto odbude za 4. dny tak muze zustat doma na peci a nemusi se namahat cestovat do takove dalky

0 Citovat

atd. Tokio - ano je to individuální ! 

Japonsko řadím mezi TOP destinace co jsem navštívil,ale Tokio mě tedy vůbec nevzalo osobně si i dovedu představit Tokio při návštěvě Japonska úplně vynechat!    ..což jsem také při mé druhé návštěvě Japonska udělal.

Pro mě chaotická megapole (a to mám velkoměsta docela rád),davy lidí kam se podíváš,než se člověk někam dostane je půlden v tahu a metro/vlaky totálně natřískané v jakoukoliv dobu!



img-9043.jpg

0 Citovat

Tak Tokio by sa dalo aj skratit na 3dni.Ten nocny bus pozriem.Diky.

Priatelka by chcela pozriet aj kupajuce sa opice no je to ako pozeram dost z ruky.

0 Citovat

@Truhlik: Psal jsem, že 4 dny je moc v rámci tak krátkého pobytu (a pak se bude honit po mnoha místech). Mně úplně stačily na Tokio 2 dny (ze 40 dní v Japonsku) a ta jmenovaná místa mě nezajímají (kromě pár parků a chrámů). Než výhledy z věží ve městě, raději výhledy z vrcholů sopek. Pohled na věže mi stačí z ulice.

@torpy68: Opice se původně koupaly v termálech jen v zimě, ale teď je hlídači parku krmí, takže už tam jsou po celý rok. V létě je to spíš turistická past. Makakové jsou na mnoha místech JV a východní Asie a ty krmené lidmi nemám rád a vyhýbám se jim. https://www.neverendingfootsteps...ani-japan/

0 Citovat

tak ja na houby chodim ale nekde behat po lese v japonsku to teda ne

0 Citovat

Terez Š. napsal(a):

nám pasovka moc času nezabrala, byla to celkem rychlovka :) tak uvidíte, snad to stihnete, vlaky jdou koupit pouze za hotovost, tak s tím počítejte. Podle mého jsou 4 dny na Tokio tak akorát. Taky jsme aktivovali až když jsme Tokio opouštěli :) třeba něco pomůže :

https://www.nebudvorvan.cz/2018/...tokiu.html


Díky moc.


Poslal som Vám SZ
0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Příroda vás nezajímá? Pokud zajímá, tak je podle mě 4 dny na Tokio moc (v rámci tak krátkého pobytu) a bude lepší vyrazit nejdřív busem k Fudži nebo do Matsumoto a Kamikochi. Pasovku jsem měl rychle.




Zaujíma nás aj príroda.  Asi ale skôr skočíme na deň do Nikko, no a potom v rámci JR passu by sme chceli vidieť Kiso Valley.


Ono je toho strašne veľa ako pozerám a zase sa nám asi neoplatí kupovať  JR pass na 14 dní pokiaľ budeme 2 dni v tokiu a iba 9 dní mimo. I keď vieme,že JR pass funguje aj na loop v Tokiu,tak metro sa mi zdá zmysluplnejšie a aj o dosť lacnejšie.
0 Citovat

torpy68 napsal(a):




Zaujíma nás aj príroda.  Asi ale skôr skočíme na deň do Nikko, no a potom v rámci JR passu by sme chceli vidieť Kiso Valley.


Ono je toho strašne veľa ako pozerám a zase sa nám asi neoplatí kupovať  JR pass na 14 dní pokiaľ budeme 2 dni v tokiu a iba 9 dní mimo. I keď vieme,že JR pass funguje aj na loop v Tokiu,tak metro sa mi zdá zmysluplnejšie a aj o dosť lacnejšie.

Je to věc názoru, ale mně se zdá naopak smysluplnější (více)denní jízdenka na vlaky a ježdění Yamanote Line, zaprvé proto, že dost zajímavostí je blízko ní, zadruhé protože s jízdenkou na metro jsem musel většinou složitěji přestupovat mezi jednotlivými linkami. Koukni se na JR Tokyo Wide pass, Tokyo 1-Day Ticket, Tokunai Pass a na jedno- a vícedenní jízdenky na metro a porovnej si, co se vám vyplatí víc. https://www.jreast.co.jp/multi/pass/ https://www.tokyometro.jp/en/tic...index.html https://www.tokyometro.jp/en/tic...index.html https://www.tokyometro.jp/en/tic...index.html

0 Citovat

A ještě existují další passy: https://www.haneda-tokyo-access....ount/ ;

0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Ono je toho strašne veľa ako pozerám 


Já jsem si z Japonska odvezu jako nejlepší radu - nespěchat stejně se nedá stihnout všechno. 

My jsme toho během 15 dní stihli fakt hodně, ale takhle zpětně si řikám, že by bylo lepší zpomalit a jen si proste užít to kde jsem. Japonsko je unikátní v hodně směrech, takže kamkoliv pojedete se vám určitě bude líbit ;)

0 Citovat

Tak som si urobil taký itineár:

1 deň večer prílet Haneda

2-3 deň Tokio

4 deň ráno vlak smer Nikko, poobede Nikko

5 deň Nikko, podvečer návrat do Tokia

6 deň ráno smer Hirošima,poobede buď Hirošima,alebo Miyajima. Čo by bolo lepšie ?

7 deň  Hirošima,alebo Miyajima, presun do Kjota ak by vyšiel čas tak so zastávkou v Himeji

8-10 deň Kjoto+Nara+ Osaka, ak by bol čas Kobe.  Priorita je Kjoto+Nara

11 deň ráno presun do Kiso Valley trek Magome-Tsumago,  Matsumoto Castle+ noc v Matsumoto

12 deň Presun do Jigokudani pozrieť na opice. Poprípade privítam nejaké doporučenie na tento deň,lebo na trasu do parku neplatí JR pass. Podvečer asi z Nagana presun do Tokya. Poprípade oplatí sa Nagano na celý deň?

13  deň ešte niečo s Tokia a večer odlet.


Dalo by sa to nejak takto,alebo je lepšie niečo niekde pridať, či ubrať ?

Díky za rady :)


0 Citovat

Budeš to mít hrozně ulítané. Pokud budeš v Tokiu, kde si užiješ moderního velkoměsta, tak klidně vynech třeba Osaku a dej si víc na pohodu Kjóto, kde stojí se zdržet déle.

0 Citovat

8-10 den je sci-fi, pokud si teda nechceš jen odfajfknout, že jsi tam byl. Jen v Kjotu bys mohl stravit mnohem více času a nenudil by ses. Celkově je to dost ulítané, ale pokud vám to tak vyhovuje...

0 Citovat

To Kjoto mas naplanovany fakt silene v poklusu. Byl jsem tam dvakrat a pokazde jsem odjizdel s pocitem, ze se tam musim vratit na mnohem dyl. 

Mas tam dva dny na Naru a Kyoto s Osakou. Nara samotna je na den. Kdybys to zrychlil, tak bys mozna stihnul i treba rychlonavstevu v te Osace (bozi akvarium), nebo vecerni Kyoto, ale prijde mi to fakt zbytecne se nekam porad hnat jak nadmuta koza. Samotne Kyoto si zaslouzi vice nez jeden den. Je to neco jineho nez Tokyo, kde se dostanes vsude relativne rychle a bezbolestne metrem. Kyoto jsou hlavne autobusy a ty hlavni pamatky jsou od sebe  i relativne vzdalene a preprava nejaky ten cas ukroji. Je tam dobry trh, kde muzes pul dne ztravit couranim a ochutnavanim. Je tam obrovske mnozstvi restauraci. Za den stihnes fragment a bude ti to pri odjezdu lito. Je to skvely mesto.

Radeji bych obetoval to Nagano, ktere je taky v poklusu a celkem z ruky a prodlouzil si takovou "zakladnu" v tom Kyotu, opice muzes potkat a krmit i tam. Par dni si vyclen na samotne mesto a par dni muzete vyuzit a vyrazet na vylety vlakem. Shinkanseny jsou v ramci pasu zdarma a rychle jako dabel. Co si pamatuju tak z Kyota jsme dali Hiroshimu + Miyajima island jako jednodenni vylet - cesta dve hodiny tam a dve zpet. To same Himeji - hodina vlakem, Nara - hodina vlakem (je to blizko, ale jedes lokalkou). Nemusis se tahat s batohama a resit porad uschovny a bydleni.

Zapremyslej jestli ti tohle behani porad nekde stoji za to. My jsme tam treba vlozili 3 dny relaxace v Hakone. V mistnim ryokanu se nalozis do onsenu s vyhledy na zamlzene kopce a odpocines si. Manzelka to miluje a ja taky a vesnice je taky neco jineho. Navic i tam je hodne k videni. 


0 Citovat

My jsme měli podobný program jako plánuješ jen místo Kiso Valley - Nagano jsme byli v Mount Koya a nakonec jsme se nevraceli do Tokya ale odlétali jsme z Fukoaky. Nicméně měli jsme na to 15 a jak jsem psal výše, už tak mi to přišlo hodně naflákané. 

Doporučuju ti něco z toho vynechat, stejně jak ti tady píšu všichni ;)

0 Citovat

Záleží skutečně na prioritách, každý je jiný.. osobně se při plánování ujišťuju, že mě vůbec nelákají Osaka a Tokyo, přesto že má cesta v květnu začíná v Osace a končí v Tokyu. OK, nepřu se, má to svojí atmosféru, ale při chaosu a velikosti těch měst radši ten čas využiju na Kjoto a Naru a pak na 5 dní na severní Hokkaido + Rishiri, který jsem si vysnil a podle toho taky naplánoval. OK teda, když se zadaří v 6-hodinovém stopoveru na Hanedě dojet na Shibuyu, najíst se a zase zpátky, budu to brát jako + :-) Jinak jak tak plánuju Kjoto a studuju dopravu, vidím na Hyperdie i možnost cestování v rámci města příměstskými JR vlaky, které mají po městě plno zastávek a na ty by JR Pass měl platit..

0 Citovat

Co se týče Nagana, celý den se tam dá v pohodě strávit, my přijeli večer právě po Kiso Valley a odjížděli druhý den odpoledne. Už jen samotný chrám Zenkoji za to stál. Byli jsme v létě, takže opice byly out of question, tak spíš záleží na vašich preferencích.

0