Koupil jsem letenky do Japonska - přílet Osaka,odlet Tokio,jen 8 dní......hrubý plán je ihned přesun do Kyota - nebo se vyplatí vyhradit alespoň jeden den na Osaku? ...z Kyota pak do Tokia - nějaká zajímavost na trase,která stojí za zastávku ? .

Japonsko

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Nejsem sice holka, ale neviděl bych v tom vůbec problém. smiley Sám teď očekávám opačný problém - jak uřídit 7 lidí. smiley

0 Citovat

Super dekuju moc vsem smiley Jeste se zeptam, vidite jako velkou blbost jet ted na dva tydny do usa (do 22.5.). Mit pak tyden v cechach a 1.6. hned letet do japonska na 12 dni? Hodne lidi me od toho odrazuje, ze to je naprd takhle v malem intervalu od sebe (usa a pak hned japonsko), ze bych spis mela jet na placando k mori. Mam 14 dni volna (v tom cervnu) a nechci to proflakat v praze smiley.

0 Citovat

nevidim na tom nic zvlastne, najma na tomto fore, kde sa chodi na 5 dni do Patagonie, alebo na kebab do Istanbulu na jeden den smiley

0 Citovat

Po nedávné zkušenosti bych nekupoval lístek na skyliner + 3 denní lístek na metro. Pokud budeš bydlet poblíž UENO jednoznačně bych volil Tokio Metropolitan District Pass (OD JR) cena 750 Y celodenní. Na stanici UENO je trochu problém se stanicí metra. A 1-3 denní permice je jen na Tokijské metro.
K lístku z Narita-Ueno (Nippori) je lepší vzít Keisei Access line, cena je o polovinu nižší (1240Y). A je málo známo, že poslední vlak z Tokia na Narita (myslím skyliner) odjíždí cca. v 18:30 z Ueno. Potom už jezdí jen noční vlaky, ale cena za jízdenku je cca. 1450Y. Tak pokud počítáš peníze, vyjde skyaccess nejlépe. Do města jede úplně prázdný a na letiště přijd dříve a stoupni si do fronty. Spousta lidí vystoupí po cestě. Délka jízdy cca. 60 min. Vyzkoušeno, prověřeno a shledáno jako nejlepší smiley

0 Citovat

"Na stanici UENO je trochu problém se stanicí metra."

Jak tomu mám rozumět? smiley Budu si tu cestu z a na letiště taky teprve muset pořádně nastudovat. Co Narita Express? Tam je tuším sleva 50%. Asi budu hledat nejlepší poměr cena/pohodlí.Jinak ubytování jsem objednala zrovna na Ueno,takže mě to zajímá.

0 Citovat

Obyčejný metrovlak Keisei stojí 1030Y a cesta trvá cca 80 minut, pokud člověk nespěchá, je to nejlevnější možnost.

0 Citovat

Z narita jede do ueno tedy tohle ? - to je ten metrovlak keisei ? http://www.keisei.co.jp/keisei/tetudou/ ... tokkyu.php
kdyz nastoupim na letisti a jedu do nippori musim nekde prestupovat nebo to jede primo ?
Jeste bych chtel poradit nejake jednodenni jizdne - to je jen Tokio Metropolitan District Pass (OD JR) cena 750 Y nebo je na cely den - nebo cely tyden neco jineho s cim se presouvat po tokiu ?
Posledni radu bych potreboval poradit kde bych se podival na tu imigracni kartu co se vyplnuje v letadle - anglicky neumim a proto si vzdy tyto karty co jsou do urcitych statu potreba vyplnuju podle vzoru na internetu doma - diky za info .

0 Citovat

Jj jede to napřímo nikde nepřestupuješ.
Ohledně jednodenní jízdenky, pokud chceš skutečně jen na den, tak si kup jednodenní (respektive 24-hodinovou) jízdenku na metro, dostaneš se opravdu všude. Koupíš ji v automatu za 600 JPY.
A v letadle vyplňuješ tyto dvě:



0 Citovat

Tak dik za info - to je fakt za 600 y - to vychazi asi na 130 kc - to je jak v praze - takze tento listek muzu kupovat kazdy den - a jeste ty karty se odevzdavaji cele nebo si nejaky utrzek nechavam na odlet z japonska

0 Citovat

Z tej prvej ti polovicu pripnu do pasu a zoberu si ju pri odchode

0 Citovat

Tu menší polovinu te bile ti přicvaknou sešívačkou do pasu a při odletu si větší část z toho zbytku odtrhnout a zůstane ti ta nejmenší (na fotce uplne vlevo, co jsou vysvětlivky).

Někdo byl rychlejší smiley

0 Citovat

Další verze railpasů, hlavně pro někoho, kdo se pro jejich nákup rozhodl až na místě v Japonsku a vychází mu opravdu výhodněji, než cena za jednotlivé jízdy:
http://www.supercheapjapan.com/tokyo-os ... arch-pass/
http://www.supercheapjapan.com/jr-east- ... rail-pass/

Jinak stránky http://www.supercheapjapan.com jsou další šikovný webovky, jak aspoň něco ušetřit.

0 Citovat

Neni me jasne co to je Toei - vim ze krome metra tam jezdi ruzne vlaky propojene na metro - takze kdyz chci v tokiu zustat 8 dni a cestovat po celem meste mam koupit pro zacatek tu 3denni na letisti ? - a kdyz ano tak jak se ta 3 denni presne jmenuje - diky

0 Citovat

Určitě si kup tu tří-denní na letišti. Jak psali výše, platí i pro druhé metro.
Já jsem tím druhým metrem jel za čtyři dny jen jednou (Asakusa Line - abych se dostal na Sky Tree), takže po těch třech dnech se to dá i s tou 24 hodinovou (bez Toei)

0 Citovat

Diky diky - ted uz v tom mam trochu jasno - uz jsem se o to zde zajimal v lednu ale mezitim jsem to vse zapomel - za tyden jedem a tak se potrebuju trochu orientovat - a co taxi v tokiu da se to pouzit - treba na cestu v noci do hotelu - myslim financne

0 Citovat

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s obsazeností nočního vlaku Sunrise Seto z Tokya odjezd v 22:00? Nejde to bohužel rezervovat dopředu..

0 Citovat

Ctel bych jeste poradit jak se pouzivaji ty nekolika nebo celodenni jizdenky - zda se to jen priklada na nejaky snimac nebo se to vklada do nejake sterbiny a necha se projet a opet se odebira zpet ?

0 Citovat

Jizdenka projede skrz turniket, takže ano, strčit do skviry a po projeti zase vzit.

0 Citovat

Zdravím smiley
Za 8 dní mne čeká odlet do Japonska, tak zkoumám informace a narazil jsem na něco co mne trošku zmátlo.
Věc se má tak, že přiletím do Osaky tam budu pár dní a teď to hlavní o co mi jde - mám koupenou letenku Osaka - Soul (zde budu 4 dny) - Tokio . Po návratu do Tokia mám v Japonsku ještě asi 5 dní. No a ta matoucí věc je to, jestli potřebuji na tenhle opětovný vstup do země nějaký ''re-entry permit'' nebo budu normálně vyplňovat vždycky po příletu do Japonska Disembarkation/Embarkation card ? smiley

jsem blbec že jsem si to nezjistil dřív, než jsem si koupil letenky na tu odbočku do Soulu...teď jsem z toho totálně zmatenej a lehce ve stresu. smiley

Doufám že mi někdo trošku pomůže smiley

0 Citovat

budes to mit jako 2 separatni vstupy... celou proceduru absolvujes 2x... ja sem letel pres japonsko do australie a vzdy jsem zustal na narite na prespani a pokazdy jsem ten vopruz musel absolvovat kvuli 2x1dni v japonsku

0 Citovat

To záleží na tom, jestli to máš s prohlídkou tělesných dutin nebo bez ní.

0 Citovat

1. vyplneni papiru pro vstup do JPN v letadle 10 min + z letadla utikej rychle k imigracnimu vstupu... ve stejnou dobu priletaji i ostatni letadla z Evropy... kdyz budes mi kliku, tak max 5 minu ve fronte

2. pokud papiry vypises az na letisti tak 10 minut + se pred tebe dostane cca 100 lidi a zustanes tam ve fronte tak 30-40 minut

ja byl z letadla u prepazek asi 5-ty, ale pred mnou 50 cinanu z jineho letu... to me fakt nasralo.-)

celni kontrola kufru potom co si je vyzvednes 1-10min podle fronty. Pokud mad v pase nejaky razitka typu usa, australie, tak se o kufry moc nezajimaji.., jedna, max 2 otazky a jdes... byl jsem v JPN asi 8x a jednou chteli videt co mam v prirucnim zavazadle... jinak nic

0 Citovat

Tak dnes kolem desate vecer jsem zazil v tokiu v 8. patre hotelu sve vůbec první zemetreseni v zivote - první cesta do japonska a hned tohle - houpalo se to a klepalo - pak se pridalo i vrzani - asi steny - vse trvalo asi 40 vterin - ale manželka a ja jsme z toho pekne vydreni a je to neprijemny zážitek - vůbec tem lidem nezavidim ze tu museji v tom zit - doufam ze to uz da pokoj protože to není vubec prijemne

0 Citovat

Ahoj, já jsem na imigrační proceduru čekala loni v Ósace dvě hodiny ve frontě. Samotná akce pak trvala dvě minuty, ale prostě přiletělo víc letadel a byly otevřený jen 4 přepážky pro cizince. Kufry pak byly vzorně srovnaný podle letů. Potom mi tedy ještě prohlédli komplet celý kufr, ale spíš jsem měla pocit, že si ten chlapec chce popovídat. Cestovala jsem sama. smiley Šťastnou cestu.

0 Citovat

Cauky. Zase ja smiley. tak mam letenky na 1.6. do Tokya a 12.6. z Osaky. Mela jsem letet s kamoskou, ale odrekla to kdyz uz jsem mela letenky. Nemam problem byt v Japonsku uplne sama (aspon si to myslim smiley). Ale mam silenou hruzu tam sama letet. Zpatky to je ok, ale cesta tam me desi. Neni nekdo, kdo leti 1.6. s emirates pres Dubai? Prosiiim smiley Jinak se zblaznim anebo do toho letadla vubec nenasednu smiley

0