Japonsko

Napsal lma 2015-05-20T17:01:35+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit

Ledaže by si chtěli vyjet z velkoměsta do nějakého onsenu v lese. :)

To vim, ale reagoval jsem na prispevek od lma, ktery to napsal obecne o Japonsku. 

Jinak ale travit v Japonsku 3 tydny jen ve mestech (a vlacich) by bylo docela skoda a podle me otrava, i kdyz chapu, ze nekdo to tak ma rad viz nektere cestopisy. Nenavstivit onseny, hory, Fuji, tradicni vesnice, chramy i mimo mesta by byla chyba toho, kdo chce poznat Japonsko. 

ahoj, my jsme se vrátili před měsícem, tak jestli chcete mrkněte tady na nejnovější info, popřípadě mi napište zprávu, co můžu poradím :)

https://www.nebudvorvan.cz/2018/...onska.html

 Japonsko od pondělka  7.1.2019 zavádí odletovou daň 1000 ¥. Info třeba https://blog.moneysmart.sg/trave...onara-tax/

V tomto odkazu je i info pro cestovatele o aktuálních restrikcích Airbnb v Japonsku....To airbnb uz plati na uzemi Spamelska a jeste nekde. Ale nejak nechapu tu tax, ta se vztahuje na vsechny turisty nebo ze Singaporu?  Clanek napsal nekdo z te zeme, ale nejak mi to uniklo. 

Platí pro všechny, ten článek ze sg blogu  jsem dal záměrně, že je  tam i info o Airbnb. Jinak o dani třeba viz https://www.japantimes.co.jp/new...DCfLibsaUk

Je čas udělat double-check na airbnb :-)))

Ještě že letenku už mám koupenou.

Zdravím cestovatelé, mám 8,5 hodiny přestup  v Naritě a rád bych na rychlovku do Tokia podívat se na Senso-ji Temple. Poradí mi někdo jak se tam dostat? Vlak, metro, bus? Odkud kam a za kolik...budu vděčný za každou radu.


Předem díky


Pavel

Pokud chceš jen tam, tak ideální a asi i nejlevnější cesta je jet z letiště s Keisei Express (ne Skyliner!) a vystoupit na Asakusa. Jízda cca. 1 hod.

cali napsal(a):

Pokud chceš jen tam, tak ideální a asi i nejlevnější cesta je jet z letiště s Keisei Express (ne Skyliner!) a vystoupit na Asakusa. Jízda cca. 1 hod.

8,5 hodiny není moc času, takže se spokojím s templem. Mohu se ještě zeptat, kde koupím jízdenku tam a zpět?  Jak to je s imigračním, je to tam na dlouho?

Imigrační je důkladné a nešlo to moc rychle, ale beze zmatku a tak nějak v pohodě. Odhaduji 30-40 minut, ale to se může měnit, záleží určitě na době příletu. Lístky koupíš na letišti, je tam Keisei přepážka a myslí půjdou i u nástupiště. Jinak infos http://www.keisei.co.jp/keisei/t.../index.php

Když už je řeč o Naritě,nevíte někdo,jestli je tam možnost levného stravování ještě před pasovkou.Třeba nějaký Fast food,nebo obchod s potravinama.

Možností mraky, jen  nevím, co je pro tebe levné... Ale je tam i 7-Eleven třeba.

7-Eleven,to je pravé.Včetně bezplatného výběru z bankomatu.Dík :-)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!