Dominikána - doporučte hotel, s cestovkou nebo bez?

Napsal toncek 2015-05-28 08:48:31 ve fóru Zájezdy s CK
9 odpovědí

Ahoj,

na letošní listopad/prosinec plánujeme dovolenou (10 - 12 dní) v Dominikánské republice. Cílem je hlavně relax - tzn. krásná pláž a moře, což je asi hlavní priorita. Z toho pohledu se mi jeví jako vhodná varianta oblast Baváro. V plánu není nějaké výrazné cestování po ostrově, max. nějaký jeden až dva výlety podle nabídky. Máte nějaký tip na dobrý hotel? Jak už jsem uváděl, hlavním požadavkem je krásná pláž + moře. Ideálně 4*, all inclusive, dobrá strava, čisto.

Taky přemýšlím, zda vyrazit individuálně nebo s cestovkou. Vzhledem k účelu cesty (relax) se mi jeví lepší varianta využít nějakého last minute od cestovky a nemuset se o nic starat (hledat si letenky, hotel, transfery, atd.) Co se týče ceny, tak samozřejmě čím míň tím líp, ale rádi bychom se vlezli do 30k/osoba.

Co jsem se díval, tak nyní se dají sehnat zájezdy na listopad/prosinec v rozmezí 30k - 35k s německými cestovkami. Předpokládám, že nějaký last by mohl být níž. Ještě jeden dotaz, asi není problém se s německou delegátkou domluvit anglicky? Němčinou totiž nevládnu. I když projížděl jsem nacesty.cz, kde u některých zájezdů měli uvedeno, že je od německé ck, ale s českým průvodcem, tak nevím v jakém režimu fungují.

Ahoj, my jsme byli na 6 nocí bez cestovky v Punta Cana přesně v termínu jak píšeš, přelom listopadu a prosince. Stálo to necelé 4 tisíce / osobu za ubytování s All inclusive. Letenky je třeba hlídat. My jsme letěli do New Yorku a zpátečka z NY do Santo Dominga stála asi 6500 Kč. Takže ten týden v Dominikáně byl fakt levný. Jen to chce hlídat letenky, event. to spojit třeba s tím New Yorkem.

Dobrý den, Dominikánská republika je mou srdeční záležitostí a proto jsem si při výběru mé diplomové práce zvolila téma, které se této země dotýka. Ráda bych Vás poprosila o vyplnění krátkého dotazníku, který Vám zabere opravdu jen pár minutek. Velice mi tím pomůžete. Cílem tohoto výzkumu je zjististit, zda čeští turisté preferují při výběru zájezdu české nebo německé cestovní kanceláře.
https://do-dominikanske-republiky-s.vyplnto.cz/ smiley

Dominikana tu ted byla nedavno, tak obnovim tohle vlakno , za super cenu z Bruselu (myslim ze 256 euro ) nevim , zda to jeste plati jednalo se o Punta Cana, taky byl odkaz no polskou cestovku rovnez Punta Cana , myslim ze okolo 400 euro za zpatecni z Katowic

Kamard co zije na Floride , mi ale psal , ze tam je nabidka na Punta Cana z Miami od 700 dolaru all inclusive ...Stoji za to Punata Cana, nebo radeji hledat jinou oblast ? me prijde, ze pokud se clovek najde letnku do tech nejen 7 ,ale treba do 10tisic Kc. tak by se ten zbytek mohl dat rozumne poridit ..a all inclusive fakt nepotrebuju

V soucasne dobe uz preferuju jen samostatne cestovani , i kdyz cestovky a jejich last minute ( hlavne ty nemecke sleduju ), domnivam se , ze super last minute je nekdy konkurencni ,samostatnemu sestaveni cesty

Ahoj, navážu na dotaz..teď řešíme něco podobného, sháníme hotel (letenky jsou koupeny) na konec listopadu a rozhodujeme se jaký hotel vzít.

Je mi jasné, že na tom hotely budou vesměs podobně, ale zajímala by mě třeba osobní zkušenost..

V DR jsem byla dvakrát, jednou Boca Chica, jednou Baváro. Teď uvažujeme o oblasti Bayahibe - konkrétně hotel Catalonia La Romana.

Jaká je oblast Bayahibe?

Nebo byste doporučili něco jiného?

Jde nám hlavně o krásnou pláž, dobré jídlo a čistotu.

Díky všem

Já tyhle problémy resil pred par mesici a kamaradka, ktera pracuje pro FISCHER a osobně tam byla na pracovní cestě mi doporucila z celé dominikány právě bayahibe a konkrétně catalonia grand dominicus.

Pravý karibik, krásná pláž. La romana prý nemá tak hezké moře.

Byl jsem v Viva Wyndham Dominicus Palace, což je hotel prakticky hned vedle toho co zmiňuje Rob. Všechny hotely v Bayhibe jsou vedle sebe - pláž je tudíž všude skoro stejná. U toho Palace byl písek takový hrubší, směrem právě k hotelu Catalonia byl písek jemnější, jako mouka. Voda krásná. Koupačka bude v každém hotelu v Bayhibe super.

Co se týče hotelu, kde jsem byl já, tak za sebe můžu taky doporučit. Kvalitní služby. Dostatek lehátek na pláži. Jídlo výborné. Jde o dva spojené hotely a pokud bydlíš v Palace, můžeš využívat barů a restaurací sousedního hotelu Beach. Takže celkově bylo k dispozici snad 7 ala carte restaurací, 2 bufetové. X barů, pizzerie, která jede celou noc. Před hotelem je pár ulic s apartmány, takže kolem jsou i nějaké obchůdky, bary, restaurace - ale nevyužili jsme. Bohatě stačilo AI v hotelu. Je tam i zastávka autobusu, dá se dojet do vesničky Bayhibe, která je kousek.

Koukal jsem se teď i na ten Catalonia grand dominicus a podle fotek z bookingu vypadá taky dobře. Špatný určitě nebude :-)

MartinaMR napsal(a):

Dobrý den, Dominikánská republika je mou srdeční záležitostí a proto jsem si při výběru mé diplomové práce zvolila téma, které se této země dotýka. Ráda bych Vás poprosila o vyplnění krátkého dotazníku, který Vám zabere opravdu jen pár minutek. Velice mi tím pomůžete. Cílem tohoto výzkumu je zjististit, zda čeští turisté preferují při výběru zájezdu české nebo německé cestovní kanceláře.

https://do-dominikanske-republik...yplnto.cz/

No twe, žasnu nad tím, jak s dá také studovat...

Rob Foxx napsal(a):

Já tyhle problémy resil pred par mesici a kamaradka, ktera pracuje pro FISCHER a osobně tam byla na pracovní cestě mi doporucila z celé dominikány právě bayahibe a konkrétně catalonia grand dominicus.

Pravý karibik, krásná pláž. La romana prý nemá tak hezké moře.

Nevím, kde všude kamarádka byla, já tam byl přece jenom pouze 7x . Pravda nebyl jsem na Samaná, ale jinak byl mimo jiné ve všech těchto provařených oblastech. A zodpovědně mohu říct, že ve finále to je +/- stejné, tedy myslím, kde trávit dovolenou v hotelu. Osobně mám nejraději severní pobřeží od Puerto Plata k Monte Cristi, ale to je subjektivní. Pokud někdo chce trávit 14 dnů v jednom hotelu, vybíral bych ho i podle jiných parametrů typu: hotel pro rodiny, nebo od 18 let, jsou v hotelu time share pokoje, jaké je složení hostů, je pláž s přístupem pro místní (beachboys atd.) Také jsem se poučil a věřte, že tyto zdánlivé detaily vám dovolenou zpříjemní mnohem více než subjektivní doporučení, kde je a není lepší moře....

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!